KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 20Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
17-09-17 11:20  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Grzech ma prawie-że rację. Ale mi chodzi o pojedynczy egzemplarz, we wszystkich filmach i oznakowaniach ten sam.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
17-09-17 11:27  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

...ale przyznaję, że wpadnięcie na ten sam egzemplarz może być trudne. Chodzi o ten egzemplarz LF Mk IXc - listę "ról" przedstawiono po prawej.

Tak że Grzech przejmuje talon.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
18-09-17 08:10  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Grzech 

 

Znajdż tu ten konkretny haa...;-)

Pytanie zapewne mam zadać za karę.

Jakie jest najcięższe drzewo?Jak jest zwyczajowo nazywane?
Proszę podać kilka przykładów i jakie występuje w Polsce.

--
Elektryczne nożyce z gór , w kosmosie nie ma większych....:-) .

 
18-09-17 08:59  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Na świecie to gwajak lub oliwka (różnie źródła podają). Nazwa popularna - "żelaznei"
W Polsce - grab, dąb, buk.

 
18-09-17 09:12  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Chodzi o ciężar drzewa czy drewna?
Jeśli chodzi o drewno to najcięższe ma Olea laurifolia oliwka, zwana Black Ironwood (1490 kg/m³), Piratinera guianensis, zwana wężowym drzewem (1420 kg/m³),Diospyros ebenium, zwany hurmą hebanową (1270 kg/m³), gwajakowiec lekarski Guaiacum officinale (1350 kg/m³)
Drzewa o najcięższym i najtwardszym drewnie zwane są zwyczajowo drzewami żelaznymi.
W Polsce grab pospolity(800 kg/m3)

 
18-09-17 13:23  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Grzech 

 

Bardziej podoba mi się odpowiedż Ramolota bo jest pełniejsza.I choć Ryszard był pierwszy, to uważam że pytanie powinien zadać Ramolot.

--
Elektryczne nożyce z gór , w kosmosie nie ma większych....:-) .

 
18-09-17 15:06  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Grzech: moje pytanie traktowałem bardziej jako przedstawienie ciekawostki; szukałem informacji o Spitfire z serialu "Poirot" (odcinek "Niewiarygodna kradzież"), wtedy się dowiedziałem, że to najbardziej "zapracowany" myśliwski "aktor". A że grał, poza ww. serialem, również w dwóch dobrze znanych u nas filmach, paru mniej znanych i paru zupełnie nieznanych (chociaż niektóre widziałem)...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
18-09-17 16:26  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

:-)

 
18-09-17 23:00  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No to skorzystam z okazji i zapytam, jeśli Ryszard się nie obrazi.
Jaki czołg budowany seryjnie jako ostatni na świecie miał układ konstrukcyjny taki, jak większość niemieckich czołgów II WW, czyli silnik z tyłu, koła napędowe z przodu i wał napędowy zawadzający w przedziale bojowym?

 
19-09-17 22:21  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Prawie doba minęła i nic? Nikt nawet nawet nie próbował? No to pierwsza podpowiedź: pojazd ten można zaliczyć do czołgów podstawowych. Nie miał nazwy własnej, tylko liczbowe oznaczenie typu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 20Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024