KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
14-07-17 11:56  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
Grzech 

 

W pełni podtrzymuję to co napisałem w pierwszym poście. Potem zaczeliśmy Cię trochę straszyć,ale nic się nie bój (to dobry model).
Podstawa to szkielet,dobra twarda tektura 2mm (nie żadna "piwoszka"), szkielet trzeba dopasowć(przeszlifoweć wręgi,wodnice). Uważam że dla większej sztywności można wzmocnić szielet dna.A potem z poszyciem dna nie powinno być problemu.

--
Elektryczne nożyce z gór , w kosmosie nie ma większych....:-) .

 
14-07-17 13:34  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
mkovv 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Victory z Shipyardu odrzuciłem po sprawdzeniu w relacjach i po opiniach na temat sklejania więc resztki samokontroli jeszcze mam ;-)
Poczta Polska też daje mi sporo czasu do namysłu... Jednak skoro Grzegorz popiera w dalszym ciągu mój wybór, jest nadzieja, że się nie zrażę przy pierwszych trudnościach. Oczywiście całą odpowiedzialność za ewentualne niepowodzenie biorę tylko i wyłącznie na siebie ;-)
Na pewno będę całymi garściami korzystał z wiedzy dostępnej już na forum, ale nie zawaham się też poprosić o pomoc tak doświadczonej załogi Konradusa.
Może wybór byłby łatwiejszy jeśli miałbym możliwość obejrzenia chociaż kilku propozycji osobiście. Niestety w Lublinie nie ma takiej możliwości. w jedynym sklepie, który znalazłem nie ma takiego wyboru kartonowych modeli jakbyśmy chcieli. Więc jestem skazany na czysto teoretyczne rozważania. Dzięki pomocy kolegów, mogę sobie próbować to wyobrazić, ale sami rozumiecie, że to nie to samo.
Dziękuję za zainteresowanie i wsparcie :-)

--
Jeszcze nie wiem, ciągle szukam...

 
14-07-17 16:08  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
Grzech 

 

http://www.youtube.com/watch?v=s5Ng_NTf_Bg
Nic sie nie martw "Zwyciężymy".;-)

--

Post zmieniony (14-07-17 16:14)

 
15-07-17 00:19  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
mkovv 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Victory is ours :-). Ale mnie zaszczepiłeś: po tym kawałku poszły szanty, potem muzyka filmowa, i teraz męczę aranżacje nowych utworów przez orkiestrę symfoniczną ;-).
Przy okazji dobrej muzyki poszukałem informacji o wydawnictwach modeli kartonowych. Shipyard wygląda na "rodzinny biznes" i to w dodatku Polski! Nie wiem dlaczego założyłem, że to wydawnictwo gdzieś z zachodniej Europy. Rozumiem, że w takim razie instrukcje w każdym numerze są w języku polskim, a obce języki są dodatkiem(?).
Mały Modelarz dorobkiem kładzie na łopatki ;-) https://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82y_Modelarz , ale jakością wykonania chyba już nie :-( (w stosunku do Shipyard-u) Takie moje subiektywne odczucie niczym nie poparte.
Dosyć późny wieczór, dobra muzyka, ciekawe artykuły, Ballantine's i Ja ;-). No bardzo miły wieczór, czego i Wam wszystkim życzę!!!

--
Jeszcze nie wiem, ciągle szukam...

 
15-07-17 00:50  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
mkovv 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



Post zmieniony (15-07-17 01:45)

 
15-07-17 00:50  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
mkovv 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



Post zmieniony (15-07-17 01:31)

 
16-07-17 14:37  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

O porównaniu jakości Shipyardu i Małego modelarza, przy szacunku do dorobku tego drugiego, mowy być nie może. To jakby porównać Ballantine`sa i tanie wino... Jeżeli zaś chodzi o opis budowy, to w Shipyardzie są tylko rysunki, jednakże w tych nowych wydawnictwach raczej dokładne, są to zdjęcia z poszczególnych etapów budowy danego modelu z oznaczonymi numerami części. Schematy olinowania za to są bardzo dobre (wg mnie), bo w Mm to schematu olinowania praktycznie nie ma, prócz jednego ogólnego rysunku (coś tam chyba w ostatnim Endeavourze dopiero bardziej się przyłożono w tej kwestii).

