Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 218

Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 223
WWW.KONRADUS.COM - KARTON CAFÉ - Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
           

KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
09-11-17 00:42  Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć koleżanki i koledzy. Skoro już się odezwałem w wątku pomocowym dla MacGabrysia, dopowiem o co mi chodzi, Wy oceńcie sami, czy i na jaką pomoc ewentualnie zasługuję.
Ma 42 lata, mam żonę i dzieci, mam (jeszcze) pracę i jestem raczej w klasie społecznej "poor workers". Wszystko przez wypadek z początku mojego "małżeństwa". Nie wiem, na ile mogę się uzewnętrznić, ile uznacie za ekshibicjonizm, ale jak mam napisać, żebyście nie uznali mnie za naciągacza?
Żonę poznałem przez internet. Sprowadziłem ją na Śląsk, dzięki żony wkładowi własnemu kupiliśmy mieszkanie na hipotekę, zarabiałem, było dobrze, powinno nam normalnie wystarczyć na raty i na normalne życie. Ale potrzebny był remont. Robiłem go przed ślubem, przez wynajętą firmę. Kolega z pracy ich polecił, firma z Chorzowa, u niego też robili, był zadowolony. Niestety, zaufałem kumplowi, tak ich polecał, jak były potrzebne zaliczki na materiały to ufałem, bo to znajomi kumpla z pracy. Teraz domyślam się, że musiał mieć w tym udział. Firma mnie oszukała. Za ostatnie grosze robiliśmy ekspertyzę, oszukali mnie na jakieś 18 000. Tak szacunkowo. Faktycznie była masakra. Zostawili nas na zimę z jednym gotowym pokojem. Reszta to gruz i rozkute ściany, w łazience beton na podłodze i dziura na ścieki. Grzaliśmy z jednego gniazdka piec olejowy, kuchenkę, a jak odpaliliśmy czajnik to trzeba było latać półtora piętra włączać bezpieczniki. Pobraliśmy kredyty na dokonczenie robót. Inne firmy porobiły kafelki w łazience, instalacje wodną, c-o, okna, sam robiłem panele, gładzie, malowanie, obróbka drzwi, wykończenia. Żona swoje długi spłaciła szybko, ja wpadłem w spiralę długów. Prokuratura dwa razy oddaliła wniosek o ściganie firmy, nie dopatrzyli się znamion czynu zabronionego. Mam wszelkie druki, pisma, zainteresowanym mogę pokazać jako dowód prawdomówności. Co do rodziny- mam dwie córki, 5 i 3 lata, obie niepełnosprawne. Mają obniżone napięcie mięśniowe, starszej mięśnie nie utrzymały szkieletu, przy pionizowaniu złożyła się, ma garba, lordozę 80-90 stopni. Młodsza ma tylko kifozę. Obie mają wiotkość, powyginane stawy, najgorzej stopy. Obie noszą gorsety, ortezy, wymagają rehabów, potrzeb jest setki- teraz nowe łóżka, turnusy rehabilitacyjne, baseny itp... Generalnie zarabiam, żona ma świadczenia z MOPS-u, ale...
Z żoną mam wieczną wojnę, w tym najbardziej wojnę o finanse. Od gdzieś roku po ślubie przejąłem płatności. Żona się na to wypięła. Płacę hipotekę, media, rachunki. Ona twierdzi, że przecież wszystko dla dziewczyn kupuje i jedzenie. Obiady tak, chleb i do chleba muszę sam. Co miesiąc cudownie ginie jej cała kasa, którą otrzymuje, ja nie mam wglądu. Nie potrafię też jej zmusić do udziału w opłatach, nie ma takiej opcji. Na samym początku, gdy pobrałem kredyty na remonty, zabrakło mi kasy na życie. Dwa tygodnie jadłem tyle, co z pracy regenerację. Żona (z teściową) wypięły sie na mnie, dostałem dodatkowo pozew o alimenty. Dopiero na święta rodzina dowiozła mi żarcie, co sie skończyło awanturą, wzywaniem policji i takie tam. Rozprawy dwie przegrałem. Mam zasądzoną kwotę, ale w ramach ugody nie musze tego płacić. Małżeństwo trwa tylko dla dzieci. Mam tu wojnę. Ciągłe upokarzanie, wyzwiska, żądania, zero przyjemności. Mieszkam na poddaszu, na którym niezbyt wiele da się zrobić. Ściany mają 100 lat i montaż jakichkolwiek półek to masakra. zresztą, nie mam za co. Wszelkie braki musiałem albo łatać kasą od matki, która muszę oddawać, albo dobieranym kredytem, który mnie zapętlił w sytuację bez wyjścia. Mam różne myśli, gdzie odejście od tego "domu" to najbardziej lajtowa.
Do tego dobija mnie choroba. Od kilku lat choruję na dyskopatię lub/i rwę kulszową. Pewnie to to samo, ale różni lekarze różnie mówią. Cztery lata dawałem radę z bólem chodzić do pracy. W styczniu pierwszy raz wylądowałem na morfinie w szpitalu. Od 02.10 siedzę na L4 ze skierowaniem do neurochirurga na operację. Mam liczne przepukliny międzykrążkowe, uciski nerwów, kanałów, naczyń krwionośnych, przemieszczenia, ból odbiera mi życie. Wyprawa do sklepu po chleb to jak wyprawa na Marsa, jedynie radzę sobie w kursach do kibla i po mieszkaniu. A tu dzieci, a tu co pół roku badania w szpitalu w Zakopanem, a tu zaległe płatności itp. I zero wsparcia. "Wychodziłam za zdrowego", "ja ci dam pół roku na L4", "jestes ciotą bo nie potrafisz zarobić na rodzinę"... Same takie "wsparcie" Cztery lata pracowałem na same nocki, żeby wyciągać więcej. Dziś mam stresy, źle sypiam. Zaliczyłem trochę psychoterapii (skończyły im sie punkty NFZ...). Mam zdiagnozowaną depresję. Modelarstwo praktycznie zarzucone- nie mam warunków ani atmosfery do tworzenia, z trudem na chorobowym trochę pokleję coś, co nie zdążyło sie zakurzyć i czego nie zdążyłem wyrzucić ze starości. W głowie mam mętlik, na serio- dziękuję, że mogę tu wyrzucić z siebie choć trochę, ale na serio- nie wiem o co i nie wiem, czy mogę prosić o cokolwiek. Pozdrawiam. B.

Post zmieniony (09-11-17 00:44)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-11-17 08:12  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
OSTOJA Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Obłęd.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-11-17 08:21  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

=============================
Dopisek moderatora

Jeżeli następne porady mają być w stylu jak ta powyżej, to proszę ogranicz wpisy w tym wątku, bo będą kasowane bez ostrzeżenia.

Post zmieniony (09-11-17 15:36)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-11-17 08:58  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

ABC, błysnąłeś.

Vansen, Ty chłopie niestety nie potrzebujesz naszej pomocy tylko pomocy fundacji, zrzeszeń i prawników opiekujących się takimi przypadkami nieodpłatnie. No i najbliższej rodziny - twojej, po mieczu. Pieniądze ci nie pomogą i niczego nie rozwiążą.
Ale dobre rady może dawać każdy. No może nie każdy - patrz wyżej.

Post zmieniony (09-11-17 09:00)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-11-17 09:41  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ABC - "za komuny było tak że stawiałeś chałupę za kredyt". Taaa,PRL-owskie banki spieszyły na wyścigi z kredytami dla budujących się obywateli...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-11-17 10:26  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

ABC, przeczytałeś dokładnie co on napisał? Wszystko z tego co Ty napisałeś w odpowiedzi nie sprawdzi się w jego wielowątkowej, skomplikowanej sytuacji, ewentualnie jest miałkie i błahe jak pogaducha dwóch staruch na ławce. Sprawa jest dalece bardziej zawiła niż twoje błyskotliwe myśli wypisane w przebłysku nagłej inwencji. Czytaj ze zrozumieniem i zastanów się zanim byle co napiszesz.
Vansen, jak już napisałem, sam sobie z taką sytuacją nie poradzisz bez pomocy z zewnątrz. I nie mam na myśli pomocy finansowej.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-11-17 10:57  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Na razie nie wyjadę nigdzie. Myślałem kilka lat temu o Anglii, może bym miał zaczepienie w Niemczech, ale na to potrzeba i flotę pln-ów i zdrowie. Niestety mam je w rozsypce. Nie wiem, kiedy wrócę do stałej pracy, nie wiem co da kręgarz, ewentualna operacja. Nie mam pojęcia, ile będę czekać. Nie wiem kompletnie nic. Zdecydowałem się pisać, bo gdzieś to muszę wywalić z siebie. I tyle. Czasem wsparcie dużo zdziała, czasem nie, ale musze się wygadać. Po to latałem po psychologach, czy ośrodkach kryzysowych. Nie mam tu do kogo "pyska" otworzyć. Znajomi z pracy zyją swoim życiem. Tu w domu rozmawiamy, staramy sie normalnie funkcjonować. ale co to za rozmowa, kiedy tylko patrzeć kiedy i skąd znowu uderzy jakiś foch czy nerwica...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-11-17 11:38  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 3
Galerie - 9
 

Boguś, twardy bądź! Jak dla siebie nie masz siły to musisz ją znaleźć by się podnieść dla dzieciaków. Wiemy a przynajmniej większość z nas wie, że życie potrafi dać nam solidnego klapsa w twarz ale z każdego upodlenia można się podnieść... Trzeba tylko ( choć wydaje się że "aż" ) znaleźć cel. Ty ten cel już masz - dobro dzieci. O to zawsze warto i trzeba walczyć. Wiem też, że tym trudniej jest gdy nie ma do kogo gęby otworzyć... Ty masz do kogo, otworzyłeś się na naszym od lat wspólnym forum a nie każdy by się na to zdobył... Poza młodzieżą jest tu wciąż wielu starych dobrych kumpli z którymi znamy się od lat z przeróżnych spędów modelarskich itd...więc do końca sam nie jesteś. Trzymaj się Brachu i nie poddawaj !
Zdrów!

Post zmieniony (09-11-17 20:27)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-11-17 12:29  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
El Comandante Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11
 

Zgadzam się z Kalafiorem. Sytuacja jest tak skomplikowana że trochę pieniędzy jej nie naprawi. Gdy robiliśmy zbiórkę dla Syriusza czy teraz dla Gabrysia, cel pomocy finansowej był jasno określony i rozwiązywał konkretny problem. W Twojej sytuacji potrzebujesz pomocy ze swoim zdrowiem, opieką nad niepełnosprawnymi dziećmi, porady prawnej, pomocy z mieszkaniem, terapii małżeńskiej. To są potrzeby które przerastają możliwości małej grupy modelarzy.

Masz dostęp do internetu więc gdy zdrowie i czas pozwalają, zacznij szukać pomocy w fundacjach, opisując swoją sytuację. Poszukaj darmowych konsultacji małżeńskich, są takie. Są też fundacje które oferują pomoc rodzinom z dziećmi niepełnosprawnymi: pomoc z zakupem sprzętu, z opłaceniem rehabilitacji, przystosowaniem mieszkań itp. Na pewno spotkasz się z odmowami ale z odrobiną wytrwałości znajdziesz otwarte drzwi.

Na koniec napiszę że uciekanie albo topienie problemów w alkoholu absolutnie nie pomagają a wręcz przeciwnie. Jaroslav dobrze mówi: czerp siłę z tego że masz dla kogo walczyć i walcz.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-11-17 12:36  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 3
Galerie - 9
 

Kalafior, odpuśćmy już temu żałosnemu biedakowi... Szkoda czasu i nerwów zwłaszcza, że to zwykły szkodnik... Mam nadzieję, że administracja, Koledzy, którzy są w środowisku nie od dziś odniosą się do tego tematu z powagą i zrozumieniem dla naszego dobrego Kolegi.

EDIT:
Boguś, Narzeczona mi podpowiada byś poszukał w okolicy wyższej uczelni z wydziałem prawa. U nas przy UAM w Poznaniu od lat funkcjonuje Studencka Uniwersytecka Poradnia Prawna gdzie studenci pod nadzorem wykładowców świadczą darmowe porady prawne dla ludzi w przeróżnych trudnych sytuacjach. Może choć w niewielkim stopniu taka poradnia pomogła by Ci w rozwiązaniu choć części problemów... kawałek po kawałku i wyjdziesz Brachu na prostą!

Zdrów!

--

Post zmieniony (09-11-17 12:48)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-11-17 12:54  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 3
Galerie - 9
 

ABC, Chyba nie zrozumiałeś.... Różnica jest taka, że Vansen jest z nami od wielu lat i nigdy się jak wuj na forum wobec nikogo nie zachował, ty zaś pokazałeś klasę nie pierwszy raz zresztą... Nie mam zamiaru się z tobą przepychać bo sam wiesz za kogo cię uważam. Administracja oceni...

--
GG 6801515

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-11-17 13:01  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 5
 

Vansen - ja też mam zdiagnozowaną przepuklinę międzykrążkową i uciski na nerwy. Wiem jak to boli i jak nie da się z tym normalnie funkcjonować. Ledwo chodziłem powłóczając nogą. Leczyłem się normalnie na NFZ, gdzie na wszystko trzeba było czekać (wizyta u ortopedy, tomografia itp), ale w lipcu po namowach żony udałem się prywatnie do kręgarza, tylko takiego dyplomowanego. Byłem sceptycznie nastawiony, on jednak po przeanalizowaniu mojej dokumentacji medycznej i wywiadzie ze mną, wytłumaczył mi dokładnie co mi jest i co mi grozi a potem zaczął mnie "maltretować" - kości strzykały, że myślałem, że mi łeb ukręci. Zalecił mi pewne proste ćwiczenia i po 2 tygodniach od drugiej wizyty bóle zupełnie ustąpiły. W tej chwili mogę normalnie funkcjonować, jedynie nie mogę dźwigać za dużych ciężarów.
Mam nadzieję, że choć trochę dodałem Ci otuchy, że w przypadku zdrowia jest nadzieja na poprawę.

--
"Si vis pacem para bellum"

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-11-17 13:08  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Rafael 
moderator
Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 2

ABC, nawet nie wiesz, jak bardzo mozesz sie mylic. Moze faktycznie ogranicz swoja aktywnosc, bo wprowadzasz niepotrzebny zamet i zamiast cos doradzic z sensem, to grasz na emocjach...

Bogus, jesli moge cos doradzic - to po pierwsze zdrowie. Jak o nie nie zadbasz, to temat bedzie wracal jak bumerang i rzutowal na wszystko, co robisz... Jesli Twoje problemy z kregoslupem sa tak powazne, ze uniemozliwiaja normalne funkcjonowanie, to moze faktycznie zabieg chirurgiczny jest najlepszym rozwiazaniem. A potem odpowiednia rehabilitacja i musisz byc przygotowany na to, ze cudu od razu nie doswiadczysz. Radzilbym jeszcze taka decyzje skonsultowac, ale mysle, ze masz swiadomosc tego, jak to wazne, bo od sprawnosci uzalezniona jest mozliwosc podjecia pracy. Sam biegam regularnie po szpitalach, chociaz w innych tematach, jednak widmo tego, ze choroba moze mi odebrac mozliwosc pracowania, do przyjemnych nie nalezy. Nie wiem, czy w przypadku takiego schorzenia nie masz prawa ubiegac sie o rente z powodu czasowej niezdolnosci do pracy - zawsze to zabezpieczenie jakichs srodkow. W innych tematach nie chce sie wypowiadac, aczkolwiek znam sporo przypadkow, gdy wchodzenie oknami, gdy zamykano drzwi, oraz regularne pojawianie sie urzednikom przed oczami i zasypywanie ich kolejnymi wnioskami potrafilo zdzialac cuda. I jak powiedzieli przedmowcy - masz cel - nie strac go z oczu. Tylko pamietaj rowniez o sobie. Ktos cos takiego powiedzial mi po smierci mojej zony, gdy zostalem z dwojka dzieci - w moim przypadku pomoglo znakomicie...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-11-17 15:53  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja swoje wypisy co się rano wlałem to wywaliłem , a resztę wyciął mi moderator. Może inwektywy i bezproduktywne posty też polecą. A ogólnie w tej sprawie to autor początkowy nie jest pierwszy w tego typu kłopotach ani niestety ostatni. I niestety nie są takie rzadkie sprawy jakby się mogło zdawać. Wystarczy spojrzeć do statystyki przetrwania małżeństw. Od siebie jednak dodam że może jednak nie należy się kierować wyłącznie przywiązaniem emocjonalnym i trzeba niestety zrobić rachunek za i przeciw. Bo niestety istnieją osobniczki mające do perfekcji opanowane metody szantażu emocjonalnego. A same nie dość że nic nie chcą partycypować nawet jak mają środki, to nie wykazują najmniejszych chęci współpracy.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-11-17 16:53  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dostałem szczątkową wypłatę. Szczątkowa przez L4, tragedia. Nie wystarczy na wszystko. Nie wiem, czy pójdę do kręgarza. Mogę zapomnieć. Trzeba zaległości popłacić i znowu kombinować, co można spłacić później. I znowu wysłuchiwać "kiedy mi te półki porobisz, kiedy ten pawlacz, kiedy to, kiedy tamto"... Masakra. Nawet nie ma na %%%, żeby się znieczulić. Masakra. A tu sezon grzewczy za pasem... I cały pierdyliard innych spraw. Nie wiem, co pisać więcej. Mam tragedię, kiedyś mogę tego nie udźwignąć.


BTW- Jaroslav- faktycznie, staram się być "wporzo" wobec innych. Dość mam tu ubliżania i poniżania, wiem jak to smakuje. Po co mam innym to dawać?? A jeśli ktoś lubi taki sport, cóż, jak mawia Zbigniew S. "szkoda szempic ryja".

Post zmieniony (18-11-17 01:36)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-11-17 21:45  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
andre   

Vansen po pierwsze musisz się pozbierać do kupy ( wiem co piszę bo jak może czytałeś mój post w temacie pomocy dla Gabrysia to wiesz że tam wspomniałem o niepełnosprawnym synu a mam tylko jedno dziecko wtedy też to był szok dla mnie i żony. Moja żona do tej pory się nie pogodziła że syn jest niepełnosprawny i dodatkowo przez to się rozchorowała na parkinsona i teraz większość spraw jest na mojej głowie i sam muszę pracować utrzymując całą rodzinę .Zawsze jest dobrze komuś się zwierzyć czasami z problemów wtedy robi się lżej. Najważniejsze jest podreperować zdrowie.Cel już masz (twoje córki) i musisz się go trzymać .Najgorsze jest to że jak człowiek wpadnie w spiralę długów wtedy jest brak zgody w domu. Spróbuj jakoś na spokojnie porozmawiać z żona lub nawet udać się na jakąś terapię małżeńską gdzie stopniowo zaczniecie się dogadywać na tema waszych problemów i spróbować razem działać dla dobra córek.Jeżeli to nie pomoże to trudno pozostaje ci tylko darmowa porada prawna i rozwód w ostateczności .Są fundacje gdzie możecie się zwrócić w celu pokrycia częściowo kosztów rehabilitacji zbierając z 1%. Co do długów są też firmy lub instytucje które pomogą ci wyjść z długu poprzez konsolidację i płaceniu jednej raty (rozłożonej tak żebyś mógł skromnie żyć) a nie kilku (zależy jakie masz zadłużenie i czy jest to w jednym banku lub kilku).Najgorsze jest branie nowych kredytów na spłacenie starych wtedy człowiek się mocno zapętli i pogłębia się w tym .Można się zwrócić do MOPSU o dofinansowanie do opłat medialnych tylko tam trzeba spełnić odpowiednie kryteria (chodzi o dochody).Tak jak tutaj na forum koledzy napisali jest dużo instytucji które darmowo pomagają . nie wiem jaki masz dom czy mieszkanie (tylko to co napisałeś w postach) jeżeli masz możliwość zdobyć np stare meble w dobrym stanie (niektórzy oddają za darmo) z nich na początek możesz zrobi pawlacze i półki jak masz smykałkę i narzędzia tanim koszem dokupując tylko np farbę do malowania mebli lub okleinę( możesz do takich pawlaczy kupić w marketach też drzwi otwierane lub przesuwane na szynach ale jeżeli nie będzie Cię stać to możesz kupić elementy do takich drzwi i sam złożyć przecież jesteś modelarzem i powinieneś sobie poradzić jak każdy modelarz :)) wtedy też może żona spojrzy na ciebie lepszym okiem jak zrobisz sam. Nie wiem co ci jeszcze poradzić .Nie wiem jaki masz zawód ale jeżeli podreperujesz swoje zdrowie to nawet zmień jeżeli to możliwe na taki gdzie będziesz mógł pracować ze swoimi schorzeniami.

