KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
11-07-17 01:57  Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
mkovv 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam, jestem nowy na forum, więc korzystając z okazji chciałbym się przywitać.
Ostatni model skleiłem ponad 20 lat temu. Były to głównie samoloty i jeden niszczyciel.
Nie miałem dostępu do innych wydań modelarskich niż MM. I z całym należnym szacunkiem
tematyka wydań (akurat w tym okresie samoloty) po prostu nie podpasowała mi.
Tak trochę tłumaczę się przed Szanownymi Kolegami, dlaczego miałem dosyć długą przerwę.
Ostatnio z ciekawości sprawdziłem co ciekawego można zmontować i zachorowałem
na okręt żaglowy... Wiem że na początek nie jest to najłatwiejszy wybór,
ale żeby się nie zrazić po prostu nie mam wyjścia...
Tu pojawia się pytanie. Od jakiego zacząć. (Oczywiście pierwsze co wpadło mi do głowy
to HMS Victory wydawnictwa Shipyard, na szczęście sprawdziłem jak budowa wygląda
w praktyce i zostałem wyleczony ;). Może kiedyś :)
I tu mam konkretne pytanie. Czy ktoś budował ten model albo chociaż coś może powiedzieć
o tym wydawnictwie. To znaczy jak to wygląda jakościowo i jakie wymiary może mieć ten okręt
po sklejeniu. Jest to Czarna Perła. Wiem, że to nieprofesjonalne ale BARDZO chciałbym mieć
ten model własnoręcznie złożony. Podaje link do wydania:
http://sklep.orlik-models.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=106_91_93&products_id=5544&zenid=eoachbnp97dqln9mmo6r98g5k6
Trochę się rozpisałem, ale na wszelki wypadek wybrałem część forum w którym Administrator
zarzeka się, że tematyka jest tak dowolna, że jest duże prawdopodobieństwo wstawienia
mojego postu bez krytycznych uwag. Pozdrawiam. mkovv

--

Post zmieniony (12-07-17 08:50)

 
11-07-17 08:35  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

- Kartonowy model chcesz SKŁADAĆ?

- Żaglowce to jest bardzo wysoka półka modelarstwa kartonowego, nie dla początkującego (a takim de facto jesteś). Jeśli zatem chcesz spaść z wysokiego konia, to jesteś na najlepszej drodze ;-)

- Ale może Ci się uda... oby!

 
11-07-17 10:19  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
mkovv 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję za słowa krytyki, mimo, że jeszcze nie zacząłem. ;)
Kolega bacznie przeczytał mój tekst sprawdzając literówki i interpunkcję, więc może pokusił się o sprawdzenie linku który wstawiłem i pomoże?
Jak już wspomniałem, nie chce modelu innego niż żaglowiec. Jeśli nie wyjdzie, trudno.

P.S. Ze znalezionych rysunków wręg Czarnej Perły wnioskuję, że pokład ma około 10 cm szerokości, 30 cm długości (wysokość około 50 cm?) więc wymiar całego modelu na upartego mogę sobie wyobrazić.
Natomiast bardzo proszę o pomoc: jakiej jakości i jak spasowane są elementy w wydaniach "Bumażnoje Modelirowanie - Oriel ".
Jeśli mimo wszystko porwę się na żaglowiec to proszę mi powiedzieć w jakiej skali model na pierwszy ogień spróbować.

Post zmieniony (11-07-17 11:26)

 
11-07-17 11:01  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
Grzech 

 

Kup HMS Victory z Małego Modelarza ostatnie wydanie 4-5-6/2012. Koszt jakieś 25PLN,wielkość modelu po sklejeniu jakieś 50cm. Zalety tani,poprawione wydanie, dobra i przejrzysta instrukcja dobre rysunki.Zrób kopie szkieletu ,poszycia i zacznij, nie wyjdzie nic nie szodzi masz orginał spróbuj znowu. Perłe zostaw na póżniej.

Aby link był aktyny wystarczy umieścić go między nawiasami <link>, zobacz w prawo na górze strony "wstawianie linów w postach".

Pwodzenia.

--

Post zmieniony (11-07-17 12:00)

 
11-07-17 12:24  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
Grzech 

 

Na stronie 50lat MM z roku 2005 jest galeria HMS Victory. Polecam.

--

Post zmieniony (11-07-17 12:32)

 
11-07-17 12:35  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
mkovv 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję Grzechu za uwagi, link poprawiony. Szukałem modelu aktywnie od kilku dni i nie mogłem się zdecydować bez konsultacji z doświadczonymi kolegami.
Twój post okazał się trafieniem w 10. Model zamówiony, powoli kompletuję stocznie ;). Dziękuję BARDZO za pomoc.

P.S. Ciekawy jestem czy ktoś pokusił się o sklejenie Czarnej Perły z wymienionego w pierwszym poście linku.

--

Post zmieniony (12-07-17 08:51)

 
11-07-17 15:21  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
Edekyogi 

 

Tutaj modelarz z Rosji skleja Czarną Perłę

http://only-paper.ru/forum/36-8537-1

Post zmieniony (11-07-17 15:22)

 
11-07-17 16:25  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Powodzenia w budowie życzę !

 
11-07-17 17:56  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Się uparłeś na SKŁADANIE modeli kartonowych :-) Ja tam je zwykle kleję :-)

 
12-07-17 09:47  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
mkovv 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję Wam za zainteresowanie i uwagi.
Edekyogi nie wiem, czy to to samo wydanie o które pytałem, ale Czarna Perła wyszła mu super. Właśnie takie cudeńko chciałem skleić.
ZbiG-u, pierwszy mój wybór ze wszystkich które przeglądałem, padł na HMS Victory. Z wydawnictwa Shipyard zrezygnowałem, ale Grzech podpowiedział mi o wydaniu MM, które potrafi podać wskazówki w sposób dosyć przystępny.
Jak już żaglowiec, to im więcej masztów tym lepiej ;-). Jak wspomniał kolega, jak już spaść to z wysoka ;-)
Przesyłka "przypłynie" w ciągu 2 tygodni. Jak dostanę ją w swoje łapki to podejmę ostateczną decyzję, ale o ile siebie znam, decyzja już zapadła ;)
"Powodzenie" się przyda na pewno, ale liczę też na wsparcie kolegów z Konradusa :)
Polską Czarną Perłę znalazłem :). Ale co powiecie na TO:
http://www.cargolaw.com/2010nightmare_black_pearl..html

P.S. Podpowiedzcie z jakiej strony zamawiacie modele kartonowe.
Błędy w tekście poprawione. Dziękuję za zwrócenie mi uwagi :-)
Właśnie otrzymałem informację od dystrybutora modelu Czarnej Perły z linku w pierwszym poście. Cyt. "Długość modelu około 40 cm, szerokość ok. 8 cm po sklejeniu." Może informacja komuś się przyda :-)
Pozdrowienia.

--

Post zmieniony (12-07-17 09:56)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024