KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 20Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-09-17 15:32  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tak , to fakt, to Roosevelt wspomniał o bezwarunkowej kapitulacji, ale Churchill był temu przeciwny, gdyż obawiał się, że Włochy, które miały dość Hitlera nie będą chciały z nimi / Anglikami / pertraktować.
Również obawiał się o niemiecką opozycję, że nie będą im ufni.

W ostateczności, w raporcie końcowym nic nie wspomniano o bezwarunkowej kapitulacji.
Uważa się, że Roosevelt w ten sposób chciał się podlizać Stalinowi.

Sturmovik - Zadajesz

 
15-09-17 17:35  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
yak   

Przepraszam, Edekyogi rozumiem, że masz takie kapcie jak Ferdek? :-) Bo yak nie to...

 
15-09-17 20:01  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Edekyogi 

 

Yaku, nie będę owijał w bawełnę, jakieś tam kapcie - może niezupełnie ferdkowe - jak przystało na emeryta - mam. Chociaż ich nie noszę ;-)

 
16-09-17 15:54  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

No, ale czas na pytanie.

Egzemplarz pewnego znanego samolotu zagrał w ponad 10 filmach, w jednym z nich w kilku rolach. Proszę podać tytuły przynajmniej 3 z nich, w tym tego "mnogiego".
Jaki to typ samolotu, zapewne wyjdzie w podpowiedziach, więc o to nie pytam.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
17-09-17 09:45  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Jest to samolot bardzo znany, szeroko rozpowszechniony; obecnie na świecie istnieje ponad 50 egzemplarzy zdatnych do lotu, z blisko 250 zachowanych.
Co najmniej dwa z filmów, o które pytam, są znakomicie znane większości (jak przypuszczam) Koleżeństwa.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
17-09-17 09:51  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"Teksan"/"Harward" -> jeżeli pamięć nie zawodzi, to robil i za "Zera"., i za "Duntlesy", i chyba nawet za cos z hakenkrojcem. Ale tytułów, zabij mnie a sobie nie przypomne :-/

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
17-09-17 09:55  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Kolniak 

 - 3

Ja bym obstawiał DC-3, grający np. w "A bridge too far" albo w jednym z Bondów (bodajże "Quantum of Solace"). Tylko nie mogę sobie przypomnieć filmu, gdzie go jednocześnie przerobiono na coś innego.

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
17-09-17 10:01  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Samolot zawsze grał siebie samego. Tylko w jednym filmie nadano mu inną nazwę (serial nie związany z wojną).
"W kilku rolach" - miałem na myśli, że kilka różnych egzemplarzy. Tak, przemalowywano oznaczenia indywidualne.
Nie chodzi mi w żaden sposób o "przerabianie" samolotów na inne. Jedynie w jednym przypadku malowanie było zupełnie, hmmmm... od rzeczy.

--

Post zmieniony (17-09-17 10:04)

 
17-09-17 10:43  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Grzech 

 

Jak mi się zdaje to "spit" .
A jak Sturmovik to może Tmavomodrý Svět.
I może Pearl Harbour . A tam miał oznaczenie RFoM.
Bitwa o Anglie.
--

Post zmieniony (17-09-17 10:46)

 
17-09-17 11:18  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Grzech 

 

Coś mi się przypomniało;
https://www.youtube.com/watch?v=_TSEMgkLk4k
Najnowszy ze "spitem" to chyba "Dunkierka".

--

Post zmieniony (17-09-17 11:21)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 20Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024