--

Post zmieniony (09-11-17 21:52)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-11-17 21:45  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Andrzej Px48 Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Hm-przeczytałem cały watęk ,łącznie z wpisem kolegi ABC. ,,Alfabet" ma moim zdaniem rację w kwestii żony Vansena, aczkolwiek jego post był zbyt nazwijmy to ,,zywiołowy" i poleciał w kosmos. Ale po kolei. Boguś napiszę co JA bym zrobił na Twoim miejscu:
Po pierwsze primo: Zdrowie. Jak napisali koledzy powyżej, znajdż dobrego kręgarza , zabierz dokumentację medyczną i ustalcie metodę leczenia. Nie będzie to tanie, ale jak już będziesz wiedział ile zabiegów i za jaką cenę -daj znać na forum. Jestem pewny ,że modelarze cię nie zawiodą. Tylko musisz spełnic warunek: ewentualne przelewy czy to indywidualnych osób, czy z licytacji za sprzedane modele na Twoje potrzeby,MUSZĄ powtarzam MUSZĄ trafiać na konto Twojej mamy. Tak aby szanowna ,,małżonka" nie miała podglądu. I na sprawie rozwodowej nie wykażesz dodatkowego dochodu. Sam deklaruje wpłatę na leczenie w miarę skromnych możliwości. Dlaczego kręgarz? Rwę kulszową ma moja ślubna trucizna. Kilkakrotnie po atakach zawoziłem ją do szpitala i wnosiłem na rękach do zabiegowego. Znajomy polecił dobrego masażystę. 5 zabiegów po 150 zł i moja pani popiernicza jak antylopa po sawannie. Sam też chodze do niego raz w m-cu, aby mnie ustawił na kolejny miesiąc szarpania paczek w firmie kurierskiej. Mojej mamie groziła operacja-diagnoza- zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego. Konieczna operacja. Pan kręgarz po 12- tu godzinnych zabiegach zażegnał potrzebę leczenia szpitalnego.
Po drugie primo: ,,żona" i dzieci. Jak już podreperujesz zdrowie , to zapitalaj po darmową poradę prawną w kwestii rozwodu. Jak napisali koledzy są na uczelniach darmowe porady prawne. Przedstawisz sprawę, napiszą Ci wniosek pokierują do własciwego sądu.ZA DARMO. Wiem ,bo sam korzystałem z takiej porady u siebie.
Bo,że musicie się rozejść w trybie ekspresowym to nie wątpię. Po tym co napisałeś,to widzę ,że ta kobieta Cię nie trawi i ma Ciebie tylko za dostawce kasy i pomiotło. Może zaboli Twoja męską dumę to co napiszę, ale nie zdziw się jeżeli dowiesz się ,że jesteś ,,rogaczem". Jeżeli dobrze zrozumiałem, to dzieci wymagają ciągłej opieki i ,,żona" nie pracuje. Jak przyjdzie do sprawy rozwodowej i ujawnienia zarobków, to zdziwisz się ile Twoja zaradna ,,małżonka" wyciąga z różnych MOPS-ów,fundacji,Caritasu itp. Moja pewność w tym temacie wynika z dwóch powodów: jako kurier chodzę po domach i często słyszę jak wyfiołkowane i wypaznokciowane mamuńcie instruują się na osiedlu gdzie iść aby wyrwać kasę.Powód drugi: mój sąsiad- astmatyk, po fachu informatyk. Tez padało mu zdrowie, sytuacja taka sama jak u Ciebie. Syn z częściowym niedowładem kończyn dolnych wymagający stałej opieki. Ojciec po godzinach składał komputery w domu-mało. Zaczął prace dodatkową w niedzielę-mało. Ciągłe awantury ze strony kochającej żonci. Jak zapytał skąd ma na dwie pary nowych butów w m-cu to dostał w łeb.Dodatkowo wkrótce dowiedział się ,że ma ,,szwagra" i miarka się przebrała. Jak na sprawie rozwodowej przyszło do ustalania alimentów i ujawnienia zarobków, to gość dowiedział się ,że żoncia ma więcej w miesiącu od państwa,fundacji itp. niż on. Oczywiście małżonek o tym nie był przez swoją połowicę informowany. Finał był taki,że on wyprowadził się do matki, daje na dziecko. I chyba skutecznie zadziałał, bo paniusi obcięto dotację, 3 x w tygodniu idzie do pracy na popołudnie,a on w tym czasie opiekuję się synem.Reasumując:Najpierw podreperować zdrowie,potem rozwód. I wrócisz do życia.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-11-17 22:27  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
GrubyCzarnyKOT Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

A że tak spytam...
Czy żona nie przysięgała w zdrowiu i w chorobie?
Dla mnie chore...
Dlatego nie chce brać ślubu...
Koledzy już wszystko napisali.
Pierwej zdrowie, podreperuj się .
Potem Zajmij się zwiazkiem, chociaż wg. mnie nie warto sobie strzepic dłużej nerwów.
Pelno jest ludzi, którzy dopiero po rozwodach zaczęli żyć ze soba jak normalni ludzie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-11-17 22:49  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Vansen tylko nie do kręgarza - te dolegliwości ma większość ludzi prowadzących siedzący tryb życie a szczególne dużo przy kompie. Wiem co mówię. Dobry lekarz + ćwiczenia - więcej ruchu i mniej stresów - bo większość tych dolegliwości powoduje ciągły stres.
Ja to przerabiałem i 3 lat mam spokój z ciągłym bólem - czasami cos poboli . Za to dorobiłem się do tego łokcia tenisisty :)
Według mnie porozmawiaj z rodziną bliższą i dalszą - warto ustalić jakiś plan działania na dłuższą metę. Nie da się żyć w ciągłym stresie i zastanawiać się co będzie jutro. Bez pomocy rodziny i przyjaciół ciężko będzie to ogarnąć. Z kasą też da się poradzić ale czeba mieć wsparcie rodziny. Trzymam za ciebie . Głowa do góry , każdy problem można rozwiązać.
Popieram ZBIG-a - trzeba ustawić piorytet problemów.

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-11-17 22:55  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Żona przysięgała w kościele, tam nie ma zwrotu tego typu. Co do wpisów kolegów- rozczaruję Was odpowiedziami. Z żoną nie da się iść na terapię, już to przerabialiśmy i razem i ona sama. Sama szybko kończyła, bo albo pani psycholog stara i co ona się zna na młodych, albo młoda i nie bo po studiach, co taka wie o życiu i o zawodzie. Terapia rodzinna- było dobrze dopóki pani psycholog winę zwalała po równo, lub waliła ogólnikami. Kiedy jednak wyszło, że to moja kobieta ma problem, stanowi problem, wtedy terapia się skończyła. W bardzo hucznym stylu. Awantura, wychodzenie we łzach, trzaskanie drzwiami, takie tam heheszki. Co do konta mamy- cóż, moja matka mieszka w Rudzie Śląskiej, ja w Gliwicach, matka nie zna się na bankomatach, a dla mnie wyprawa do niej za każdą potrzebą to też wyprawa co najmniej na Księżyc. Koszty kręgarza?? 40 pln za pół godziny, 65 pln godzina. Koleś z Gliwic, Mirek Grzywa, podobno lekarze chodzą się leczyć u niego, sam 18 lat w zawodzie. Praca dodatkowa, cóż, w maju przed rozprawą o alimenty przepracowałem 48 nadgodzin. Dla niej, dla nas. Nie odpuściła. Wiele zła doświadczam, więc moje morale, w sensie, chęci robienia czegokolwiek dla niej- na jej prośbę/rozkaz spada w dół. Co mogłem to sam robiłem w domu. Panele, gładzie, malowania, skrobanie drzwi z farb, bejca, itp. No ale "w domu nie jest nic zrobione". No to nie robię nic, nie ma motywacji, "witki opadajo". Co do rozwodu, odejścia- dwa razy odchodziłem. Raz wytrzymałem u matki trzy dni. Nie ma tam już dla mnie miejsca. Ciągle jej plecak przeszkadzał, ubrania. 30.10 podjąłem drugą próbę. Dzieciaki źle to zniosły. Ta starsza wyła pół dnia bo nie ma taty. Muszę tu być z nimi. tatą też jestem kiepskim, ale jestem tu. I żyję dla tych ich "mój tatuś kochany, a ja cie bardzo lubie". Tego 30 miałem takiego doła, że nie chciałem już nigdzie do nikogo iść. <jeśli wiecie, co mam na myśli> I tyle.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-11-17 08:02  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Teledzin   

Napisał Maverick więc nie będę powtarzał.
Ja znam dobrego lekarza terapeutę (od kręgosłupa), ale przyjmuje w Bydgoszczy.
Mnie postawił i funkcjonuję bez nawrotów ponad 10 lat, chociaż inni chcieli mnie "kroić". Wystarczyły 3 wizyty i trochę ćwiczeń (czasami je powtarzam ale często zapominam bo nie boli)
Lecz się bo jesteś potrzebny Rodzinie - żonie i córkom.
Wróci zdrowie to żwawo popchacie ten wózek dalej.

Vansen jesteś facetem ze stali, a twoja ślubna ze złota.
Przy skali problemów jakie opisujesz dajecie radę.
Każda kobieta po ślubie odsłania prawdziwą twarz - ciągłe marudzenie i wołanie o pieniądze - ten typ tak ma - najlepiej nie zwracać na to uwagi.
Trzymaj się!

--
Sklejam, bo lubię...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-11-17 08:40  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 3

Trzymaj się chłopie, walcz o zdrowie, wilki morskie to twarda i odporna nacja, nie poddawaj się. Trzeba zacisnać zęby, robić swoje, trzymaj mocno ster, dziobem sztormuj fale, kapitanie damy radę na pokładzie tego rozklekotanego herbacianego klipra!

https://www.youtube.com/watch?v=TwCGroG3O7c

https://www.youtube.com/watch?v=GGh7wUWs56k

https://www.youtube.com/watch?v=69D-tQviQ7k

--

Post zmieniony (10-11-17 08:56)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-11-17 10:58  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
MacGregor Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

vansen - dotąd nie odzywałem się, ale teraz się odezwę, bo koledzy udzielają Ci sensownych rad i jak najbardziej godnych poparcia z mojej strony - jednak chyba nikt nie dostrzegł podstawowego i pierwszego do pokonania problemu. To Twoja depresja stanowi w tej chwili największy i podstawowy problem. To co piszesz, że "witki opadają", że "nie chciałeś już nigdzie do nikogo iść". Depresja dla wielu osób to nie choroba, to jakaś fanaberia, którą zasłaniają się osoby słabe, nieporadne życiowo albo tacy, co im się po prostu nic nie chce. Nic bardziej mylnego. Depresja jako choroba to fakt bezsporny i problem ze zrozumieniem tego może mieć tylko ten, kto w życiu nigdy nie otarł o to.

Ja mam za sobą wiele ciężkich przeżyć (2008 rok), rozbicie rodziny po 13 latach małżeństwa, zdrada byłej, policja, sprawy sądowe, oskarżenia z jej strony o takie rzeczy, że włosy się jeżą na głowie, spadłem na dno albo jeszcze niżej. Poszedłem do lekarzy - depresja totalna. W dwa miesiące zleciało ze mnie 18 kilo, ludzie zastanawiali się czy mam raka, czy co... Depresja jest czymś strasznym. Wizja samobójstwa wydaje się zbawieniem. Ale to tylko złudzenie. Podobnie jak chęć wyjechania gdzieś na drugi koniec świata. Niestety - od siebie się nigdzie nie ucieknie. Trzeba wypowiedzieć wojnę depresji. Moja skończyła się jak nożem uciął jednego dnia, e jednej chwili po 4 miesiącach dna... Bez terapii, bez lekarza. Terapią był areszt na 48 godzin z powodu chorych oskarżeń byłej. Intryga jej polegała na tym, abym siedział 3 miesiące do sprawy sądowej, podczas gdy ona miałaby czas ogołocić nasze wspólne mieszkanie z wszystkiego. Nie udało się jej, pomógł mi brat i dzięki dobremu adwokatowi (nieźle kosztował...) wyszedłem po 48 godzinach. Spojrzałem na niebo, na ulice, na ludzi i... poczułem się jak ktoś, kto się właśnie na nowo urodził. To był dzień, w którym depresja zniknęła w jednej chwili a ja podniosłem się z dna i ruszyłem do walki. Od tego momentu nie było już dołów, myśli samobójczych ani tym podobnych. Były długi, kredyty, walka o wszystko. Zabrałem się za zdrowie, wróciłem do pracy po prawie 5 miesiącach niebytu, zająłem się walką o zachowanie jak najlepszych relacji z synem (wówczas prawie 9 letnim). Przez kolejne pól roku używałem życia - szczegóły przemilczmy. Potem poznałem wspaniałą dziewczynę, która od 7 lat jest moją żoną, mam z nią córkę 3,5 roku a teraz syna Gabrysia. Nie poddałem się ani na chwilę. Nie jest lekko także i teraz, kiedy jest mnóstwo kłopotów, w tym finansowych. Kobiety tak mają, że marudzą, zrzędzą, wciąż im nie możesz dogodzić, ale są na to sposoby, nasze męskie sposoby. Da się z tym żyć.

Nie będę więcej tu truł o sobie. Ważne jest teraz to, co dalej zrobisz. A najważniejsze jest TWOJE ZDROWIE - o czym piszą koledzy - jednakże w podjęciu walki o zdrowie najważniejsza jest walka z depresją. Od tego trzeba zacząć. Nie znam sposobu na Twoją - ale jakiś jest i musisz go znaleźć przede wszystkim w sobie. Córki Cię kochają bezwarunkowo, mimo iż na pewno postawa ich matki ma wpływ na ich widzenie. Mimo to warto walczyć o to, aby uczucia córek do Ciebie nigdy się nie zmieniły. Brak taty dla nich teraz to byłby największy życiowy dramat, który mocno wpłynąłby na ich dalsze życie. Pamiętaj o tym zawsze!

Gdy będzie potrzebne jakieś wsparcie finansowe i jeśli uruchomimy tu jakiś rodzaj pomocy, giełda itp - na pewno wezmę w tym udział, jak już obiecałem. Ale musisz mieć jakieś wolne konto na kogoś, nie na siebie, ale z dostępem, jednakże bez dostępu i wiedzy swojej żony.

--
MacGregor

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-11-17 12:37  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
piotr.karton Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

1) Z kobietami jest problem jak dziecko zachoruje. Znam to z autopsji. Macie dwójkę dzieci które są chore więc dziewczyna chodzi podminowana. Wszystkie jej myśli są skierowane na dzieci i walkę o ich zdrowe. Jak zdrowie dzieci się ustabilizuje to i ona też. To jest w genach.
Każdy specjalista rodzinny zanim da diagnozę będzie musiał poznać też wersję partnerki. Wersja jednej strony nie wystarczy.
Spróbuje pójść do mediatora (psychologa rodzinnego)
Też miałem kilka dołów na szczęście jak na razie udaje mi się wypłynąć na powierzchnię ;) Ale każdy ma inną sytuację i inne rozwiązanie problemów.

2) Też mam przepuklinę kręgu L4. z 8 lat temu nie mogłem chodzić , niedowład prawej nogi. Miałem już ustalony termin operacji u jednego z najlepszych specjalistów w tym temacie. Pan ordynator stwierdził ,że bez operacji nie będzie chodzenia. Wlazłem na forum ludzi po operacji i kazali mi spróbować iść do specjalisty (z dyplomem) od kręgosłupa. Po dwóch wizytach (co drugi dzień) zacząłem chodzić (kuśtykając). Wisiałem przez następne wizyty do góry nogami przez 45 min ;) + masaż. Trwało to z tydzień. Potem koleś dostał nowy sprzęt ze stanów sterowany komputerem. Przez następne dwa tygodnie (co 3 dni) miałem rozciągany kręgosłup tym ustrojstwem. I pewnego dnia poczułem jak mi wszystko wskoczył na miejsce i od tego momentu funkcjonuje normalnie.
Noszę worki z cementem, klejami itp. Nie wierzę firmom budowlanym więc sam zarządzam zakupami materiałów budowlanych ;)
Przybyła mi dwójka dzieci (w sumie mam 3kę ;)) a do nich trzeba mieć zdrowy kręgosłup ;)
Ćwiczę mięśnie kręgosłupa + spacery takie dostałem zalecenia. Jak na tą chwilę jest ok. Mam pracę biurową więc kręgosłup dostaje w ***ę od siedzenia.

3) Co do pracy. Spróbuj się przebranżowić. Ja zaczynałem od smarowania suwnic , wind i elektryki. Po szkole zawodowej. Aktualnie jestem programistą baz danych. Teraz jest nie dobór informatyków z robotą nie ma problemu. Programista baz danych w W-wie od 6 do 12 tyś brutto. Java od 7 do 18 tyś. Admin od 6 do 14tyś brutto. Student informatyki od 3 do 4 tyś brutto w korpo.
Coraz więcej firm rezygnuje ze sztywnego wymagania studiów wyższych technicznych. Ja zostałem pierw programistą potem zrobiłem papiery bo kadry chciały mieć podkładkę ;)

--

Post zmieniony (10-11-17 12:38)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-11-17 13:36  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Rysiu Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Witaj Vansen !

Szkoda że nie mieszkam bliżej to bym Ci pomógł fizycznie trochę chociaż. Nie umiem radzić, koledzy tu pięknie pisali, ja jestem prostym kierowcą.

Jeżeli chciałbyś się przebranżowić to kierowców dużo też jest potrzeba. Ja na razie jeżdżę z dostawami, codziennie po południu w domku, płacą też nie najgorzej. Tylko że trzeba na początku trochę zainwestować w uprawnienia i licencje. Może Urząd Pracy pomoże ? Robota fajna, wielu ludzi poznajesz i jest ciekawie. Chęć do życia wraca i duma z siebie.

Ja mam dobrą kochającą się rodzinkę, także będę pamiętał o Tobie w codziennej modlitwie - chociaż tyle. Powodzenia !

Rysiu Leś z Gdańska.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-11-17 15:50  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Viking_BB Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ja napisałem Ci na maila, którego podałeś do rejestracji :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-11-17 16:08  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Odpiszę wieczorem, mam tu zamętus kłopotus maximus.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-11-17 16:11  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Refal   

Co do problemów prawnych, bezpłatną pomoc może uzyskać w studenckich poradniach prawnych działających przy większości uniwersytetów.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-11-17 19:04  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
kadlubek Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 13
Galerie - 9
 

Panowie, MacGregor poruszył najważniejsza kwestię. Depresja to najgorsze w tej sprawie. Wpływa na wszystko relacje z rodziną, podejmowanie błędnych decyzji, brak chęci do życia. Bóg co prawda zaoszczędził mi tego, ale od wielu lat, żyję z kobietą która wpada z jednego nawrotu choroby w drugi i znam to z tej drugiej strony. Niestety wszystkie dobre rady które tu podajecie mogą rozbić się właśnie o nią. o ile możemy zrozumieć ból zęba, przeziębienie czy nawet nowotwór (bo sami to odczuwamy) o tyle, to co kłębi się w głowie całkiem normalnie wyglądającego człowieka to czarna magia. Zgadzam się, że właściwie jedyną pomocą którą możemy udzielić jest zebranie funduszy na leczenie. Jednak musimy wiedzieć ile i na co. I tu wybacz Vansen ale jednak będzie potrzebna pomoc kogoś z zewnątrz. Z doświadczenia wiem, że czasami deprecha podsuwa pomysły których potem żałujemy. Aby mieć pewność, że wszystko idzie w dobrym kierunku potrzebny jest ktoś trzeźwo myślący, kto zapobiegnie podjęciu decyzji pod naciskiem: żony lub banku.
Trzeba ustalić listę priorytetów. Według mnie powinno być:
1 Ty i twoje zdrowie (fizyczne i psychiczne)
2 Rodzina
3 Sprawy materialne.
W pierwszym możemy starać się ci pomóc organizując zbiórkę licytację oraz jeżeli ktoś ma wiedzę podpowiadając odpowiedniego specjalistę.
Drugie to już raczej twoja działka, ale pamiętaj, że poradzisz sobie z tym tylko jeżeli zadbasz o pierwsze. Weź pod uwagę ,że choroba zawsze dotyczy całej rodziny. Ciebie może boleć, ale to reszta organizuje lepiej lub gorzej życie i patrzy bezradnie na twoje cierpienia i ich nie rozumie i po prostu sobie z tym nie radzi. Uwierz mi czasami przychodzi do głowy ucieczka w alkohol inny związek lub po prostu odłączenie się i życie obok. W najczarniejszych momentach człowiek myśli ile by dostał za odcięcie tlenu.
Po trzecie potrzebujesz doradcy finansowego i prawnego, który pomoże podjąć decyzję jak odciąć się od długów. jeżeli nie stać cię na spłaty to może warto po prostu zawiesić spłaty. Może nie tak nagle przestać płacić bez słowa ale napisać pisma do wierzycieli tak aby wiedzieli, że masz dobrą wolę, ale na razie nie masz z czego płacić. Im też powinno zależeć na rozwiązaniu problemu. Bo odbiór mieszkania osobie niepełnosprawnej nie musi być takie proste i korzystne dla banku. Po co zarzynać się i spłacać coś z czego pożytek będzie miał ktoś inny zupełnie nie doceniający twego poswięcenia. Poza tym uruchamiasz do działania żonę, bo ona również chce gdzieś mieszkać. A teraz zwalając całą odpowiedzialność na ciebie, zapewniła sobie dobre samopoczucie. Tu nasza pomoc może ograniczyć się tylko do podpowiedzenia ci gdzie szukać pomocy.
Kolejna rzeczą trochę kontrowersyjną może być znalezienie sobie jakiegoś towarzystwa (wsparcia) grupy ludzi z którymi mógłbyś spotkać się w realu i porozmawiać o przysłowiowej D... Maryny. Dla własnego zdrowia psychicznego i odreagowania. Nie wiem jakie masz zainteresowania poza modelarskie ale może znajdziesz gdzieś jakieś miejsce aby wziąć aktywny udział ich działalności. Ponieważ jestem osobą dosyć religijną przychodzi mi do głowy kościół, ale taki na dole gdzie mądrzy ludzie ( nie tylko księża) organizuj wspólnoty ludzi szukają czegoś innego niż komercja. Jeżeli byłbyś zainteresowany to mogę coś doradzić na priv-a.
Dobrze, że zacząłeś szukać pomocy, oznacza to, że najtrudniejszą decyzję już podjąłeś. a teraz tylko wytrwaj.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-11-17 21:30  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Niezależny 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Vansen, współczuję sytuacji, trudno się z takiego bagna wydostać, co nie znaczy, że jest to niemożliwe. Ze swej strony to bym radził zająć się jednak sprawami jednocześnie, a szczególnie sytuacją rodzinną. Wiem, że to trudne, szczególnie dla faceta, co to zawsze unosi się honorem, no i przy złej sytuacji zdrowotnej, ale postawa Twojej żony wręcz wymusza podjęcie takich kroków na początku. Masz tu link http://www.infor.pl/prawo/alimenty/alimenty-miedzy-malzonkami/77913,Czy-malzonkowie-moga-placic-alimenty-w-czasie-trwania-malzenstwa.html. Rozwód, jeśli się na niego zdecydujesz po wyzdrowieniu, będzie trudny i może skończyć się nawet orzeczeniem Twojej winy. Teraz, gdy chorujesz masz ważny powód, brak wsparcia moralnego i finansowego ze strony żony, a wniesienie sprawy do sądu o alimenty, może da do myślenia Twojej żonie. Jeśli to jej nie przemówi do rozsądku to w trakcie rozwodu będziesz miał udokumentowane zachowanie żony. Zastanów się dlaczego obecnie, pomimo tak złego zdania o Tobie żona nie decyduje się na rozwód? Bo porzucenie współmałżona w tak trudnej sytuacji zdrowotnej skutkowałoby orzeczeniem rozwodu z winy porzucającego.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-11-17 22:30  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Andrzej Px48 Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Szanowni koledzy, łatanie zdrowia i ewentualny rozwód z ,,żoną" to są działania długofalowe. Z postów Vansena wynika ,że na tą chwile potrzebuje kasy na rachunki. Może zróbmy zrzutkę aby nasz kolega opędził najpilniejsze opłaty ?

