KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
12-07-17 10:50  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
Grzech 

 

Zacznę od końca: ja osobiście zamawiam modele w GPM-ie lub w Orliku czasem na Allegro.
Wbrew nazwie MM, model nie jest prosty "mierz siły na zamiary"albo po staremu (Znaj proporcjum Mocium Panie) ;-)
A teraz szeptem: Pan AKRA to zasłużony i doskonały projektant modeli.A Pan ZBIG to wspaniały modelarz,wystarczy popatrzeć na Jego galerie.
Co to znaczy przypłynie za 2 tygodnie ? Czyżby Kolega był zza wielkiej wody?
Pozdrawiam.

--
Elektryczne nożyce z gór , w kosmosie nie ma większych....:-) .

 
12-07-17 11:56  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
mkovv 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie udzielam się za często na forach, więc mój tekst nie zawsze jest tak przejrzysty jakbym chciał. Wiem, że ten model nie jest łatwy. Nie chciałem, żeby ktoś miał wrażenie, że podchodzę lekceważąco do MM. Chodziło mi o to, że język jakim jest napisana instrukcja czasem po kilkukrotnym przeczytaniu :-), ale jestem w stanie zrozumieć, jakie wskazówki projektant chciałby mi przekazać.
Pana Akre i Pana ZbiGa jak i ich prace obserwowałem na forum jeszcze przed moim pierwszym postem. Tym bardziej doceniam, że dzielą się ze mną swoim doświadczeniem.
Wracając do HMS Victory, już zdążyłem zauważyć, że sporo relacji z budowy nie ma galerii końcowej. Ja też nie obiecuje, że mi się uda, ale spróbować muszę.
Mieszkam w Polsce. Po prostu sugerowałem się czasem dostawy podanej przez GPM. Zostałem miło zaskoczony mailem Poczty Polskiej, że przesyłka jest już w drodze (brawo GPM ;-)
Jeśli chodzi o "przypłynie". No pomyślałem - jak to okręt ;-)
Dziękuję za wsparcie. Pozdrawiam

--
Jeszcze nie wiem, ciągle szukam...

 
12-07-17 13:25  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
Edekyogi 

 

Doczytałem się w tym rosyjskim forum.
Modelarz robi tę Czarną Perłę od podstaw, według rysunków, gdyż szykuje ją na konkurs - a ma pewne obiekcje co do rufy w wycinance. Jakie konkretnie - tego niestety nie napisał.

 
13-07-17 13:20  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Jak już żaglowiec, to im więcej masztów tym lepiej ;-). Jak wspomniał kolega, jak już spaść to z wysoka ;-)

Można się boleśnie poobijać spadając z jednego i to niewysokiego masztu.
Na początek proponowałbym Ci mimo wszystko coś łatwiejszego. Modele kartonowe kleję już paręnaście lat, a na pierwsze żaglowce wybrałem niewielkie jednomasztowe jednostki. Wcale nie było łatwo. Fajne niewielkie żaglowce wydał ostatnimi czasy WAK (Muleta, Grosse Jacht, Allege d'Arles, Trabaccolo, Saettia) i Modelarstwo Okrętowe (Speedy). Kleiłem Muletę i Speedy'ego. To naprawdę fajnie opracowane i pomimo niewielkich rozmiarów efektownie wyglądające jednostki.

--
pozdrawiam
Piotr


 
13-07-17 17:04  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Popieram powyższą wypowiedź. Możesz też pokusić się o jakiś model z Shipyardu - jednakże proponuję ominąć póki co wspomnianego przez Ciebie Victory bądź Bellona itp. Może Alert? Albo Wolf? Lub trójca Kolumba - piękne modele, świetnie opracowane.

--
54323031

 
14-07-17 01:22  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
mkovv 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeszcze czekam na przesyłkę więc w sumie sprawa jest otwarta :-)
Propozycje Piotra są bardzo ciekawe, ale chyba nie zdecyduje się na któryś z modeli, ale muletę oglądałem z każdej strony i nie tyle sam statek co układ żagli jest fantastyczny. Nie znam się kompletnie na tym i próbowałem znaleźć jakieś informacje oprócz modeli i nie jestem w stanie. Czy model odnosi się do rzeczywistej jednostki?
Natomiast Petrov trafia w to co chciałbym skleić (może oprócz Santa Maria)
W związku z tym mam pytanie: w czym jest podstawowa trudność Victory z MM. Czy do linii pokładu różni się na tyle od innych żaglowców (wiem, że burty schodzą się do środka, czy o to chodzi?), że warto zmienić na inny? Bo to co się dzieje nad burtą, to widzę dokładnie i rozumiem Wasze obawy.
Jeśli pójdę po rozum do głowy :-) i odłożę HMS Victory, To następny zakup będzie na pewno wydawnictwa Shipyard. To nasycenie barw do mnie przemawia :-)
Z drugiej strony chcę spróbować. Myślę, że się ze mną zgodzicie, że jeśli kupię inny model tylko po to, żeby poćwiczyć sklejanie na łatwiejszym modelu to mogę nie znaleźć wystarczającej motywacji do ukończenia go. :-(
Mam nadzieję, że rozuniecie o co mi chodzi :-). Jeśli podstawowa trudność Victory to żagle i olinowanie, to jestem w stanie odłożyć go w połowie sklejania i sięgnąć po inny. Ale chciałbym zacząć. :-) Mam nadzieje, że jutro do mnie dotrze przesyłka i po zapoznaniu się z zawartością będę wiedział o czym mówię w ogóle ;-)
Myślę, że przymkniecie trochę oko na mój "upór" i nie zrażę nikogo do siebie. Pozdrawiam

--
Jeszcze nie wiem, ciągle szukam...

