KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 43 z 73Strony:  <=  <-  41  42  43  44  45  ->  => 
04-01-19 13:50  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Sven,

- Nakazanie zwrotu (nielegalnej!) pomocy finansowej to nie jest polecenie zwinięcia wszystkiego w Szczecinie. Dyskutuj przy pomocy UCZCIWYCH argumentów i nie wkładaj swoich słów w czyjeś usta.

- „Komisja Europejska nie zaakceptowała żadnego z przekazanych jej planów restrukturyzacji i zdecydowała, że udzielona wcześniej stoczniom pomoc publiczna musi zostać zwrócona”. A Francja nie musiał.
Widocznie francuski plan restrukturyzacji został zaakceptowany.

- Nie będę komentował żadnego raportu NIK bo nie jestem dziennikarzem, a jedynie praktykiem, który opisuje to co widzi i co wie z bogatego zawodowego doświadczenia.

- Wątek „Co tam słychać w Szczecinie” dotyczy tego, co OBECNIE SŁYCHAĆ, a nie co działo się dawno temu. Nowe rządy trwają już ponad 3 lata i czas, żeby przestać mówić „To wina Tuska”. Było wystarczająco dużo czasu aby owe prawdziwe lub wydumane winy zniwelować sensownymi posunięciami w gospodarce morskiej.

Powtarzam: wątek ma tytuł CO TAM SŁYCHAĆ W SZCZECINIE, a nie HISTORIA PRZEMYSŁU STOCZNIOWEGO W SZCZECINIE. Najwyższy czas, Sven, żebyś zrozumiał różnicę.

 
04-01-19 16:11  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ale sam piszesz w kółko o tym samym stąd zrozum tą różnicę, może najwyższy czas dlaczego odnoszę się historycznie do tego co wałkujesz. Jeśli jesteś na miejscu praktykiem to przestań pisać miesiącami o stępce, Gryfii i sporcie a napisz może coś nowego co słychać?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
04-01-19 16:44  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Sven, piszesz: "napisz może coś nowego co słychać?"
Chyba z czystej złośliwości nie przeczytałeś mojej wypowiedzi z 12:09. Tam właśnie napisałem co się OBECNIE W SZCZECINIE DZIEJE.

 
04-01-19 16:44  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sven właśnie o to chodzi, że nic nie słychać ;-D Po stoczni hula wiatr :-/ Tylko PRYWATNE stocznie cokolwiek budują. Państwowy moloch gnije od środka. Ot i cała tajemnica wiary... ;-) Straszne to jak kilku kretynów z samej góry potrafi manipulować całym społeczeństwem i jeszcze jak hieny rozdrapywać trupa :-/

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
04-01-19 21:01  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Chodzi o to że to co słychać w SPP, a ściślej z tą fejkową stępką i w Gryfii to margines tego co dzieje się w Szczecinie, szkoda na to czasu. Te rzeczy mają marginalny wpływ na to co istotnie się dzieje. A z tych istotnych rzeczy, poza horrendalnymi czynszami na terenie SPP to chyba np realizacja programu 12,5, to co budujà prywatne firmy, także pozs SPP, kwestia żeglugi promowej ale wykraczająca poza PŻM, to że ponoć Euroafrica szuka kolejnego promu, itd. Czy się mylę? A firmy państwowe i instytucje to jednostki tkwiące w innym wymiarze, poprzedniej epoce.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
04-01-19 22:24  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Margines ? A co się istotnie dzieje ? Jakoś premier czy też minister o tym milczą a roztrąbiono na całą Polskę, że Stocznię Szczecińską dźwignięto z zapaści i prom budujemy !

 
04-01-19 23:54  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na podstawie Umowy zawartej w dniu 19 grudnia 2018 roku pomiędzy Funduszem Rozwoju Spółek S.A. a MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, w dniu 21 grudnia 2018 roku doszło do przejęcia przez Fundusz Rozwoju Spółek S.A. od MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty prawa własności akcji spółki Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” S.A. z siedzibą w Szczecinie oraz udziałów spółki Stocznia Szczecińska sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie.

Będą to chcieli połączyć w jedna spółkę. Co to może dać na poziomie operacyjnym - typowo stoczniowo-produkcyjnym ?

W 2018 GRYFIA została dokapitalizowana o 24,8 mln zł w 2018, była zgoda na nową pożyczkę do 17 mln zł,
Stocznia Szczecińska przekwalifikowała na 31.12. 2017 nieruchomości z inwestycyjnych na operacyjne /na śr trwałe/ prawie 70 mln zł. Prawniczo -księgowo coś się dzieje.
Wynik Stoczni 2017 był obciążony karą dla Balticserwis na poziomie 3,5 mln zł, przy stracie 7,2 mln, czyli bez tej kary strata 3,7 mln.

