KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 26 z 73Strony:  <=  <-  24  25  26  27  28  ->  => 
06-07-18 09:09  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

orkan:
1. Twoja informacja jest tak niepełna, że nie pozwala na sprawdzenie co tam się działo i o co chodziło. Ciekawe jednak że to TY próbowałeś cokolwiek mi coś przekazać a nie sven, któremu zarzuciłem kłamstwo.

2. "Powody takiego stanu rzeczy na końcu sprowadzają się do pieniędzy". Jeśli przełożyć to na tak zwaną stępkę oznaczałoby to, że wprawdzie "odbudowaliśmy Stocznię Szczecińską" ale nie mamy pieniędzy na budowanie statków? W takim razie na czym polega "odbudowanie"? Na powołaniu z pewnością doskonale opłacanego zarządu?

3.
2 lutego 2018
Na pochylni Wulkan zwodowany został kadłub jachtu. Zbudowała go zatrudniająca około 100 osób prywatna zachodniopomorska firma GK Stillcon, która od czterech lat jest jednym z dzierżawców Szczecińskiego Parku Przemysłowego, na którego terenie wykonuje usługi dla przemysłu stoczniowego i stalowego. To ona podpisywała kontrakt.

Na uroczystości z tej okazji prezes Stoczni Szczecińskiej Strzeboński powiedział, że "PIĄTKOWE WODOWANIE JACHTU TO JESZCZE JEDEN DOWÓD, ŻE STOCZNIA SZCZECIŃSKA WRACA NA RYNEK BUDOWY STATKÓW.”

Śmiać się czy płakać słysząc taką bezczelność?

P.S. Już tu kiedyś napisałem iż uważam, że prom zostanie w końcu zbudowany, ale jeszcze długo nie dowiemy się, jaka była jego ostateczna cena. A z czysto propagandowych względów nikt nie będzie się martwił nieopłacalnością biznesu. I tak w końcu za wszystko zapłaci suweren.

Post zmieniony (06-07-18 09:16)

 
09-07-18 17:38  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
orkan   



Post zmieniony (09-07-18 22:50)

 
10-07-18 11:16  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Panowie nie chcialbym wsadzac przyslowiowego kija w mrowisko, ale kladzenie stepki li tylko symboliczne nie ma nic wspolnego z tym o czym piszecie. I Akra oczywiscie ze dzialo sie oraz dzieje to, nagminnie. Kwestia polega na tym, iz konwencje - jak chociazby MARPOL ktore sa coraz bardziej restrykcyjne (czytaj podrazaja koszt budowy) obowiazuja jednostki plywajace na ktorych polozono stepke po jej wejsciu w zycie /czy tez ratyfikacji/ tejze przez czlonkow sygnatariuszy. Jesli byla o tym mowa, to przepraszam za wymadrzanie sie. Widocznie nie doczytalem. Bedac absolutnie szczerym ciezko sie przebieg powyzszej dysputy sledzi. Przepraszam.

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
10-07-18 16:21  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"... ale kladzenie stepki li tylko symboliczne nie ma nic wspolnego z tym o czym piszecie"
Jak najbardziej ma !
Zbudowano stępkę (element) nie mając planów całego promu i fakt ten propagandowo jak za tow. Gierka rozdmuchano, że patrzcie państwo my, teraz rozwijamy przemysł stoczniowy, dźwigamy z niebytu Stocznię Szczecińską itp. itd

 
11-07-18 00:36  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Ok Ryszard. Spieral sie nie bede ze wzgledu chociazby na fakt, iz prawda zazwyczaj lezy posrodku. Konkludujac, wskazalem tylko, jaki jest glowny cel ekonomiczny takiego dzialania na linii armator-stocznia.

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
11-07-18 07:44  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Z pewnością większym sukcesem PR było zapraszanie pani komisarz Neelie Kroes, posłuszna likwidacja, wyprzedaż majątków stoczni w Szczecinie i Gdyni.