 
14-07-17 07:45  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
Grzech 

 

Jeśli chodzi o Victory:kadłub to nie ma problemu z poszyciem dna burt ani pokładami,problem to wyposażenie na pokładach dużo małych części.
Pozwól że podam kilka propozycji i wyjaśnię dlaczego warto ;-)
Statek szkolny "Zawisza Czarny".Trzymasztowy szkuner z ożaglowaniem gaflowym wydany MM 1984(wiem stary ale wznowienia nie było,szkoda) Skala1/100 mniej części duży 47cm.Cena na Aledrogo ok 20PLN.
Kliper herbaciany "Cutty Sark".Jak kliper to trzymasztowy pełnorejowiec piękny,wydany MM5/1982 wznowiony 200? Doskonała instrukcja,wielkość ok 50cm. Cena 20-25PLN.
Pierwszy raz kleiłem te statki jak miełem jakieś 14-15 lat żadnych problemów,sama przyjemność.
Trzeci typ to Szebeka żaglowo,wiosłowa trzy maszty ożaglorwanie łacińskie. Wydanie Szkutnik/Shipyard(to samo).Dobra czytelna instrukcja ,wielkośc 56cm.Ostatnio widziałem w GPM-ie w zakładce wyprzedaż za 45PLN(dobra cena)
Dlaczego napisałem o cenach? bo to nie sztuka wydać "pińcet" za coś co skończy w koszu na etapie budowy kadłuba.

--

Post zmieniony (14-07-17 08:54)

 
14-07-17 09:41  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Muleta de Seixal to model jak najbardziej rzeczywistego obiektu, żadne sf.
http://muleta-3.blogspot.com/

--
pozdrawiam
Piotr


 
14-07-17 10:41  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
mkovv 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo ciekawe propozycje. Szebeka nie odpowiada mi ze względu na wiosła, jakoś wolę same żagle :-) Cutty Sark wygląda ładnie (wznowienie MM 2004), ale czy jest na tyle łatwiejszy, żeby zamienić zamiast HMS Victory - moja Wiktoria to wydanie z Małego Modelarza za 30 zł, więc jest zbliżona cenowo :-)
Jeśli chodzi o starsze wydania możecie mi powiedzieć czy czas się z nimi obchodzi łagodnie? ;-)
Grzegorzu pozwól, że na koniec zacytuje:
"Kup HMS Victory z Małego Modelarza ostatnie wydanie 4-5-6/2012. Koszt jakieś 25PLN,wielkość modelu po sklejeniu jakieś 50cm. Zalety tani,poprawione wydanie, dobra i przejrzysta instrukcja dobre rysunki.Zrób kopie szkieletu ,poszycia i zacznij, nie wyjdzie nic nie szodzi masz orginał spróbuj znowu."

P.S. Mówiąc, że przerwę budowę modelu nie miałem na myśli wyrzucanie go do śmieci, tylko nabycie odpowiedniego doświadczenia i powrót do modelu w późniejszym terminie - chociaż z drugiej strony zrobić tyle i przed najciekawszym odłożyć :-(
Na dzień dzisiejszy to najbardziej obawiam się, że poszycie dna mi nie wyjdzie i pozostaną szpary. Bez przerwy przeglądam relacje z budowy jak i gotowe poradniki, tak, żebym wiedział co chcę z modelem zrobić jak już zacznę.

--
Jeszcze nie wiem, ciągle szukam...

 
14-07-17 11:14  Odp: Wybór okrętu do montażu. Carna Perła??
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Uważam że nie ma sensu zaczynać trudnego modelu, potem nabrać doświadczenia na innych i wrócić do tego zaczętego. Po nabraniu owego doświadczenia większe prawdopodobieństwo jest takie, że spoglądając na popełnione błędy na modelu robionym "bez doświadczenia" dojdziesz do wniosku, że szkoda czasu żeby go kończyć i w najlepszym wypadku wywalisz do kosza i zaczniesz od początku.

Jeszcze gwoli wyjaśnienia. Zrobiłem kilka żaglowców, robię kolejne, a uważam się za mało doświadczonego "szkutnika" i wciąż popełniam błędy i wciąż się uczę. Nie podejrzewam, żebym w przeciągu najbliższych pięciu-sześciu lat (czy w przeliczniku ze trzech większych tego typu jednostek) zabrał się za swego rodzaju "Mekkę" kartonowego modelarstwa żaglowego jakim jest dla wielu Victory z Shipyardu.

Co do trudności - dla mnie największym problemem jest właśnie ładnie, równo i "gładko" skleić kadłub i poszycie burt. Dalej zawsze już jakoś pójdzie...

A w kwestii żagli z Małych Modelarzy wypowiadałem się już kilkukrotnie. Wiem że można ładnie skleić żaglowiec z tego wydawnictwa. Jednak osobiście darowałem je sobie raz na zawsze.

Obstawiam wciąż jakiś z ostatnich modeli WAKu bądź mniejszych jednostek z Shipyardu.

--
54323031

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024