KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
02-06-17 18:21  Odp: 40 okrętów w Szczecinie
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Zaloguj się.
To niestety wszystko co udało mi się zobaczyć pod tym linkiem.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
02-06-17 18:45  Odp: 40 okrętów w Szczecinie
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Przepraszam, już poprawiłem link.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
02-06-17 21:09  Odp: 40 okrętów w Szczecinie
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Właśnie wróciłem z szybkiego rekonesansu. Cała drobnica stoi przy Wałach Chrobrego. "Grube ryby" po drugiej stronie rzeki - nie udało mi się dotrzeć - nerwowy i uzbrojony pan pilnujący odgonił mnie od ogrodzenia.
Niestety jutro wybywam do Holandii polować na P-40stki, Spitfajery i Mustangi, więc nie będzie mi dane bliżej przyjrzeć się flocie. Trochę dziś jednak popstrykałem, może w wolnym czasie w przyszłości wywołam nieco więcej fotek.



A nad bezpieczeństwem wszystkich czuwała niezmordowana policja :)


--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

 
03-06-17 17:19  Odp: 40 okrętów w Szczecinie
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Zrobiłem jedynie zdjęcia okrętów stojących w porcie. Przy nabrzeżu ogólnie dostępnym było tylu ludzi, że żadna fotka by nie wyszła 

Do portu wpuszczano chętnych, ale ja na szczęście mam przepustkę służbową (Euroafryki) i na samochód, co mi zaoszczędziło parę kilometrów spacerku, a ponadto mogłem wjechać na keję zamkniętą dla ludzi z zewnątrz, przy której stał holenderski okręt.

Można było wejść nas HMS IRON DUKE. Zrobiłem na nim parę fotek, ale kiedy chciałem zrobić zdjęcie wnętrza dziobowej wieży działowej, marynarz powiedział mi, że fotki wnętrza wieży nie wolno robić. Z zewnątrz – proszę bardzo, urządzeń w środku – NO, PLEASE! Ale sympatycznie było, pogadałem sobie z paru marynarzamiu.
Aha, przed wejściem na trap trzeba było pokazać co się ma w kieszeniach, plecakach, panie wyładowywały zawartość torebek na specjalną tacę, a niektórych wyrywkowo sprawdzano wyszukiwaczem metali (taką packą przesuwaną wzdłuż ciała). Wyrywkowo, ale jeśli chodzi o kilkuletnie dzieci, to KAŻDY musiał rozłożyć ręce i być zbadany. Mówię do tego badającego „W poniedziałek każde z tych dzieci będzie pełne dumy opowiadało w szkole jak ich sprawdzano przed wejściem na okręt, na co marynarz się zaśmiał i mówi: Jasne, że o to chodzi!

, , , ,

,

, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

, , , , ,

, , ,

, , , ,

Najbardziej podobał mi szwedzka korweta rakietowa typu Visby, ale nie bardzo było do niego jak podejść, stąd fotki z dystansu.

,

W drodze powrotnej zobaczyłem dwóch młodych ludzi, idących do bramy wyjściowej portu, do której mieli z kilometr, a potem dwa do miasta ;-)
Pomyślałem że podwiozę ich pod bramę: „Hej, podwieźć was pod bramę?”

A oni na to po angielsku że nie rozumieją.

Kazałem wsiadać, mówię po angielsku że podwiozę ich pod bramę i pytam z którego okrętu są. Z holenderskiego (Evertsen) i pytają czy jadę do miasta, bo chcą trafić do jakieś centrum handlowego. I tak jadąc pogadaliśmy sobie: byli po raz pierwszy w Polsce ale mieli złotówki. Podwiozłem ich pod wieeelką Galerię Kaskada, pokazałem nieodległą Galerię Galaxy, życzyłem miłych chwil, a na to jeden z nich otwiera portfel i chce mi dać dziesięć złotych ;-) Oczywiście powiedziałem na to że cała przyjemność leży po mojej stronie i że w życiu nie wziąłbym pieniędzy od gości odwiedzający moje miasto. Sympatycznie było.

--

 
04-06-17 20:29  Odp: 40 okrętów w Szczecinie
ROBO 

 - 10

ZbiG napisał:

> Nasze statki wojenne są zdecydowanie lepsze. Są one albowiem już przez wiele lat gruntownie
> przetestowane i mają więcej doświadczenia.


- i najlepszą technologię "stealth"...



- Wrocław żada dostępu do morza :) Fajne foty - jak ja wam zazdroszczę ...

HMS IRON DUKE - dość czesto chyba bywa u nas ?

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
05-06-17 08:08  Odp: 40 okrętów w Szczecinie
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ROBO: IRON DUKE był pierwszy raz. Ale np. duński NIELS JUEL którego fotki tu dałem, był w Szczecinie chyba ze dwa lata temu.

Kolega z pracy jest (na drugi etat) także pilotem i oczywiście wprowadził/wyprowadził kilka jednostek reda Swinoujście-Szczecin. Mówi że kilku okrętów - i to tych największych! - albo nie było w ogóle widać na radarze (m.in. VISBY, NIELS JUEL) i pilotówka nie bardzo wiedziała w którą stronę się kierować po wyjściu z falochronu, albo dawały echo, ale malutkie jakby to był niewielki stateczek a nie wielki wojenniak :-)

Wielu Polaków sądzi że Szczecin jest nad morzem :-) więc podobne wizyty - no, może nie z tylu okrętami na raz - od czasu do czasu się zdarzają. A na początku sierpnia znowu przywitamy u nas dziesiątki żaglowców, w tym również i te ogromne takie jak np. Kruzensztern! Już się cieszę :-)

 
27-06-17 09:18  Odp: 40 okrętów w Szczecinie
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Kilka zdjęć z tegorocznych ćwiczeń BALTOPS:

https://theaviationist.com/2017/06/26/b-52-b-1-typhoon-and-v-22-among-the-assets-supporting-a-spectacular-beach-landing-operation-during-baltops-2017/

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
28-06-17 21:46  Odp: 40 okrętów w Szczecinie
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Może się wstydził ;-) bo BRDM to konstrukcja z końca lat 50tych. Owszem, ciągle modernizowana, ale jednak.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
29-06-17 08:08  Odp: 40 okrętów w Szczecinie
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Bombowiec B-52 był oblatany w 1952 i też wciąż jest na uzbrojeniu...

 
02-07-17 14:11  Odp: 40 okrętów w Szczecinie
ROBO 

 - 10

@AKRA - a w 2015 nie gościł IRON DUKE u nas ?

PS.gdzieś mi się info ukazało,iż "żelazny" brał udział w manewrach w 2015 i 2016 r.

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024