KARTON CAFE   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
27-03-18 03:28  Odp: Pożegnanie z modelarstwem.
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

To jest możliwe. Po tylu latach pamięć niekoniecznie musi dopisywać. Jedna literka... - cóż ona znaczy na przestrzeni takiego czasu? Niechaj sobie będzie i "standard". Mnie jest wszystko jedno. Replika tego modelu wisi nad moim biurkiem. Napis jednakowoż jest zamalowany, cały model pomalowałem albowiem.

Odpowiedz na tę wiadomość 

30-03-18 01:29  Odp: Pożegnanie z modelarstwem.
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

Z modelarstwem kartonowym bardzo trudno jest się pożegnać. To przecie NAŁÓG!!!
A z nałogami walka trudną i długą bywa. Tak też jest w moim przypadku niestety. A jeszcze gdy podleci dłuuuuuugo oczekiwany temat i genialny wręcz projekt... - to i odwyk niewiele pomoże! Odwykiem nazywam źle zaprojektowane modele, które od kartoniarstwa skutecznie odstręczają.
Jednakowoż trafiłem na genialny projekt "SUMA", któren to projekt zachęcił mię do dalszej pracy przy zlepianiu papierków. Model wychodzi wprost bajecznie! Poszczególne podzespoły zaprojektowane są bardzo dobrze, żeby nie powiedzieć - wprost genialnie! Jestem zachwycony. Na szczególną uwagę zasługują szkielety stateczników i skrzydeł - po zmontowaniu, pomimo znikomej ilości części, bo zaledwie po kilkadziesiąt, zarówno skrzydła jak i stateczniki trzymają się mocno i pewnie. Podwójne poszycie daje pewność zachowania kształtów i trwałości konstrukcji.Genialne w swej prostocie są kroplowe owiewki kół podwozia głównego; wyszły prawie jednakowe poprawnie zachowując kształt i sztywność konstrukcji. Obrotowe kółka w widelcach spasowanych z owiewkami - to już "kaszka na mleku"... Golenie osadzone pewnie i na sztywno w centropłacie i będą osłonięte owiewkami.
Cudowne w swej prostocie jest łączenie centropłata z płatami: - klejone "na styk" - żeberko do żeberka! Takie łączenie gwarantuje wielkie ułatwienie w ustawieniu wzniosów płatów i wielką trwałość w zachowaniu tychże wzniosów. Nigdy nie wpadłoby by mi do głowy takie łączenie w tym miejscu - a tu - proszę: - jest! Inną jest historia dzielonych powierzchni sterowych. Zaprojektowana została precyzyjnie, aliści po nieudanej próbie wykonania czegoś takiego, a mianowicie sterów wysokości, odpuściłem sobie tę opcję. Kwalifikacje moje okazały się zbyt skromne niestety do tego rodzaju ekstrawagancji. Wykonałem imitację sterów swoim sposobem: - na "złudzenie apteczne" (tfu! - optyczne!) Zbyt dużo by trza było pisać, aby przybliżyć czytającym zasadę tego złudzenia. Ale - wygląda to całkiem nieźle i sprawdziło się już w kilkudziesięciu poprzednich modelach.
Model rośnie i powoli nabiera kształtów, chociaż myślałem, iż będzie typową "odwykówką".
A jednak... - jest bardzo prosty, łatwy i przyjemny. Nawet dla zwykłego sklejacza.

30-03-18 07:17  Odp: Pożegnanie z modelarstwem.
Halogen   

O luuuudzie Zbysiowi nie udało się znowu zrobić szumu wokół swojej osoby - myślał, że będą dziesiątki wpisów w rodzaju : Zbyszek nie, nie, nie rób nam tego, na co my będziemy z wypiekami na twarzy czekać, kto nam znowu doradzi jak retuszować części miękkim ołówkiem, jak je podklejać i jak składać, aby były sztywne jak młodego coś tam, kto nam wskaże czyjego projektu modele są w sam raz do sklejania, a które omijać szerokim łukiem itd, a tu niestety pojawiło się tylko kilka wpisów, więc akcja się nie udała i trzeba teraz wszystko odkręcać i teraz już wszyscy wiedzą, że odwyk to źle zaprojektowane modele kartonowe - wystarczy jednak przeczytać pierwszy wpis, aby wiedzieć, że to mocno dęta teoria i ewidentna ściema ; )

30-03-18 08:05  Odp: Pożegnanie z modelarstwem.
ceva 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 10
Galerie - 31

- 4

Coś śmierdzi, czujesz ZbiG-u? Spoglądam pod swoje buty i nic, to chyba do Ciebie jakieś gó.wno się przykleiło...

ps. no to jak wnuczka zajrzy, to będzie widać o czym piszesz, prawda?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI

30-03-18 08:56  Odp: Pożegnanie z modelarstwem.
Precyzyjny 
moderator

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 3

No i wystarczy.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30, wagon BCi, parowóz OKz32

Na warsztacie:

parowóz Pu29

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

Ten wątek został zamknięty 

© konradus 2001-2018