KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 20Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 
03-10-17 18:45  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ani to, ani tamto.
To znaczy tematy przez Was wymienione na pewno były w temże roku w PKF i innych medjach
Chodzi o temat,gdzie codziennie, od wiosny do początku sierpnia walono w wielki bęben i nagle bęc ! Cisza.
W kartonie może i kto ten temat opracował, nie badałem.

 
03-10-17 19:03  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Małe sprostowanie, cisza, to znaczy, że zniknął z pierwszej strony na dalekie tyły drobnym drukiem, ale temat wałkowano jeszcze latami.

 
03-10-17 20:19  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Kolniak 

 - 3

Będę się upierał. Wojna koreańska przez lipiec i sierpień nie schodziła z pierwszych stron gazet, a potem właśnie jakby nożem ciął i przesunęła się gdzieś głębiej.. Bo czerwoni przestali odnosić sukcesy.

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
03-10-17 21:12  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, poddaję się, rzucam lombarde i turlam się na tyły.

Wojna, ale ze stonką.

Perfidni kapitaliści zrzucili z samolotów stonkę ziemniaczaną na teren NRD, wiatry zniosły ją do Polski.
To jedna z wersji.
Inna: perfidni kapitaliści zrzucili ją do Bałtyku i fale wyrzuciły ją na polskie wybrzeże.
Czytając tylko tytuły gazet tu i tamże, można dostać skrętu pokracznego ze śmiechu.

Warto poczytać i pokukać na jutubie.
Talon oddaje do dyspozycji.

 
04-10-17 01:30  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Kolniak 

 - 3

Dobra, stonka zrzucana przez imperialistów, rzecz bezdyskusyjna. Ale to, co akurat sprawdzałem w Trybunie L, to były przemówienia Kim Ir Sena przedrukowywane w całości. Stonka nie zajęła całej pierwszej strony...

Rzucając się na talon, poproszę o małą rozrywkę umysłową z kategorii "Poznaj swój kraj".
Mamy obecnie województwa o nazwach krain historycznych, ale które jakoś ni w ząb z tymi krainami się nie pokrywają. Efektem tego są miejscowości mające w nazwie coś, co kompletnie nie pasuje do nazwy okolicy, w której owa miejscowość leży. Coś jak Gorzów Wielkopolski, stolica woj. lubuskiego.
Poproszę nazwy 15 (słownie: piętnastu) miejscowości o takich właściwościach nazwy. Wygrywa osoba podająca piętnaście, a jeśli nie będzie takiej, to osoba, która jako pierwsza poda największą liczbę takich miejscowości. Aha - zakładam, że "pomorski" w woj. zachodniopomorskim, czy "śląski" w dolnośląskim jest rzeczą normalną.

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
04-10-17 09:29  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
yak   

Zaznaczam, że początkowo zakładałem, że poradzę sobie tylko z przymiotnikiem podlaskim. A tu kłopoty, problemy, komplikacje. Aż na zakończenie podparłem się Gorzowem Wlkp. za co powinno się mnie zdyskwalifikować.
A zatem: w lubelskiem:
Komarówka Podlaska, Janów Podlaski, Leśna Podlaska, Biała Podlaska, Radzyń Podlaski, Międzyrzec Podlaski
w mazowieckiem:
Sokołów Podlaski, Bądkowo-Podlasie, Drążdżewo-Kujawy,
w kujawsko-pomorskiem:
Janowiec Wielkopolski,
w podlaskiem:
Wysokie Mazowieckie,
w podkarpackiem:
Sędziszów Małopolski
w lubuskiem:
Dąbrówka Wielkopolska, Gorzów Wielkopolski
w opolskiem:
Gorzów Śląski.

Uff.

Post zmieniony (04-10-17 09:30)

 
04-10-17 09:34  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

I jeszcze Leszno, powiat leszczyński

 
04-10-17 10:17  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
yak   

Zaraz, ja jestem po lekturze oficjalnego spisu miejscowości w Polsce, więc mogę nie kontaktować, ale o co chodzi z Lesznem? Nic nie rozumiem.

 
04-10-17 10:30  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ech, za szybko przeczytałem zagadkę i mylnie skojarzyłem że chodzi o nazwy nijak nie pasujące do określenia :-)

 
04-10-17 11:28  Odp: Nieustający konkurs CXXIX
Kolniak 

 - 3

Yaku, podziwiam Twoje zaangażowanie. Podpierałeś się tym czterotomowym, co to każdy tom ma po 2000 s.? Mi się nie chciało.
Co prawda Gorzów Śląski jest na Śląsku (opolskim), więc nie całkiem wypełnia kryteria, ale i tak uznaję - talon Twój.
Dodam, że moje ulubione to Tarnowskie Góry na Śląsku (no a gdzie Tarnów...) i Poddębice w woj. łódzkim, na pewno nie pod Dębicą.

Czekamy na zagadkę.

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 20Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024