KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 73Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
13-10-17 13:45  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

W przywołanym przez THEO tekście czytamy m.in. że nie mając praktycznie zamówień, Gryfia trwa tylko dzięki państwowym kroplówkom. Państwowym, czyli pochodzącym z naszych podatków.

Sven: gratuluję optymizmu, którY ja nazywam naiwnością :-)
"W sumie chyba lepiej było sobie darować kładzenie tych kilku zespawanych blach, a sfinalizować wszystko by faktycznie sensownie zacząć budowę" - no tak, ale chodziło tu o propagandową szopkę dla Ciemnego Luda pod tytułem: DOBRA ZMIANA ODBUDOWAŁA PRZEMYSŁ STOCZNIOWY W SZCZECINIE!

Post zmieniony (13-10-17 14:24)

 
13-10-17 15:19  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

3 dni temu w Radio Szczecin była audycja poświęcona żegludze promowej na Bałtyku, było o ile dobrze pamiętam tam wspomniane też o tych promach, że aktualnie projekt jest modyfikowany, cokolwiek to oznacza.
A to, że sterta blach od kilku miesięcy zajmuje pochylnie to niestety tak się dzieje, jak polityka się wtrąca tam gdzie nie powinna.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
13-10-17 15:25  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A w piątek trzynastego pogoda jaka w Szczecinie ?
Jak słonecznie - to dobra zmiana (w Trójmieście słoneczko i ździebko wieje).

 
13-10-17 17:53  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Oj, pomyliłem wątki...
--

Post zmieniony (13-10-17 23:12)

 
13-10-17 21:25  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Odpowiadając na Twoje pytanie Ryszardzie , pogoda dzisiaj w Szczecinie była średnia, trochę słońca, trochę chmur, wiało mniej niż wczoraj no i deszcz nie podał. A temperatura 16 gradusow.. :-))))

 
13-10-17 23:15  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP


Niedługo przed wojną wydano w Polsce pojedynczy znaczek pocztowy (= nie w serii). Kupiony "samotnie" kosztował 2 zł, w bloczku (= z passe-partout wielkości niedużej koperty) - 5 zł. Co przedstawiał?
Ma związek z lotnictwem, i to silny.

<-- tak było, ale pomyliłem wątki. I oczywiście pamięć spłatała figla. Sam znaczek 75 gr (sprawdziłem w klaserze), w bloczku bodaj 2 zł. Nie było drugiego znaczka, bloczek tylko dodawał passe-partout.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-10-17 23:35  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sturmovik znowu coś pomyliłeś !!!

 
14-10-17 09:43  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Tu jest ten artykuł o Gryfii: http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,150424,22505084,tak-zle-jak-teraz-nie-bylo-jeszcze-nigdy-rafal-zahorski-o.html#BoxLokSznImg

Uprzedzam: ludzie mające problemy z sercem nie powinny go czytać, bo serducho może nie wytrzymać podanych tam faktów :-)

Najger: Nie może być modyfikowany projekt, którego NIE MA!

--

Post zmieniony (14-10-17 09:50)

 
14-10-17 10:23  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Link nic nie daje (nie można otworzyć) - trzeba być prenumeratorem "Wyborczej".
A ja już "kropelki" na serce (i nie tylko) sobie przygotowałem a tu klapa :-)

 
14-10-17 11:03  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

1. Kadra zarządzająca. Czy takim przedsiębiorstwem można zarządzać na pół etatu? Wystarczy porównać listę pionu dyrektorskiego firmy z listą samorządowców. Dublujące się nazwiska nie są przypadkowe. Zakładam więc, że na pół etatu zajmują się oni sprawami miasta, a na drugie pół zarządzają stocznią. Choć pewnie pensje pełnoetatowe.

2. Sposób zarządzania - poszczególne wydziały stoczni, mówiąc potocznie, nie lubią się. Wyrywanie sobie prac skutkuje chaosem organizacyjnym, niektóre prace są dublowane przez kilka osób. Gdzie tu ekonomia?

3. Przestarzała infrastruktura i brak odpowiedzialności za powierzany sprzęt ("to nie moje, ale państwowe, więc po co mam o to dbać").

Takie trzy szybkie wnioski po moich kilkudniowych oględzinach na terenie zakładu i nie tylko. Tu nie chodzi tylko o prom. Ale o całokształt działania tej (i nie tylko) firmy. Mentalnie - tzw. komuna.

--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 73Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024