KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 20Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
17-11-17 19:09  Odp: Nieustający konkurs CXXXI
GrzechuO   

Kurcze, czytałem gdzieś niedawno...

Strzelam:
GSG9
Glock (model??? 17?)
Brak dźwigniowego, zewnętrznego bezpiecznika

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
17-11-17 19:52  Odp: Nieustający konkurs CXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Właśnie nie. W ich ujęciu Glock ma wszystko to, czego oni nie chcą. Plus jedno, co chcą.
Poza tym Glock to dużo nowszy pistolet.

--

Post zmieniony (17-11-17 19:53)

 
17-11-17 22:12  Odp: Nieustający konkurs CXXXI
Lukee 

 

Myślę, że może chodzić o którąś z nowych wersji Browning Mle1928. Może Mk 3SFS. Niestety nie znam się na pistoletach itp i z olbrzymiego bełkotu o zamkach ryglach itp nie potrafię wynaleźć odpowiedzi na Twoje pytanie. Tym bardziej nie znalazłem jednostki specjalnej, o którą pytasz. Przychodzi mi do głowy Francja lub Belgia, ale dalej mi się już nie chce szukać. Może ktoś lepszy pójdzie dalej :-(

 
17-11-17 22:20  Odp: Nieustający konkurs CXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Nie chodzi tu o żadne podstawowe sprawy automatyki - te są praktycznie niezmienne. Chodzi o zaniechanie pewnej innowacji, zaadaptowanej tak naprawdę z rewolwerów, a w pistoletach raczej irytującej.
W odpowiedzi Lukee'a jeden istotny element układanki już się pojawił. Teraz czekam na post z dopisanymi pozostałymi dwoma.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
18-11-17 08:41  Odp: Nieustający konkurs CXXXI
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Strzał korkowca kapiszonem atomowym:
francuskie oddziały GIGN
Colt M1911
Kurek zabezpieczający

 
18-11-17 08:58  Odp: Nieustający konkurs CXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

nic z tych rzeczy. Już Lukee był bliżej.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
19-11-17 08:42  Odp: Nieustający konkurs CXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Więc tak:
Jednostka bardzo znana, na tyle, że wstyd o niej nie słyszeć.
Nazwa pistoletu (jednego z jego modeli) już padła w odpowiedziach.
"Niechcianą" cechę łatwo wyindukować z mojej podpowiedzi.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
19-11-17 11:01  Odp: Nieustający konkurs CXXXI
Lukee 

 

No dobra, strzelam z pistoletu ;-)

Pistolet Browning HP (Browning Mle1928)
Jednostka SAS
Posiada dodatkowe zabezpieczenie magazynkowe

ewentualnie uprzykrzeniem mógł być brak części do pistoletu ze względu na zmiany w produkcji egzemplarzy powojennych...

Post zmieniony (19-11-17 11:07)

 
19-11-17 14:06  Odp: Nieustający konkurs CXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Chodzi o SAS i Browninga HP. A brakująca rzecz to samonapinacz kurka, rzecz nie wiadomo po co wprowadzona do głównego nurtu przez Walthera w pistolecie PP.
Browning miał wszystko, co potrzebowali. Duży magazynek, przyzwoitą masę (=mniejszy kop), niezawodny system automatyki, a w nowszych wersjach również oburęczną obsługę bezpiecznika.

I, żeby nie przeciągać, Lukee zadaje.

--

Post zmieniony (19-11-17 16:02)

 
19-11-17 16:44  Odp: Nieustający konkurs CXXXI
Lukee 

 

Ha! No cóż... Poddał się był na początku, gdyż tematyka obca zupełnie mi była. Jednakowoż wiedzion ciekawością wertowałem stronice internetowe i czegoś się tam dogrzebał. Aczkolwiek nie do końcam autora zagadki usatysfakcjonował to i tak uznanie w jego oczach zdobył - zacne to a jakże!
Tak więc pewną opowieścią uraczę Waszmościów:

Pewnego dnia pięknym białym okrętem po oceanie płynęło dwoje przyjaciół. Podróż mijała w spokoju, obaj spędzali razem czas na rozmowach i nic nie zapowiadało dramatu jaki miał nastąpić. Któregoś dnia rozpętała się potworna burza. Koniec końców okręt przewalony olbrzymią falą zatonął pozostawiając przy życiu ich tylko, którzy szczęśliwym trafem wylądowali na bezludnej wyspie. Większy zaczął rozpaczać z racji beznadziejnego położenia lecz od czego to ma się przyjaciela?! Ten drugi jednak po rozważeniu wszystkich opcji udzielił takiej rady: trzeba wejść do oceanu mniej więcej po pierś, tak by nie trzeba było się zbytnio nachylać co byłoby niewygodne. Następnie polecił mu zanurzyć głowę i nabrać tyle wody do środka ile to możliwe a następnie iść w przeciwną stronę niż brzeg...

Myślę, że tyle wystarczy :-)

Proszę podać imiona przyjaciół, oraz tytuł i autora opowiadania.

Post zmieniony (19-11-17 21:32)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 20Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024