KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-10-17 15:09  Dzień dobry dziewczynki i chłopcy.
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzień dobry,

Zaglądam tu już od chwili, a ponieważ pomyślałem, że może coś skrobnę czasem, postanowiłem się przywitać.

Pewnie słyszeliście to już nie raz, bo... - wracam do kartonówek po ok. 20 latach. :) W czasach licealno-studenckich kleciłem sobie troszkę, potem żona, praca, dzieci, mieszkanie na kredyt... i jakoś tak zeszło. :)
Myślę, że najwyższy czas wrócić, zwłaszcza, że chciałbym wciągnąć moich chłopaków.

Zawsze ciągnęły mnie okręty wojenne, więc modelarstwo moje też poszło w tym kierunku. A ponieważ nie lubię kleić poszycia, moim ulubionym wydawnictwem stało się JSC. :) Zresztą skala 1:400 też mi najbardziej odpowiada. Niestety znakomita większość mojej kolekcji nie przetrwała próby czasu - w zasadzie z JSC ostał się tylko niedokończony Conte di Cavour. Części do niego raczej wcięło, miał też wypadek, ale może JSC go wznowi.
Drugim ocalałym okrętem jest Bismarck 1:200 wydawnictwa Super Model - skleiłem tylko kadłub, ale tutaj mam części (nawet dwa egzemplarze) - może jeszcze się za to wezmę.

W ramach powrotu postanowiłem skleić coś od początku i wybór padł na pancernik Iowa z JSC. Pewnie będę miał parę pytań, może pokuszę się o jakąś relację.

No i to tak - poczułem się deczko młodszy i dużo szczęśliwszy. :)

Pozdrawiam ciepło.

---

Post zmieniony (25-10-17 01:56)

 
23-10-17 15:25  Odp: Dzień dobry dziewczynki i chłopcy.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Mogę się mylić, ale dziwnie nie podobają mi się wciąż ukazujące się na Konradusie "przywitania", nawet takie ja to, z modelami w tle. Może i jestem przewrażliwiony, ale wolałbym, żeby "witano" się od razu z jakimiś zdjęciami dającymi dowód na to, że mamy do czynienia z kolegą modelarzem.

 
23-10-17 17:58  Odp: Dzień dobry dziewczynki i chłopcy.
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Grubo.

Mam ponad 40 lat, rodzinę, dom, przyjaciół i dość fajne życie. Modelarstwo jest moim hobby, lekko zaniedbanym co prawda, przy którym chcę wypocząć i dobrze się bawić. Myślałem, że tutaj jest miejsce aby wśród ludzi podzielających moje zamiłowania pochwalić się/zapytać/podzielić doświadczeniem/pożalić/pośmiać/pogadać/itp - i jeżeli będę zamieszczał fotki, to właśnie w tym celu, a nie po to, żeby komukolwiek udowadniać, że jestem godzien uczestniczyć w życiu forum. Nie mam też zaświadczenia od papieża, że modele, o których piszę sam wykonałem. Można usunąć moje konto, jeżeli mnie to dyskwalifikuje, dam radę.

Dzięki za powitanie.

 
23-10-17 18:11  Odp: Dzień dobry dziewczynki i chłopcy.
andre   

Witaj
Nie obwiniaj Akry. Ostatnio były właśnie dziwne powitania na forum i po prostu jest ostrożny :) .

Post zmieniony (23-10-17 18:36)

 
23-10-17 18:13  Odp: Dzień dobry dziewczynki i chłopcy.
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witaj Kolego.
Grubo zaczynasz, od wielkich okrętów.
Mimo, że od skali 1:400 ale tak też można.
Jeśli oczekujesz pomocy czy porady, pokaż przy czym, a przy okazji się "pochwalisz, pożalisz, podzielisz doświadczeniem, pogadasz".
Niemniej jednak powodzenia w klejeniu i do zobaczenia na forum.
PS
Skąd jesteś? Jaki masz kontakt z innymi modelarzami?

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
23-10-17 18:32  Odp: Dzień dobry dziewczynki i chłopcy.
nastraszonaa   

Cześć, jestem nowa, dlatego się z Wami witam ;>

 
23-10-17 19:56  Odp: Dzień dobry dziewczynki i chłopcy.
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki Winek,

zrobię chyba relację z budowy Iowy, którą mam na warsztacie teraz, zwłaszcza, że zastanawiam się nad pokładem, czy by nie odejść od kolejności ustalonej w instrukcji.
Wróciłbym też chętnie do Conte di Cavour - stoi z braku części (jest szansa, że w największym pudle na strychu coś się ostało). Kupiłbym go, ale JSC jeszcze nie wznowiło; od czasu do czasu zioram na allegro, ale do tej pory go nie znalazłem.

Jestem z Krakowa, kontaktu z modelarzami nie mam - zawsze dziubałem w domu, najwyżej z paroma kumplami, z którymi już nie mam kontaktu.

Pozdrawiam.

P. S. Cześć nastraszonaa! :)

---

Post zmieniony (25-10-17 01:57)

 
23-10-17 21:30  Odp: Dzień dobry dziewczynki i chłopcy.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Siemanko, nowy okreciarz zawsze mile widziany.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
24-10-17 00:45  Odp: Dzień dobry dziewczynki i chłopcy.
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witaj kolego,
ja też kleiłem bardzo długo modele JSC w czterysetce po czym złapałem się za pancernik ROMA w 1:200... i tak sobie go powoli dziergam. Conte di Cavour mam pierwsze wydanie, wydrukowane jeszcze na kredzie, więc jak byś potrzebował jakichś pojedynczych części to mogę skany podesłać mailem (o ile jest to legalne...).

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
24-10-17 08:41  Odp: Dzień dobry dziewczynki i chłopcy.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nie chciałem Cię urazić, RannyPantoflu. andre bardzo trafnie mnie usprawiedliwił :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024