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-11-17 23:03  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
zebra   

Pozwolę sobie zabrać głos, chociaż jestem na forum "świeżakiem" - oglądam od dawna, zarejestrowałem się tylko po to żeby zalicytować dla Gabrysia.
1. Pay yourself first - Pan to ciągnie, musi Pan sobie najpierw "zapłacić". To znaczy zadbać o siebie. NAJPIERW. Potem dzieci, dopiero potem żona (kolejność taka a nie inna z tego co Pan pisze). Nie mam poważnych schorzeń, tylko siedzenie za biurkiem, ale kręgarz dla mnie czyni cuda. 100 czy tam 300 zł to najlepiej wydane pieniądze. Może w ten sposób możemy Panu bezpośrednio pomóc - dla Pana stówka to fortuna, a my możemy się akurat na to zrzucić. Może to będzie ten pierwszy krok.
2. Depresja nie pozwala tego widzieć, ale człowiek jest silniejszy niż mu się wydaje. Można z dnia na dzień przestać palić, pić, wyjść z depresji.Tylko siła woli (wiem, wiem - to taki tani self-help). To się nie przebija na powierzchnię w świecie w którym koniecznie trzeba kupić coś żeby sobie poradzić. Koledzy wcześniej podawali przykłady. To może być kolejna dobra rada dawana przez tych którzy nie wiedzą co to depresja, ale co tam, dam. Bardzo polecam ksiązkę Victora Frankla (wyślę pdf na maila) - to psycholog który w czasie wojny trafił do obozu. Pisze o tym co go trzymało przy życiu. To nie jakiś gówniany poradnik self-help, a taki mocny towar. Proszę spróbować, jeśli ma Pan taką możliwość żeby sobie coś bez kontoli poczytać. Zeby ogarnąc po co się zyje, czy ma sie dla kogo zyc. Bo po co zyć skoro tak latwo mozna umrzec (obóz).
3. Też do poczytania, to może taki już wyświechtany Antonny de Mello. Franciszkanin z wpływami hinduskimi. Nie chodzi o nawracanie. Gość proponuje takie fajne techniki medytacji i wizualizacji. Np - wyobraż sobie że zostało Ci 48h życia. Co byś chciał wtedy zrobić. Albo: wyobraź sobie własny pogrzeb - co mają o Tobie powiedzieć, po co żyłeś, co dobrego zrobiłeś?
4. Tu mogę oberwać, jakby co to ten punkt do dyskusji/moderacji. Z Twoich wpisów wywnioskowałem że nie są Ci obce myśli o samobójstwie. Nie pozwól sobie na takie myśli.tzn pozwol, ale wez krok do tylu. Oczywiście my jesteśmy skromnymi sklejaczami kawałków papieru i nie umiemy dawać porad życiowych, ale jednak NIE. Może, jeśli potrafisz tak zrobić, to zrób taką zimną analizę. Jakie mogą być scenariusze. Pozwól sobie na taką myśl że się zabijesz i Ciebie nie będzie, np pojutrze. No i co się wtedy stanie. Czy tak będzie komuś lepiej, łatwiej? Czy Twoim dzieciom coś to pomoże, jak Ciebie nie będzie? Nawet jak dojdziesz do wniosku że tak, to pomyśl że jesteś jednak warty więcej. Może skoro i tak ma Cie nie być w życiu Twojej dotychczasowej rodziny, bo sobie super poradzą, bo się czujesz tylko cięzarem, to może masz coś do zaproponowania sobie. Albo komuś. Sobie - bo sam widziałeś jak ludzie piszą że zaczęli życie od nowa, i może siętak okazać że za 5 lat od dziś będziesz mieć nową rodzinę z kimś super, i to co było wcześniej to będzie jak zły sen. Albo komuś - bo skoro i tak masz nie żyć, to może jednak - trudne słowa - będziesz żyć i to darowane życie (sam sobie je darujesz) dasz komuś. Popatrz co robi ten ksiądz od szlachetnej paczki - ile tam jest dramatów, ile roboty do zrobienia.
5. Miałem teścia który miał depresję (połączoną z choroba dwubiegunową). Nikomu nie pomogło że się powiesił. Długi musieliśmy spłacić, a teściowa do śmierci będzie przeżywać czy gdyby wtedy nie wyszła z domu to by żył. Plus bonus że ktoś go musiał odcinać z tego paska, dzwonić po policję - chcesz to komuś zafundowac? dzieciom - zeby na to patrzyły?. Nie uciekaj. To już lepiej walnąć to wszystko do kibla i zacząć nowe życie, nawet jak się ma tyle lat. No to na przykład jedziesz do Rejkjaviku gdzie będziesz kierowcą autobusu. Masz forsę na siebie, masz nowy dom, nawet Ci zostaje na zwiedzanie lodowców i na piwo w barze. Cos brakuje? nawet masz na to zeby cos wysłać dzieciom. Serio - to sie dzieje naprawde.
6. masz dla kogo żyć - dla dzieci. Nawet jak nie chcesz dla siebie, to wrzuć siebie i swoje ja do kosza. Zyj dla nich. Tobie nie wyszło, trudno. Niech im wyjdzie. Czyli te historie o szafach i forsie kompletnie puszczasz obok siebie, co zrobisz to bedzie, nic nie bierzesz do siebie.
7. Tak, wiem, rady o terapii małżenśkiej niestety idą do kubła, bo trzeba móc miećz kim gadać. A czasami nie ma z kim gadać. Jak chcesz i możesz, to po prostu unikaj i przemilczaj. Jak się nie da, to sorry, rozejdz się, bo toksyczny związek Cie zniszczy. Bo nadzieja że terapia i wyjaśnimy jest niestety płonna. Bo trzeba chcieć zajrzeć sobie do środka - a mało kto tego chce, bo tam są garby i brudy i nieświadomość
8. Uwaga - kazdy ma coś. Idylla istnieje tylko w serialach. Już zresztą we wcześniejszych wpisach pojawiły się dramatyczne historie.To nie po to żeby zmniejszyć wagę Twojej historii (która jest dla Ciebie Twoją jedyną historią). Ale każdy ma coś. Może 5% ludzi ma takie beztroskie życie. Ja np. mam bardzo podobną historię do Ciebie, dla mnie to dramat, ale od Ciebie uczę sie że jednak nie, Bo zarabiam mnóstwo forsy, i mogę co miesiąc zapłacić za wszystko (mimo że też nie wiem na co pani puszcza forsę), plus co miesiąc mogę ciut spłącić z długów tak, że nie idę pod wodę ale powoli ku powierzchni (powoli = ileś lat). Bardzo polecam temat przekwalifikowania się na lepiej płatny zawód, to że ma się 40+ to nie wyrok
9. Forsa. Mogę polecić blog Michała Szafrańskiego: jakoszczędzaćpieniądze, jak się tam poszuka to jest wywiad z windykatorem długów, który podpowiada jak to ogarnąć i że to nie jakaś kostucha z kosą, tylko temat ktory mozna normalnie i na spokojnie ogarnac.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-11-17 02:58  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

2.55... Żoneczka właśnie wyszła z pokoju po awanturze... Może mnie ktoś stąd zabrać?¿?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-11-17 04:03  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Vansen ... Powiem Ci tak.. "n" lat temu rozwiodłem się z żoną..po iluś tam latach małżeństwa.. wierz mi , że kosztowało mnie to finansowo wiele...nie płakałem, po prostu uniosłem się honorem i zadość uczyniłem żądania swojej żony... Kosztowało mnie to wiele ale... jakoś dałem radę....Startowałem od zera... dosłownie...i jakoś dziś żyję... wiem że to co napisałem brzmi okrutnie...ale..chłopie.. Twoje problemy są z mojego punktu widzenia.... naprawdę .........malutkie....

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-11-17 07:50  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie będę się rozpisywał jak ostatnio. Ale pokrótce. Nawet jak załóżmy że ktoś przy kasie pomoże w zapłacie rachunków to na następny miesiąc i tak znowu nie będzie kasy jak się ma całkiem rozbilansowane dochody i wydatki. Trzeba się zbilansować, jak nie jest możliwe szybkie zwiększenie dochodów, czy w ogóle zwiększenie dochodów, to trzeba ciąć wydatki. Innej drogi niestety nie ma. A co do zdrowia , to zasadniczo jak ktoś je jak wróbelek to mu najlepsi lekarze świata chyba nie pomogą. Za granicą odżywiałem się tak oszczędnościowo że jak wróciłem do kraju to wyszła kamica. Kto miał to wie co to za ból, ruszać się nie mogłem i jeszcze mój pies rzucał się na każdego co chciał podejść do mnie do łóżka. Zacząłem się lepiej odżywiać i zdrowiej mi.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-11-17 02:14  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję z całego mojego płytkiego serca wszystkim wpisującym. Dziękuje za wszystkie dobre, i mniej dobre- moim zdaniem, rady. Dzięki za chęć podsyłania mi paczek- odpiszę tu na tego maila. Co by mogło być w tej paczce, żarcie, środki czystości?? To wszystko kupuje moja zona, zostawmy jej tę działkę. Kupuje też żarcie dla siebie i córek. Gotuje też mi obiady. Ale nie, nie są to obiady jak w rodzinnych domach. Dwa dania?? Zapomnij. Obiad codziennie?? Zapomnij. Czasem bywa codziennie, czasem jest czegoś na dwa dni, czasem jem chleb, bo ona akurat w drodze z dziećmi, albo na mieście. Tak całkowitym demonem tez nie jest, biega z dziećmi do przedszkola, zawozi je na rehab, lata na basen, zbiera w okolicy zakrętki, które potem mój kolega z pracy wywozi do punktu zbiórki. Robi dużo. Ale też potrafi dopiec do żywego. Potrafi prowokować do awantur, w zlości nie ma żadnych hamulców, każda awantura to ubliżanie, wyzwiska, poniżanie. Że przy ludziach na mnie się wydziera? A żaden problem Wezwać policję do "awantury domowej"?? No byli tu kilka razy. Wyjść gdzieś trzaskając drzwiami na oczach zaryczanych dzieci?? A czemuż by nie!! Dołożyć do budżetu? Zapomnij. Sam muszę dźwigać wszystko. Poza tym, czy jedna osoba dorosła i dwójka dzieci 5 lat max przeje dużo kasy?? Ona dostaje z mopsu więcej niż ja na wypłate i co miesiąc jej ta kasa ginie. Jak kiedyś, na początku chciałem, żeby dokładała to awantura, "co ty chcesz od pieniędzy dziecka"... I sru, pozew do sądu o alimenty. Takiego absurdu jeszcze nie widziałem. Pytaliście w wątku MacGabrysia- czego mi trzeba. Jedzenie ogarniam. Chleb, jakas tania margaryna, jakieś niedrogie sery, czasem wędlina, czasem kiełbasa na plastry, daję radę. Ale te kredyty... Właśnie tu mam problem. Może by się mój budźet nie wyłożył, gdybym nie musiał jechać na badania z dziećmi do Zakopanego. Jeździmy co pół roku do szpitala ortopedycznego przy Oswalda Balzera , chyba 22. Podróż, noclegi, żarcie, wszystko zasysa kase. I potem kombinowanie, co zapłacić, co olać. I ukrywanie telefony z dwudziestoma nieodebranymi połączeniami z banku. Tu mam problem, jeden miesiąc poslizgu w płatnościach. Do tego niższe wynagrodzenie na L4. Tak, proszę o wsparcie finansowe. Jeżeli chcecie, mogę powystawiać moje niepocięte modele, żeby nie było, że chcę coś nic w zamian nie dając. Napiszcie, co o tym sądzicie. A ja muszę tu trwać, choćby dla tych moich bączków kochanych, dla tych chwil "mój tatuś kochany, ja cie lubie". To mi dodaje sił. Tak Sven, wilki morskie to twarde stworzenie, dlatego jeszcze jestem po tej stronie Tęczowego Mostu. Choć czasem chodzę bardzo blisko. Depresja jest przewalona, to nie tylko smutek, ";nic-mi-sie-nie-chce"... To też fizyczny wręcz ból. Czuje się to. Może wytrwam. Mam nadzieję. Pozdro milion.

Post zmieniony (12-11-17 02:18)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-11-17 08:50  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Rajkub 
moderator
Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Vansen, czy Twoje dzieci korzystają z jakiejś fundacji ?
Zbliża się okres rozliczeń rocznych i będziemy mogli dedykować 1% podatku na konkretny cel. Co prawda pieniądze pojawią się w fundacji dopiero około września, ale może to być nawet spory zastrzyk, który można przeznaczyć na refundację leczenie dzieci.
Problem ze zrzutką finansowa polega na tym, że zbiórka pieniędzy o zasięgu ogólnokrajowym wymaga rejestracji i zgody ministerstwa finansów. Inaczej jest nielegalna.

Życzę przede wszystkim siły( fizycznej i psychicznej).

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-11-17 23:24  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Panowie- nie wiem, co powiedzieć. Dostaję na maila realne propozycje pomocy, (czy to jakiś drobny datek na jakieś niezależne konto itp...) jednakże koledzy chcą być anonimowi. Niemniej jednak dziękuję, uratowaliście, lub możecie uratować moje doopsko. Dziękuję. Tym zaś, którzy chcieliby i mogli wesprzeć moje dzieci 1% podam namiary. Nie chciałem się wcześniej z tym tematem ujawniać, bo mieliśmy pod opieką ś.p. Syriusza.

Fundacja Zdążyć Z Pomocą
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
z dopiskiem: 22717 Szulc Zuzanna i Agata - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


To konto moich bączków w fundacji. Potrzeb jest wiele. Od sprzętu, typu- gorsety, ortezy, przez opłaty na zabiegi, rehabilitacje (wracają na sesje na basenie) po opłaty turnusów rehabilitacyjnych. Można 1% (faktycznie spływa do nas w listopadzie, niedawno księgowali), można dobrowolne datki. Za wszystko dziękuję. Chcemy uniknąć operacji Zuzi, napatrzyłem się w Zakopcu, jak to wygląda, masakra... Agatka ma się lepiej, nie ma garba, ale też biega na rehaby, baseny, ćwiczenia. Tak więc, jeszcze raz dziękuję. Za wsparcie dobrym słowem też. Jesteście wielcy!

Post zmieniony (12-11-17 23:55)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-11-17 10:19  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
kari   

Vansen, nie będę tutaj oryginalny jeżeli powiem: trzymaj się chłopie i walcz, walcz, walcz; bo masz dla kogo;
tylko skasuj kilkukrotnie użyte w wątku słowo: "rehab", ... zanim je napiszesz zapoznaj się ze znaczeniem.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-11-17 10:21  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Vansen - będę pamiętał przy rozliczeniu rocznym.
Walcz z deprechą bo masz dla kogo.
pzdr

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-11-17 10:22  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No właśnie... Rehab (ang.) = odwyk (po polsku)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-11-17 10:55  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
JoBox   

Na stronie Fundacji znalazłem informacje:

1. Wpłaty prosimy kierować na konto:
Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)


oraz

2. Dotychczasowe numery kont bankowych będą aktywne jeszcze co najmniej przez dwa lata.

a także coś co może zachęcić do wpłat :)

3. Osoby fizyczne, a także spółki osobowe, mogą odliczyć od kwoty do opodatkowania 6% dochodu (PIT), a osoby prawne 10% dochodu (CIT).

Wystarczy dokonać wpłaty na jedno z głównych kont bankowych Fundacji


i tu podany jest numer r-ku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994. Więc lepiej od razu wpłacać na to konto zamiast na podane przez Vansena.

Vansen, czy mógłbyś to potwierdzić?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-11-17 15:57  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Potwierdzam.
Ze strony po zalogowaniu:
"Odnośnie przekazania darowizny

Darowizny prosimy wpłacać na konto:

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem: numer ewidencyjny nazwisko i imię podopiecznego – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia."

W tym wypadku 22717 Szulc Zuzanna i Agata - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Dziękuję wszystkim, którzy się z nami podzielą procentem.Co do pasji pozamodelarskich- trochę interesuję się fotografią. Bardziej amatorsko, choć w planach mam jakąś firmę, imperium fot ślubnych, czy coś tam. Ale sprzęt mam stary, obiektyw "kitowy", umiejętności też takie sobie, choroba mnie na razie uziemiła, więc amatorka totalna, nie ma jak trenować... No, ale może kiedyś jakiś łowca talentu dostrzeże moje arcydzieła i wszystko potoczy się lawinowo w stronę sukcesu. ;)
https://vansen.flog.pl/

Post zmieniony (13-11-17 16:51)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-11-17 20:37  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
GuiltyBoo     

W Poznaniu funkcjonuje ok. 12 placówek oferujących wsparcie psychologiczne za darmo, to może też się przydać w takiej sytuacji, a przynajmniej poukładać nieco sprawy.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-11-17 01:16  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mieszkam w Gliwicach. Tu też mam Centrum Interwencji Kryzysowych, z którego pomocy korzystałem. Pomogli mi w pewnej sprawie z żoną i policją w tle, ale ogólnie to można tylko przyjechać do nich i się powyżalać. W sumie to samo można z kumplami przy flaszce, no, ale ja nie mam zbyt wielu przyjaciół, więc gdzieś się muszę wygadać.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-11-17 18:31  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
SAW 

 

Oj Kolego bardzo Ci współczuję, sytuacji rodzinnej i finansowej. Polecam Ci forum Pana Marka Kotońskiego. Znajdziesz tam dużo rad i pomoc, także prawną w twojej skomplikowanej sytuacji z żoną.
Warto poczytać i się zarejestrować http://braciasamcy.pl

Pozdrawiam

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-11-17 01:29  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki SAW za linka, ale mam problem z rejestracją od dwóch dni. W rubryce "Jesteś robotem?" nie pojawia się nac, żaden kod. Potem jest komunikat "nie przeszedłeś testu bezpieczeństwa". I tyle. Coś jest zwalone, próbowałem z trzech przeglądarek. Nie da się.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-11-17 08:21  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
kari   

vansen, w rubryce "Jesteś robotem?" jest obrazek z białym polem;
w górnym lewym rogu są trzy fragmenty, którymi należy uzupełnić
ten obrazek; żadna filozofia.

Spróbuj ponownie.
--------------------------------------------------------------------------------------------

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-11-17 09:10  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Precyzyjny 
moderator
Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Dyskusja chyba już wskazała pewne kierunki pomocy, ponieważ temat nie pasuje do działu kartonowego, wieczorem zostanie przeniesiony do Karton Cafe.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-11-17 12:40  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Vansen,

Jeżeli chodzi o relację z żoną, bardzo polecam ruch Spotkań Małżeńskich: http://spotkaniamalzenskie.pl/. Cały ruch jest związany z wiarą, ale wiara nie jest warunkiem koniecznym. To jest praca małżonków, nauka dialogu, nie żadne wykłady, prelekcje, czy kazania. Znam ludzi niewierzących, którzy będąc w "podbramkowej" sytuacji zdecydowali się na to i uratowali związek. Piszę też z własnego doświadczenia - udział w spotkaniach nie rozwiązał moich problemów, ale dał mi narzędzie bardzo w tym pomagające. Naprawdę szczerze polecam każdej parze, nie tylko będącej w kryzysie.

Trzymaj się!

Acha - podstawą jest wyjazd na weekend, który kosztuje, ale można dostać dofinansowanie, albo pojechać za darmo. Myślę, że to jest bardzo realne, jeżeli przedstawisz swoją sytuację.

EDYTA: Zapominałem napisać: będę pamiętał o Tobie przy wypełnianiu PITa.

---

Post zmieniony (17-11-17 12:42)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-11-17 01:51  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Poczytałem sobie Wasze rady jeszcze raz. Za wszystkie dziękuję. Staram się robić co mogę z moim zdrowiem. Na razie kręgarz pogorszył mój stan, nie wiem, czy dalej do niego chodzić, czy odpuścić. Wiele rad się przyda, o tych darmowych prawnikach, o instytucjach. Pobiegam po nich, gdy będę bardziej mobilny. Teraz mój rekord to wypad do łazienki się załatwić. Poza tym, pobiegam, pojeżdżę, gdy będzie na to kasa. Zapytaliście mnie w wątku Gabrysiowym, czego mi trzeba. Odpowiem szczerze- potrzebne wsparcie finansowe. Wiem, modelarze nie są majętni. Ale w kupie siła. Nie mogę nikogo zmuszać, mogę prosić, każdy datek się liczy. Że zbiórka taka jest nielegalna? A licytacje dla MacGabrysia są legalne? A na youtube "patronejty", czy podczas live`ów "donejty", to jest legalne? A inne zrzuty, wspieram itp? Jest mi ogromnie wstyd tak żebrać, sytuacja mnie zmusiła, czuję się jak żuliermo spod biedry. Wasze rady są dobre, ale na to potrzeba czasu, a mi się grunt osuwa spod nóg teraz. Dwie osoby mnie wsparły faktycznie. Jeden wziął na siebie ratę hipoteki, drugi na moje tajne konto przelał datek na zabieg, byłem dzięki temu na dwóch wizytach u kręgarza. Dzięki panowie. Nie wiem, co dalej pisać, pewnie powystawiam moje niepocięte modele, pewnie na sprzedaż zwyczajną. Ale to też zapewne potrwa. Mamy więc stresa bez kresa. I tyle. Stąd depresja. Pozdro milion.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
03-12-17 12:27  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Rajkub 
moderator
Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Vansen, tak. Forma pomocy w postacie giełdy jest dopuszczalna. Zbiórka pieniędzy wymaga zgody ministerstwa. Takie są przepisy.

