KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 44 z 50Strony:  <=  <-  42  43  44  45  46  ->  => 
26-12-21 21:33  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

TEGEZ, szczepionka przeciw polio jest znana i przebadana, ale gdy ją wprowadzano taką nie była. Nie wiem w jakich latach byłeś szczepiony. Ja w latach 60 tych, czyli na samym początku, tuż po jej wprowadzeniu. Mało tego; było to szczepienie obowiązkowe. Nikt łachy nie robił. Miał zaszczepić siebie i dzieci i bez gadania. Jedna z niewielu dobrych spraw zawdzięczonych komunistom.
Wojtek, Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innych ludzi; tych których możesz zarazić i którym, gdy zachorujesz, będziesz blokował miejsce w szpitalu.
Warunkowość szczepionek nie wiązała się z tym, że nie były w ogóle nie sprawdzone, ale że nie wszystkie testy zostały zakończone. Było to spowodowane rosnąca liczbą zachorowań. Dzisiaj wystarczy spojrzeć na statystyki zgonów; ile umiera osób zaszczepionych, a ile nie zaszczepionych.
I jeszcze ciekawostka z testów szczepionek na 5 - 11 latkach; najgroźniejszym przypadkiem był przypadek 6-latka, który trafił na SOR. Trafił tam z "powodu połknięcia ciała obcego". Sprawa zupełnie nie związana ze szczepieniem, ale z uwagi na to, że gówniarz był w trakcie testu, musiano ją odnotować. Teraz na pewno znajdą się tacy, którzy będą twierdzić, iż szczepienie tak działa na dzieci, że połykają co popadnie.

--
serwusik

 
26-12-21 22:14  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Wojciech Cięciwa   

Ależ oczywiste jest że moja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka, ale ja sądzę, że tutaj nie o to chodziło...

Zobacz ile różnych dziwnych 'praw' przepchnięto pod płaszczykiem 'walki z pandemią' wcześniej był 'Globcio' ...co będzie następne ?

Piszesz o polio..
Ciekawe było by zestawienie ile było przypadków 'niepożądanych reakcji organizmu' - to dało by pewną skalę porównania.

Statystyki zgonów mówisz ...
To tak jak w tym kawale z bacą?
Jest 'prowda'; 'g*no prowda' i statystyka ??
Jak wszyscy będą zaszczepieni to 100% umieralności będzie wśród zaszczepionych .... prawda?

Żeby nie było - COVID jako choroba jest, szczepionki jako jedna z form walki z efektami też jest faktem, ale czy szczepionki są 'panaceum na chorobę'? Ponoć COVID to choroba grypo-podobna a tej mimo corocznych szczepionek nie udaje się jakoś wyeliminować. I pomimo znacznie lepszego poznania choroby (niż COVID) nadal działania niepożądanie nie są tak marginalne jakby chcieli to wmawiać wszystkim lekarze.
(czego najlepszym przykładem jest piszący te słowa).

Dlatego może zamiast pomstować na tych którzy z różnych powodów nie chcą się szczepić zrobić z Nich grupę porównawczą ?
Np. co tygodniowe badania, wywiady lekarskie itp? Wtedy będziemy mieli sporo materiału porównawczego.

--

Post zmieniony (26-12-21 22:22)

 
26-12-21 23:14  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
TAGEZ222   

Lelum i kto tu pisze tylko moja prowda, samo prowda i tylko prowda, szczep się nawet co tydzień a najlepiej przy sniadaniu, obiedzie i kolacji na zdrowie Porownaj co mówiono 2 lata temu rok temu, parę miesięcy i tygodni temu ludzie nie mają 2, 3 dawki a już potrzebna jest 4,5 dawka przypominająca. To cholera musimy to przyjmować jak przewlekłe chorzy swoją kupkę leków Jeszcze jedeno bawię sie bukmacherka obstawianie meczów i od pewnego czasu występują dziwne roszady w składach wypadają zawodnicy bez podania konkretnej przyczyny i wcale nie chodzi o Covid
A ty dalej lykaj co ci powiedzą i ile to ludzi umiera na Covid
Dziś ja osobiście w rodzinę dowiedziałem się o smierci 2 starszych osób ponad 90 lat jak się mówi ze starości, ale kur.... mają wpisane Covid nawet ku..... Rodzina nie będzie mogła się pożegnać bo ich zapakują w plastikowe worki jak nie wiem jak to nazwac
Zobaczymy co będzie za kilka tygodni czy miesięcy

--
Karton na wieki.

 
27-12-21 08:01  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Wojtek, masz rację, że przy okazji przepchnięto całkiem sporą ilość ustaw wygodnych dla rządzących. Dlatego nie wierz politykom. Nie ma większych łgarzy i oszustów. Uwierz naukowcom i lekarzom.
Ze statystyką też masz rację. Gdybyśmy zaszczepili się wszyscy, umieraliby wyłącznie zaszczepieni. Tylko, że zgonów byłoby nieporównywalnie mniej. Popatrz jaka jest różnica między nami a Izraelem. I to są wiarygodne grupy porównawcze.
Szczepionki może nie są panaceum na cavida, ale znacznie zmniejszają ryzyko zachorowania, powikłań i śmierci. Na razie nie mamy nic lepszego.
Covid i grypa to całkiem inne choroby niż odra, ospa czy polio. Wirusy zbyt szybko mutują. Może gdyby w bardzo szybkim czasie zaszczepić zdecydowaną większość populacji, byłoby inaczej.
TAGEZ, rozumiem Twoją irytację, ale jeżeli nie będziemy się szczepili nie będzie wcale lepiej. Będzie gorzej. Aż ziści się scenariusz Ryszarda i wszyscy niezaszczepieni wymrą. Przy okazji pociągną za sobą grupkę zaszczepionych i tych chorych na inne choroby, którym blokowali miejsce w szpitalu.

