KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 42 z 73Strony:  <=  <-  40  41  42  43  44  ->  => 
04-01-19 11:18  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"...całą akcję nt budowy promu, wymyśloną chyba przez prezesa PŻM w co wciągnął polityków"
Dobre, "wciągnął polityków" !
Przecież wiadome było i jest, że polecenie poszło z góry a nie na odwrót by pokazać jak to :dobrą zmianę" robimy" dla ludu pracującego wiosek, i miast !

 
04-01-19 11:22  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Ryszard, to było "miast i wsi".
Poza tym zapomniałeś o inteligencji pracującej ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
04-01-19 11:47  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Do Svena:

Pytania o wpisy w KRS: jeśli Tobie nie chciało się ich poszukać, to dlaczego np. JA mam to robić?
Wiem jedynie że jeśli nawet w marcu 2017 rzeczywiście przywrócono wpis o produkcji statków w SPP, to i tak od tamtej pory - a minęło już dziewiętnaście miesięcy! - nie dość że żadnego statku nie zbudowano, to nawet żadnej budowy nie rozpoczęto! (nie liczę tu odkupionych od prywatnej firmy kilkudziesięciu zespawanych ze sobą blach, udających stępkę). To po co taki martwy wpis, który najwyraźniej według Ciebie ma jakieś znaczenie?

"...budowy promu, wymyśloną chyba przez prezesa PŻM w co wciągnął polityków" - nonsens. Prom nie miał być dla PŻM.
Prom wymyślili POLITYCY, bo chcieli za wszelką cenę pokazać, że odbudowali przemysł stoczniowy w Szczecinie.

„Obecna produkcja stoczniowa w Szczecinie na terenie SPP to firmy prywatne czy tak? Jeśli tak to chyba dobrze, niech się rozwija”.
To TY tak myślisz, to JA tak myślę. Ale politycy uznali, że prywatne firmy należy wykurzyć z terenu dawnej SPP, a obecnie SS. Dowodem są np. skokowo rosnące stawki dzierżaw i wynajmu na terenach postoczniowych zarządzanych właśnie przez Stocznię Szczecińską. Przykład: w zeszłym roku jedna z firm dostała propozycję podwyżki czynszów o 800 procent (!!!). Skończyło się na około 500 proc.
Ile firm nie wytrzyma takich kosmicznych podwyżek i zwinie interes, albo przeprowadzi się do Gdańska? Tak się NISZCZY przemysł stoczniowy w Szczecinie.

- Elewator. Na pomysł zburzenia wpadł ewidentny dureń z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście (litościwie pominę nazwisko), który zresztą krótko potem poleciał ze swego stołka, także dzięki temu pomysłowi.

"pani komisarz która kazała w Szczecinie zwinąć wszystko" - a konkretnie??? Jakiś cytacik? Data, nazwisko? Czy może tylko tak sobie palnąłeś, żeby efektownie zakończyć wypowiedź? Pewnie tak.

Post zmieniony (04-01-19 11:48)

 
04-01-19 11:48  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Koledzy, czy poza komentowaniem tematów drugorzędnych, propagandowo-politycznych, sportowych, fajkową stępkę, itp możecie coś napisać o meritum tzn o reanimacji produkcji stoczniowej w Szczecinie? Jakieś informacje istotne co się dzieje konstruktywnego, co się buduje, jak działa, itp? Bo ponoć działające firmy prywatne, nie tylko na terenie SPP coś tam działają? Wiecie coś? Czy w Szczecinie tylko słychać o stępce i sporcie, oraz Gryfii? A co z programem 12,5? Dzieje się?

Akra: chodzi mi o panią Neelie Kroes.

Zahorski w Radio Szczecin mówił, że taniej jest zbudować nowy elewator niż zmodernizować stary, a tymczasem Duńczycy inwestują w Ewę...

