KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 19Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19 
04-07-17 11:01  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

To sprawy które bada szczecińska prokuratura nt statków wybudowanych w Chinach, które zaraz po wybudowaniu trafiały na modernizacje chłonące dziesiątki milionów S obciążające pżm. Chodzi mi o to, czy taka procedura kosztownej modernizacji statku po zbudowaniu obciążająca zamawiającego armatora jest normalna?

Czy ta wypowiedź profesora to taka Twoim zdaniem tylko opinia, czy jednak masz możliwość dowiedzieć się wśród znajomych na miejscu czy jest coś planowane? Nigdzie nie pisałem że AM decyduje o czymś, ale może brać w tym udział, np zaprojektowanie części morskiej nowego terminala kontenerowego w Świnoujściu.
--

Post zmieniony (04-07-17 11:05)

 
04-07-17 11:20  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

"Chodzi mi o to, czy taka procedura kosztownej modernizacji statku po zbudowaniu obciążająca zamawiającego armatora jest normalna?"

Nie jest normalna, ale diabli wiedzą, czy coś takiego rzeczywiście się działo. Trudno mi w to uwierzyć, zwłaszcza w dodatkowy wydatek aż 50 mln dolarów na świeżo zbudowany statek. Rozejrzę się i dam Ci znać, chociaż wolałbym wcześniej znać choćby nazwę statku.

PŻM – prokuratura. W prasie było tylko to:
„Zarzuty korupcji usłyszało trzech pracowników działu spedycji Polskiej Żeglugi Morskiej oraz przedstawiciel firmy spedycyjnej - podaje "Głos Szczeciński". Według Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie, podejrzani wyłudzili z PŻM-u ponad osiem mln zł.
Pracownicy PŻM-u zawyżali kwoty należności za usługi spedycyjne, a następnie od spedytorów przyjmowali za to łapówki w kwotach od 130 tysięcy do 5,7 mln zł każdy - wyjaśnia prokurator Anna Gawłowska-Rynkiewicz z Prokuratury Apelacyjnej”.

Skąd masz informacje o tych milionach na modernizację nowych statków?

Co do bunkierki LNG. Moje (na ogół dobrze poinformowane) źródła nic na ten temat nie wiedzą. Zresztą o czym my mówimy? Prom jakoby ma mieć silniki na gaz, ale pytanie czy finansowa rzeczywistość wkrótce tego nie zmieni... Przecież projektu statku NADAL NIE MA!

P.S. Odważyłbyś się rozpocząć budowę domu mnie mając planów całości, w tym także systemu ogrzewania? Bo ja nie!

Post zmieniony (04-07-17 11:24)

 
04-07-17 11:31  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Zastanawiam się nad (przynajmniej czasowym) zamknięciem wątku. To coraz bardziej przypomina dyskusję z radiem.

Co do postępowań prokuratorskich, to jak na razie w większości wypadków góra rodzi mysz.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
04-07-17 11:41  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jako założyciel tego wątku, zgadzam się.

 
04-07-17 11:43  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ta informacja o jednym z takich przypadków: 50 mln S za statek modernizowany na koszt pżm zaraz po odebraniu u Chińczyków to info oficjalnie dostępne: to min jest sprawą śledztwa, artykuł Nisztora.

Akra, jak będziesz wiedział coś więcej daj znać, jesteś na miejscu, chodzi mi o to, że możesz zweryfikować informacje ogólnie dostępne i dzięki za to co już wyjaśniłeś: bardzo wiele wyjaśniłeś :)

Aha: budowa promu właściwie nie rozpoczęła się, bo ogłoszone cięcie blach itd rozpocznie się za pół roku jak rozumiem po zakończeniu projektowania, a ta stępka jest jakaś taka "pro-forma" w celach nie wiem jakich: oficjalnie piszą tylko że jej cel to przekonanie banków i tyle.

pozdrawiam także Rajkuba i dziękuję za cierpliwość

--

Post zmieniony (04-07-17 11:53)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 19Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024