KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-01-18 22:17   :)
Zeus12345   

Witam

Nie wiedziałem Łosiu że to twój dom (wychodzę bo nie wiem ile masz pokoi i jaki wystrój ) i że zrobię zamieszanie z tym postem tak sorry od dzisiaj wszystko mi sie podoba :)

Post zmieniony (02-01-18 09:47)

 
01-01-18 22:20  Odp: Zamieszanie na forum przez modele malowane (kartonowo-plastikowe)
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Coś mi umknęło. Który z modeli prezentowanych na forum był plastikowy? (Nie przeglądam wszystkich wątków, mogłem przeoczyć).

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
01-01-18 22:26  Odp: Zamieszanie na forum przez modele malowane (kartonowo-plastikowe)
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Dobra, już widzę - chodzi o Viggena. Przecież to jest model kartonowy, a nie plastikowy. Takich modeli już było na forum dużo (głównie pancerka). Ja nie widzę sensu pakowania modeli waloryzowanych do osobnego działu.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
01-01-18 22:26  Odp: Zamieszanie na forum przez modele malowane (kartonowo-plastikowe)
Zeus12345   

Np: samoloty malowane ach troche zle napisałem chodziło mi o to ze te samoloty są malowane jak plastikowe -nakładana szpachla itp taniej by wyszło kupic model plastkowy ale mogę się mylic to tylko moje zdanie .

Sam sie przekonam jak będe malował beczke do jelcza 317 -betonmieszarka z answer (model z tego wydawnictwa od zł na aledrogo modele kolorowe przeznaczone do malowania jak pisze autor modelu )

Szkoda ze nie wydaja modeli czarno -białym :)

 
01-01-18 22:31  Odp: Zamieszanie na forum przez modele kartonowe-malowane
Zeus12345   

Ja nie widzę sensu pakowania modeli waloryzowanych do osobnego działu.

to trzeba zlikwidować 50 lat małego modelarza to tez nie jest potrzebne jako odzielny dział moim zdaniem :)

tak samo modele projektowane od początku bez dokumentacji -czy są przerysowywane z gotowych projektów nikt nie pokazuje programu jak sieten model projektuje i planów :)

a szczęśliwego nowego roku :)

 
01-01-18 22:31  Odp: Zamieszanie na forum przez modele malowane (kartonowo-plastikowe)
eustachy87   

No to Kolega Zeus zabłysnął... na szczęście nie jest moderatorem, bo byłby tu dobry bałagan :) Proponuję Koledze, aby dokładnie czytał to, co piszą modelarze prezentujący tutaj swoje prace. Wtedy wszystko będzie jasne i nie będzie najmniejszych nawet wątpliwości co do tego z jakiego materiału jest zrobiony dany model ;P

 
01-01-18 22:50  Odp: Zamieszanie na forum przez modele kartonowe-malowane
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Zeus - "...nikt nie pokazuje programu jak się ten model projektuje i planów :)"
Kilka modeli sam zaprojektowałem i wykonałem używając tylko kalkulatora, papieru milimetrowego, kalki technicznej oraz metody wycinania, docinania itp. z prostego powodu - nie znam i nie umiem stosować żadnych programów.
Nie używam szpachli ale nie widzę żadnych przeciwskazań by jej nie stosować jak również całej olbrzymiej już gamy dodatków - trawionych lub gotowych (lufy, relingi,inne elementy, kalkomanie itp.itd.) lub z innych matertiałów prócz kartonu oraz malowania modeli.

 
01-01-18 23:00  Odp: Zamieszanie na forum przez modele kartonowe-malowane
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Każdy tego typu podział byłby sztuczny i wprowadziłby zamieszanie. Na forum kartonowym prezentujemy modele kartonowe. Każdy ma swoje metody, ja zwykle coś dodaję od siebie. Gdy modelu nie da się skleić dobrze prosto z wycinanki (stare opracowania) - maluję go, czasem coś tam podszpachluję i nie mam z tym problemu.
Dyskusji ile jest kartonu w kartonie ze względu na piankowanie, dodawanie elementów żywicznych, drucianych itp. były tu już tony i kończyły się tym, co jest - czyli wszyscy się zgadzają, że kleimy tu z kartonu ale dozwolone są różne metody wzbogacania modeli. jeden chce, żeby model kartonowy był niemal w 100% z kartonu i to jest punktem honoru, inny - żeby max przypominał oryginał i wtedy trzeba uzupełniać. Różnijmy się pięknie.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
01-01-18 23:19  Odp: Zamieszanie na forum przez modele kartonowe-malowane
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zeusie. Wpadasz do czyjegoś domu i się rzucasz że wystrój pokoi się nie podoba?
To jest forum Konradusa, wygląda jak wygląda od zawsze, ludzie się często znają osobiście i są tu od lat. Jakoś Im to nie przeszkadza. Objawiłeś się w Wigilię (choć może byłeś tu jako kto inny) i chcesz przestawiać wszystko "bo CI się nie podoba...". Zastanów się czy ktokolwiek powinien w ogóle brać Ciebie poważnie...
Co nie znaczy że nie można się zmieniać, ale wybacz, są tu setki innych użytkowników którzy by mieli prawo do takich wpisów. A tego nie robią bo jakoś im to nie przeszkadza.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
02-01-18 03:47  Odp: Zamieszanie na forum przez modele kartonowe-malowane
Zeus12345   

Na zeusa sorry Łosiu że wchodzę ci do domu juz wychodzę bo nie wiem jaki masz wystrój pokoi :)

sam będe malował tak jak pisałem wcześniej nieudany model pewnego pojazdu i pewnej firmy :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024