Jedna wizyta u kręgarza, czy też 1-2 zabiegi u wykwalifikowanego fizjoterapeuty nigdy nie przyniesie poprawy. Wręcz będziesz czuł się znacznie gorzej, bo po prostu organizm pacjenta jest dopiero "wyrywany" ze złego , zastałego stanu. Dopiero seria zabiegów może przynieść poprawę.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-12-17 19:23  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rajkub- dzięki za wyjaśnienia. Niemniej jednak mam pytanie- te licytacje, czy można/wypada samemu sobie zakładać i wystawiać swoje modele na licytacje dla siebie, czy liczyć na Was i Wasze przepastne cenne zasoby? Musiałbym chyba kilka takich akcji zrobić, wiem, to wszystko potrzebuje czasu, a ja potrzebuję poratowania teraz. MacGrześ jako trzeci mnie wsparł. Dziękuję bardzo. Mam cicha nadzieję na więcej, ale nie chcę nikogo zmuszać ani się narzucać. Tak tylko, jeśli macie coś niepotrzebnego...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-12-17 11:30  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nawet Twojego adresu mejlowego nigdzie nie ma...

Post zmieniony (06-12-17 11:30)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-12-17 13:15  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Akra- jest, ludzie do mnie piszą z adresu podanego na Konradusie. Jeśli nie widać to nie wiem sam dlaczego... vansw@poczta.fm

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-12-17 13:23  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Sprawdź mejla.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-12-17 15:06  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
JoBox   

Szanowni Forumowicze.
A może zrobimy Vansenowi prezent świąteczny i zrzucimy się po kilka(naście/dziesiąt) złotych na kręgarza? Z tego co pamiętam to 12 zajęć wystarczy na znaczne polepszenie zdrowia. 12 x 40 zł =480 zł.
Gdyby 25 osób przesłało po 20 zł to komplet zabiegów zostałby opłacony. I to byłoby na dobry początek zmian u Vansena :)
Vansen mógłby dać znać kiedy uzbiera niezbędną kwotę i wtedy chętni mogliby albo się wstrzymać albo przekazać pieniądze na inne potrzebne rzeczy.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-12-17 15:52  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
ceva Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Nie widzę problemu, jeśli to konkretne działanie ma przynieść pozytywny skutek to wchodzę.
Czekam na hasło do startu.

Problemem jest na razie tylko to, że jest nas dwóch, ale myślę że to chwilowy problem.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-12-17 16:05  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 3
Galerie - 9
 

Trzech! Wojtku, jest nas trzech (na razie).... Fakt, że trzeba mieć jaja żeby się z tak czarnej d..y wygrzebać ale jeszcze większe trzeba mieć by odrzucić męską dumę i szczerze o tym publicznie rozmawiać... Tak naprawdę każdemu z nas może się podobny hejzel w życiu przydarzyć i nie po to przez lata wspólnie tworzyliśmy to nasze mikrośrodowisko by się teraz na kogokolwiek wypinać . Ja sam nie chcę tu bohaterować bo zmieniałem pracę i na święta dostałem pół wypłaty ale Koledze pomogę na ile będę mógł. Mi się świat nie zawali jak ze szwagrem whisky raz w roku nie wypiję.. poza tym co za Lemmy'ego!

--

Post zmieniony (18-12-17 16:26)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-12-17 17:20  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Też się dołączę

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-12-17 20:07  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Paweł O. Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dopiszcie mnie też, tylko proszę o informacje na e-mail na temat dalszego ciągu bo to do Świąt tydzień.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-12-17 23:25  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Wojciech Cięciwa   

Liczcie i mnie.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-12-17 23:53  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Podacie konto czy jak to robimy?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-12-17 07:02  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Viking_BB Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Podajcie konto,też coś wrzucę...

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-12-17 07:16  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Chłopaki dajcie wreszcie ten numer konta:-) W kupie siła:-)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-12-17 07:47  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Mariaszek Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 11
Galerie - 4
 

Wchodzę:).

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-12-17 10:10  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

+

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-12-17 10:49  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 3
Galerie - 9
 

Widzisz Boguś, chłopaki Cię nie zostawią w potrzebie! Jednak przede wszystkim to Ty sam musisz spiąć poślady, uwierzyć w siebie i twardo walczyć o lepsze ;)
3m się Brachu!

--
GG 6801515

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-12-17 11:24  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
JoBox   

Vansen, czy udostępnisz numer konta na forum, czy chętni mają kontaktować się z Tobą czy sam przekażesz numer każdemu chętnemu? :)

PS. Jest nas już jedenastu :)

Post zmieniony (19-12-17 11:48)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-12-17 21:20  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Rafael 
moderator
Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 2

Mnie tez dopiszcie...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-12-17 21:30  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jeśli Vansen nie ma nic przeciwko temu, to po wysłaniu do mnie mejla w odpowiedzi mogę przesłać numer konta (Vansena, nie mojego :-) i Jego dane (imię, nazwisko, adres). Ale oczywiście może to także zrobić On osobiście.

P.S. Vansen, zobacz mejla.

Post zmieniony (19-12-17 21:56)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-12-17 22:37  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję za tak duży odzew. Właściwie to nie wiem, czy to bezpieczne, tak na forum podawać numer konta. Mogę podać, jasne, mogę powysyłać Wam mailem. Już zreszta i tak dużo popisałem w tym wątku, dużo się obnażyłem... Czasem się zastanawiam, czy dobrze zrobiłem, potem sobie uświadamiam, w jak czarnej doopie jestem. Panowie- dzięki wielkie!!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-12-17 22:58  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
ceva Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Mejla z danymi dostałem i użytek z nich niezwłocznie zrobiłem.
Najlepszego, zdrowia przede wszystkim!!!

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-12-17 23:07  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki wielkie. Co do wydatków:
-Chciałbym dostać się do dr Paściaka z Bytomia. Podobno najlepszy specjalista od kręgosłupów. Poskładał moją matkę. Na sali z nią leżeli ludzie z całego kraju, choćby pani z Przemyśla, to chyba coś znaczy. Na nfz wiadomo, roczne, czy póltoraroczne kolejki. Prywatnie w tydzień umawia, pierwsza wizyta 200 pinindzy, każda następna 100 pinindzy. Byłem u polecanego neurochirurga z okolic Gliwic, ale było co najmniej dziwnie. Pogadałem o mojej sytuacji to mi polecił kontakty z jakimś "ojcem chrzestnym" z Gliwic...
-Chciałbym sie jeszcze kręgarzowi pokazać. 40 pln za pół godziny, 65 za godzinę.
To tak w skrócie. Dziękuję za okazaną pomoc.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-12-17 23:54  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
arek1981 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Jest i trzynasty. Vansen podaj dane na maila. :)

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-12-17 08:43  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
cegiełka , a nie - półtora cegiełki przekazana
Zdrowia życzę

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-12-17 10:50  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Mariaszek Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 11
Galerie - 4
 

Poszło,
Zdrówka!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-12-17 17:12  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
JoBox   

Ja też przesłałem :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-12-17 23:31  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No i posypały się cegiełki. W kilku przypadkach dość nieoczekiwanie ponadwymiarowe. Nie wiem, co napisać. Dziękuję!!!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-12-17 11:34  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mnie też proszę dopisać do ,, listy kolejkowej ,, i proszę Kol. vansena, o przesłani mi na meila stosownych danych, abym mógł zrobić przed Świetami dobry uczynek dla Bliżniego.

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-12-17 11:40  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No no, ale się dzieje :-)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-12-17 12:50  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oj dzieje się i to sporo. Nie spodziewałem się, że aż tak polecicie z tymi cegiełkami... Na serio, prawdziwa Brać Modelarska. Dziękuję bardzo!!!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-12-17 13:33  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dość szybko umieszczono mnie na ,,liście kolejkowej,, ,, dutki ,, powędrowały tam, gdzie chciałem.

ZIARNKO DO ZIARNKA ZBIERZE SIĘ MIARKA

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-12-17 12:55  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
yogi 

Na Forum:
Galerie - 9
 

Poproszę o @ z danymi do przesłania "cegiełki", dołączam pozdrowienia:)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-12-17 22:24  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Poszło. Dziękuję wszystkim darczyńcom za te cegiełki, życzę Wam, żeby te dobre gesty wróciły kiedyś do Was x10000. Pozdro świąteczne!

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-12-17 14:42  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
JoBox   Radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia :)

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-12-17 18:31  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję, zwłaszcza Wam, udzielającym się w tym wątku!!!!
Wesołych świąt i spełnienia marzeń. I zdrowia!!

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-12-17 14:27  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Darek D. (Dyzio) Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

....i niech się spełni :) prześlij mi proszę nr konta, bo po 27.12 dojadę do mnie nowe puszki :)

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-12-17 21:17  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wysłane. Wesołych ostatnich chwil świąt!

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-01-18 18:46  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
JoBox   

Szczęśliwego Nowego Roku 2018 Vansenowi i wszystkim pomagającym :)

Vansen, czy udało się zebrać wymaganą kwotę? Daj znać czy wizyty przyniosły poprawę :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-01-18 19:30  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wpłaty niektórych Kolegów (przez gigantyczne KA) były trzycyfrowe, co mnie zupełnie zaskoczyło. Udało się zebrać wystarczająco, sporo dość. Jutro jeden lekarz, zastanawiam się nad powrotem do kręgarza, choć ze strachem, bo po którejś wizycie u niego nie mogłem dojść do przystanku a mój stan jakby się pogorszył, zobaczymy. Będę szedł do doktora Paściaka, który ma u nas opinię najlepszego w tym fachu, czekam w kolejce na najlepszego rehabilitanta. Terminy ma na marzec, ale ma też "liste rezerwową", gdyby ktoś wypadł z kolejki. No ale na to trzeba czasu. I kasy. Której wystarczy, dzięki Wam. Chciałbym już powoli wracać do pracy, psycha mi siada przy tej niełatwej konfiguracji małżeńskiej. Ale na razie jestem spokojny o kasę. Dziękuję, sprawiliście mi mega prezent. Mam nadzieję, że "karma" Wam zwróci wszystko, oczywiście pomnożone, zasługujecie na to.

Edith:
Miałem namiary na dobrego rehabilitanta, gość z Siemianowic, ale z tego co mówi siostra i szwagier- warto się telepać pół Śląska. Bierze stówę za wizytę Mój siostrzeniec miał problemy z postawą, gość go z tego wyciągnął. Problemem były terminy, pierwsze wolne były na połowę marca. Ale udało się z "listą rezerwową", jadę już jutro. Mam zamiar uniknąć operacji. Takie mam nastawienie psychiczne, wyjdę z tego!!
--

Post zmieniony (02-01-18 21:21)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-01-18 20:02  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Paweł O. Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chłopie musisz wyjść, przecież tyle modeli jeszcze do sklejenia przed Tobą :-)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-01-18 02:22  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No, Titanica muszę dokończyć. To chyba jedyny projekt, na który moja żona patrzy przychylnym okiem.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
08-01-18 04:29  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Titanic wróci na forum, ogarnę tylko mój warsztat modelarski, ogarnę żonę, dzieci, życie, tyle Wam jeszcze chciałem pokazać, to nie takie proste, modele, żona wariatka, rodzina patologia i ja zeschizowany koleś z bez przyszłości... Coś przybyło, szkielet złożony, pokażę niedługo, cierpliwej ości...

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-01-18 00:28  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Vansen marzyciel marzy o zwykłym życiu bez bólu. Najnowszy terapeuta zaś mi stwierdził, że to nie dyskopatia. Podobno to zespół ucisku kręgosłupa lędźwiowego. Pierwsze spotkania nie przynosiły ulgi. Kolejne, dzisiejsze- gościu połamał mnie konkretnie, nie miałem sił na dojście do domu, miałem wrażenie, że zaraz walne się w trawe obok chodnika i tak se zostane, a co mi tam. Teraz w domu, siedzę, leżę, czasem gdzieś wstanę, ale czuję, że jakby zaczynało to wszystko schodzić. Mam nadzieję, że to się odblokuje. Od wtorku dalej zabiegi, mam taki plan- uniknąć operacji!!!! Trzymajcie kciukowce. A tym, którzy jeszcze nadal mailują w wiadomej sprawie- serdeczne dzięki!! Mam nadzieję, że MacGabrysiowi zebraliśmy wszystko, co potrzeba. Pozdro.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-01-18 13:14  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję.
Moderacji za pozamiatanie śmieci.
Kolegom, za nieustanne wspieranie.
Moje wyjście z tej mojej sytuacji nie będzie takie proste, ale dzięki Wam się uda.
Ament.
--

Post zmieniony (17-01-18 03:11)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-02-18 20:49  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Rajkub 
moderator
Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Podałeś namiary do wpłat na rzecz fundacji. Dla przekazania 1% potrzebny jest jeszcze numer KRS. Czy to 0000037904 ?

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-18 07:49  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak, to ten numer.
Co do mnie samego. Pobiegałem sobie po terapiach manualnych, pobiegałem sobie po kręgarzu. Zapłaciłem jedną ratę kredytu. To tak w skrócie. Dalej siedzę na L4, mam 10.04 rezonans, po tym będę ustalać termin operacji. Za chwilę jeszcze wychodze do lekarza, ustalać jakąś rehabilitację na NFZ, alke nie robię sobie zbytnich nadziei. Psycha mi wysiada. Zero zrozumienia w domu, "bo ja się pobierałam ze zdrowym". Jak Wy byście sobie dali rade?? Bo ja zaczynam mieć dosyć. Wiem, muszę walczyć, iść dalej, coraz częściej myślę sobie, po co??

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-18 08:43  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Żeby forsa trafiła akurat do Vansena, nie wystarczy nazwa fundacji i jej numer. Trzeba w PIT napisać wyraźnie "Dla (imię i nazwisko)", inaczej pieniądze przejdą na ogólne konto fundacji.

Przećwiczyłem to przy okazji wpłat dla nieodżałowanego Syriusza.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-18 10:02  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cel szczegółowy 22717 Szulc Zuzanna. To do tego KRS-u. Pewnie zamotałem, ale biore dane z profilu na FB, który stworzyła moja żona. Tam chyba jest pokręcone, nie ma tego KRS na przykład.
Ja, zapomniałem dopisać, chyba jednak będę mieć operację. Nic mi nie pomaga. Ćwiczę w domu też różne takie, raz przejdę cały chodnik wzdł€ż kamienicy, raz go biore na 4 odpoczynki.. Masakra, ból, że ja to ...

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-18 21:56  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
GrzechuO   

>>Zero zrozumienia w domu, "bo ja się pobierałam ze zdrowym"

Kopnij ją w anusa - im szybciej tym lepiej.
Trwanie w toksycznym związku nie rozwiąże żadnych problemów, tylko je pogłębi, już nie wspominając o wpływie na psychikę (i to obu stron!).
I nie zasłaniaj się dobrem czy miłością dzieci, one sytuację w domu doskonale widzą i czują, i nie jest to dla nich ani komfortowe, ani wychowawcze, nawet jeśli jeszcze nie potrafią tego wyartykułować.

PS.
Miałem się nie wypowiadać, bo poglądy na te sprawy mam "nieco" radykalne, ale w końcu nie wytrzymałem.
I co prawda nie znam takiej sytuacji z autopsji, za to wśród rodziny, przyjaciół i znajomych było ich już kilkanaście - żaden z tych związków nie przetrwał, a im szybciej się rozpadł, tym szybciej ludzie wychodzili na prostą.

--
Pozdrówka

GrzechuO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
03-02-18 05:15  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

GrzechuO- niestety rozwody też kosztują, przeprowadzka (nie ma gdzie), prawnik jakiś itp. Nie mam teraz kasy. Mam ważniejsze sprawy, kombinowanie, co teraz zapłacić, co potem. L4 daje mniejszą kasę a Wasze wsparcie poszło w zabiegi. Zresztą, serce by mi pękło, widziałem ostatnio reakcję jednej córy... Muszę być twardym, ale czasem muszę gdzieś to z siebie wyrzucić. Poza tym- wczoraj byłem u specjalisty, lekarz neurolog rehabilitant. Nie mam dyskopatii, tylko zwyrodnienie stawów kręgosłupa. Jak się za to zabrać, są jakieś ćwiczenia?? Która to już opinia lekarska?? Wymiękam...

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
03-02-18 16:59  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Przelewać 1% do kieszeni Twojej żony? Co za nonsens!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-02-18 18:37  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To jest na fundację. To uczciwie idzie na rehabilitacje dzieci, z tego są opłacane gorsety i ortezy, to idzie na zabiegi u rehabilitantów. Nie da się, ot tak sobie, jak z bankomatu pobrać, bo tak sie chce. Trzeba mieć faktury i uzasadnienie. No i najpierw trzeba swój kesz wyłożyć. Tu akurat żona postępuje w porządku. Natomiast jej świadczenia gdzieś magicznie przepadają, choć nie płaci za nic w domu. Ja płacę, jeśli mi wystarcza, a nie zawsze tak jest.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-03-18 01:42  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć, jeszcze raz ja, może ostatni raz. Co u mnie? Trochę czasu minęło. Były rehabilitacje, były zajęcia z kręgarzem, były i są ćwiczenia w domu. Mam taki zacny pdf instruktażowy, jak by ktoś potrzebował- chętnie wyślę. Co jest? Oczekiwanie na rezonans 10 kwietnia. Denerwuję się, bo 01 kwietnia kończy mi się ustawowy czas L4, wniosek na świadczenie złożony, ale żadnego odzewu z ZUs-u, żadnych decyzji, wezwań na komisje. Czekam na ten rezonans, po nim ma być już określany termin operacji. Była wizyta u lekarza rehabilitanta, był tomograf. Doktorek rehabilitant stwierdził, że to nie dyskopatia, tylko zwyrodnienie stawów kręgosłupa. Zaś na tomo wyszło jeszcze lepsze cudo- Zespół Baastrupa. W skrócie- przerośnięte jakieś wyrostki rogowe, czy coś, które radośnie sie podczas ruchu trykają (kissing spine) fundując mi potworny ból. Poruszam się o kuli. Co kilka kroków odpoczynek, chodzę od ławki do murka, hasioka, schodka, byleby siąść i odpocząć. Mogę na razie zapomnieć o pracy, co za tym idzie- jestem w czarnej rozpaczy rodzinnie i finansowo. Nie wyrabiam na opłaty. Nie mam już sumienia sępić Was o wsparcie, pewnie macie już dosyć, ale cóż, tylko jakiś cud może pomóc. Cud, albo Wy. Nie wiem, po co to piszę, muszę się zwyczajnie wyżalić, na chwilę wychylić z tego dołu z szambem. Wciągnie mnie pewnie kiedyś. Trudno, muszę przyznać, jestem dziadem, żulem. Bez przyszłości. Czekam na cud. Jak ktoś tu jest wierzący, niech choć wesprze modlitwą. Nic mi więcej nie zostało.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-03-18 12:20  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
JoBox   

Nie trać nadziei, ona trzyma nas na powierzchni. I nie wmawiaj sobie że jesteś do niczego bo to nieprawda.
Zadzwoń do ZUS na infolinię, dowiedz się co się dzieje z Twoim wnioskiem. Do 1-go kwietnia zostało jeszcze ponad 10 dni.
Nie wątpię że można liczyć na forumowiczów, zarówno w kwestiach finansowych jak i modlitewnych :)
Jeśli coś się zmieni to pisz tak żebyśmy na bieżąco wiedzieli co się dzieje i mogli w jakikolwiek sposób pomóc.
Powodzenia :)

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-03-18 13:50  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziś przyszło pismo, 26.03 mam komisję, która zdecyduje o świadczeniu. Koleżanka mi doradza konsolidację, ale wszędzie brak zdolności, albo 2 stówy, żeby przejąć dług z innego banku. A tu brak. Nie będę wyliczał ile mam, ile do spłaty, wierzcie mi, doopa w której sie znalazłem jest tak czarna, że nie ma tego odcienia ani w humbrolu, ani w pactrze... Nie mówię, że jestem do niczego, mam mnóstwo zalet, talentów. Status materialny mam tylko na poziomie żula.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-03-18 20:34  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
GrzechuO   

Zainteresuj się upadłością konsumencką.

Z tego, co da się wyczytać, całe postępowanie jest co prawda dość drastyczne pod względem nakładanych ograniczeń, tym niemniej pozwala zarówno zachować szansę na wyjście z zadłużenia, jak i pozostawia niezbędne minimum środków niezbędnych do życia.

Myślę, że o szczegóły najlepiej dopytać prawnika w punktach bezpłatnej pomocy prawnej (powinny być uruchomione w urzędach miast lub w starostwach), albo - jak wcześniej wskazywali koledzy - w punktach prowadzonych przez stowarzyszenia lub organizacje, a także przez studentów.

Ja osobiście nie znam nikogo, kto by się tej procedurze poddał, ale z drugiej strony nikt ze znajomych nie był w tak krytycznej sytuacji jak Twoja.

--
Pozdrówka

GrzechuO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-03-18 13:34  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W piątek mam spotkanie z panią psycholog z Centrum Interwencji Kryzysowych, tam będę mieć dostęp do prawnika. Na pewno poruszę ten temat. Macie może znajomości, namiary na rezonans na Śląsku z rozsądnym czasem oczekiwania na badanie?

