KARTON CAFE   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-03-18 23:26  Pożegnanie z modelarstwem.
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

I tak zamyka się kolejny etap życia. Modelarstwo kartonowe rozpocząłem w 1958 roku, jako dziesięcioletni szczun - rozpocząłem szybowcem "Mucha standart" - tak słowo "standart" się wówczas pisało... - oczywiście - "Mały Modelarz"!
Przez sześćdziesiąt latek trochę się tych modeli posklejało niestety. Nie liczyłem, ale było tego sporo. Myślę, iż ostrożnie licząc, wyszło około 4 do 5 sztuk na rok. To tylko kartonowe. A były również i z innych materiałów...
Po kilku totalnych porażkach ("Elektra", "Sum", kadłub dużego statku pasażerskiego) doszedłem do wniosku, iż moje umiejętności manualne gwałtownie poszybowały w kierunku zera i nie ma konieczności ciągnąć tematu na siłę. Trzy porażki pod rząd to nie przypadek. To sygnał, że pora kończyć, wstydu oszczędzić.
I to by było na tyle.
PS: - Panów Moderatorów uprzejmie proszę o zamknięcie wątku, coby kondolencji Wielce Szanowni Koledzy nie wpisywali.

Post zmieniony (05-03-18 23:30)

06-03-18 08:27  Odp: Pożegnanie z modelarstwem.
Andrzej Px48 

Na Forum:
Galerie - 5

- 1

Nie marudż,tylko bierz się za następny. Trochę na kupce jeszcze ich leży. I trzy kadłuby do wykończenia.

--
GG 7250639
Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

06-03-18 08:32  Odp: Pożegnanie z modelarstwem.
stary 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1

- 2

...

--

Post zmieniony (30-03-18 02:57)

06-03-18 14:11  Odp: Pożegnanie z modelarstwem.
Wojciech Cięciwa 

ZbiG-u, nie marudź.
Weź odsapnij, odpocznij. A potem tak jak radzą, powoli i ze stoickim spokojem zacznij następny model. Nawet jak się nie uda - to co?
Musisz sklejać całe ? Sklej kawałek i odstaw na jakiś czas, potem wróć do niego i sklej następny element.

I spokojnie czekam na następny Twój model.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

06-03-18 15:50  Odp: Pożegnanie z modelarstwem.
Łosiu 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2

Goni Cię ktoś? Standart(d)y narzuca? Kontroluje? A nie przeszło Ci do głowy że to umiejętności projektantów pikuja? Sklej jakiegoś "pewniaka" np Pawła Mistewicza jako detoks i dalej jedź z koksem.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

15-03-18 12:56  Odp: Pożegnanie z modelarstwem.
Janisz 

Na Forum:
Galerie - 1

Dokładnie tak jak napisał Łosiu weź jakiegoś pewniaka pod względem "pasuje jak ta lala" a nie model od projektanta któremu się wydaje że umie projektować i do dzieła.
Powodzenia.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

15-03-18 20:20  Odp: Pożegnanie z modelarstwem.
andy 

Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 28
Galerie - 9

- 23

Latem Pana Zbyszka odwiedzę i wyperswaduję / postaram się wyperswadować/ mu takie
podejście do zacnego hobby. Wiosną zaświeci słońce i od razu człowiekowi razniej na duszy.
Klejenie modeli nie na konkursy też daje dużo radości, Panie Zbigniewie....

16-03-18 01:42  Odp: Pożegnanie z modelarstwem.
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

Będziesz mile widziany!

26-03-18 10:58  Odp: Pożegnanie z modelarstwem.
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

ZbiG-u coś Ci się chyba pomyliło. Mam skany z Małego Modelarza z Muchą Standard:

Standard jest pisane prawidłowo.

Ciekawostka, jako dwunastolatek 'uczyłem" ten model latać i nauczyłem, latał bardzo ładnie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

26-03-18 12:45  Odp: Pożegnanie z modelarstwem.
vansen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Sie łezka w oku kręci jak sie czyta takie instrukcje...

--
Panie, daj mi siłę, by zmienić to, co mogę zmienić, cierpliwość, by zaakceptować to, czego nie mogę zmienić, i kilka dobrych flaszek jako plan awaryjny.

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

Ten wątek został zamknięty 

© konradus 2001-2018