--
54323031

 
22-07-17 14:29  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
mkovv 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Odkurzę temat bo zrobiłem trochę zamieszania, a nie daję znać czy coś z tego wyszło ;-)
Victoria dotarła w końcu (zapakowana naprawdę porządnie). Oczywiście po rozpakowaniu okazało się, że walka będzie nierówna ;-). Skala 1:200 daje jednak sporo frajdy ;-)
Rysunków jest aż całe 9, pewnie mogło być gorzej. Instrukcja to bardziej spis kolejności klejenia części niż faktyczne wskazówki (w dodatku napisana językiem "żeglarskim" - co akurat jest plusem, będzie można podciągnąć się w terminologii :-)
Niestety okres letni jest czasem, gdzie zaczynam pracę na dwa etaty :-), więc czasu nie za wiele. Do tej pory udało mi się popełnić szkielet modelu, na razie nie sklejony, ale o dziwo po złożeniu trzyma się bardzo mocno :-). Pokłady podklejone (mimo, że nie jest to wymagane, dlatego ze sklejeniem szkieletu czekam na przymiarkę)
Tektura 2 mm nie trafiona (rozwarstwia się niestety mimo, że przy kupnie wyglądała na mocno sprasowaną) Cięcie jej skalpelem jest naprawdę wyzwaniem. Kleje też nie bardzo, jeden wikolowaty ściąga papier, drugi hermolowaty przesiąka przez papier. Dzisiaj wyskoczę poszukać osławionego bcg ;-) Proszę o info jeśli ktoś w Lublinie natknął się na miejsce gdzie można go dostać.
Model ma dosyć zdecydowane kolory, ale dolne poszycie ładniej by wyglądało w kolorze czarnym.
Drobne elementy są naprawdę DROBNE. Jestem pozytywnie nastawiony i cieszy mnie sama praca przy modelu a nie myśl, żeby go jak najszybciej skończyć, więc myślę, że będzie dobrze.
Pozdrawiam już jako początkujący modelarz ;-)

--
Jeszcze nie wiem, ciągle szukam...

 
22-07-17 19:34  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
Grzech 

 

Witaj.
Aż wykopałem mój stary model, coś nieprawdopodobnego z tymi pokładami (pokłady to wzmocnienie konstrukcji).
Opis budowy: szkielet i wręgi tektura 2mm. I teraz to co mam u siebie w modelu.

Cz.9 Pokład dolny. Naklejamy na tekturę grubości 1mm i wklejamy między wręgi III i IV.
Cz.10 Śródpokład. Naklejamy na tekturę grubości 1mm i przystępujemy do wykonania gretingów.
Cz. 1,2,3,4 itd.poszycie kadłuba.
Cz. 15 Pokład górny. Naklejamy..... i przynajmniej ja tak mam.

Kleje: hmm to temat rzeka,każdy ma swoje typy Ja jestem wierny butaprenowi(uwaga! i nie każdy butapren jest doby). BCG podobno dobry do detali(trzeba odparować ).

W 1803 obili okręt miedzianą blachą.

--
Elektryczne nożyce z gór , w kosmosie nie ma większych....:-) .

 
23-07-17 13:48  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
mkovv 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
Ciekawe dlaczego instrukcje są różne. MM 4-5-6 2012 :
"1-10.Pokłady. Jako pierwszy przyklejamy pokład nr 1, następnie montujemy część nr 2" (2 to tez pokład) i tak po kolei, część nr 3 (pokład główny) - "Całość wklejamy we właściwym miejscu" (po uprzednim wklejeniu elementów na pokład) ;-)
Przy czym przy numerach części występuje jeszcze mała 1 lub 2 do oznaczenia części do podklejenia odpowiednio na tekturę. Przy pokładach nie ma tych oznaczeń. Czyli nie są podklejane. (są wydrukowane na tym cienkim kartonie MM)
3 klej dokupiłem Butapren Dragona. Sprawdzę i ten. BCG nie wiem gdzie mogę dostać.

--
Jeszcze nie wiem, ciągle szukam...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024