KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-07-17 20:33  Przywitanie i prośba o radę
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam wszystkich forumowiczów na imię mam Adam, Mam 39 lat. Fanem forum jestem ok.7 lat. Nauczyłem się wiele czytając forum. Borykam się jednak z wielkim problemem jakim jest perfekcjonizm przez który nie ukończyłem żadnego modelu. Szukam mentora który bez względu na efekt poprowadzi mnie do celu jakim jest ukończenie modelu. Mentorem może być forum. Prowadzenie relacji jest wg mnie bardzo odpowiedzialne i uważam że to nie jest dobry pomysł. Proszę o radę czy powinienem prowadzić relację i tam prosić o rady czy może zwracać się z konkretnymi pytaniami?

Adam

Post zmieniony (16-07-17 23:42)

 
15-07-17 20:50  Odp: Przywitanie i prośba o radę
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ty tak na SERIO??????????????????????????????????????????????

 
15-07-17 21:09  Odp: Przywitanie i prośba o radę
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Tak.
Zależy mi na ukończeniu modelu. Moim problemem jest nie kończenie modelu w przypadku, kiedy uznam, że jakość jest niezadawalająca. Oceniam go tylko ja, być może jestem za bardzo "surowy" w ocenie.


Adam

Post zmieniony (16-07-17 23:51)

 
15-07-17 21:10  Odp: Przywitanie i prośba o radę
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Moja rada - zacznij relację z budowy i w jej trakcie zadawaj pytania dotyczące problemów jakie napotkasz przy kolejnych etapach budowy. Krok po kroku przy pomocy bardziej doświadczonych modelarzy budowę doprowadzisz do końca. "Perfekcja" przyjdzie w miarę nabywania umiejętności i zapewne po "x" wykonanych modelach.
Wszak nie od razu Kraków zbudowano.:-)
Powodzenia.

 
15-07-17 21:34  Odp: Przywitanie i prośba o radę
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dziękuję.
Moje serce jest przy okrętach i zawsze marzyłem o pancerniku Missouri.

Post zmieniony (16-07-17 23:52)

 
16-07-17 06:41  Odp: Przywitanie i prośba o radę
Grzech 

 

Witaj.
Ja nie jestem "perfekcjonistą" ale zwykłym sklejaczem kartonu. Kleje modele dla przyjemności, na forum są artyści,specjaliści a ja tylko kleje modele z nmiej lub lepszym skutkiem.

Popraw błędy w swoich postach.

Zacznij od modelu w dużej skali z małą ilością części.

--
Elektryczne nożyce z gór , w kosmosie nie ma większych....:-) .

 
17-07-17 00:13  Odp: Przywitanie i prośba o radę
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Grzegorz,
Przymierzam się do pancernika, bo nie chcę kleić czegoś, co mi się nie podoba.
Pancernik w skali 1:200. Szukam takiego, do którego będzie dostępna jak największa ilość części wyciętych laserowo i małe elementy fototrawione. Wstępny wybór padł na Missouri.
Doświadczenie jakieś już zdobyłem aczkolwiek w 100% nie ukończyłem żadnego modelu. Warsztat też mi się uzbierał. Nastawiłem się na ukończenie modelu bez względu, na jakość.

 
17-07-17 06:40  Odp: Przywitanie i prośba o radę
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Po co tyle słów. Nikt przy pomocy gadania jeszcze żadnego modelu nie zbudował. Po prostu zacznij realizować swoje marzenie. Jest w zasięgu ręki. To nie milion w totolotku 😎

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
17-07-17 10:36  Odp: Przywitanie i prośba o radę
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Zamiast szukać mentora (nikt nie ma tyle czasu żeby prowadzić Cię za rączkę przez cały okres budowania modelu), po prostu zacznij kleić i dawaj tu fotki. Pytaj przy okazji o konkretne sprawy przy konkretnych elementach modelu, a z pewnością otrzymasz mnóstwo rad. Nikt Cię z góry nie będzie instruował co i jak masz robić.

Powodzenia w ujeżdżaniu BARDZO ALE TO BARDZO WYSOKIEGO KONIA, jakim jest pancernik 1:200...

 
17-07-17 17:51  Odp: Przywitanie i prośba o radę
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

A może zacznij od pancernika Missouri wydanego przez GPM w roku 98? Model ten w skali 1:200 jest naprawdę spory i efektowny a przy tym niezbyt skomplikowany i spasowany (był to mój pierwszy duży pancernik). Nie znuży Cię ogromna detalizacja dzięki czemu łatwiej i szybciej dobrniesz do końca:)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024