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-03-18 03:25  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

JoBox - obawiam się, że ciężko tym razem będzie z tą pomocą finansową. Już raz koledzy mi pomogli i to hojnie. Kasa poszła na jedną ratę, bilet na miesiąc i na zabiegi. Zamysł był taki, żeby luty/marzec wracać do życia, do pracy. Niestety, odzywam się, bo plan się wysypał. Nie chodzę. Dostaję 1700, co w mojej spirali długów oznacza wyrok. Na serio, nie wiem, co robić, konsolidacji nie zrobię, nie mam zdolności w BIK-u. I tyle. Przepraszam, jeśli odbieracie to jak marudzenie i naciąganie. Przepraszam, nie to jest moją intencją. Piszę Wam, bo tu, w domu jestem z tym sam.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-03-18 14:59  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
JoBox   

Nie bądźmy pesymistami. Czasy są ciężkie więc jak pensja spływa to człowiek odżywa :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-03-18 17:29  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak, odżywa na 10 sekund. W kwietniu dostanę ostatnią pensję za L4. Około 1700. Potem, jeśli przyznają świadczenie, będzie jeszcze mniej. Jak już wspomniałem, przez przygodę z firmą remontową wpadłem w długi. W tej chwili nie mam na raty do santandera. Jak pozapłacam prąd, gaz i telefon, zostanie mi 2 zeta, a jeszcze czynsz... Tak więc ta moja pensja to na moim koncie na gościnnych występach raczej.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-03-18 20:35  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
JoBox   

Może i tym razem koledzy forumowicze zechcą wesprzeć choć drobnym datkiem. Wiele symbolicznych kwot może uzbierać sporą sumę a i dobry uczynek w Wielkim Poście zaprocentuje :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-04-18 20:04  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
JoBox   

Jak zakończyło się posiedzenie komisji? Przyznali Ci świadczenie?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-04-18 00:02  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pani doktor orzecznik przyznała mi świadczenie na 6 miesięcy. Musi to tylko zatwierdzić (lub zawetować) orzecznik główny, z czego ja się mogę odwołać. Czekam na decyzję, ma przyjść na dniach pocztą. Badanie rezonansu, niestety najszybszy termin był 10.04, niestety w przychodni, gdzie automat przyjmował pacjentów poniżej 120 kilo. Ja mam 198 wzrostu, choroba, ból, mało ruchu, niestety ważę 131, więc muszę na nowo kombinować z terminami badań gdzie indziej. Mogę mieć za tydzień, ale teraz 370 pln nie urodzę. Gdybym nawet urodził, to bym se pewnie część zaległości spłacił. Tak, czy siak czeka mnie katastrofa ekonomiczna. Chyba, że cud jakiś nastąpi dla mojej rodziny. Ja po ludzku już nie mam zbyt dużo sił, ani nadziei. Ale dzięki, że kogoś jeszcze mój zakidłany los obchodzi.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-04-18 01:47  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Potrzebuję namiary z terenu Śląska, najlepiej z Gliwic:
a) prawnik- niedrogi/darmowy- nie mogę tu już mieszkać, nie mam gdzie iść, dokąd, coś muszę zrobić, macie namiary na kogoś takiego?
b) psycholog/psychiatra- mam znowu nawrót myśli samobójczych, nikogo kto by wspierał, któregoś dnia nawalę się i odejdę, może zdążę sobie pomóc...
Na serio, błagam o pomoc, kontakty, nie umiem tu już żyć, nie mam gdzie iść, nic, tylko się pochlastać... Ktoś coś????

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-04-18 16:08  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
tineo Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

NE PODDAWAJ SIĘ!

--
Pozdrawiam Tomek C.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
27-04-18 00:04  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
GrzechuO   

Zanim zrobisz cokolwiek głupiego - zadzwoń: 800 70 2222

To numer do Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym.
Działa 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.
W Centrum Wsparcia dyżurują psychologowie.
Można tam uzyskać wskazówki co do odpowiednich placówek specjalistycznych w danym regionie kraju, w których można otrzymać bezpośrednią pomoc.
Więcej tu:
https://liniawsparcia.pl

W wyznaczonych godzinach w Centrum pełnią dyżury także specjaliści: lekarze psychiatrzy, prawnicy oraz pracownicy socjalni.
Tutaj grafik dyżurów:
https://liniawsparcia.pl/grafik-dyzurow-specjalistow-home/

W ostrym kryzysie zawsze możesz zgłosić się do najbliższego szpitala albo wręcz na Policję.

Idź do którejś z Poradni Zdrowia Psychicznego - na szybko w Gliwicach wygooglowałem to http://rynekmedyczny.polki.pl/Poradnia_zdrowia_psychicznego,Gliwice,%C5%9Bl%C4%85skie,p,FLOPPZVDHKN,1

W najgorszym razie ktoś powinien Cię pokierować dalej.

Jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy korzystałeś ze świadczeń pomocy społecznej (innych warunków raczej nie będziesz spełniał - swoją drogą nawet tutaj nie mogło się obyć bez biurokracji i "selekcji"...), to możesz skorzystać z Punktów nieodpłatnej pomocy prawnej - tutaj wykaz dla Gliwic:
https://bip.gliwice.eu/nieodplatna_pomoc_prawna


21.03. pisałeś, że będziesz miał spotkanie z pracownikami Ośrodka Interwencji Kryzysowej - psychologiem i prawnikiem.
Byłeś?
Co Ci powiedzieli?
Co z upadłością konsumencką?

Jutro spróbuję dowiedzieć się "po linii" quasibranżowej, jaką pomoc można uzyskać w ośrodkach pomocy społecznej - dam znać.

--
Pozdrówka

GrzechuO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
27-04-18 01:02  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki. Jestem tu zaszczuty w tym domu. Nie mogę tu mieszkać, nie mam gdzie, ani za co iść. Jak mawiał mój ś.p. ojciec- i tak g#wno i tak nas#ane... Jutro zadzwonię. Muszę się gdzieś wygadać, sorki, że Wam tu doopę trooję...

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-05-18 17:31  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzwoniłem pod ten numer linii wsparcia. Same ogólniki. Same pitu pitu, że się o pana niepokoję i wyślę panu karetkę i zawiną pana do szpitala psychiatrycznego. Nie to, żebym chciał cos zrobić, mam po prostu doła, chciałem pogadać. Takie pitu pitu to mam codziennie w domu. Trudno, muszę to zdławić w sobie SAM.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-05-18 00:15  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
GrzechuO   

Z podejściem, że z ludźmi-specjalistami rozmawiającymi z Tobą to tylko takie "pitu-pitu jak masz w domu" (z żoną?! no litości...) to daleko niestety nie zajedziesz...
Chyba nie sądziłeś, że jeden telefon wszystko załatwi?

Kontaktowałeś się z ich lekarzami, prawnikami i pracownikami socjalnymi?
Byłeś w którejś z poradni zdrowia?
Bo nic nie musisz sam.
Musisz tylko zwrócić się do specjalistów, bo tu, na forum, jakimiś domorosłymi radami można tylko narobić więcej szkód niż pożytku.
Ale to Ty musisz chcieć się do nich zwrócić!
Ty musisz ustalić sobie priorytety, ustalić co jest najważniejsze: sytuacja finansowa, mieszkaniowa, rodzinna, zdrowie fizyczne, czy zdrowie psychiczne.
I konsekwentnie działać, po kolei - nie na raz, bo tylko będziesz się szamotał! - przełamując kolejne słabości.
Przez internet nikt Ci w tym nie pomoże, bo zwyczajnie nie jest w stanie - gdyby ktoś był, to prawdopodobnie dawno by to zrobił.

--
Pozdrówka

GrzechuO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-05-18 10:58  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzwoniłem, pani sama przyznała, że ona to tylko tak ogólnie, że są dyżury specjalistów. Maila do ich prawnika mam prawie gotowego, będę wysyłał. Pracownik socjalny to może mi doradzić co mogę z mopsu dostać i jak wypełnić druczki. To akurat doskonale ogarnia moja zona, bo ona w tym siedzi po uszy. W poradni byłem, kiedyś... Polecono mi znakomitą poradnię zdrowia psychicznego. Po wizycie u pani psychiatry zostałem skierowany na psychoterapię. To był chyba luty. Pani terapeutka naobiecywała mi całe pasmo złotych gór. Jak to pięknie będziemy wszystko opowiadać, przeżywać raz jeszcze, wszystko trzeba przerobić. W czerwcu mi podziękowano w połowie rozgrzebywania psychiki. Przykro nam panie B., skończyły nam sie punkty nfz. I tyle z poradni zdrowia. Ta pani z infolinii sprawiała wrażenie osoby, która gdzieś musi pracować, akurat tam był wakat, tu siadaj, tu masz zestaw, słuchawkowy, tu masz wykaz telefonów, radź sobie. Chciałem pogadać z kimś kompetentnym, z kim można pogadać. Kiedyś, jak żona założyła mi niebieską kartę, pogadałem z ich pracownicą chyba z dwie godziny. Słychać było fachowość i chęć niesienia pomocy. Tu- jedynie chęć wysłania karetki z ekipą, która wbrew mojej woli zawinie mnie do szpitala, "może pan jedynie postulować o skrócenie hospitalizacji". Na serio- chciałem pogadać, opowiedzieć o moim "małżeństwie", dowiedzieć się, czy pary z takich rzeczy wychodzą, czy to już symptomy katastrofy totalne. Nawet nie dowiedziałem się, co mogę z tym zrobić. Ale to pewnie sam prawnik mi odpisze. Dyżuruje we wtorek wieczorem, namiary mam, więc bez obaw. To tak w skrócie. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób starają się pomóc, choćby wpisem tutaj. To wszystko sporawia, że pustka jest nieco mniej odczuwalna. Dzięki chłopaki!

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-10-18 00:53  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć.
Uwaga- spojler: będę pisał o tym, co u mnie słychać. Jeżeli Cię to nie interesuje, tam u góry, w ramce karty jest taki X, polecam nacisnąć i zająć się czymś ciekawszym. Najlepiej sklejaniem.

Dla tych, co zostali...
Najpierw serdeczne podziękowania dla jednego kolegi, który dotąd regularnie mnie wspiera finansowo. Często ratujesz mi doope, jak w tym miesiącu, miałem krucho, powstał minus na koncie, zahaczyło o windykację, Twoje wsparcie mnie uratowało. Dzięki serdeczne!
Co do Waszej kasy- część poszła na raty, spłaty zaległości, część na terapię. Mam w Zabrzu fizjoterapeutkę, nie wyleczyła mnie całkiem, tego sie nie da, mam zbyt dużo zmian chorobowych. Doprowadziła do tego, że na buprenorfinie mogę w miare sprawnie poruszać się po domu, ewentualnie do lokalnego sklepu po chleb i byle co do chleba. Żona nie kupuje zbyt często, czasem się zdarzy. Generalnie "ja sie pobierałam ze zdrowym", ewentualnie"już ja zadbam, żebyś sie ruszał". Skutek tej troski mojej żony widoczny był w ostatni weekend. Siedziałem ostatnio w kryzysie bez leków, skończyły sie fundusze. Czułem pełne spektrum bólu. Zasypiałem z bólu koło 7.00 nad ranem, dzieciaki koło 9.00 budziły mnie, drzemalem potem w dzień, ale co to za spanie. I tak tydzień. Chodzenie po domu w pozycji złamanej, z łokciami opartymi o kolana, nie szło sie wyprostować, zatem mogłem zapomnieć o spacerze po chleb i kilka kostek sera topionego. No cóż, popościłem sobie przez weekend. Nie było komu iść do sklepu. Nieważne.


Co do choroby- po badaniach wykryto te przepukliny, czyli dyskopatię. do tego spondyloza, czyli zmiażdżenie dysków. Do tego choroba baastrupa, czyli przerośnięte wyrostki rogowe kręgów, uderzają o siebie radośnie dając spory ból. Ustawowe L4 minęło. Pół roku świadczenia rehabilitacyjnego minęło. Przedłużyłem je do 28.03.2019. Zapisany jestem w klinice na Ligocie w Katowicach u doktora Wojtachy. Podobno najlepszy specjalista od tych spraw. Będę mieć rozprute plecy na ponad 30 cm, będzie wyginanie kręgosłupa we właściwy kształt, czyszczenie kanału rdzeniowego, jakieś "odbarczanie", cokolwiek to znaczy, całość będzie skręcona pięcioma śrubami tytanowymi. Super, czyż nie?
Termin stawienia sie do kliniki mam na 12.02.2019. Na pewno więc nie zdążę sie zoperować, dojść do siebie, przejść rekonwalescencję i wrócić do pracy na początku kwietnia, nie ma szans. Co więc mnie czeka? Pewnie utrata pracy, ewentualnie licha renta.Już mam tragedię. 1700 na rękę to dla mnie o 1/3 za mało. Nie wiem zatem, co będzie.Nie mam już sumienia sępić Was o darowizny, co mieliście już daliście, za co Wam dzięki wielkie. Żyję w ciągłym stresie, w ciągłych pretensjach i żalach. Raczej bliżej rozwodu, niż dojścia do konsensusu z moją "współlokatorką". A teraz sezon grzewczy, będzie jeszcze gorzej. Jak to mawia klasyk "i jak tu nie pić"... Ano nie pić, nie ma za co.
Nie wiem, co mi da ten wpis. Ulgę? Może na kilka chwil.Poczucie jedności, wsparcia? To pewnie tak. Walczę z tym wszystkim sam. Taki byłem lubiany w pracy, taki fumfel, wporzo gostek.Rok siedzę w domu. Nie odwiedza mnie, nie dzwoni nikt.
Pozdrawiam zatem was, moich wirtualnych wporzo gostków. I jeszcze raz dzięki.

--

Post zmieniony (12-10-18 01:06)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-10-18 16:57  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
JoBox   

Szanowni koledzy, zróbmy jeszcze jedną zrzutkę choćby po kilka, kilkanaście złotych. Ile kto może. żeby chociaż uzbierać trochę na zimę...
Vansen, podaj numer konta. Jak widać po innych akcjach na konradusowych forumowiczów można liczyć :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-10-18 19:08  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

80 1020 2401 0000 0502 0157 8327
Proszę o dopisek: "darowizna", gdyby ktoś chciał sie podzielić przysłowiową dychą czy piątalem. Z takich drobnych gestów uskłada sie kwota potrzebna choćby na plastry z buprenorfiną, albo na zaległe opłaty.
Zapomniałem dodać, jako dane odbiorcy Bogumił Szulc Gliwice
Pozdrawiam serdecznie

--

Post zmieniony (16-10-18 20:34)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-10-18 03:00  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Panowie- dziękuję!! Wpłynęło kilka ładnych sum. Po raz trzeci nie zawiedliście. Jedna osoba wspiera mnie regularnie. W sumie, trudno mi to pisać, te wpłaty to mimo wszystko krople w morzu potrzeb, ale doceniam te gesty, skoro przecież sami nie sypiacie na sejfach wypchanych po brzegi. Jak się odwdzięczyć? Chcecie dziękczynną relację ze sklejania dzieła MacGrzesia? W sumie jest już kadłub i relingi, ale szkieletora okrętu to chyba każdy widział... Jeszcze raz- dziękuję!! Pozdro milion.

Szefa Forum przepraszam za wpis pod wpisem, ale to wynika ze specyfiki tego wątku, proszę o wyrozumiałość.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-11-18 03:20  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

I znowu ja, znowu z podziękowaniami. Wasze "dyszki" wciąż wpływają, dziękuję bardzo. Zwłaszczcza Tobie Janku, za systematyczność tego wsparcia. Robicie dla mnie wiele dobrego. Dzięki serdeczne. Pojawię się wkrótce na Forum z relacją o charakterze dziękczynnym. To będzie model MacGrzesia, bo od jego wątku zaczęło się też moje wołanie o pomoc. Ale to przez weekend. Pozdrawiam i życze ciepła, ma być na dniach nawet minus 13 stopni... Masakra...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-12-18 03:28  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć. Nie moge spać z nerwów, dzisiejszą awanturą żona przegieła. Czy jest ktoś z Gliwic, kto dysponuje autem i mógłby mi pomóc przewieźć moje rzeczy do Rudy Śl? Zapłace 100, max 150, więcej nie mam. Jeszcze musze uzgodnić, ale chciałbym do świąt sie wynieść. No, chyba że jakiś cud sie zdarzy, w co wątpię. 70, 80% będę sie wynosił. Mam dosyć tego życia, tak sie nie da. Pęka mi serce, bo dzieci ucierpią, ale nie moge tak dłużej.

--

Post zmieniony (14-12-18 22:46)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-12-18 22:55  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Prosze o radę. Wczoraj, w skutek awantury z tzw "żoną" przegapiliśmy, w nerwach nie zauważyłem, choć to ona nastawiała pranie, wsadzenie odpływu rury z pralki do kibla i zalało sąsiadów piętro niżej. Dziś przyniósł pismo z AXY na temat szkody. Mam mu opisać przyczynę powstania szkody i sie podpisać. Sam nic nie wpisał w rubryke "rozmiar szkody". Co mam zrobić, wypisać na pałe mniej więcej, że sie posprzeczaliśmy i w nerwach nikt nie zauważył niewsadzonej rury i podpisać? Skąd axa potem ściągnie, mnie będzie wzywać do spłaty? Co z rubryką o rozmiarze szkody, podpiszę a on se potem wpisze kwoty z kosmosu? Poradźcie coś, jeśli macie obycie w takim temacie.

P.S. widzę na koncie, że Wielka Orkiestra Kartonowej Pomocy znowu poważnie gra! Serdeczne podziękowania za wsparcie!! Wpływają spore cegły. Pójdzie to głównie na opłaty za sezon grzewczy i na wyjazd dzieci do kliniki ortopedii w Zakopcu, co pół roku mamy tam badania, RTG i takie tam. Dziękuję!

Post zmieniony (14-12-18 23:36)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-12-18 11:23  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Guciu Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Bogumile, w dniu dzisiejszym szczególnie, życzę Ci dużo siły w walce z problemami które przynosi los. Pamiętaj, że masz w nas wsparcie. Mam nadzieję, że w tym cięższym niż zawsze okresie pod względem finansowym pomoc nadal spływa.
Trzymaj się!

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-12-18 03:50  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hej Guciu, pomoc nadal spływa, sporadycznie, ale jest, można na was liczyć. Być może teraz będę potrzebować, oprócz sezonu grzewczego mam jeszcze namiary na terapeutę z Tychów, metodą McKenziego. Słyszałem od koleżanki, że ten pan ratuje ludzi, wyciąga spod skalpela. Tak więc czekają mnie wycieczki, wydatki i, mam nadzieję, ćwiczenia w domu. Teraz jest też ciężko, święta to zawsze dla mnie trudny czas. Trochę udało mi się w tym roku atmosfere poczuć, przeżyć, choć niespodziewane darcie wieczorem zepsuło mi wigilię. Trudno, może tak ma być. Nie wiem, po co, jaki to ma sens, ale może jakiś ma.

Korzystając z aktywności mojego wątku chciałbym wszystkim wspierającym serdecznie i świątecznie podziękować. Życzę Wam dobrego rodzinnego czasu, spełnienia marzeń, narodzenia Nadziei w sercach. Niech dobro do was wróci, pomnożone milion razy. No i zyczę spełnionych modelarskich prezentów. Ja dostałem od żony mate do cięcia A3, więc jestem zadowolony. Trzeba będzie jakiś eksponat 2D wrzucić i potestować zachowanie maty.

Pozdro milion, Wesołych Świąt!!

Dopisek poświąteczny...
Guciu- długo myślałem, czy Ci to pisać, chyba muszę. To piękne, co napisałeś o tym wsparciu. <<Pamiętaj, że masz w nas wsparcie. Mam nadzieję, że w tym cięższym niż zawsze okresie pod względem finansowym pomoc nadal spływa.>> Piękne to, że wspieracie mnie, kto chce i kto może. Ale mam te wsparcie i nie mam. Macie wolną wolę. Jedna osoba wspiera mnie regularnie, dzięki wielkie! W tym miesiącu (już w styczniu) pójdzie kasa na terapeutę. Pan Jacek Tuz z Tychów, Szpakowa 44 chyba, terapia McKenziego. Opinie są o nim takie, że podobno ratuje ludzi spod skalpela. Muszę jechać. Pierwsza wizyta 140 pinindzy, kolejne 100 pinindzy. Więc dziękuję tym, co wspierają. Tym, co się przejęli mną, faktycznie, jeszcze sezon grzewczy, dobrze że temperatury na razie niezbyt mroźne... Ale też możecie przecież pomyśleć, co nas obchodzi jakiś nieudacznik życiowy, olać to. I to szanuję. Nie mogę nikogo zmuszać. Nie odwdzięczę siuę przecież za to, co już zrobiliścioe, nie ma szans! Pozdrawiam. Życzę udanego Sylwestra i spełnienia marzeń w Nowym Roku.

--

Post zmieniony (29-12-18 19:11)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
31-12-18 22:40  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie dopatrzyłem się nigdzie wątku z życzeniami, pozwolę sobie tutaj zatem...
Wszystkim Koleżankom i Kolegom z tego Forum, szczególnie tym, którzy mnie wsparli, oraz reszcie, jak i Waszym Rodzinom życzę wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku. Spełnienia marzeń, tych osobistych i tych modelarskich, zdrowia, wiem po sobie, jakie to kruche, a jak ważne, wszelkiej pomyślności, aby Wam się spełniało, aby do Was wróciło wszelkie dobro, które okazaliście. Wierzącym, jak i tym którzy uwierzą życzę błogosławieństwa Pana, Jego obecności i prowadzenia w każdym dniu. Tym, którzy jeszcze nie poznali życzę spokoju ducha i radości.
Wszystkiego Najlepszego Konradusowcy!!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-01-19 11:04  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
JoBox   

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2019, wielu łask Bożych, zdrowia dla Ciebie i dla córeczek oraz miłości w rodzinie! :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-01-19 15:22  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

"Wierzącym, jak i tym którzy uwierzą życzę..."
Jest jeszcze trzecia grupa ludzi, przyjacielu: ci którzy nie wierzą, i nie uwierzą :-)

ZDROWIA (CO NAJWAŻNIEJSZE) ŻYCZĘ CI W 2019!!!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-01-19 17:10  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tej trzeciej grupie przyjaciół też życzę spokoju ducha, spełnienia marzeń, spełnienia osobistego i radości w środku. Wszyscy w coś wierzymy, cokolwiek to jest. Jak śpiewają, należy też w coś wierzyć i ufać, nie deptać flagi, nie pluć na godło. Tego się trzymajmy.

