KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 25 z 73Strony:  <=  <-  23  24  25  26  27  ->  => 
04-07-18 08:44  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Sven, nawet gdyby Twój słowotok był 10 razy dłuższy nie zmieni to faktu, że NIC SIĘ PRZY "STĘPCE" NIE DZIEJE I NAWET - NIEWIARYGODNE - WCIĄŻ NIE MA PLANÓW PROMU!

Dlaczego nie skomentujesz oficjalnej deklaracji że "W czerwcu 2018 r. rozpocznie się cykl pochylniany; w 2019 r. jednostka będzie gotowa do zwodowania, a na początku 2020 do przekazania armatorowi"?

Przy okazji: jak mówił Strzeboński, prezes tzw. Stoczni Szczecińskiej "„NIE MOŻEMY OGRANICZAĆ SIĘ TYLKO DO BUDOWY STATKÓW” (tak komentując decyzję o dofinansowywaniu klubu siatkarskiego) oto najnowsza informacja ze sportu: "Reprezentant Belgii Simon Van De Voorde został nowym zawodnikiem Stoczni Szczecin. To kolejny głośny transfer w siatkarskim klubie".

Ciekawe skąd Strzeboński ma na to duże przecież pieniądze, bo chyba nie ze sprzedaży zbudowanych przez siebie statków? Firma która jeszcze nic nie zarobiła sponsoruje klub sportowy... PRL-bis w najczystszej postaci!

Zaraz zaraz, pewnie statki są budowane, ale wszystkie w technologii stealth!

I jeszcze jedno. sven napisał "w polskich (i nie tylko) stoczniach nierzadko dochodziło do sytuacji, w której (z premedytacją) budowano "stępkę" (jakąś sekcję denną) i odstawiano ją w kąt stoczni na dwa-trzy lata... czekano..."
PROSZĘ O PRZYKŁADY TAKIEGO DZIAŁANIA W POLSKICH STOCZNIACH. Skoro było tak "nierzadko" to nie będę specjalnie marudny jeśli poproszę o zaledwie trzy przykłady? No dobra, dwa.

Post zmieniony (04-07-18 10:42)

 
04-07-18 12:18  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ryszardzie: pisałeś o tunelu do Świnoujścia. Najnowsze wieści są takie:

Nie będzie planowanego na 5 lipca podpisania umowy na budowę tunelu pod Świną. Astaldi, firma stojąca na czele konsorcjum, które ma zrealizować inwestycję, nie dostała na razie bankowych gwarancji.

Astaldi jest już obecna w Polsce. Włosi odpowiadają m.in. za budowę tunelu na trasie „Zakopianki”. Budowa przystopowała, bo budowlańcy napotkali duże problemy w drążeniu tunelu..

 
04-07-18 20:27  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

"Zasłyszane w necie" - moje ulubione źródło informacji...

--
pozdrawiam
Piotr


 
05-07-18 08:48  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Piotr D. Czyżby to był krótki acz złośliwy komentarz do podanej przeze mnie informacji o niepodpisanej wciąż umowie w sprawie tunelu? Jeśli tak, to informuję Cię, iż o odwołaniu planowanej na 5 lipca uroczystości poinformował prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Także to on powiedział o braku bankowych gwarancji.

Jak to mówią Rosjanie: Are you satisfied now?

Oczywiście jestem przekonany że tunel powstanie - i bardzo dobrze!

 
05-07-18 08:53  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Akra, przeczytaj jeszcze raz co napisał sven, zwłaszcza początek, będziesz wiedział do czego był mój komentarz.

--
pozdrawiam
Piotr


 
05-07-18 09:05  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Aaaa, no to przepraszam. po prostu nie napisałeś na początku do kogo pijesz :-)

 
05-07-18 13:38  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Nie jest to informacja ale przykład opinii albo raczej punktu widzenia nieco z innej strony niż te zaprezentowane wcześniej. Nie ma sensu licytowanie się które żródło informacji jest lepsze: TVN, GW czy kolega na miejscu. Z tego "słowotoku" zacytowanego w całości wynika że takie akcje z falstartowa stępką mieły miejsce u nas i nie tylko już nie raz, a poza PR zawsze miały jakiś konkretny cel, prawny, finansowo-kredytowy, itd. I być może ten zaczątek części dennej zostanie wysłany na złom, nie zostanie zastosowany jeśli prawdziwa budowa ruszy. Podobnie być może jak ma się pozwolenie na budowę i coby go nie utracić zaczyna się markowanie budowy domu co z prawdziwą budową nie ma nic współnego.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
05-07-18 14:11  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

svenie, napisałeś nie tak dawno:

"w polskich (i nie tylko) stoczniach nierzadko dochodziło do sytuacji, w której (z premedytacją) budowano "stępkę" (jakąś sekcję denną) i odstawiano ją w kąt stoczni na dwa-trzy lata... czekano..."

Powtarzam moją prośbę:
PROSZĘ O PRZYKŁADY TAKIEGO DZIAŁANIA W POLSKICH STOCZNIACH. Skoro było tak "nierzadko" to nie będę specjalnie marudny jeśli poproszę o zaledwie trzy przykłady? No dobra, dwa.

A może tylko tak sobie pisałeś w nadziei, że nikt Cię na kłamstwie nie przyłapie?

 
05-07-18 14:53  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Dzisiaj w EMPiK-u obaczyłem nowe pismo "morskie"

Cały drżący z przejęcia :-) zacząłem kartkować by doszukać się wieści o promie.
Się doszukałem ale, że pamięć u mnie krótka to zapamiętałem, że w czerwcu-licu tego roku maja być wg planów zakupy materiałowe i że (jak pisze dziennikarz) projekty (rysunki) powoli spływają do stoczni.
Jest tez podana lista trzech projektantów tzn. biur projektowych.
Pismo wydaje się być "normalne" tzn. nie jakaś tam propagandowa tuba rządu.

 
05-07-18 16:10  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
orkan   



Post zmieniony (09-07-18 22:48)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 25 z 73Strony:  <=  <-  23  24  25  26  27  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024