KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 32 z 50Strony:  <=  <-  30  31  32  33  34  ->  => 
14-11-20 15:19  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

https://www.youtube.com/watch?v=B5fUWzFPZ7g
Big-Cyc Twierdza 2020

Post zmieniony (14-11-20 15:20)

 
14-11-20 22:27  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
yak   

Za poważnie Ryszardzie, tego spróbuj https://www.youtube.com/watch?v=w-9sOuAJcCM nie ozobaczysz tego :-)

 
16-11-20 11:45  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Można wieczorek taneczny urządzić ...

--
serwusik

 
17-12-20 17:58  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Z cyklu "Opowieści z messy"

Mój grudzień 1970

„Mooorzeee nasze mooorzeee,
Wiernie ciebie bęęędęęę strzeec…
K… , no, dawaj Jasiu, dawaj!
- Panowie, proszę, proszę was naprawdę, ja mam ich na stanie! Ludzie co robicie… jękliwie prosi ochmistrz Pasała.
Wrzaski dobiegają z załogowej.
Śpiewając i klnąc na przemian mocno już wstawiony steward Stefan zwany „Piątkiem” i Jasiu z oficerskiej metalowymi skrobaczkami zrywają przytwierdzone śrubami do szotu portrety.
Leży już Ochab, Gomułka a teraz zabrali się za Spychalskiego – tylko orzeł tkwi na swoim miejscu i ktoś czarnym mazakiem domalował mu koronę.
Siedzę z ciesiółką Leonem i wiosłujmy bigos .
Portrety dostojników państwowych, a jest ich ponad dwadzieścia (prócz tych w messach są jeszcze w biurach – kapitana, obu czifów, w palarni) ochmistrz ma je na stanie. Zapisane są w Księdze Inwentarza Działu Hotelowego jako materiały stałe, których okres użytkowania jest dłuższy niż trzy lata.
- Za burtę ich, do wachy… słychać „Piątka”
Hmm, zastanawiam się czy ochmistrz, który musi sporządzać kwartalne sprawozdania z rozchodu materiałów inwentarzowych spisze „portrety dostojników państwowych” na złom, ciekawe…
Nasz „K.I.Gałczyński” zwany kejajgalczynki stoi już od dwóch tygodni w Nowym Jorku, przy wejściu do nadbudówki puste krzesło a za reling wciśnięty rulon kolorowych pism.
Od trzech dni nie ma już Coast Guardu, przerwany został wyładunek, dokerzy zeszli ze statku.
Kapitan i Pierwszy Sekretarz OOP PZPR bosman „Teddy” Maj, całymi godzinami siedzą w radiostacji - a jak kota nie ma to i myszy harcują !
Mój imiennik radzik Rysiu „Fifka” odbiera regularnie „Świerszczyka” (Głos Marynarza i Rybaka) ale i tak nikt go nie czyta.
Mamy świeżą prasę w języku polskim, którą podrzucają nam nowojorskie polonusy.
Podjeżdżają pod trap i zapraszają do polskich klubów i na najbliższą manifestację Polonii poparcia i solidaryzowania się z uczestnikami grudniowych protestów.
Niestety, nic z tego, mamy całkowity zakaz zejścia pod karą zwolnienia z pracy.
Cholera, wybrałbym się na ten pochód, porobiłbym trochę zdjęć – przed wyjazdem kupiłem nowego Zenita, a i może co najważniejsze, kupiłbym kalkulator, sweter szetland a resztę „zarobku” przepuściłbym w knajpie.
Pomarzyć dobra rzecz…
Zaraz po wyjściu w rejs kuki „Bomba” wyłożył za mnie Hamiltona a ja w kantynie kupiłem za niego 20 flaszek „Żubrówki” i w Baltimore „zamieniłem” je na Franklina !
Do Gdyni wróciliśmy pod koniec stycznia 71 r. i wtedy na Skwerze Kościuszki sprofanowanym śladami gąsienic dostałem swoje – kilka razy bananem po łydkach od cywilnego zomowca, ale to już zupełnie inna historia ...

PS – był to pierwszy mój rejs i pamiętam, że bardzo chciałem kupić sobie prócz wspomnianego kalkulatora, szetlanda jeszcze zegarek Seiko i koszulę Schwarze Rose. Zarabiałem w tym czasie 1000 zł i 10 centów dziennie.

Post zmieniony (18-12-20 11:01)

 
19-02-21 16:25  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pojawiła się informacja, że w Polsce jest już mutacja wirusa południowoafrykańska.
Jak dla mnie to najgorsza jest mutacja Nowogrodzka i Żoliborsko-Mickiewiczowska !

 
25-02-21 14:45  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ryszard!!!!!

W roku 1963 któryś z Polaków przywiózł z Azji czarną ospę, która rozszalała się we Wrocławiu.
Ten, który ja przywiózł wyzdrowiał, ale zaraził salowa. Kobieta ta przekazała wirusa córce, która zmarła 8 lipca1963r.
.O przenoszenie ospy oskarzano tksówkarzy, motorniczych itp.

Miasto odcieto i odizolowano. Kordony sanistarne oplotły ulice. Ludzie zaszyli sie w domach. Nie chcąc siać paniki wśród społeczeństwa odkładano decyzje o ogloszenu epidemii. Zwrotem w tym horrorzebyło zarzadzenie obowiazkowych szczepień, którymi błyskawicznie objeto98% ludnosci Wrocławia. Dzieki właściwie przeprowadzonej akcji epidemia zaczeła sie cofać już1 sierpnia a o jej wygasnięciu poinformowano 19 września 1963r.

WHO przwidywała, że epidemia potrwa dwa lata i w jej wyniku umrze 200 osób a zachoruja ok.2 000 osób.

We Wrocławiu czarna ospa ustapiła po 25 dniach od jej ogłoszenia. Kwarantannie poddano1492 osoby. Zachorowa99 osób a zmarło siedem..

Co WY na to ???
Dało się ? Dało się

MUTACJI NIE BYŁO !!!

O czymś to świadczy....

 
26-02-21 06:44  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

To świadczy o tym, że zarazę w dalszym ciągu roznoszą taksówkarze i motorniczy.

--
serwusik

 
26-02-21 11:53  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nie zmienia to faktu, że najgroźniejsza jest mutacja Nowogrodzka i Żoliborska !
Właśnie je trzeba jak najszybciej wyplenić !

 
26-02-21 12:29  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Na tą zarazę szczepionka będzie dopiero w październiku 2023.

--
serwusik

 
01-03-21 17:04  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Spotykają się dwaj starsi panowie:
- Jak ci kochasiu z tą młodą żoną?
- O, dopiero wiem że żyję, przy Starej całą noc biegałem, a to wody podać, a to tabletki przynieść, a Młoda wychodzi wieczorem i wraca nad ranem.
Teraz nareszcie się wysypiam !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 32 z 50Strony:  <=  <-  30  31  32  33  34  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024