KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 21Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 
12-05-18 09:48  Odp: Nieustający konkurs CXXXV
GrzechuO   

Heh, rzeczywiście, haniebnie pokręciłem datę...

Pytanie z kategorii "Informatyka":
Jaką nazwę miał systemowy użytkownik o uprawnieniach administratora w Novell Netware v.2.2?

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
12-05-18 19:17  Odp: Nieustający konkurs CXXXV
krys21   

Czyżby chodziło (za podpowiedzią Google) o określenie "supervisor"?

 
12-05-18 22:07  Odp: Nieustający konkurs CXXXV
GrzechuO   

Dokładnie tak.

Zadajesz.

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
12-05-18 23:31  Odp: Nieustający konkurs CXXXV
krys21   

Broń gładkolufowa ma jedną cechę całkowicie odwrotną od innych broni... Cóż to za cecha, liczę na dokładny opis: co, dlaczego...

 
14-05-18 14:07  Odp: Nieustający konkurs CXXXV
krys21   

Hmmm... Nikt nic nie pisze... Pytanie jest tak łatwe, czy tak trudne... Poczekamy-zobaczmy.

MEA CULPA.

W moim środowisku pracy określenie "broń gładkolufowa" odnosi się konkretnie do strzelb gładkolufowych... Brak precyzyjnego określenie sprawia, iż zagadka nabrała cechy - CO TEŻ AUTOR MOŻE MIEĆ NA MYŚLI? - a zatem nie dziwię się, że nikt nie próbuje zgadnąć...

Kto chętny, niech zadaje...

Post zmieniony (15-05-18 13:31)

 
17-05-18 10:17  Odp: Nieustający konkurs CXXXV
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Ale może najpierw napisz, "co też autor mógł mieć na myśli?"
;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
18-05-18 09:51  Odp: Nieustający konkurs CXXXV
krys21   

Ta odwrotna cecha to oznaczenie kalibru, im mniejsze liczba tym kaliber jest większy...
W przeciwieństwie do innych rodzajów broni...

 
18-05-18 19:04  Odp: Nieustający konkurs CXXXV
GrzechuO   

Heh, faktycznie...
Znalazłem coś takiego:
http://demo.policja.pl/download/363/127824/07-Strzelby-glagkolufowe.pdf
a tam na stronie 9:
"cyfra „12” oznacza: liczbę kul, jaką dla lufy o danej średnicy (mierzonej w miejscu oddalonym o 220 mm od tylnego ścięcia lufy) można odlać z czystego ołowiu o masie jednego funta angielskiego (1 funt = 0,4536 kg). Dla kalibru 12 w zależności od kraju, w którym broń jest produkowana, średnica lufy wynosi 18,20-18,60 mm. Im większa cyfra w zapisie kalibru, tym mniejsza średnica lufy, np. dla kal. 16 średnica lufy od 16,80 mm do 17 mm."

Ale nic z tego nie rozumiem :/

EDIT:
Już rozumiem :)
Z 1 funta ołowiu można odlać 12 kul o średnicy 18,2 mm albo 16 kul o średnicy 16,8 mm albo jeszcze więcej o jeszcze mniejszej średnicy.

No, to "błysnąłem" ;)

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
19-05-18 05:59  Odp: Nieustający konkurs CXXXV
krys21   

Przecież 1/12 funta jest większa od 1/16. Ułamki z podstawówki pamiętamy? :-)))

 
19-05-18 10:13  Odp: Nieustający konkurs CXXXV
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

No to jak nie ma chętnych, to ja zapodam :-)
Na rysunku jest szablon, według którego można narysować pewien bardzo znany znak/logo.
Oznaczenia na obwodzie są wszystkie, ale część linii pomocniczych usunąłem – zostawiłem te najważniejsze, które powinny ułatwić skojarzenie szablonu ze znakiem.
O jaki znak chodzi?



--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 21Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024