KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 22Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 
17-02-18 22:27  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No dobra, a co ze spóźnieniem? Po prostu nie pójdę do pracy? Stracę świadczenie chorobowe, rehabilitacyjne opóźni się o tydzień, co mam z pracą zrobić, prosić o urlop?

--

 
18-02-18 01:10  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A pozdro, co mi tam!!

--

 
18-02-18 22:57  Odp: Śpicie? XXXII
GrzechuO   

vansen, nie nakręcaj się, nie dołuj, a zacznij logicznie myśleć.
Tak, jeśli dalej będziesz się czuł fatalnie, to nie pójdziesz do pracy.
To, że przestanie przysługiwać zasiłek chorobowy nie znaczy, że nie dostaniesz dalszego zwolnienia lekarskiego, jeśli będzie ono konieczne.
Różnica jest taka, że będzie ono po prostu niepłatne.
Ponadto, po długotrwałym zwolnieniu obowiązują badania lekarskie potwierdzające zdolność do pracy.
Sądzisz, że jakiś lekarz medycyny pracy pozwoli Ci pracować w takim stanie?
Chciałbyś w ogóle pracować w takim stanie?

Nie wiem jakie masz układy w pracy i na ile ci na tej konkretnej zależy.
Jeśli nie chcesz dalej być na zwolnieniu lekarskim, a mimo ewentualnego pomyślnego przejścia badania kontrolnego nie będziesz w stanie pracować, to staraj się o urlop płatny lub bezpłatny - przebywanie na długotrwałym zwolnieniu nie powoduje utraty prawa do urlopu ani ograniczenia jego wymiaru.
Tylko przypadkiem nie próbuj ukrywać przed pracodawcą orzeczenia o niezdolności z medycyny pracy lub dalszego zwolnienia w celu uzyskania urlopu!
Będąc chorym urlopu po prostu nie możesz dostać, a ZUS potrafi wychwycić takie przypadki...

No i nie jest powiedziane, że rozpatrywanie Twojego wniosku o świadczenie rehabilitacyjne faktycznie potrwa 6 tygodni - przedstaw przy składaniu swoją sytuację i poproś o możliwie szybkie rozpatrzenie. Może się da szybciej przebrnąć przez biurokrację.

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
19-02-18 00:06  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mam sporo zaległego urlopu i mam dobre układy w pracy. Mógłbym teraz iść na urlop??

--

 
19-02-18 11:44  Odp: Śpicie? XXXII
GrzechuO   

>>Mam sporo zaległego urlopu i mam dobre układy w pracy. Mógłbym teraz iść na urlop??

Nie.
Urlopu nie można wziąć w okresie choroby potwierdzonym zwolnieniem lekarskim albo orzeczeniem o niezdolności do pracy.

Jak wspomniałem, ZUS ma narzędzia, aby takie sytuacje w większości wychwycić.
Jak?
Zwolnienia i orzeczenia są (a właściwie: powinny być) centralnie ewidencjonowane, a jeśli jesteś na urlopie, to pracodawca składa z deklaracją rozliczeniową imienne raporty rozliczeniowe ze składkami na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, nawet jeśli ich wysokość i wysokość ich podstaw wynosi zero.
Jeśli ich terminy się pokrywają, a nie ma raportu o przerwie w opłacaniu składek (powstającym na podstawie m.in. zwolnień lekarskich czy orzeczeń), to sprawa jest wyjaśniana.

I co prawda nie wiem, czy jakieś sankcje mogą spotkać chorego lub pracodawcę w przypadku stwierdzenia takiej ewentualności, ale sama biurokracja z tym związana może być dla pracodawcy "nieprzyjemna", a na dodatek obarczona ryzykiem dodatkowej kontroli z Państwowej Inspekcji Pracy.

Co prawda mógłbyś iść na urlop bezpośrednio (tzn. następnego dnia!) po zakończeniu zwolnienia, ale pamiętaj o obowiązku przejścia badań kontrolnych po chorobie trwającej dłużej niż 30 dni.
W przypadku ich niekorzystnego wyniku urlop i tak będzie przerwany, bo przysługuje tylko pracownikom zdolnym do świadczenia pracy.
Ale niestety nie wiem, czy jest jakiś nieprzekraczalny termin, w którym należy się temu badaniu poddać i co się stanie, jeśli się mu nie poddasz - pracodawca ma chyba w takim przypadku prawo wypowiedzieć umowę, bo jest to niewywiązanie się z obowiązków pracowniczych określonych wprost w Kodeksie Pracy.

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
19-02-18 12:41  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czyli po skończeniu ustawowego zwolnienia lekarskiego skierują mnie na badania i strace pracę, bo nie będę mieć zdolności. Nie wiem, co zrobię z moją sytuacją rodzinno finansową, nie będzie optymistycznie. Mam kredyty, jak stracę pracę to mi chyba już całkiem psycha wysiądzie... Stąd te moje stresy i nie spanie do późna w nocy.

--

 
19-02-18 14:13  Odp: Śpicie? XXXII
GrzechuO   

Psycha ci wysiądzie, jak będziesz sobie wymyślał i wkręcał jakieś dziwne sytuacje i brnął w nie zamiast zaplanować sobie spokojnie kolejne posunięcia i je konsekwentnie realizować.

Przecież chyba normalne i logiczne jest, że gdy skończy ci się obecne zwolnienie lekarskie, to dostaniesz kolejne jeśli stan zdrowia Ci się nie poprawi.
Od obecnego będzie różniło się tylko tym, że będzie niepłatne przez pracodawcę.

Badania kontrolne w przypadku ciągłości zwolnienia chorobowego nie będą miały oczywiście żadnego sensu i nie ma co się nimi przejmować, bo na nie nie trafisz dopóki rzeczywiście nie skończy Ci się zwolnienie.

A jeśli, jak piszesz, masz dobre układy w pracy, to nie masz co się też przejmować ewentualnym wypowiedzeniem umowy o pracę, które jest co prawda możliwe w okresie choroby, ale tylko pod pewnymi dość rygorystycznymi warunkami.
Musiałbyś dokładnie policzyć różnego rodzaju terminy i okresy, aby określić, czy w ogóle w któryś z tych warunków się "łapiesz".

Patrz np. tutaj:
http://www.infor.pl/prawo/praca/rozwiazanie-umowy/73018,Czy-mozna-wypowiedziec-umowe-podczas-choroby-pracownika.html

PS. Zacząłeś już wypełniać wniosek o świadczenie rehabilitacyjne?

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
19-02-18 14:55  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zacząłem wypełniać wniosek, jutro idę wypełniać u lekarza. L4 zacząłem 02.10.2017, więc ustawowe 182 dni upływają 01.04.2018. Nie mogę iść na zwolnienie bezpłatne, mam trudną sytuację życiową, poczytaj sobie mój wątek, zobaczysz sam, jak mam w życiu... Zresztą, u lekarza i tak będę "na pałę". Termin mam za tydzień, tak lekarz wyliczył, żeby było dobrze, zaś ustawowe 6 tygodni na składanie wniosku minęło mi w piętek 16.02. Tak więc i tak złapię spóźnienie z tym wnioskiem. Uzmysłowił mi to lekarz orzecznik na kontroli z zusu.

--

 
21-02-18 02:36  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zmęczony jestem tym bólem. I tą samotnością. Jakby rozsmarowany na zbyt wielkiej kromce chleba. Mam dosyć.

-

Post zmieniony (21-02-18 10:23)

 
21-02-18 21:12  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No, pani wnuczka spisawszy się na medal!!

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 22Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024