--

Post zmieniony (04-01-19 11:52)

 
04-01-19 12:09  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Sven:
Prywatny przemysł stoczniowy w Szczecinie działa nie tylko na terenie tzw. Stoczni Szczecińskiej. Na licznych nabrzeżach widać np. budowane kadłuby statków, z montowanymi wewnątrz silnikami. Są one potem holowane do zagranicznej stoczni, celem wykończenia (wyposażenie).
Nie pamiętam wszystkich, ale takie kadłuby widziałem w Policach, Skolwinie, na Maku, Arsenale, Bułgarskim i Kanale Cichym. I z pewnością to nie wszystkie miejsca w Szczecinie, gdzie działają prywatne firmy stoczniowe, albo z produkcją stoczniową powiązane.

Aha, no tak, pani Kroes, oczywiście. To teraz proszę o zacytowanie wypowiedzi nakazującej "zwinąć wszystko w Szczecinie".

 
04-01-19 12:15  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Sven jeśli chcesz zobaczyć co się dzieje w kwestii budowy statków w Stoczni Szczecińskiej - nic prostszego, wystarczy zerknąć przez ich kamerkę:
http://stocznia-szczecinska.pl/kamera-on-line/
Na tej samej stronie są też w aktualnościach informacje co się dzieje na terenach Stoczni Szczecińskiej.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
04-01-19 12:33  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

W rubryce NAJEMCY widzę 56 firm. I to TYLKO ONE PRODUKUJĄ NA TERENIE TZW. STOCZNI SZCZECIŃSKIEJ. Sama "stocznia" nie buduje NICZEGO. Kosi jedynie grubą forsę za dzierżawę terenu i infrastruktury.

Kategoria PRZETARGI - zero
Kategoria ZAPYTANIE OFERTOWE - zero
Kategoria PROJEKTY UE - zero, jedyne trzy które tam są, dotyczą SPP i pochodzą z 2015 roku
Kategoria USŁUGI - reklamują się dwie prywatne firmy

Oto produkcyjna działalność tzw. Stoczni Szczecińskiej w całej okazałości!

Post zmieniony (04-01-19 12:39)

 
04-01-19 12:41  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Akra - masz rację, dla mnie to już taka oczywistość, że zapomniałem to sprecyzować.

Czy w tym widoku z kamery na pochylni po prawej stronie widać tą "słynną stępkę" lekko przysłoniętą przez dźwig/żuraw?

--
"Si vis pacem para bellum"

 
04-01-19 12:47  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Pisząc "zwinać wszystko" miałem na myśli o tym co zrobiono po decyzji komisji UE nakazujacej zwrot pomocy państwowej stoczniom w Szczecinie i Gdyni, przecież wiesz o co chodzi, więc o co Ci teraz chodzi? A może napiszesz coś nieco o ostatnim raporcie NIK nt sprzedaży majątku stoczni w Szczecinie?

mały cytat:

Niepowodzeniem zakończyły się w 2008 r. starania Ministra Skarbu Państwa o znalezienie inwestora, który zagwarantowałby restrukturyzację Stoczni Szczecińskiej Nowa i Stoczni Gdynia SA oraz zapewnił ich rentowne funkcjonowanie na konkurencyjnym rynku. Komisja Europejska nie zaakceptowała żadnego z przekazanych jej planów restrukturyzacji i zdecydowała, że udzielona wcześniej stoczniom pomoc publiczna musi zostać zwrócona. Zdaniem NIK niecelowe było zaniechanie przez stronę polską odwołania się od decyzji Komisji Europejskiej.

"warto zauważyć, że od identycznej decyzji Komisji Europejskiej nakazującej zwrot udzielonej stoczniom pomocy publicznej odwołał się do Trybunału Europejskiego rząd Francji. Co istotne - Francja przed Trybunałem wygrała, dzięki czemu ich stocznie nie zostały zamknięte"

http://niewygodne.info.pl/stocznia_szczecinska_nowa_01.htm

O to mi chodzi, zaniechanie, wyprzedaż majątku (to miałem na myśli: "likwidacja wszystkiego"). Ale przecież to znane fakty.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
04-01-19 12:48  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Onaż ci jest, zaprawdę :-) I nadal bezsensownie już od półtora roku (!) zajmuje część pochylni.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 42 z 73Strony:  <=  <-  40  41  42  43  44  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024