JoBox- Tobie szczególnie dziękuję. I też życzę Błogosławieństwa.
I jak możecie, trzymajcie kciuki, pomódlcie się, cokolwiek. Jadę dziś do gostka, co podobno wyciąga ludzi spod skalpela. Na serio, nie chcę tej operacji, chcę wyjść z tego.

Post zmieniony (02-01-19 01:32)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-01-19 21:36  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Rysiu Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

I jak Boguś ? Czy jakieś pomyślne wieści ? Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku ! Niech będzie lepszy od poprzedniego !!

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-01-19 11:59  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
euro_tuned   

Trzymaj się chłopie. Nie czytałem całego wątku ale bardzo Ci współczuję.
Napisz skąd jesteś i jak można Ci pomóc. W sprawie kręgosłupa znam kogoś na śląsku i w małopolsce kto jest bardzo dobry na takie sprawy z kręgosłupemp.

Post zmieniony (14-01-19 12:03)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-01-19 13:06  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki, że jeszcze kogoś obchodzi los takiego nieudacznika, jak ja. Jestem z Gliwic. O pomocy możemy na mailu popisać, na razie ratują mnie Wasze datki, zwłaszcza teraz, sezon ogrzewania chaty. Mam nadzieję, że ktoś jeszcze będzie mieć kiedyś z dyche na zbyciu- u mnie sie nie zmarnują Generalnie to, jak mawiają moi przełożeni z pracy- nowy rok, nowe możliwości. Ten kontakt do kogoś od kręgosłupa by sie przydał, ale kto to i co może poradzić? Chyba nie ucieknę ze stołu chirurga. Czas mi się kończy. 28.03 albo pójdę na rentę, albo strace prace, wtedy będzie tragedia. Na serio- już mam poziom stresu max, słabo, źle sypiam, Operacja ma być za miesiąc. Nie wiem, czy do tego marca dojdę do siebie na tyle, żeby wracać do pracy. Jeszcze latam po terapeutach- trafiłem do instruktora terapii MacKenzie, na razie ćwiczę to, co zalecił, może w czwartek ostatecznie się wypowie o rokowaniach. Jeszcze mam się widzieć z innym neurochirurgiem, ze Sport Kliniki z Żor. Chętnie bym jeszcze pochodził po terapiach, ale jak mawia Ferdek, panie, to nie są tanie rzeczy... Tak więc, nie wiem co będzie, mam przyszłość bardzo mglistą i niepewną A tu nawet nie ma za co sie "znieczulić". Może zacznę moje modele 2D wyprzedawać, żeby mieć na życie, nie wiem. Dzięki tym, co mi dobrze życzą, dziękuję darczyńcom. I pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-01-19 21:20  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
euro_tuned   

Mam namiar na osobę ze Skoczowa która niejednego uratowała przed stołem. Kręgarz, lekarz masażysta ale najważniejsze że ma to coś w rękach czego nie mają inni tego typu ludzie. Tego nie da się nauczyć, to trzeba mieć. Nie trafiłeś do tej pory do kogoś takiego dlatego się borykasz. Operacja brzmi ok ale wiem coś o tym, po operacji nigdy nie jest kolorowo często nie ma poprawy niestety takiej na jaką liczymy. Nie masz daleko, warto spróbować. Jeśli jesteś zainteresowany to odezwij się na e-mail: stan1906@gmail.com

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-01-19 00:59  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hej Euro_Tuned miło, że trafiłeś na to Forum, rób, pytaj, nie bój się pokazać swoich prac. Mój numer już podawałem, ale pewnie faktycznie trudno znaleźć. Łap- 80 1020 2401 0000 0502 0157 8327, to tak, gdybyś miał z piątala, czy ze dyszke niepotrzebną. Podzwonię jutro do tej pani, będę cały dzień w rozjazdach. Ćwiczyłem wczoraj ostro, dziś trochę, bo w sumie wczorajszy dzień mnie połamał. Ale moja znajoma mówi, że tak ma być, na początku będę zdychać, poprawa przyjdzie potem, później. Tylko mi się kończy czas. Pewnie skoczę do tego Skoczowa, tylko nie wiem, ile to i w jakim czasie pomoże... Ma ktoś wehikuł czasu na zbyciu?
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-01-19 19:52  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
euro_tuned   

Początki porządnej rehabilitacji zawsze są bardzo trudne ale myślę że poczujesz z czasem różnicę. Ona jeśli tylko może Ci pomóc to to zrobi. No i depresję lecz bo na to rehabilitacja nie pomoże.

Post zmieniony (17-01-19 19:53)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-01-19 02:29  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Na razie muszę tę panią odpuścić. Wasze wsparcie poszło głównie na ostatnich rehabilitantów i neurochirurga z Żor, do tego na dojazdy. Niestety nie wiem jak leczyć depresję po słowach tego lekarza. "U pana to nie wiem, co pierwsze operować, widziałem zmiany chorobowe u ludzi, ale nigdy tyle na raz". Do tego wspomniał o wadze. Musieli by jakieś "planki" mi przykręcić do kręgosłupa, ale stwierdził, że nie utrzymają mnie, nie przy mojej masie. Tak więc stres, depresja, cóż, to moja codzienność. Do tego ta żona wspaniała... Że nie wspomnę o sezonie grzewczym i opłatach za ogrzewanie... Masakra, nie mam już na podróże po Skoczowie, czy okolicach Oświęcimia, może kiedyś, zresztą, na nic już nie mam. Poza tym, nieraz po ćwiczeniach ledwo chodzę, auta brak, więc po takiej rehabilitacji bujać się pociągami to szaleństwo. Na serio, jeszcze pewnie nie jestem do końca świadom, w jak czarnej d... jestem, ale pewnie jest czarniejsza od tła naszego Forum... Nie mam czelności już sępić o pomoc, macie pewnie już dosyć mojego skamlenia i żebrania. Pozwólcie mi chociaż od czasu do czasu coś napisać i wyrzucić to z siebie. Nie mam zbyt wielu przyjaciół. Nie mam już czasu. Nic nie mam.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-01-19 21:26  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Rysiu Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Pisz drogi Kolego ! Nie poddawaj się. Nie jest to żadne skamlenie, każdy z nas ma jakieś swoje problemy i najlepiej jak się wygadasz. Fajnie jak znajdziesz kogoś kto Cię wysłucha a tu wśród kolegów modelarzy masz na pewno wsparcie. Zawsze też śledzę Twoje wpisy na twarzoksiążce. Każdy wspiera Cię jak może. Zobacz ilu ludzi obserwuje Twoje wpisy ! Powodzenia. Zaczął się nowy rok, nowe możliwości, niech zajaśnieje Ci światełko w tunelu. Szkoda że nie mieszkam gdzieś bliżej a na drugim końcu Polski.

Trzymaj się Boguś !!!

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-01-19 01:22  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję za i słowa i za wsparcie na konto. To dużo dla mnie. Kiedyś, będąc młodym uważałem sie za mega "ałtsajdera", introwertyka, samotnego wilka itpp. W sumie szło to w parze z pasjami, setki godzin nad modelami, setki godzin nad gitarą. Uważałem, że nie potrzebuję ludzi. W sumie maskowałem tym osądem to, że raczej nie przyciągam ludzi do siebie. Wielce nie potrzebuję przyjaciół... A guzik prawda. Każdy potrzebuje ludzi. Dziś mam jednego kumpla, który mimo wyprowadzki mojej na koniec świata, pare razy do roku wpada ze "ściopakiem". W zasadzie to jedyny przyjaciel, co się ostał. No i Wy, gdzieś po drugiej stronie światłowodu. Wpadałbym na GEKO, ale moi pracodawcy śledzą nas wszędzie, jakaś zapodziana fota na FB i problem, zresztą, nima za co. Mogę jedynie popisać sobie. Na serio, zaczynam się realnie bać. Nie wiem, co robić, co będzie. Termin operacji wyznaczony, ale chyba nie spełnię warunków fizycznych, od wagi po stan uzębienia, tu też mam problemy. Co mi zostanie, renta? Będzie tego choć powyżej 1K? Nic nie wiem. Żona dźwiga wszystko na swojej głowie, ale, że furiatka, łatwo wpada w szał pod ciężarem tego, nie muszę pisać, na kim wyładowuje swoje frustracje. Na serio, jakiś cud może mnie uratować. Błagam, niech nadejdzie. Moje siły też się kończą. Pozdrawiam wszystkich dobrze mi życzących. Karton z Wami!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
27-01-19 18:45  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję za kolejne wpłaty. Jest w sumie dobrze, do zamknięcia budżety brakuje tylko 2 stów na czynsz, ale może ktoś jeszcze będzie miał na zbyciu drobne i może się uzbiera. Najgorszy stres to operacja. Ma być za dwa tygodnie, ale mam problem z zębami i chyba nie przeskoczę tego. No i nadwaga, tego się też neurochirurg uczepił. Nie wiem, co będzie. Za to poziom stresu coraz wyższy. Szukam ukojenia w graniu na kompie i w sklejaniu, częściowo pomaga, można na trochę zapomnieć. Ale każdy poranek, budze się zdezorientowany. Oczywiście, jak uda się zasnąć. Czy to już poważne problemy z psychiką?

Post zmieniony (27-01-19 18:45)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-01-19 20:33  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
JoBox   

200 zł to nie tak wiele, kilka dobrych dusz i uzbiera się :)
Głowa do góry, jeśli do tej pory sprawy jakoś idą do przodu to może uda się z operacją. Powodzenia!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-01-19 23:09  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

JoBox- dzięki! Dla Was może dwie stówy to niewiele, u mnie to jest tak, jak w powiedzeniu, "panie, jakbym miał dwie stówy to bym se inaczej życie ułożył..." I dzięki, że moge pisać, nie chcę przesadzać, narzucać się, czy coś. I tak czasem podbijam, choć odsłony się zwiększają... Ech..., gdyby tak dawali złocisza od odsłony... ;) Podbijam, żeby się i przypomnieć, wiem, zabrakło w tym miesiącu, pewnie zabraknie w przyszłym, 1700 za bardzo nie da się rozciągnąć, a zaległości mam masakryczne przez to wszystko. Tak więc pisuję sobie czasem "w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze..." Trudno, kto może pewnie wspomoże, kto nie chce, nie musi, idziemy dalej. Może wyprzedam kolekcję "półkowników 2D" kiedyś. Na razie bym nie chciał, pewnie niektórych modeli nie dostane drugi raz.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
31-01-19 08:17  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

"pewnie niektórych modeli nie dostane drugi raz" - pewnie niektórych modeli nie skleisz ani razu, przyjacielu, więc po co je trzymać, zwłaszcza jeśli finanse się nie spinają?
P.S. Po południu coś podrzucę. Uszy do góry.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-02-19 00:17  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Niestety, czasami sytuacja stawia nas przed koniecznością pozbycia się paru - pozornie - bardzo ważnych dla nas rzeczy. Kolega kiedyś opowiadał, że jak pojawiła się potrzeba (rodzina, potrzeba zakupu mieszkania) to musiał sprzedać sporo oryginalnych mundurów i oporządzenia z 1939. Przebij to - myślisz że ma możliwość odbudować kolekcję? Nie żałuj modeli. To tylko makulatura, bez wpływu na życie. Ja jak się zacząłem budować to zrezygnowałem z prenumerat na swoje ulubione czasopisma. Myślałem że to koniec świata, od "zawsze" je miałem. Ale żyje. I prawie zapomniałem o nich. Trochę polepszyło się, kupuję inne pisemka. Jak Ci się polepszy, to nowe modele kupisz. Może sam zauważysz że będą lepsze od tych starych. Wystaw je, a koledzy może będą przepłacać żeby CI pomóc. Ale jak masz coś do zaoferowania, to nie tylko czekaj na pomoc, sam wykonaj ruch.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-02-19 07:39  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Guciu Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Myślę, że warto podziałać z tymi aukcjami, zwłaszcza, że te w szczytnym celu raczej strat nie przynoszą. Zawsze to jakiś owoc transakcji, bo nie każdy ma w zwyczaju pozbywać się pieniędzy ad hoc. Do tego u wielu działa WAŻ (Współczynnik Akceptacji Żony) -trzeba pokazać, że kupiło się "coś".
Pomyśl o tym, może masz jakieś, na których mniej Ci zależy, zobaczymy co się będzie działo. Przecież nie trzeba od razu pozbywać się całej kolekcji.


Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-19 02:55  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To dobry pomysł z tą wyprzedażą modeli. Tylko to ma być sprzedaż?, wystawiam model, cenę, liczę, że ktoś dorzuci coś ekstra? Czy zakładać od razu aukcję, typu model, cena wywoławcza i start, 7 dni, kto da więcej? Czy w ogóle mam prawo zamarzyć sobie, że ktoś dorzuci coś ponad wartość/cenę modelu? Już mi udowodniliście swoją hojność, ale aż tak?

(dwa dni później...) Hej, to jak, doradzicie coś?

Post zmieniony (04-02-19 04:24)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-02-19 13:22  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cena wywoławcza i licytacja to dobra opcja.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-02-19 02:28  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Thnx, tak zrobię. Mam na oferty Onslow, i ze dwa inne destroyery, Indianapolis, Oakland, Salt Lake City, jak myślicie, z jaką ceną wystartować?
Poza tym wszystkim to od piątku mam mega biegunowatość jelitową. Dopiero dziś zaczęły ze mnie spływać jakieś ciała stałe. Jutro jadę do Piekar, w zasadzie to dziś, za kilka godzin. Mam fajnego terapeutę i chyba na nim oprę wizję leczenia. Koszt spotkania to 90 pln, chyba nawet pozaczynane modele powystawiam... We wtorek jadę na neurochirurgię. Nie wiem, po co, ale jadę. Jestem podziębiony, nie wyszło mi ze szczepieniami, ale dali termin to jadę. Nadwaga też jest, choć koleżanka anestezjolog stwierdziła, że przy moim wzroście to nie jest aż tak duża. Zobaczymy, może se tam zostanę, może "raz, dwa, trzy, za siebie" i wrócę. Co wtedy? Renta? Cudowne uzdrowienie? Znam kolegę, złamany kręgosłup, groziła operacja, cudownie uzdrowiony. Znam go osobiście. Może i ja dostanę? Jeśli nie to nie wiem. Ile można renty dostać?? 500 pln? Co wtedy? Strych, tory... Qrde, mam dzieci, nie mogę im takiej traumy fundować, to mnie jedynie tu trzyma. Serio. Dobranoc, 5 godzin snu zostało. Jak, oczywiście, zasnę.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-02-19 08:58  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pozdro ze szpitala. Nie powinno mnie tu być, ale nie mam wyjšcia. Jak byście miieli jakieś jeszcze drobne na zbyciu to nadal zbieram. Tym bardziej teraz. Pozdro.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-02-19 09:57  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

31 stycznia napisałem:
"pewnie niektórych modeli nie skleisz ani razu, przyjacielu, więc po co je trzymać, zwłaszcza jeśli finanse się nie spinają?"

Mamy już 12 lutego, bezustannie potrzebujesz pieniędzy, ale wciąż przeciągasz sprawę wystawienia na licytację części swojej kolekcji, bo "pewnie niektórych modeli nie dostanę drugi raz". Jeśli mamy nadal Ci pomagać, to najpierw pokaż, że wyczerpałeś już własne możliwości pozyskania pieniędzy - a tego nie widać. Zamiast tego, po 11 dniach od mojej sugestii wciąż jedynie myślisz, a i to o zaledwie sześciu modelach. To masz w końcu nóż na gardle, czy nie?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-02-19 11:25  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak, mam nóż na (w) gardle i w żebrach. Tak, mam kilka modeli, niewiele, nie stać mnie było na skupowanie i zbieranie. Nie wystawiałem nic na razie, co nie znaczy, że tego nie zrobie. Zwyczajnie, wybił termin udania sie do szpitala, nie wystawiałem, bo żona za mnie tego nie sfinalizuje. Jedynie może na poczte skoczy, to wszystko, nie chciałem tego zostawiać. Wróce to sie tym zajmę chętnie.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-02-19 07:09  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pozdro ze szpitala. Za dwie godziny wyjeżdżam na sale operacyjną. Trzymajcie kciuki, pomödlcie sie, cokolwiek.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-02-19 09:48  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Guciu Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Mam nadzieję, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem! Trzymamy kciuki!

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-02-19 09:25  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za dobre słowo, wszystko dobrze. Już po krzyku. Troche cieknie dziurka po drenie. Poza tym ucze sie chodzić, ale chodzę proso, bez tego uporczywego bólu. Może za tydzień wyjdę to wyprzedam modele 2D. Pozdrawiam, Katowice- Ligota, sala 606. (odwiedziny 15.00-18.00)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-02-19 11:56  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
tineo Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gratulację! Może się jeszcze wszystko ułoży!! Powodzenia i DUŻO, DUŻO zdrowia!!!

--
Pozdrawiam Tomek C.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-02-19 13:02  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Ryszard Na Forum:
Relacje w toku - 38
Galerie - 32


 - 9

Byle do przodu małymi krokami ! Zdrowia życzę i pozdrawiam,
Ryszard

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-02-19 21:08  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
JoBox   

Bogu niech będą dzięki!
Życzę Ci rychłego powrotu do zupełnego zdrowia :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-02-19 22:09  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję wszystkim.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-02-19 07:56  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 3

Trzymaj się Kolego, wracaj szybko do zdrowia i pełni sił!

--
Sven

HMS Ark Royal

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
27-02-19 11:51  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję wszystkim za wzparcie, czy to w formie darowizny, czy to w formie wpisu tu, na maila, gdziekolwiek. Uczę się chodzić. Dalej chodzę krzywo, ale to wina obrzęku/krwiaka, jak sie wchłonie to wszelkie dolegliwości mają zniknąć, zobaczymy...
Z dobrych wieści- jutro idę do domu, dzieciaki się ucieszą. BTW, ma ktoś znajomości w Reptach? Jak załatwić turnus w trybie natentychmiastowym?? Pozdro milion.

Post zmieniony (27-02-19 11:53)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-03-19 22:06  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Guciu Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Jak tam zdrowie Panie Kolego?

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-03-19 22:29  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ano panie, jak to mawia jeden z moich ulubionych jutuberów- "jest fajnie i nie jest fajnie". Uczę sie chodzić. Z każdym dniem łatwiej sie prostuję, pokonuję większe odległości. Mam na plecach ślady po operacji i obrzęk. Ma sie wchłonąć, na razie to jedyna przeszkoda w pełnym sukcesie operacji. Czuję jeszcze ból, rwą mnie stopy, czasem mam wrażenie, jak bym tracił w nich czucie, ale to właśnie podobno wina obrzęku. Ten ból to inny ból, już nie to co dawała moja rwa kulszowa. Zaczynam po prostu życie od nowa, choć boję się. Mam mało czasu. 28.03 muszę się pojawić w medycynie pracy w pełni sił, zdrowy, rześki, silny, nieomylny. Renta odpada, nie jestem mentalnie gotowy, muszę wrócić do pracy. Mam szanse przenieść sie na dział mniej wymagający wysiłku, ale muszę przejść badania. Co mnie oczywiście mega stresuje. Co będzie, jak nie przejdę badań? Katastrofa, czarna doo...

Nie dokończę, nie chce nawet myśleć, co będzie. Uparcie czekam na cud.
P.s.- dzięki, że kogoś jeszcze obchodzi mój los. Zapraszam do działu Giełda, do mojego wątku, można nabyć model i mnie wesprzeć. Pozdro milion.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
08-03-19 08:09  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ech, jak to byłoby fajnie, gdyby każdy który tu tak sympatycznie i od serca życzył naszemu koledze zdrowia, włączył się do jego aukcji na GIEŁDZIE KARTONOWEJ żeby rzeczywiście pomóc :-)
A tymczasem w aukcji bierze udział zaledwie sześć osób...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
08-03-19 09:03  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Guciu Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Mam nadzieję, że aukcja dopiero się rozkręca. I tak już się ładna sumka zbiera. Wylicytowane kwoty przekraczają już wartość rynkową modeli więc zaczyna to mieć sens ;). Niemniej również zachęcam do udziału w akcji!

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-03-19 21:46  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Odpowiem. Przez wszystkie lata pojawiałem się na forum Konradus w zasadzie jako tylko nie proszony gość, nic fajnego nie przynoszący.

