KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-12-17 15:50  [P] Pytanie i zarazem Wielka prośba - Braille - pismo punktowe dla niewidomych
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Bardzo zależy mi na wykonaniu krótkiego tekstu w alfabecie Braille'a . Temat jest pilny i dla mnie bardzo ważny i nie ukrywam pilny . Będę wdzięczny za pomoc. Proszę o kontakt na mojego maila : neo_36@interia.pl
pozdrawiam
Jakub

--

 
07-12-17 16:06  Odp: [P] Pytanie i zarazem Wielka prośba - Braille - pismo punktowe dla niewidomych
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zajrzyj tutaj: http://www.braille.pl/

Najprościej jest zrobić sobie tekturowy szablon z sześcioma dziurkami. Punkty w nawilżonym kartonie wygniatać końcówką długopisu ale od tyłu kartonu na średnio miękkim podkładzie. Kształt i rozmieszczenie punktów można podejrzeń na niektórych opakowaniach od lekarstw.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-12-17 18:14  Odp: [P] Pytanie i zarazem Wielka prośba - Braille - pismo punktowe dla niewidomych
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

OSTOJA , Dziękuję za odpowiedź. Przymierzałem się do zrobienia osobiście tekstu ale moja wiedza w tym temacie jest znikoma. Technika - zapewne jestem w stanie opanować.. natomiast brak wiedzy czy tekst ma jakąś znormalizowaną wysokość , szerokość ...??? Można wytłoczyć wszystko , pytanie tylko czy osoba niewidoma będzie w stanie odczytać to co ja napiszę. W tym temacie to kompletna noga jestem :( . Nie wiem czy są jakieś konkretne normy dotyczące wysokości i szerokości : "prostokąta" w którym znajdują się kropki.. Stąd pytanie do Was..

 
07-12-17 20:20  Odp: [P] Pytanie i zarazem Wielka prośba - Braille - pismo punktowe dla niewidomych
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

By cokolwiek napisać konieczne są tzw. tabliczki do pisania alfabetem Braille'a
https://www.google.pl/search?q=tabliczki+do+pisania+Braillem&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=VJQpWoCMEumv8weS4I6oAg

 
07-12-17 20:37  Odp: [P] Pytanie i zarazem Wielka prośba - Braille - pismo punktowe dla niewidomych
Waldemar   

Nie jest to taka prosta sprawa. Zestaw do pisania zawiera metalową tabliczkę , specjalny papier i wyciskacz.Na dodatek punkty wyciska się z ,,lewej strony" papieru co wymaga odwrotnego wyciskania punktów /lustrzane odbicie/. Kiedyś miałem podobny do twojego problem i udałem się do szkoły dla osób niewidomych i niedowidzących i w kilka minut po ustaleniu z dyrekcją jeden z uczniów załatwił sprawę.

 
08-12-17 14:20  Odp: [P] Pytanie i zarazem Wielka prośba - Braille - pismo punktowe dla niewidomych
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Jeżeli jesteś z Warszawy lub okolic, możesz znaleźć tzw. e-pracownie. Do tych pracowni mogą wejść osoby niepełnosprawne, i w tych pracowniach są maszyny do pisania w Braile 'u. Piszę o Warszawie, bo nie wiem jak jest w innych miastach.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024