--
serwusik

 
28-12-21 14:36  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A niby dlaczego my wszyscy mamy się szczepić, bo ktoś nie może iść do fryzjera ?... bynajmniej na poczatku tej dyskusji żalił się jeden z uczestników wstepnej fazy tej dyskusji, a nawet posunął sie trochę za daleko, bo ludzi niezaszczepionych zaczął wyzywać od kretynów a gdy mu zwróciłem uwagę mówiąc mu, ze to już jest nienawiść, to pod adresem niezaszczepionych zaczął wymyślać inne wyzwiska i pisać dużymi literami a nawet podał część swoich danych. Nie mnie jest oceniać takie postepowanie.

Cały problem polegał na tym, że ok. 7% Polaków jest chorych na choroby immunologiczne.
7% tj.ok. 2,5 mln. Jest to choroba nieuleczalna, mozna jedynie zatrzymać jej rozwój . Jedną z tych osób jest moja żona. Jak powiedziała pani doktor prowadząca jest to jedna z lżejszych postaci tej choroby. Jak widzę, jak Ona gania po gabinetach lekarskich różnych specjalności, to... dosłownie chce mi sie płakać... ja bym tak nie potrafił. Nawet musi przynosić zaświadczenie od stomatologa, że nie ma spróchniałego zęba i to na podstawie zdjęcia panoramicznego.

Na poczatku lata zaszczepiła się, tak się szczęśliwie złożyło,że lekarzem kwalifikującym była pani immunolog i wyjasniła żonie pewne niuanse miedzy szczepionką a chorobą żony. czy też innych osób, więc nie będe pisał na ten temat, ogólnie to tylko mogę powiedzieć, ze nie wszyscy z ta chorobą mogą się szczepić, a nawet jeżeli się zaszczepią, to szczepionka może się nie uaktywnić.

Właśnie te wiadomosci na wstepie dyskusji chciałem przekaząć również innym, to przeczytałem wyzwiska o treści ,,kretyni ,, których adresatem była osoba już wymieniona i chwilowo odstapiłem od dyskusji.

Wiosną tego roku pewna pani z bloku, chora na arytmie serca koniecznie chciala sie zaszczepić, lekarzowi kwalifikującemu nie powiedziała prawdy, została zaszczepiona a nastepnego dnia niewiele brakowało, aby wylądowała na OIOM-ie serce szalało, ale obsługa karetki poradziła sobie na miejscu.

Aby było ciekawiej, żona od dwóch lat zazywa lek ,, Piqueinil 200 mg ,, pozostał jeszcze jeden rok, ale niestety rząd nie zadbał o te grupę chorych i leku nigdzie nie ma, nie ma go już od jesieni..

Czy Pan, który nie może się dostać do fryzjera pomyslał o bliżnich cierpiących ??

Jednocześnie zmartwię tego Pana, że nigdy nie będzie 100 % zaszczepionych.

PONADTO .
Proszę, aby Pan, który obrażał ludzi niezaszczepionych wśród nich ludzi chorych przeprosił za ten czyn.

PS
Nie chodzi tu o moją żonę, ale ogolnie o bliznich chorych, którzy z powodu innej choroby niz ,,covit,, nie moga sie zaszczepić..

Post zmieniony (28-12-21 15:02)

 
28-12-21 20:24  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Krakus, trochę głupio to wyszło. Nie wiem, czy to kwestia niedoczytania, czy czytania nie do końca ze zrozumieniem, ale na początku byłem pewny, że masz na myśli osoby, które nie chcą się szczepić "BO NIE". Twojej żony i jej podobnych moje (jestem pewny, że Ryszarda również) pretensje, rzecz jasna, nie dotyczą. Trudno wymagać od kogoś, żeby szczepiąc się narażał swoje zdrowie albo nawet życie. To ludzie, którzy de facto nie mają wyboru. W związku z tym jestem winien Ci przeprosiny. Tobie i Twojej żonie. Widzę, że dużo Cię to kosztowało. Wybacz.

--
serwusik

 
29-12-21 11:25  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Krakus
" żalił się jeden z uczestników wstepnej fazy tej dyskusji, a nawet posunął sie trochę za daleko, bo ludzi niezaszczepionych zaczął wyzywać od kretynów a gdy mu zwróciłem uwagę mówiąc mu, ze to już jest nienawiść, to pod adresem niezaszczepionych zaczął wymyślać inne wyzwiska i pisać dużymi literami a nawet podał część swoich danych. Nie mnie jest oceniać takie postepowanie."
I całe szczęście, że nie komentujesz !
Nadal uważam, że nie zaszczepieni to debile i płaskoziemcy !
I nie interesują mnie opinie innych o mnie - mam to, wiecie gdzie !

 
30-12-21 01:01  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
TAGEZ222   

Rysiu kochany jesteś bardzo miły, ale twoja wypowiedź nie nadaje się nawet pod sąd dla ludozercow (CK Dezerterzy) jak byś nie kapował. Ament

--
Karton na wieki.

 
30-12-21 08:52  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

:-))) !!!

Post zmieniony (30-12-21 08:56)

 
30-12-21 12:24  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Masz rację Ryszard, ale burak z Ciebie straszny.

--
serwusik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 44 z 50Strony:  <=  <-  42  43  44  45  46  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024