KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 22Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
22-12-17 23:20  Nieustający konkurs CXXXIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, zagadka turystyczno porąbawczo zapoznawcza.

W pewnej europejskiej stolicy, na pewnej rzece, stoi most.
Tenże most powiązany jest mniej lub więcej pośrednio z Polską.
Żona człowieka, na cześć którego nazwano ten most, ma w Polsce mauzoleum.
Tenże człowiek został wydany w kartonie, i można go sobie ulepić, abo w standardzie, abo i ubabrać farbami i podorabiać mu jakieś bzdety, aby był bardziej rzeczywisty jak w rzeczywistości.

Tenże most, został w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku,
czyli za czasów PRL-u , zreperowany i odrestaurowany z pomocą i rękami polskich restauratorów.

Jak się nazywa tenże most, jakiej rzeki brzegi spina, i w jakim mieście/stolicy ?
Wskazówki, jeśli takoweż będą potrzebne, nastąpią niechybnie.

 
23-12-17 00:25  Odp: Nieustający konkurs CXXXIII
Lukee 

 

Most Karola w Pradze na Wełtawie...

 
23-12-17 01:04  Odp: Nieustający konkurs CXXXIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

?
Nie.
Wskazówki.
Stolica kiedyś była w strefie dla nas dolarowej, a stolicą była po łowicku, bo połowicznie.

 
23-12-17 09:40  Odp: Nieustający konkurs CXXXIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, nadany mi tuże tytuł Łaskawcy zobowiązuje, więc kilka daleko idących wskazówek, tym bardziej, że idą trzy dni wolne od pracy i trzeba poudawać, jak się to wszyscy kochamy nawzajem.

Jeśli więc znajdziecie Panowie czas na siedzenie i wiatrowanie
w fotel przed kompem/zamiast latać po sklepach i się wdziurwiać na bliźnich w kolejkach, i myśleć jakie to barachło kupić komu na prezent i dzwigać torby, żeby pomóc małżonce czy innej drugiej połowie/

to daję Wam te wskazówki:

Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze"
Gołąbki / farsz to ryż z mięsem
Krzyż/nie musi być ten o znaczeniu religijnym.

Post zmieniony (23-12-17 09:42)

 
23-12-17 18:43  Odp: Nieustający konkurs CXXXIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, wyjęłem żem byłem z lodówki butelkę Łaskawośći i pociągnęłem solidnego łyka i oto następne wskazówki, tym razem rozstrzygające i rozwiązujące zagadkę.

Poprzednie dwie wskazówki miały wskazać dwie osoby, a trzecia wskazuje pewną małą miejscowość.

Te dwie osoby i mała miejscowość naprowadzą zaś na nazwisko dawcy nazwy mostu.

Właściwie to już tą mała miejscowość zdradzi, kto to ten od mostu.

Zaś ten od mostu został wydany przez dwie polskie firmy trudniące się wydawaniem modeli z papieru

 
24-12-17 11:24  Odp: Nieustający konkurs CXXXIII
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Jeśli podpowiedź miała wskazywać na Krzyżową to chodzi o Most von Moltkego w Berlinie. Wydany w kartonie też by pasował choć nie tak wprost ;-)
Ale pozostałe podpowiedzi - jak powiedział kot do kota na pustyni: nie ogarniam tej kuwety.
Co ma do tego Mazowsze i gołąbki?
Poza tym trudno powiedzieć, że żona ma mauzoleum, no bo niby miała, ale mimo że zbudowane dla niej, to teraz nazywa się Mauzoleum Feldmarszałka von Moltke.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
24-12-17 13:00  Odp: Nieustający konkurs CXXXIII
Lukee 

 

Smoku... Miałem podobne rozterki. :-)

 
24-12-17 13:13  Odp: Nieustający konkurs CXXXIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tak, to Most Moltkego na Szprewie w Berlinie, o krok od Berlińskiego Dworca Głównego.
W latach 1983-1986 naprawiony, a z zewnątrz odrestaurowany przez polskich restauratorów.
Oczywiście, że w kartonie to chodziło o kupę pływającego żelastwa, a nie jego cielesną powłokę w uniformie.

Jak żem napisał we wyjaśnieniu wskazòwki, pierwsze dwie / Mazowsze i gołæbki z farszem/miały wskazać dwie osoby
A krzyż, miejscowość.

Ale napisałem żem był również, że sama odgadnięta miejscowość wskaże nazwisko "mostowego".

Wyjaśniam więc, co żem se ubzdał, ku irytacji Zgadujkowiczów

Mazowsze miało wskazać na Tadeusza
Mazowieckiego.
Gołąbki zaś na Helmuta Kohla/ Kapustę.
Obaj spotkali się 11.listopada 1989 w Krzyżowej .

Krzyżową i okolice kupił se właśnie von Moltke jako miejsce spokojnej starości.
Żona mu zmarła wcześnie i prawie młodo, więc wybudował dla niej kaplicę- mauzoleum.
Jak w 1945 wkroczyła na jego włości Armia Czerwona, trumny jego i małżonki gdzieś wcięło.
Kaplicę odbudowano i przemianowano na początku lat dziewięćdziesiątych, po wizycie obu wymienionych przedtem.

Alem zem sie kurde bolek nawyjaśniał !!

Jeśli mimo to, jest jeszcze ktoś czy wielu, kogo moje zagadki wdziurwiają i psują apetyt ,

to ze wstydem zwijam sie w rulon
i sam sie stawiam za karę do kąta.

Talon oddaję.

PS

Tenże most z zagadki jest wizualnie bardzo ładny.

.

Post zmieniony (24-12-17 13:56)

 
24-12-17 13:37  Odp: Nieustający konkurs CXXXIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wyjaśnienie dodatkowe, oczywiście Armia Czerwona zajęła była włości rodziny Moltke, jego potomków ,
a nie ' tego" Moltke od mostu.

Wyjaśniam to, jakby jaki dokładny chciał źgnąć mię w oko ością ze świątecznego karpia, żem nie jest dokładny.

 
24-12-17 15:07  Odp: Nieustający konkurs CXXXIII
Lukee 

 

Powiem Ci Brystolu, żeś dodatkowymi podpowiedziami nagmatwał, że hej ;-)
Smok mnie uprzedził bo właśnie rozpracowywałem Berlin - tylko to pieruńskie Mazowsze mnie odciągało :-D

Wesołych i pogodnych Świąt życzę przy okazji !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 22Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024