Dobrze, że w wieku już 40+ nie mam żony, rodziny, żyję na utrzymaniu rodziców, a praca którą wykonuję z racji tego, że mi ją dano jeszcze dawniej z programu dla niepełnosprawnych, to trochę fikcja. I męczy mnie, tak jak wszystko, czuję że się tam nie utrzymam. Tyle że mam te pieniądze na moje własne, potrzeby, a też nie umiem nimi gospodarować, wykorzystać do czegoś. Nic mi się nie chce, a co niby się chce to jest w ostatnich moich postach. Nie radzę sobie z własną psychiką i w ogóle finał będzie w domu pomocy spolecznej, ale najpierw poumierają rodzice, będę... - jestem sam, nie mam do kogo o czym zagadać, ani nie chcę. Nic nie umiem przydatnego dla ludzi i wszystko, w pracy, 1/4 etatu teraz, robię niechętnie. Czuję, że się stoczyłem. Moje szukanie kontaktu z ludźmi to wchodzenie na fora i tam nie wytrzymywałem, aż mnie wyrzucili. I na każdym kroku otrzymuję od ludzi to samo, bo się nie nadaję, czyli mam cechy aspołeczne, socjopatyczne chyba. Myślę, że finał będzie w ośrodku opieki, a tam nawet przyjeżdżają psychiatrzy... mam takie nieznośne myśli, a tu nie jest miejsce do tego. I znowu wraca to co rok temu - że po co tyle lat interesowałem się jako dzieciak tym modelarstwem, a teraz tu ludziom robię wredną robotę, że o tym piszę i ktoś przeze mnie przestanie robić to na czym autorom tego forum zależy - tak było na innych, na których się pojawiałem, wszędzie psułem. I tak samo w pracy i wszędzie. A kręgosłup choć nie boli mnie jakoś mocno teraz, to mam taki, że nie do operacji, pisałem już o tym tutaj. Już wiem, że nigdy nic nie dam ludziom pozytywnego, nie nauczę się niczego przydatnego, będę im kulą u nogi, odizolują mnie i w końcu zgodzę się na leki psychiatryczne - działają chyba nawet jeśli ktoś ma raka, tak mi się wydaje - i jest wtedy wszystko jedno, a teraz niby nie? I zacząłem tu na forum dzisiaj od usunięcia mojego wpisu, który mógłby komuś zepsuć humor, a teraz nadal się żalę i w tym jest jakiś cynizm, że inni mają lepiej, to się tutaj sponiewierzę.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-03-19 09:42  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

mirosławie - pewnie nie tylko ja nie rozumiem, dlaczego w wątku vansena zamieszczasz swoje, tak bardzo osobiste, dywagacje. Bez wątpienia potrzebny Ci dobry psychiatra, ale przecież tutaj go nie znajdziesz, przyjacielu. Sam do niego musisz dotrzeć. I nie pisz już tutaj więcej, zostaw vansenowi Jego wątek.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-03-19 11:06  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Cytat: Bez wątpienia potrzebny Ci dobry psychiatra, ale przecież tutaj go nie znajdziesz
Trzeba być dobrym, żeby zasłużyć... Dobry: - psychiatra, neurochirug, reumatolog, neurolog, ortopeda, rehabilitant; nawet okulista. Albo np. podolog (od koślawości stóp). Życzliwi ludzie za darmo i pomimo wszystko. W takim razie przepraszam, że się wpisałem, choć proponuję zostawić, nie usuwać o mojej marności, żeby przestrzec innych.
Post zmieniony (16-03-19 11:06)

Jeśli chodzi o psychiatrów byłem w sumie w życiu u pięciu, z tego cztery kobiety, psychologów jeśli uwzględnić badania w szpitalu przy okazji - cztery kobity. W poradni zdrowia psychicznego, jeśli się przejdziecie, to tam gabinet psychologa jest zaraz obok psychiatry, z mojej obserwacji służy to przyklepaniu tego co psychiatra wymyśli i tyle komentarza. Leczenie psychiatryczne, moim zdaniem to skasowanie motywacji do czegokolwiek w życiu, w młodym wieku nieraz daje pozytywne efekty i człowiek wyjdzie z dołka, ale nie dna. U mnie jest tak, że jeśli mam zwłaszcza ważną wizytę u lekarza, to prawie zawsze jest to porażka i...
Jeśli chodzi o uwagi Korsarza, typu - składanie długopisów, to
napiszę w tym miejscu, że pamiętam cały czas, jak wiele lat temu, jak jeszcze nie miałem internetu, tylko czasem chodziłem do biblioteki, on raz napisał o projektowaniu modeli (chodziło o rendery jakiegoś działa samobieżnego), że "skoro ktoś to potrafi, to znaczy, że można się tego nauczyć".
Nie każdy może, nie każdy da radę, nie w rozsądnym czasie; nie do akceptowalnego poziomu, na którym da się na tym zarabiać. Wreszcie - na pewno nie jeśli jest pacjentem poradni psychiatrycznej, albo w ogóle choruje na coś przewlekle.

Post zmieniony (09-05-19 06:42)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-03-19 14:42  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 3
Galerie - 9
 

Mirosławie, depresja to naprawdę nie jest nic śmiesznego tylko poważna przypadłość jak alzheimer i różnie się objawia...Od irracjonalnego wydawało by się "wołania o pomoc" szukania wsparcia i zrozumienia po całkowitą rezygnację i próby autounicestwienia... Boguś nikomu krzywdy nie robi swoimi wpisami a jak masz wątpliwości to nie siej smrodu tylko otwarcie zapytaj, pewnie znajdzie się tu ktoś, kto go zna osobiście i będzie mógł potwierdzić że ta cała sytuacja to nie fake...

--
GG 6801515

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-03-19 15:55  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie pomyślałem o tym, ze moja historia wyda się komuś kłamstwem, ale z drugiej strony, fakt, często moja matka nie może uwierzyć, jak już zdarzy mi się w nerwach zadzwonić, pogadać, wygadać, ulżyć emocjom, może to byc niewiarygodne. Ale trudno, myślcie, co chcecie. Wszystkie opisane epizody wydarzyły sie, wszystko sie toczy... Jest sobota, boli mnie w miejscu operowanym, chodzę o kulach, mam problemy z prostowaniem, z chodzeniem,. staram się wychodzić z domu z jedną kulą, nie jest to dobry pomysł... W środę ustawowo kończy mi się czas chorowania i dostawania jakiejkolwiek kasy. W czwartek muszę stawić sie w medycynie pracy, przejść badania i wracać do pracy. Tylko cud może tego dokonać, na chłopski rozum nie ma szans. Co dalej? Nie mam pojęcia. To jest mój poziom stresu. Tragiczna sytuacja z kredytami i utrata pracy... Nie wiem, co będzie dalej. Myślcie, co chcecie. Mi już stresów wystarczy.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-03-19 12:34  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
bleriot Na Forum:
Galerie - 2
 

Jaroslav, Mirosław mówi tylko i wyłącznie o sobie. I naprawdę nie wiem jak można tego nie dostrzegać...

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-04-19 20:03  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
JoBox   

Vansen, co słychać u Ciebie? Jak się czujesz? Czy wróciłeś do pracy?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-04-19 21:48  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Korsarz Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Vansen- możesz podjąć pracę niefizyczną, jakąś "chałupniczą", nawet tak zwane "składanie długopisów" (cudzysłów, bo takich zajęć jest więcej rodzajów, może to być składanie jakichś wyrobów introligatorskich /poligraficznych, kartoników, kopert, cokolwiek tego typu), potencjalny pracodawca nawet cętniej zarejestruje osobę z orzeczeniem o niepełnosprawności. Albo jakieś zajęcie przez internet.

"mirosław"- jesteś żałosnym egocentrykiem.

--

Post zmieniony (05-04-19 21:49)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
08-04-19 14:30  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Panowie- wybaczcie, że dopiero teraz odpiszę. Zajęty byłem trochę mega udaną aukcją, trochę (bardzo) ogarnianiem dzieci, rodziny, tym bardziej teraz, przedszkole też strajkuje i te dwa małe szkodniki całodobowo w domu. Choroba, mimo operacji nie ustępuje. Wręcz jest tak samo. Chodzę o kulach, mięśnie nie chcą mnie nosić. Obiecuję sobie rozprawienie się swoją wagą, ale ciężko będzie, skoro ruch sprawia mi ból. Ale staram się chodzić, spacery, plac zabaw z dziećmi. Zebrałem kilka ładnych tysięcy- w wątku podam ile, pomoże mi to przetrwać kilka miesięcy renty, zanim ogarnę mój stan i dodatkową robotę. Niestety właśnie, muszę iść na rentę. W pracy jestem w zawieszeniu, dziwny status, niby zatrudniony, ale do czasu orzeczenia renty mam nieobecności usprawiedliwione, niepłatne. Wiem, rente powinienem załatwiać wcześniej, ale ja do końca wierzyłem, że stanę na nogi i będę w stanie wrócić do pracy. Gdzieś tam mam jeszcze nadzieję na jakiś cud, odmianę losu, nie mogę przecież wiecznie siedzieć w niewoli w mieszkaniu. Chciałbym wyzdrowieć i wrócić do życia. Psycha mi siada, w zasadzie to jestem w czarnej d. Już nie wspominam o kłopotach z zasypianiem, z bólu nie da się, sen przychodzi gdzieś nad ranem, potem dzieciaki i taka insomnia... Wasze wsparcie pomoże mi przetrwać do lipca, może sierpnia. Mam nadzieję do tego czasu mieć już drugą, dodatkową pracę, może coś właśnie w domu. To tak w skrócie. Dzięki za zainteresowanie, pozdro milion.

Post zmieniony (08-04-19 14:39)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
08-04-19 22:16  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

vansen - Twoją "mega udaną akcję" zgłaszam do wątku JĘZYKOWY MISZMASZ ;-)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
08-04-19 23:57  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Akra- a co można wygrać? <żart...> Spoko, zgłaszaj. Pośmiejemy się, na chwilę zapomnę o całym tym syfie...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
08-05-19 01:57  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiecie co?, tak sobie pomyślałem, to że mirosław tak sobie popisuje, to nie ma w sumie znaczenia. Pewnie wkrótce zdominuje wątek, bo ja zniknę. Wasze wsparcie wyniosło ponad 3 K. Ale życie też swoje wynosi. A to latanie po dzieci do przedszkola, transport, a to długi, a to raz na pół roku rachunek za gaz, a to brak wsparcia od żony, a to pierdyliard innych rzeczy. Zastanawiam się nad dogrywką aukcji, dostałem w tym całym zamieszaniu model Yukikaze, moje sumienie nie pozwala mi go zachować. Chciałbym jego jednego puścić do licytacji, może być? Może uda m,i się jeszcze ze stówe zebrać, byłoby fajnie. W sumie to przedłużam agonię. Renta w trakcie załatwiania. W pracy mam niby jeszcze umowę, ale mam nieobecności usprawiedliwione. I zero dochodu. Może już zacząć sie żegnać z Wami, póki mam jeszcze net? Nie wiem, co robić, szukam ofert, znajomi mi doradzają, ale to jakiś kosmos. Mam w autocadzie coś zdalnie robić, spoko- wiem, ze autocad istnieje, nie mam, nie znam sie, jak teraz na tym szukać pracy, jak zrobić, żeby znajomego nie urazić? Nie mam pojęcia, co dalej. Psycholog dopiero 20.05, jak nie zwariować do tego czasu?? Głupie uczucie, tracić grunt pod nogami. A teraz jeszcze trzeba dwóm małym dziewczynkom popatrzeć w oczka i zapewnić, że wszystko będzie dobrze... A może nie, nie będzie?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
08-05-19 10:05  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Guciu Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Jeśli chcesz to nie pytaj tylko wystawiaj. I wytrzymaj.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-06-19 19:22  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiecie co się stałosię?? Taka ciekawostka. 14.06.19 o 23:26 skończyło się moje małżeństwo. Cały czas jego trwania miałem awantury o finanse. To znaczy, jeśli rozmawialiśmy neutralnie, szło sie nawet dogadać, w miare normalnie żyć. Jeśli temat schodził na temat finansów- od razu wybuchały awantury. A to jestem ciotą, bo nie potrafie zarobić na rodzine, a to cotozafacet co nie dba o dobro rodziny, a to innifacecipotrafio, a ty nie a to tynigdyniemaszkasy, słowa wypluwane jak z MG42... No i dochodzimy do momentu, kiedy moja żona wymyśla samochód, nabiera ogromnej potrzeby jego posiadania. Na dowóz dzieci na rehabilitacje. Nie wystarczy, że i rehabilitacje w Żorach i dowóz taksówką spod domu, na obiekt, gdzie taxi czeka, następnie zabiera i podwozi pod dom ma załatwioną i opłaconą z fundacji TpTop... ooooo, nieeee... To zbyt proste, ma być samochód. Początkowo nieduży, niedrogi, z dużym bagażnikiem i benzyna/gaz. Potem wizja przeradza sie w samochód z przesuwanymi drzwiami, najlepiej Renault Kangoo, czy podobny, nawet szuka wśród siedmioosobowych Fordów 1,9 TDI... Tłumaczę, nie stać mnie teraz na auto, nie mam pracy, choruję, mam lichą rentę (jeszcze czekam na papiery, nawet nie wiem, ile dostane), dwa lata dostawałem zasiłek rehabilitacyjny, max 1700, do tego kredyty zaciągnięte przez jej brak współpracy finansowej i jej pozew o alimenty... Nie stać mnie, nie mam Tynigdyniemaszkasy, siedemlatniemaszkasy itp. Nieważne, mi brakuje na czynsz, ona kupuje tablet za 1300, ja nie mam na oplaty za hipotekę, ona kupuje działkę za 4000... To ma być żona? Następuje zwrot, żona dostaje z Fundacji Zdążyć Z Pomocą 10 000 na zakup auta. Radochipopachi. I wypatruje Astrę, za 6500. I tu następuje piątek, 14.06.19...

Odbieram dziecko z przedszkola, za pomocą taxi, nie jestem w stanie o kulach dreptać z przystanku do budynku, potem z powrotem z maluchem do domu busem. Jest tak, że mimo bólu i choroby moim obowiązkiem jest odebrać drugą z przedszkola, gdy Efka jest z jedną w Żorach na rehabilitacji. Odbieram. Po 17:00 wracają, na plac zabaw, gdzie czekamy na nie. Od razu atak, mam jej dać 3000 na tę Astrę.Tłumaczę- przecież masz z fundacji 10K, mnie teraz nie stać. Ona fundacji nie chce ruszać, bo może trafi coś lepszego- pytam, dwa auta chcesz mieć?? Odpowiedź- skąd wiesz, a może będzie taka potrzeba?? Wybucha awantura. Na placu zabaw, przy ludziach, przy dzieciach, moich, cudzych... Wyzwiska, jak to nigdy nie mam kasy, jak to nigdy jej nie dawałem, jak to nie dbam o dobro dzieci, jak to nie interesuję się ich zdrowiem...Nieważne, że 7 lat ponad nie interesuje jej hipoteka, gaz, czynsz, woda, wszystko ma opłacone i czerpie ile chce,. bez oporu... Wkurzam się, ide do domu...

Akt III już w domu. Żona wraca do domu, ja siedze przy kompie. Ona od razy z darciem, że mam sie wynosić do matki, że co ja tu jeszcze robie, że ona ma dosyć mnie, że mam sie rozwodzić, w tej chwili mam sie pakować i wynosić. Zaczyna drzeć sie, zaczyna grozić, że połamie modele, łapie kadłub Hiei, macha nim po pokoju, odstawia, bo jej szkoda tyle pracy. Zaczyna w szale rzucac przedmiotami, obrywam dezodorantem, lecą we mnie trzy butelki, jedna szklana rozbija się. Leci we mnie kubek z porcelany, rozbija sie o łokcie i ramiona, leci we mnie (sic!) duża szklana misa pełna truskawek w śmietanie. Obite ręce, ramiona, zachlapany monitor, łóżko, meblościanka, pół podłogi w śmietanie, rozbite okulary. Nie wystarczy. Efka wpada z miotłą, z darciem atakuje, łamie trzonek na moich ramionach udach i głowie. Wzywam Policję. Uznana za agresorke i zbadana przez załogę wezwanej karetki zostaje zabrana na badania do psychiatryka w Toszku..

Akt IV. W szpitalu nie udzielili mi informacji o jej stanie, dzwoniłem dwa razy. W tle było słychać dyskusję, jej podniesiony ton, rozmówczyni z izby przyjęć wyraźnie wrogo nastawiona do mnie. Karmię wystraszone i zapłakane dzieci, sprzątam pokój, przebieram sie, myje sie z tej śmietany, uspokajam dzieci, tak, mama zaraz wróci, myje im zęby, kończę sprzątać, wpada do domu żona. Dość szybko obróciła z Toszka, nie wiem, może odmówiła badań,.odmówiła pobytu... Wpada z darciem "NO, TO ŻEGNAM PANA.

Akt V, krótki. Efka drze sie, dlaczego nie jestem spakowany, co ja tu robie. Wyłącza korki w całym mieszkaniu, żeby komp zgasł.. (w sumie spowodowała awarie biosa, musiałem dzisiaj wyjmować bateryjke z płyty, bo komp padł...) Już miałem na serio dosyć, poddałem sie, przegrałem. W ciemności ubierałem sie i wychodziłem. 23:26 opuściłem dom. 7 lat i 8 miesięcy drogi krzyżowej przez pole minowe.

Mieszkam teraz w Rudzie Śląskiej u matki, na 2, 3 lata, żeby dojść do siebie, potem wynajmę pokój albo jade do ciotki i kuzynostwa do Irlandii, jak, oczywiście, wyzdrowieję. Będziemy się rozwodzić. Najbardziej mi szkoda dzieci. Nie zobaczę ich dorastania, nie będzie mnie przy nich. Ryczę non stop, serce mi pęka, ale nie mogę już tam mieszkać. Wczoraj przyjaciele przywieźli mi moje graty, w czwartek wieziemy resztę książek i kolekcję MSiO, kilkadziesiąt starych numerów, jakieś nieduże modele, nie mam tu warunków na razie, w drodze wyjątku mogę zabrać Titanica. I tyle. Nie mam już żony, nie mam rodziny, nie mam wiary, nie widzę sensu tego wszystkiego, nie wiem, co robić dalej, jak żyć, panie premierze...

Post zmieniony (16-06-19 19:30)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-06-19 20:56  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Guciu Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

A może to punkt zwrotny? Skoro to tak wyglądało jak piszesz, to to już nie był "wampir energetyczny" ale osoba skrajnie rozchwiana emocjonalnie, niebezpieczna dla otoczenia. Dzieci szkoda, są w wyjątkowo niekorzystnym wieku; coś rozumieją ale nie w pełni, za to rejestrują te sytuacje na całe życie...

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-06-19 22:38  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mucha mi napisał w priwie, ale sie chyba nie obrazi za cytat...

"Hejka, poproś Konradusa o archiwizację wszystkich Twoich wątków, z aukcjami włącznie. Sądzę że będą przydatne w sprawie rozwodowej"

Tak więc szanowny Konradusie, proszę o zachowanie moich wątków. Może będę je potrzebował.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-06-19 07:20  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Viking_BB Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Boguś, a mnie się coś zdaje, że teraz to będzie lepiej i sokojniej. Tylko w sądzie nie daj sobie wleźć na głowę. Kontakt z dziećmi należy się i Tobie i dzewczynkom. Trzymam za Ciebie kciuki w ręcach i nogach.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-06-19 22:04  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
GrzechuO   

Nie żebym miał z tego jakąś szczególną satysfakcję, ale 02-02-18 21:56 napisałem "Kopnij ją w anusa - im szybciej tym lepiej."
Gdybyś się nad tym zastanowił, to przynajmniej miałbyś oszczędzone 16,5 miesiąca nerwów i stresów w domu.
Jak to by się przełożyło na stan zdrowia, samopoczucie i na finanse, to tylko ty sam wiesz... Ale nie sądzę, aby mogło być gorzej.

--
Pozdrówka

GrzechuO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-06-19 23:39  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Rysiu Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Drogi Bogusiu, teraz przeczytałem Twojego maila. Narobiło się, niezrównoważona ta Twoja, ale w tym życiu trzeba widzieć to światełko w tunelu. Z dziećmi się ułoży. Na pewno będą chciały Tatę widzieć. Trzymam za Ciebie kciuki. Powodzenia. Nie załamuj się. Jestem z Tobą !!

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-06-19 11:20  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za wszystkie słowa wsparcia. Jakoś się trzymam. Zrobiłem coś, pewnie według większości z Was, głupiego. Wróciłem wczoraj do Gliwic. Głównie miało na to wpływ jedno wydarzenie, pierwszy dzień, kiedy odwiedziłem dzieci. Odprowadziły mnie na przystanek, obie zaryczane. A. stała z boku z wzrokiem wbitym w chodnik, Z. wisiała na mnie i wyła w moją koszulke "ja płacze na ciebie bo ja cie tak bardzo lubie"... serce mi pękało. Dżona też stała z nietęgą miną, napisałem jej potem esa- tego chciałaś?, o to ci chodziło?? Wróciłem. Poparła mnie moja pani psycholog, jestem w tym domu potrzebny dzieciom, jako jedyna ostoja normalności, przytulania, rozmawiania, zabaw itp Nie biję, nie szarpię, nie wyzywam, jak coś zamjstrują, boją się przyjść, ale biore na kolana i tłumaczę, bez krzyku. Jestem potrzebny. Poszliśmy na kompromis- Efce przeszkadza komp i moje gry. To mogę poświęcić, komp zostaje, czasem film obejrzeć, bajki dzieciom, może cv napisać, w przyszłości pracować na kompie. Gry rozdałem dzieciom siostry. Spory prezent, spora kolekcja z przeszłości, większość starocie. Ale nic nie może być ważniejszego od moich dzieci. Trzymajcie kciuki, piszcie czasem coś, chętnie poczytam. Może i jestem kamikaze, ale uśmiech moich bączków jest najważniejszy na świecie!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-06-19 13:36  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
JoBox   

Brawo, Bogusiu! Jesteś dzielny podejmując taką decyzję. Dzieci potrzebują obojga rodziców. Może ta sytuacja nauczy żonę pokory, zmieni swoje zachowanie i wszystko będzie jeszcze dobrze. Czego serdecznie Wam wszystkim życzę :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-06-19 20:42  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Rysiu Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Jesteś Wielki !!

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-07-19 00:24  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 5
 

Vansen - na prawdę jesteś wielki, wiesz co w życiu jest ważne i poświęcasz coś od siebie aby być z dziećmi.
To może być taki nowy początek, aby się wszystko dobrze ułożyło. Wszystko zależy od Was.
Spróbuj też dla żony robić jakieś miłe rzeczy, to nie musi być coś wielkiego, choćby zaparzyć herbatę i powiedzieć "Zrobiłem Ci herbatę, abyś miała dziś miły dzień" czy coś w tym stylu. Takie małe codzienne rzeczy, ale one razem tworzą coś wielkiego i mogą wpłynąć, że druga osoba też zacznie być miła.
Trzymam za Was kciuki i będę prosił Najwyższego aby się Wam udało.