Rząd Tuska przyjął tzw. specustawę stoczniową na podstawie, której zwolniono w obydwu stoczniach ponad 8 tysięcy pracowników (wypłacając im odszkodowania), firmy związane z Platformą zarobiły spore pieniądze na ich przekwalifikowaniach (w dużej mierze nieskutecznych), a majątek został podzielony na niewielkie składniki i zbyty w trybie przetargowym.

Później kiedy zaczął się już proces ich ostatecznej likwidacji w jednym z wywiadów radiowych Tusk pytany o sukcesy swojego rządu powiedział, że jednym z nich jest to, że nie dopłacamy już do stoczni.

Nie wiem co jest gorsze, poprzednie likwidacje, wyprzedaż i posłuszeństwo UE vs obecne wprawdzie być może nieudolne, owinięte w PR próby reaktywacji.

Jest takie chińskie przysłowie, jeśli ktoś twierdzi że dana rzecz jest niemożliwa, nierealna, niech przynajmniej nie przeszkadza temu który to właśnie robi. Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj, tym bnardziej, że sam nic nie wnosisz konstruktywnego jeśli masz tylko idee destrukcyjne. Krytykować można, ale destrukcję. Nie wiem dlaczego każda próba by coś zrobić konstruktywnego jest krytykowana bez podania alternatywy konstruktywnej albo włączenia się w proces naprawy. Kłócić się można, ale o to by coś sensownego zrobić a nie zniszczyć.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
11-07-18 08:00  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Zgadzam się z tym co napisał Sven.

--

 
11-07-18 08:57  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

bleriot: prawda zazwyczaj lezy posrodku.
Jesteś pewny?
Czyli jeżeli ja powiem, że 3x3=7, a Ty że 9 to naprawdę jest 8?
Ja jednak zgadzam sie z opinią, że prawda leży tam, gdzie leży.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
11-07-18 09:18  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4



--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
11-07-18 09:23  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Svenie, zgodziłbym się z Tobą, ale pokaż cokolwiek konstruktywnego w tej masie cytatów, którą nas zalewasz. Tam jest bez przerwy mowa tylko o kolejnych komisjach, następnych etapach tworzenia wstępnych koncepcji etc.
Jak dotychczas najbardziej "konstruktywne" było stwierdzenie, że w czerwcu rozpoczną się prace na pochylni. I co?
Pokaż mi, ile miejsc pracy już powstało dzięki trwającej podobno "reaktywacji". Przecież nikt tu nie krytykuje idei rozkręcania przemysłu stoczniowego, ale jak widać "w tym temacie" nic się nie dzieje poza biciem piany i kolejnymi terminami, które potem się przekłada.
Równie "konstruktywne" było położenie stępki (czy co tam oni położyli). Być może kładziono gdzieś stępkę wcześniej, żeby np. zyskać na czasie, ale czy kiedykolwiek ktoś kładł stępkę nie wiedząc tak naprawdę co będzie budował? Bez żadnego projektu?

Obecnie rządzący do perfekcji opanowali posługiwanie się zwrotem "zrobimy wszystko, ażeby..". Taki tekst można wygłosić o najbardziej nierealnym przedsięwzięciu. Wygłaszasz i zaczynasz coś tam dłubać. W zasadzie wystarczy szum w mediach.
Uda się - super. Nie uda się - przecież nie obiecałem, że zrobię, tylko że "zrobię wszystko ażeby zrobić". I robiłem wszystko, co mogłem.
W razie czego zawsze będzie można zwalić na kogokolwiek.
Najłatwiej oczywiście na opozycję, ale w razie czego można będzie nawet wybrać spośród towarzyszy, co stracili zaufanie partii.
Historia notuje takie przypadki ;-)

--

Post zmieniony (11-07-18 09:24)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 26 z 73Strony:  <=  <-  24  25  26  27  28  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024