KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 21Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-03-18 11:41  Odp: Nieustający konkurs CXXXV
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wskazówka mataczno dziwaczna.
Tenże dobrotliwiec miał wiele dziwacznych zamysłów.
Nakazał rozważyć i jeśli ewentualnie możliwe, to zamiast kelnerów, zatrudniać panie jako kelnerki, młode, średnie i średniejsze.
Uważał zresztą, że panie to abo do garów i dzieci, a jeśli juści , to do maszyny do pisania.

A panie mimo tego wyły do niego i spazmowały, jak do jakiego rokendrolowca.

 
14-03-18 18:25  Odp: Nieustający konkurs CXXXV
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, ostatnia wskazówka w celu obnażenia dobrotliwca, co nawawiał młode małżeństwa do produkcji bachorów, policjantów uanielił i uwodził panie, mimo, iż je chciał przykuć do ogniska domowego:

Szczególnie miękły starsze panie z kasą, sponsorowały biedaczka.

Jutro rano, jak księżyc wnijdzie, a nie padnie rozwiązanie, to podam, kto onci.

 
15-03-18 06:22  Odp: Nieustający konkurs CXXXV
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Adolf Hitler.

Talon oddaję naprędce,
w czyjeś ochotnicze ręce.

 
15-03-18 11:22  Odp: Nieustający konkurs CXXXV
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Po II wojnie światowej w Polsce, jako tanią siłę roboczą wykorzystywano na ogromną skalę Bataliony Budowlane, Bataliony Górnicze itd.
Jednak w roku 1959, trzy lata po dojściu Gomułki do władzy, wszystko to zlikwidowano.

PYTANIE:
Co było powodem likwidacji tego stanu rzeczy ?

 
15-03-18 11:51  Odp: Nieustający konkurs CXXXV
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ciekawy temat, włos sie mie zjeżył, przy czytaniu wykopanego.

Pewno dlatego, że rząd Gomułki w 1958 roku ratyfikował
Konwencję nr 29 Międzynarodowej Organizacji Pracy, traktującej o niewolniczej pracy przymusowej.

 
15-03-18 11:53  Odp: Nieustający konkurs CXXXV
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fragment znalezionego:

"Podkreślić trzeba też, że fakt zatrudnienia żołnierzy w górnictwie utrzymywany był przez władze państwowe w tajemnicy. Do prasy nie przedostała się ani jedna wiadomość na ten temat. Łączyć to należy z zapisem Konwencji nr 29 Międzynarodowej Organizacji Pracy z 28 czerwca 1930 dotyczącej pracy przymusowej lub obowiązkowej, stwierdzającym: „Wszelka praca lub usługi wymagane od jakiejś osoby pod groźbą jakiejkolwiek kary i do których dana osoba nie zgłosiła się dobrowolne są zakazane”53. Za taką pracę uznane było zatrudnienie żołnierzy. Chociaż Konwencja ta została ratyfikowana dopiero 23 czerwca 1958, należy przypuszczać, że władze PRL wcześniej liczyły się z reperkusjami międzynarodowymi."

Post zmieniony (15-03-18 11:57)

 
15-03-18 13:53  Odp: Nieustający konkurs CXXXV
yak   

„Ale weźmy co tu kryć jak to długo tym premierem trzeba być” śpiewał Kabaret Starszych Panów i nie o Gomułce to było. Zatem to nie rząd Gomółki mógł ratyfikować ten dokument. Ratyfikowała go ówczesna Rada Państwa, w skład której co prawda wchodził Towarzysz Wiesław, ale przewodniczącym był Aleksander Zawadzki.

 
15-03-18 14:14  Odp: Nieustający konkurs CXXXV
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tak sie mie tylko napisało, że to jego rząd.

Zgodnie z trendem dzisiejszym, mogłem sprecyzować i napisać " komuna ratyfikowała"
:)

 
16-03-18 09:29  Odp: Nieustający konkurs CXXXV
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pytanie to opracowałem na podstawie przeczytanej książki Mateusza Wyrwicha pt: ,, Obozy pogardy ,,,
Autor pisze nie o Konwencji nr 29, która to dotyczy pracy przymusowej lub obowiazkowej, ale o Konwencji nr 105 Międzynarodowej Organizacji Pracy o zniesieniu pracy przymusowej lub obowiązkowej z roku 1958.

Postać Gomułki wplatałem do tematu świadomie, tak dla zmyły.
Autor ksiązki, o którym wspomniałem pisze, że to Rada Państwa PRL podpisała Konwencję nr 105 MOP o zniesieniu pracy przymusowej lub obowiązkowej. / nie 29 /

Ponieważ to yak sprytnie rozgryzł temat z Gomułką w tle, więc yak przejmuje talon na pytanie.

 
16-03-18 09:57  Odp: Nieustający konkurs CXXXV
yak   

W zasadzie się nie zgadzam z wyznaczeniem mnie do odpowiedzi. Moja wstawka była tylko dygresją. Ale nie będę się zapierał. To kara za długi język. Wymyślę więc pokręconą zagadkę związaną z dużą armią w skład której wchodzili bohaterowie zagadki. Pierwszy z nich dożył 88 lat. Dochrapał się jako jedyny najwyższego stopnia w armii, chociaż zaczynał w tym samym zawodzie co Kapitan John H. Miller (grany przez Hanksa w Szeregowcu Ryanie). Drugi z nich „urodził się” w lutym dwanaście lat po śmierci pierwszego i „żył” 29 lat. Straszono nim małe dzieci, w tym mnie. Nazywali się w zasadzie tak samo. A teraz pytanie: O kogo i o co mi chodzi? :-)

Post zmieniony (16-03-18 10:08)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 21Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024