KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 73Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 
23-01-18 15:23  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Podajesz te "fakty" przeważnie z GW, ja też podałem informację z publicznego źródła medialnego. W tym linku pisze, że jednostkę zbudowała szczecińska firma SpawRem, a dalsze prace nad promem będą prowadzone w Danii. Wszystko to na terenie Stoczni Szczecińskiej. Piszą "w"stoczni ale info że zrobiła to inna konkretna firma jest podające prawdę. W czym masz problem?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
23-01-18 15:27  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

jednostkę zbudowała szczecińska firma SpawRem, a dalsze prace nad promem będą prowadzone w Danii. Wszystko to na terenie Stoczni Szczecińskiej.
To Szczecin jest w Danii? Czy tylko Stocznia Szczecińska?

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
23-01-18 15:32  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Przejęzyczenie: wodowanie u nas dalej wysyłka do Danii;)

--
Sven

HMS Ark Royal

 
23-01-18 20:28  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Myślę, że w tym wypadku naprawdę nie ma się o co "przepychać". Temat dyskusji jest tak niewielki, że jeszcze kilka lat temu nikt by nawet o nim nie wspomniał. Jeden człowiek (słownie: JEDEN) dogadał się z armatorem, że mu w Szczecinie zrobi projekt i wybuduje mały prom. Wziął do pomocy kilka osób, znalazł firmę, która będzie zdolna to wykonać, znalazł miejsce, gdzie będą mogli to zrealizować... Trudno to nazwać jakimś wielkim przedsięwzięciem na skalę kraju.
W ogóle dziwię się, że tak to nagłaśniają w mediach. Jeszcze bardziej dziwię się, że chce się Wam o to "kruszyć kopie" na forum. Fakt jest jeden niepodważalny - jakieś małe rzeczy jesteśmy w stanie w tym naszym Szczecinie jeszcze zrobić. I proponuję pozostać przy tej konkluzji :)

--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

 
24-01-18 11:02  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Sven - "Podajesz te "fakty" przeważnie z GW."

Nie "fakty", ale fakty. Z racji swojej pracy mam codzienne kontakty ze starszymi mechanikami pełniącymi na lądzie funkcje statkowych supervisorów, często będących na terenie stoczni - także Gryfii - i oni potwierdzają to, o czym pisano w cytowanych przeze mnie artykułach. Np. wciąż widzą tę samą bryłę iluś tam zespawanych ze sobą blach, wesoło rdzewiejącą sobie na pochylni.

Z kolei yanis jest inżynierem okrętowcem o ogromnej wiedzy i doświadczeniu, a nie jakimś tam antyrządowym propagandzistą, i dlatego Jego opinie i informacje są cenne w dwójnasób.

Sven, sprawdzone fakty cytowane/podawane tu przez ludzi znających się na tych sprawach (i tu mieszkających!) kontra propagandowe cytaty zamieszczane przez - wybacz szczerość - LAIKA, no cóż, nie mamy najmniejszych szans w tak nierównej dyskusji. Bez urazy, proszę.

I dlatego tym wpisem kończę swoje występy na niniejszym forum. Spotkamy się za to wkrótce przy kolejnej Opowieści, której końca jestem już bliski :-)

 
24-01-18 13:18  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Akra, zgadzam się w 100% z yanisem, a co do weryfikacji faktów z różnych źródeł medialnych czas pokaże co z tego wyjdzie.

Reszta kwestii personalnych dotyczących roztrząsania kto ma doświadczenie kto jest zielony i nie ma prawa sie odzywać w temacie, wybacz: zupełnie mnie nie interesuje i trafia w próżnię: nikt nie ma monopolu na "fakty". Możesz sobie pisać jaki jesteś mądry i doświadczony a jaki ja jestem zielony itd. proszę bardzo, ale raz jeszcze: nie obchodzą mnie zupełnie te kwestie i nie zamierzam wdawać sie w przepychanki epitetowo-personalne, polityczne też. Dlatego, że każdy kto interesuje się tematem ma prawo wypowiadac się korzystając z dostępnych źródeł.

Jeśli podajesz informacje z GW, które jak piszesz sprawdzasz na miejscu to proszę napisz podajac suche fakty a nie paszkwile z felietonów, najeżone kpiną i ogólnikami w temacie co się na prawdę dzieje a nie co dziennikarz ten czy tamten pisze powielając informacje z mediów tzw 'popularnych'. Niech Zachorski czy inny piszący najpierw poda co wie od ludzi zaangażowanych w dany temat a daruje sobie swoje wyliczenia i kabarety.

Przykładem rzetelnej informacji sa informacje od yanisa: nieco inne od tych paszkwili i pseudo kalkulacji prawda?

Akra, coby tą przepychankę zakończyć, proponuję dac sobie spokój z tym, ograniczyć się tylko do wymiany informacji co się na prawdę dzieje i o co chodzi.

Ponadto proponuję inną rzecz: skupić się na czyms konstruktywnym, tutaj moja propozycja: sklejanie modeli. Zacząłeś Horneta, super, działaj dalej, możnaby nieco podźwignąć relacje okrętowe w mocno ograniczonej grupie okrętowców. Tutaj można sporo zdziałać. Może jakiś projekt grupowy, np. lotniskowce w natarciu?

--

Post zmieniony (24-01-18 13:40)

 
24-01-18 16:02  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

"Może jakiś projekt grupowy, np. lotniskowce w natarciu "

Bardzo dobry pomysl !!!

Lotniskowiec juz jest, wklepcie Panowie do Gugly:

ORP "Parafianin"

 
24-01-18 23:20  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Coś na rozładowanie tematu, bo chyba trzeba w końcu go zmienić (ale zgodne z tytułem wątku) :) O takich rzeczach raczej nie piszą w "masowych" portalach.
Jednym z ostatnich projektów zrealizowanych u nas przez Francuzów był okręt wojenny dla Egiptu. Oczywiście myśmy go nie zbudowali. Ale połowa dokumentacji stoczniowej (od śródokręcia do dziobu) powstała tu u nas. W Szczecinie i w Gdańsku. W sumie, jak tak sobie pomyślę, to ten okręcik okazał się fajnym domknięciem mojej przygody z shipbuildingiem :)

Gowind 2500

--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

 
10-03-18 09:20  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/gpc-stringi-cygara-i-brylanty-za-publiczne-pieniadze/cmjqtnr Stringi, ale męskie, czy damskie : ))))) ?

 
04-04-18 19:51  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Co tam słychać z promem ? Się buduje czy się nie buduje ? :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 73Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024