KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 21Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  -> 
13-09-17 11:48  Odp: Nieustający konkurs CXXVIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tak. Onże to ci.

Losy tego budynku, oraz tego, co stało tam przed nim, oraz to, co jest budowane tam teraz, to kabaret makabryczno historyczny.
Jakieś 500 lat stał tam Berliński Zamek.
Po roku 1950 wyburzony i rozebrany do ostatniej cegły jako złowrogi symbol prusactwa

Honeckery wybudowały na jego miejscu tenże Pałac Republiki, a tenże nie postał se tam długo, bo w latach 2006-2009
rozebrany również do ostatniej cegły.
No, a teraz buduje się tam tenże zburzony Berliński Zamek na nowo.
Kołomyja made in Germany.
Tak jak w pewnej mądrości mędrców z pejsami:
Burzą ? No to będą budować !

Budują ? No to będą burzyć !

 
13-09-17 13:24  Odp: Nieustający konkurs CXXVIII
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Godło osobiste pewnego pilota.

Proszę podać nazwisko i imię pilota oraz dywizjon w jakim latał na samolocie z tym godłem.

 
13-09-17 13:55  Odp: Nieustający konkurs CXXVIII
andre   

Nazwisko pilota to Johnny Kent był pierwszym dowódca dywizjonu 303 .Urodzony w Kanadzie.

 
13-09-17 14:00  Odp: Nieustający konkurs CXXVIII
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dowodził eskadrą a nie dywizjonem (używam polskiego nazewnictwa). Dowódcą 303 był wtedy Ronald Kellett.

 
13-09-17 14:08  Odp: Nieustający konkurs CXXVIII
andre   

Akra racja moja pomyłka :) ale właśnie czytam jego książkę niedawno zakupioną pod tytułem Polacy są najlepsi.

 
13-09-17 14:11  Odp: Nieustający konkurs CXXVIII
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No to było Ci łatwo odpowiedzieć :-) Ja domyśliłem się że skoro liść klonu to jest to Kanadyjczyk, a że jest i polski orzeł, walczył on w naszym dywizjonie. Wpisałem do gugla "kanadyjczyk polski dywizjon" i byłem tylko kilka minut za Tobą :-)

 
13-09-17 14:26  Odp: Nieustający konkurs CXXVIII
andre   

Jaki okręt niemiecki( chodzi o nazwę jednostki) szczycił się zatopieniem okrętu podwodnego "Sęp" we wrześniu 1939 r oraz jaka była przyczyna tego . Kapitan tego okrętu był pewny że zatopił jednostkę i następnego dnia ogłoszono w OKW jako w pewnym sensie historyczne zatopienie pierwszego okrętu podwodnego. Prosze o podanie nazwy okrętu,nazwisko Kapitana oraz przybliżone miejsce.

 
13-09-17 14:44  Odp: Nieustający konkurs CXXVIII
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Akra ma rację ale uznaje odpowiedź "andre'a"
Pytanie co widać juz zadałeś :-) OK !

 
13-09-17 15:30  Odp: Nieustający konkurs CXXVIII
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

3 września 20:42 U-14, kapitan Horst Wellner ,na północny-wschód od Świnoujścia, torpeda w kierunku Sępa, odgłos eksplozji, Wellner zgłosił zatopienie ale de facto torpeda eksplodowała przedwcześnie

 
13-09-17 15:51  Odp: Nieustający konkurs CXXVIII
andre   

Akra odpowiedź aż nadto wyczerpująca :) .Czyń honory.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 21Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024