--
"Si vis pacem para bellum"

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-07-19 15:56  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
MacGregor Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Boguś, naprawdę jesteś WIELKI. Co się czuje w takich chwilach - wiem doskonale. Przeżyłem swój dramat w 2008 roku. Byłem na dnie, ale się pozbierałem. Zacząłem wszystko od nowa i chyba się udało. Od 10 lat mam inne życie, dorosłego już syna z poprzedniego życia i dwójkę z nowego - 5 letnią córkę i prawie 2 letniego MacGabrysia. To są moje słoneczka na każdą chwilę życia, zwątpienia, dołów itp. I te dzieciaki są NAJWAŻNIEJSZE. Wiem i głęboko w to wierzę, że DASZ RADĘ i nigdy nie będziesz żałował.

--
MacGregor

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
03-07-19 00:48  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie żałuję, choć troche boli, jak dżona znowu drze jape o *******y... Ale spoko, wynagradzają mi dzieci, jak dziś Agatka, biega sobie na placu zabaw i sru, przylatuje, przytula się, "bo ja cie bardzo lubie"... Mega nagroda!!
BTW- dostałem z Rept termin rehabilitacji, 16.07 jadę ćwiczyć, zrzucać sadło i sie naprawiać. Mam nadzieję, że to turnus dwutygodniowy, bo znajomy lekarz załatwił mi wyjazd do Gołubia koło Gdyni na dwa tygodnie diety i ćwiczeń. 03.08 ten drugi termin. Gdybyście mieli namiary na tani hostel, nocleg w Gdyni to mógłbym zabawić dzień w tejże mieścinie i spełnić jedno z moich największych życiowych marzeń- mógłbym me stópy niegodne i niepachnące postawić na pokładzie ukochanej BŁYSKOTKI!!!! Oj, nowa karta do aparatu pewnie będzie konieczna... Taki mam plan. I dziękuję tu z całego mojego płytkiego serca dwóm panom, którzy mnie wspierają regularnie, dziękuję trzeciemu, który obiecał coś wrzucić. Mam nadzieję, że karma/los/cokolwiek odda Wam pomnożone milion. A, i ten, no, pozdro też milion.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-07-19 20:39  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pozdrowienia z Rept, ze szpitala rehabilitacyjnego. Na razie zabiegi pomagają tak sobie. Może pomoże mi drugi wyjazd od piątku. Trzeba się pogodzić z tym, że jestem niepełnosprytny i że nie wrócę do pracy. I co tu począć z tak posr@nym życiem??

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-07-19 06:53  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Viking_BB Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Boguś, dam Ci przykład. W maju byłem na zlocie, gdzie poznałem parę ludzi niepełnosprawnych. On bez nogi, ona z jakimś strasznym syndromem łamliwych kości i kilkoma zaburzeniami sprzęgniętymi. Ci dwoje dają sobie lepiej radę w życiu niż nie jedna zdrowa para. A z parkietu zeszli ostatni. Myślę, że i Ty jesteś w stanie jakoś się pozbierać i tak sobie wszystko ułożyć, żeby życie szło w miarę bezproblemowo. Koledzy - oczywiście- mogą pomóc, ale siłę musisz odnaleźć w sobie. To jest główne zadanie dla Ciebie. Pewnie powiesz - Viking gada jak "kołcz". Może trochę. Ja jednak wiem, że się da. Też kiedyś dostałem kopa od życia i dałem rady. Trzymam za CIebie kciuki. A teraz ćwicz dzielnie i nie opier.... nie leń się. Bo o cielsko też zadbać trzeba.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-08-19 16:53  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję wszystkim za dobre słowa, dziękuję też tym, którzy dalej podsyłają mi drobne. Jesteście wielcy. Ale, czy ja mam siłę?? Problemy się piętrzą. Ten znajomy lekarz wycofał się ze sponsorowania wyjazdu do Gołubie. Nie jadę, nie zobaczę Błyskotki. W sumie to postawił warunek nie do przeskoczenia. To był znajomy, który kiedyś chciał mi pomóc w dotarciu na fizjotetapie. Próbował znaleźć transport, chciał auto pożyczyć itp, od tamtego czasu opisywałem sporadycznie, co u mnie. Po tym pobiciu też do niego napisałem o całej sytuacji. Gdy napisałem, że wracam do Gliwic, poradził mi, żebym kupił żonie wielki bukiet kwiatów i ją przeprosił za całą sytuację. Trochę zdębiałem, bo trudno mi zrozumieć, jak ofiara pobicia ma przepraszać napastnika... Nie wiedziałem, że to będzie warunkiem wyjazdu na ten drugi turnus rehabilitacyjny... Wczoraj to zapytałem, czy całość jest zaplłacona i mogę jechać. A on swoje, czy kupiłem kwiaty. Bo miałem pokazać żonie, że ja bardziej kocham, bo miałem być jak Jezus i pokazać moją miłość, zaczął pisać o postawie chrześcijańskiej itp, sporo tego było. Gdy napisałem, że żona jest na wakacjach pod Sieradzem w głębokiej dziu..., sory- wsi, napisal.mi, ze mam tam dzis jechać...Hahahaha... pociag na 3 przesiadki i nic z Sieradza na te wioche... Ale on sie uparł, na serio, marnuje czas na esy, zamiast jechac do wiochy z koszem kwiatów... Eekt jest taki, że wyjazd na turnus przepadł. Bo nie przeprosiłem żony za to, że mnie pobiła... Nie mogę się jeszcze pozbierać z szoku. To tyle w skrócie o tym, co u mnie. Dużo ostatnio ćwiczę, po tym czuje się lepiej, lepiej chodzę. Może będzie lepiej, może nie, zobaczymy. Będę szukać roboty dodatkowej, tu też możecie pomóc. Trzymcie się, pozdro milion.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-08-19 21:47  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Guciu Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Jak tam Boguś? Odmelduj się!

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-08-19 01:51  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Chętnie się odmelduję... z życia. Zaliczyłem operację, zaliczyłem rehabilitację w słynnych Reptach. I nic. Stoję w miejscu. Choroba nie ustępuje. W Reptach jakoś ćwiczyłem, w domu nidyrydy, ból zbyt wielki i miejsca zbyt mało, żeby ćwiczyć. Psycha mi siada, fakt, robi się milej jak ktoś, jak Ty, kolego, zapyta, co tam u mnie. Miło, że kogoś obchodzę. Szkoda, że nie mogę tego od dżony doświadczyć, ale to już nie ma sensu drążyć. Pojutrze idę na rozmowe kwalifikacyjną do jednej roboty siedzącej, firma robi elektronikę i jest dział wsparcia produkcji, składanie obudów, jakieś lutowanie itp. Przydadzą sie zdolności manualne nabyte przy modelach. Ale czy to dostanę? Niewiedzieć. Kasa, trudny temat, tu wieczne braki i wieczne darcie ryja dżony, tak to można skrótowo i dyplomatycznie określić... Coś sklejam, coś mi nie wychodzi. Jakoś żyję. Chciałbym żyć pełną kitą, ale jak? Ból taki, że trudno do kibla dojść, a mi sie marzy firma foto, podróże, sesje itp. Żyję na razie, super, że kilka odsób stale mnie wspiera, super, że piszecie. Może dlatego jeszcze tu jestem? Nie wiem. Nie znam odpowiedzi, nie znam przyszłości, nie mam już pomysłu na leczenie. A muszę żyć. Moję córy muszą mieć ojca, widać ich potrzebę taty. Ale na razie zawiodłem, jako ojciec, może też mąż. Wiem, nie to chcieliście poczytać, trudno, może kiedyś będę miał dobre wieści... Na razie bądźcie tu ze mną. Jeszcze troche powalcze.

Post zmieniony (19-08-19 01:52)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-08-19 13:48  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Guciu Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ważne, że coś działasz. Pewnie cudów się nie ma co spodziewać tak od razu (ale to już pewnie lekarze się wypowiedzieli). Fajnie jakby z pracą wypaliło... kasa to raz, ale ważne, żeby jakieś zajęcie znaleźć, zapomnieć o bólu i po prostu "nie myśleć" cały dzień. Z tym zawodnym ojcem nie przesadzaj, dzieci dużo rozumieją i obserwują, pewnie czasem coś skomentują dosadnie (jak to dzieci -szczere do bólu) ale na pewno widzą, że sie starasz.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-11-19 20:15  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
tineo Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witaj vansen! Co u Ciebie dobrego, albo i nie dobrego słychać? Nic się nie odzywałeś już długo... Znaczy, że lepiej u Ciebie?

--
Pozdrawiam Tomek C.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-11-19 21:49  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć. Nie odzywam się, gdyż ponieważ nie chcę się Wam z moimi problemami narzucać. Czy jest lepiej? Jak mawia jeden z moich ulubionych Jutuberów- jest fajnie i nie jest fajnie. Żyję, to znaczy, wreszcie nareszcie zaczynam żyć. Dziękuję dwóm panom, którzy stale, cyklicznie mnie wspierają- nieraz ratowaliście mi doope, serio, dzięki ogromne. Możliwe, że za kilka miesięcy nie będzie trzeba mnie wspierać. Zaczynam wychodzić z dołka finansowego, może to jeszcze potrwa, ale nadzieje są. Znalazłem pracę w sam raz dla mnie. Firma zajmuje się elektroniką telemetryczną, obsługa stacji paliw, gazomierzy, wodomierzy, firma obsługująca kilka krajów w Europie, Chiny, Bliski Wschód, kraje arabskie itp. Dział serwis. Zajmuję się testowaniem, składaniem, czyszczeniem, montażem urządzeń. Praca ze świetnymi ludźmi. Mogę słuchać radia, mp3, kawa kiedy chcę itp. Rewelacja. Do tego mam szczątkową rentę- mam już częściową niezdolność do pracy, więc grosze, ale coś dostaję. Najważniejsze, że zaczynam wychodzić do ludzi. Rano miewam, miewałem ogromny ból, który muszę rozejść. Wieczorem, po południu ruszam się swobodniej, prawie normalnie. Ostatnie kilka dni mój kręgosłup zachowuje się lepiej, może to skutek spania na wznak? Nie wiem. Jestem dobrej myśli. Ktoś mi kiedyś mówił, że jestem niepełnosprawny. Doopa jaś, sam jest. Jestem chory, ale mam zamiar wyjść z tego. I tyle. Niedługo może wrócę do relancji z Titka, budowa ciągnie się, ale postaram się go robić, mimo okropnego błędu, jaki zrobiłem. Na pewno będę chciał relację z mojego okrętowego Świętego Graala... Ale to wkrótce. Pozdro milion, dzięki, że czasem w Waszych mózgach kilka synapsów i neuronów zajmuje się moją osobą. Joł!!

P.S. O małżeństwie nie napiszę nic. Szkoda sensu. Droga krzyżowa przez pole minowe. Jakim cudem jeszcze się trzymam??

Post zmieniony (21-11-19 21:50)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-11-19 23:29  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Guciu Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Bardzo dobre wieści! To co napisałeś napawa optymizmem, tak trzymać!

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-11-19 11:06  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
JoBox   

Powodzenia!
Miej nadzieję że i z żoną się ułoży :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-11-19 09:42  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
tineo Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W takim razie dużo zdrowia i powodzenia w nowej pracy! Najważniejsze wyjść do ludzi i żeby jakieś dochody mieć, to wtedy może i wszystko inne też się jakoś ułoży... Trzymaj się i pozdrów rodzinę!

--
Pozdrawiam Tomek C.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-11-19 21:59  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję wszystkim za słowa wsparcia. Z żoną jednak nigdy się już nie ułoży. Cudem będzie, jeśli się nie rozstaniemy. Nie czuję już, że to żona, raczej współlokatorka. Mieszkamy tu razem, to wszystko, co robimy razem. Zaskakująco łatwo jej przyszło wywalenie mnie z domu, po przysiędze, że nie opuści mnie aż do śmierci... Coś we mnie pękło, emocjonalnie jestem wypalony. Dostaję w nagrodę przytulas dziecka i słowa, "dziś był fajny dzień bo wracaliśmy razem, tato", wyprawa z maluchem po przedszkolu po pączka- najpiękniejsze chwile życia...

Dziękuje jeszcze raz. Wy też sie trzymajcie. Pozdro milion.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-11-19 18:25  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Rysiu Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Fajnie że u Ciebie się układa. Jak ja rano odwiozę Liliankę do zerówki (pon i czw bo wtedy później wyjeżdżam do pracy) i ją odbiorę tego samego dnia też zze szkoły (czasem mało pracy to i wyjazdy krótkie) to ona mówi : Tatowowy dzień ! I się cieszy (tzn. tatowy dzień).

Pozdrawiam Bogusiu !!

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-12-19 20:02  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzieci są radością, ale to jedyna radość. Czasem też wkurzą. Ale ogólnie są radością. Z żoną się mijamy. Mieszkamy w osobnych pokojach. To już współlokatorka. Z nią nie będzie już nic dobrego. Już tylko mam nadzieję, że sie nie pogorszy. Nic nas nie łączy. Psycha mi siada. Same żądania, rób to, jedź tu, odbieraj dzieci, napraw, kup. A jak ja coś chcę to nie. Bo nie, bo ona ma swoją godność itp. Serio, psycha mi siada. Dobranoc, o 5:10 znowu wyjście do pracy.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-11-20 22:17  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
euro_tuned   

Vansen co u Ciebie? to już będzie rok od ostatniego wpisu

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-11-20 19:35  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Euro_tuned- dzięki za zainteresowanie. Żyję. Ale jestem rozbity, jakby rozsmarowany na zbyt dużej kromce chleba. Chodziłem w zeszłym roku na psychoterapię- mam dystymię, poza dolegliwościami kręgowo słupowymi. Ale we wrześniu 2019 dostałem, świetną pracę. Finansowo doopy nie urywa, najniższa krajowa, ale sobie siedzę, zajmuję się urządzeniami telemetrycznymi branży paliwowej- od czyszczenia po diagnostyki na kompie. Robota rewelacyjna, moge na słuchawkach słuchać czegokolwiek, kawa- kiedy chcę, świetni ludzie. Tylko życie nabrało takiego biegu, że masakra. Na rano- wychodzę 5:15. Jak mam na popo, wracam 23:30. Ciągle brak czasu. A to dzieciaki na karku, a to wieczorem brak sił, potem wstaję o 12:00 Utknąłem modelarsko. Zapaść totalna "Hiei" zbiera kurz, maluję go znowu, robi się tłusty, może trzeba go od nowa. Titek- nie ma sił i czasu, jak mam 3 godziny to nie opłaca się kramu rozkładać. I tak modelarsko usycham. Czasem coś zaczynam- "Piorun" MM robiony jako "Nerissa", MiG-21 STM, ciągle mam nadzieję, że to model odpoczynkowy od poprzedniego, że "teramisieuda". Ale tylko kurz ścieram kciukiem, czasem coś przykleję, 4 części na tydzień. Zastanawiam się, czy nie rzucić tego wszystkiego. Podglądam tylko Wasze relację z wielkim zazdro. Co do zdrowia- chodze o kulach. Czuję się upokorzony tym bólem i chorobą. Ale nauczyłem się żyć bez dragów. Daję radę. Jak zaboli mocniej to puszczam kilka pań lekkich obyczajów i idę dalej, "doszodu". Finansowo daję sobię radę, w miarę sobie daję radę- tak "na styk". Dwóch z Was mnie cyklicznie wspiera- nawet nie wiecie, ile razy uratowaliście mnie, akurat w samą porę. Dzięki wielkie panowie!! I to chyba tyle- życie z tą pracą tak pędzi, że tygodnie mi przeciekają przez palce. Dopiero co zacząłem pracę, a tu już prawie półtora roku, leci szybko, nie zauważe, jak przyjdzie się zawijać. Mam nadzieję dokończyć jakiś model. Nie medalowy- zwyczajne frajdolarstwo. Czasem tylko tyle potrzeba. Dzięki za troskę i pozdro milion.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-11-20 14:08  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

"jestem rozbity, jakby rozsmarowany na zbyt dużej kromce chleba" - ja też lubię "Władców pierścieni" :-)

Przypomnij mi się na mejlu, amigo.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-11-20 18:11  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Rysiu Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Trzymaj się Bogusiu !! Jesteśmy z Tobą !

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-12-20 23:45  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rysiu, Akra- dzięki serdeczne!! Jeszcze się trzymam. Chciałbym choć jeden model dokończyć, takie proste marzenie... Może się uda. Może zdążę. Świat się kula w nieciekawym kierunku... Wy sie też trzymajcie, unikajcie koronki. Joł!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-02-22 18:16  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
euro_tuned   

Jak tam sytuacja?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-03-22 01:12  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

euro_tuned:
Jak tam sytuacja?

Dzięki, że jeszcze kogoś to ciekawi. Żyję i zaczynam sie mieć dobrze. Choć mam się niedobrze. Niedobrze z kręgosłupem. Dwa lata temu kroili mi kręgosłup. Miałem wtedy zmiany operacyjne na poziomach S1, L5, L4. Teraz, kilka miesięcy temu robiłem rezonans na potrzeby zusu, mam zmiany operacyjne na poziomach S1, L5, L4, L3, L2. Chodze o kulach, poruszanie sie sprawia ból, ale się ruszam, mam gdzie i po co ruszać sie z domu. Mam pracę, mam coś z łaski zusu, czyli rentę, za dwa, trzy miesiące zacznę na serio dobrze stać finansowo, oczywiście, jeśli świat sie jeszcze bardziej nie wykrzaczy, bo na to już chyba nic nie poradzę. W domu zaczyna się w końcu układać. o ile nie zaczniemy gadać o finansach. Tu zawsze są trudne rozmowy, niezgodności. ale idzie dobrze. Jak to powiedziała Zu- rodzinka nam sie naprawiła. Mam nadzieje, że to już tak zostanie. Czasem mam chwilę, żeby coś pokleić, ale tu tragedia. Nie mam weny. Wpada czasem jakiś nowy model, daję radę, ale jestem wypruty z weny, wyjałowiony. Nie jestem w stanie nic dokończyć, nic mnie nie cieszy, czuję modelarską pustkę, wypalenie. Podglądam Was tylko, czasem złapię strzęp weny, złożę szkielet skrzydła Hellcata z GPM i tyle, może za trzy tygodnie dokleję jakąś część, może w wakacje, jak reszta "ferajry" pojedzie do babci. Patrzę tylko, jak moje wspaniałe projekty łapią kolejny centymetr kurzu. Wypalenie i brak zapału.

Poza tym to zaczynam sobie radzić. Dzięki Wam przetrwałem najtrudniejszy czas, za co jestem wdzięczny i nie zapomnę, ile mi pomogliście. Kilku z Was nadal mnie wspiera. Dzięki Pany, to mega. Ale radzę sobie, może już nie trzeba, może ktoś bardziej potrzebować. Chciałbym tylko połatać psychę, tu mam tyły. Psychicznie utknąłem w jakiejś czarnej dziurze. Ale dobra, dzięki za zainteresowanie, dzięki za wsparcie. Trzymajcie sie w ten dziwny czas. Pozdro milion.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-12-22 10:57  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć. Mija kolejny rok radzenia sobie. W sumie to dzięki Wam, wsparciu wychodzę na prostą. Chciałem podziękować tu wszystkim wspierającym. Dzięki cyklicznemu wsparciu kilku z Was, dzięki szybkiej akcji na fb udało się pokonac ten rok, rok wyjazdów na badania po całym kraju, mały problem z bankiem, wszystko mi pomogliście załatwić na wielki plus. Życzę Wam na te święta wszystkiego co najlepsze, wszystkiego co sobie marzycie, oby się spełniło. Oby kolejny rok był rokiem samych dobrych wiadomości.
Wierzącym życzę błogosławieństwa, tym mniej wierzącym życzę szczodrości losu, czy tego w co wierzą. Trzymajcie się w tych dziwnych czasach. No i trafionych wycinanek, mam nadzieję, że znaleźliście to, co chcieliście. Pozdro milion.

Post zmieniony (25-12-22 10:58)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-12-22 13:08  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
97 Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

no i gitara, będzie dobrze :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-06-23 11:55  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hej. Dziś krótko. Jedziemy na operację. Śruby w kręgosłup, pręty prostujące, stres... Wierzących proszę o modlitwę za Zuzię, resztę o trzymanie kciuków i pozytywne fale. Joł i pozdro milion.

Post zmieniony (20-06-23 11:57)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-07-23 20:27  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Przypomnij mi po raz kolejny na mejlu już ty wiesz co :-)
A tak przy okazji: gdybyś był politykiem to miałbyś tak giętki kręgosłup jak na przykład Gowin czy inny Kukiz albo Cymański, i wtedy nie trzeba by było go faszerować śrubami!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-07-23 10:30  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hej Andrzeju, wysłałem, przypomniałem.. Dziękuję za okazywane wsparcie, Tobie i kilku innym kolegom z forum.
Zuza już dość dobrze chodzi, choć mamy epizody bólu, zmiana plastra, zbyt długi spacer... Ale jak to siedzieć w domu będąc w Zakopcu, choćby kilometr do żaby można się przejść. Dziecko mam w końcu proste, garb zlikwidowany. Blizna, rana się dość dobrze goi. Zuza odpoczęła psychicznie, nawet nie macie pojęcia, jaka ulga ... Najważniejsze, znienawidzony gorset z plastiku wyleciał do kosza. To tyle na razie. W poniedziałek wracam do pracy. Daje jakoś sobie radę. Pozdro milion.

Post zmieniony (12-07-23 10:30)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Fatal error: Cannot redeclare addgetpostvars() (previously declared in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/common.php:55) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/common.php on line 63