Post zmieniony (05-01-19 01:08)

 
05-01-19 07:13  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Gryfia jako przedsiębiorstwo nie jest i raczej nie będzie w stanie wypracować zysku. Ludzie z doświadczeniem w branży nie pójdą tam pracować. Oferowane pensje są na żenującym poziomie, a wymagania wysokie. Do tego przerost biurokracji, która generuje te wszystkie straty. Państwo nie może wiecznie dopłacać do tej firmy. Upaść też im nie pozwolą bo to będzie utrata wizerunku. Połączenie z tworem zwanym Stocznią Szczecińską spowoduje, że utrzymanie Gryfii przejdzie na barki tych wszystkich prywatnych spółek działających na terenie starej stoczni - dziś, oprócz zarabiania na siebie, utrzymują biurokrację Stoczni Szczecińskiej. Jutro dorzucą im jeszcze Gryfię. Koszty dzierżawy i usług (komora malarska, gięcie blach itp.) ustawi się na takim poziomie, że bilans finansowy całego tego tworu wyjdzie "na plus". Na koniec ogłosi się, że Gryfia nie jest już na garnuszku podatników i rząd uratował kolejne przedsiębiorstwo przed upadkiem.

--

Post zmieniony (05-01-19 07:17)

 
05-01-19 11:00  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Sven, nie jestem kelnerem podającym na tacy to, co sobie pan klient akurat zażyczy, ale nich Ci będzie:

- „12,5” (rozumiem że chodzi o pogłębienie toru) – poszukaj sam sobie w necie, leniuszku, a zobaczysz, że trwają działania przygotowawcze – na razie w fazie organizacyjnej.

- „Co budują prywatne firmy także poza SPP” – Nie wiem, co znaczy SPP. A poza tym nie wiń mnie za to, że przegapiłeś mój wpis z 4/1 12:09. Specjalnie dla Ciebie go zatem powtarzam:
„Prywatny przemysł stoczniowy w Szczecinie działa nie tylko na terenie tzw. Stoczni Szczecińskiej. Na licznych nabrzeżach widać np. budowane kadłuby statków, z montowanymi wewnątrz silnikami. Są one potem holowane do zagranicznej stoczni, celem wykończenia (wyposażenie).
Nie pamiętam wszystkich, ale takie kadłuby widziałem w Policach, Skolwinie, na Maku, Arsenale, Bułgarskim i Kanale Cichym. I z pewnością to nie wszystkie miejsca w Szczecinie, gdzie działają prywatne firmy stoczniowe, albo z produkcją stoczniową powiązane”.

- „kwestia żeglugi promowej ale wykraczająca poza PŻM, to że ponoć Euroafrica szuka kolejnego promu” – nie sądzisz chyba, że będę cokolwiek publicznie pisał o takich czy innych planach mojej firmy? Może mam od razu tu przedstawić (znaną mi, oczywiście) strategię firmy na kolejne lata? Bez jaj, proszę.

Post zmieniony (05-01-19 13:32)

 
07-01-19 13:39  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

OK, to napiszę może jeszcze garść innych istotnych rzeczy tego co się dzieje w Szczecinie i okolicach:

- 29.12.2018 w okolicę pochylni Wulkan dostarczono pierwszą sekcję kadłuba: produkcja dla Meyer Neptun Werft, morsko-rzeczne statki pasażerskie (cruisery), 135 m długości i 11 m szerokości; ma to być częściowo wyposażony kadłub, podpisany roczny kontrakt na 6 kadłubów: kadłuby budują prywatne spółki, nadzór i przygotowanie technologiczne (dostawy, materiał itp.) leży po stronie SPP

- Na pochylni "Wulkan" Stoczni Szczecińskiej wodowano jednostkę rybacką. Wykonała ją firma Kedat ze Szczecina dla norweskiego odbiorcy

https://gs24.pl/wodowanie-oscar-sund-w-szczecinie-statek-rybacki-zwodowany-w-szczecinie/ar/13764535

- transport karmika dla łososi SPP, listopad 2018: "Bedmet realizuje dla Stoczni Szczecińskiej transport wewnętrzny elementów statków. Każdego dnia to setki przewiezionych ton a ciężar największych elementów sięga 400 ton. Projekt realizowany jest przy użyciu technologii samojezdnych modułów SPMT"

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=kGfICj5aZo8

- Coastery/mega jachty dla Lauterjunga, firma G+K Steelcon, teren SPP

- stocznia Partner, Police: min budowany obecnie kadłub pogłębiarki

Partner Stocznia Sp. z o. o. 5. października 2017 podpisała akt notarialny dotyczący zakupu działki inwestycyjnej na terenie papierni Skolwin.
Transakcja umożliwi polickiej spółce rozwój w Szczecinie. Na terenie około 3 hektarów z dostępem do nabrzeża powstawać będą statki dalekomorskie.

- North-West Logistic Park w Szczecinie, obecny właściciel: amerykański podmiot Exeter Property Group

--
Sven

HMS Ark Royal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 43 z 73Strony:  <=  <-  41  42  43  44  45  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024