KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 19Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 
26-06-17 13:21  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Poruszam te sprawy jako otoczenie mające związek z tematem wątku, nie da się mówić o promie, który de facto nie jest przecież tematem Twojego wątku bez nakreślenia co się dzieje wokół z przykładami że da się połączyć zbrojeniówkę z przemysłem stoczniowym/morskim. Przykład brytyjski to przykład z debaty komisji sejmowen nt przemysłu stoczniowego/morskiego w Polsce. Zacytowany wyżej cd wypowiedzi Andrzeja Montwiłły dotyczyła wywiadu przy okazji tej "uroczystości' rozpoczęcia budowy promu w Szczecinie.

--

Post zmieniony (26-06-17 13:38)

 
26-06-17 13:34  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Jeśli ten "milowy krok na osi rozwoju polskiego przemysłu morskiego powstałego na gruzach tradycyjnego przemysłu stoczniowego" ma wyglądać tak, że składa się konstrukcję na bazie nieukończonego (a więc zakładam, że także niezatwierdzonego ostatecznie przez instytucję klasyfikacyjną) projektu technicznego, to utwierdzam się w przekonaniu, że z moim "staroświeckim" tradycyjnym podejściem nie nadaję się na rasowego stoczniowca. Swoją drogą ciekawe, w jakiej liczbie tzw. Kart Zmian zamknie się ta budowa. Ciekawe, czy zmieszczą się w jednym tysiącu... Wyjaśnienie dla niezorientowanych: w większości przypadków Karta Zmian to dodatkowe pieniądze dla wykonawcy (stoczni) za dodatkowe prace związane z modyfikacją zbudowanej już konstrukcji. Wynikają one głównie ze zmian w projekcie, czasami z błędów stoczni. W tym wypadku sponsorem jest podatnik. Im więcej dodatkowych prac, tym lepiej ;)

--

Post zmieniony (26-06-17 13:37)

 
26-06-17 13:41  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Yanis, karty zmian mieliśmy u nas w korpo ileś tam lat temu, teraz to ewoluowało we wnioski o modyfikację, pamiętam jak kiedyś było to na papierach: sam napisałem się sporo takich kart zmian i nagimnastykowałem się z rapitografem przy deskach kreślarskich przy nanoszeniu ich na kalki ;)

--
Sven

HMS Ark Royal

 
26-06-17 15:54  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Sven napisał:
>Akra, wiem, że niemal 2 krotnie mniejsze od tego co ma być zbudowany

Gwoli ścisłości, nie dwukrotnie, ale przynajmniej czterokrotnie mniejszy.

--
pozdrawiam
Piotr


 
26-06-17 16:24  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

:))
Panowie, 1 lipca 1936 kładnięto stępkę pod Bismarcka, a 14 lutego 1939 zwodowano kadłub.
No to może to, jako jaki punkt odniesienia zapodać tym wszystkim Panom Ożywicielom Przemysłu Stoczniowego.
Co prawda prawie 80 lat temu, liczydło w biurze, sznurek i kreda na traserni ,
ale kto by sie drobiazgami przejmował.

Niech pokażą frycom !

Ale ten cenzor-automat to szczwana jucha,
Zamiast "drobiazgami" napisałem "piardułkami", a on ciach!

Post zmieniony (26-06-17 16:27)

 
26-06-17 16:36  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Można by im podać za punkt odniesienia czasy budowy na stoczni Vulcan pod koniec XIX i na początku XX wieku.
Ale to by chyba mogło zaboleć ;-)

--

Post zmieniony (26-06-17 16:36)

 
26-06-17 17:52  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Też sobie namalowałem nie prom ale domek letniskowy.
W sobotę jadę na Kaszuby wbić palik i porobić fotki - tu będzie moja chatka.
Zamieszczę je gdzie się da.
No, jeszcze tylko muszę skombinować trochę grosza - kredycik może (dla emeryta nie wiem czy dadzą ale chyba tak, bo wszak "dobra zmiana" jest) zamówić plany u architekta, że nie wspomnę o kupnie działeczki.
Plan mam by rozpalić w kominku zaraz po wodowaniu nowego promu - dwie uroczystości razem, to będzie TO !

 
26-06-17 20:48  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ryszard: Czyli według zasad Promowej Dobrej Zmiany Twój domek już się robi. Kiedy parapetówka i dlaczego jeszcze nie dostałem na nią zaproszenia?

Przy okazji; jako że mam szczęście (?) być w kręgach ludzi znających temat Z PIERWSZEJ RĘKI (tak, Svenie, Z PIERWSZEJ RĘKI!) informuję otóż, że wprawdzie "szczeciński" (ha ha ha! szczeciński...) prom ma być większy od "Polonii", to mimo to PŻB jest mocno z projektu NIEZADOWOLONA, bo firma wolałaby prom nie o linii ładunkowej 3000 metrów (jaką ma mieć) ale co najmniej 4000-4500 metrów i odpowiednio większej liczbie pasażerów.

Czyli że na siłę budują prom dla PŻB, chociaż firma wcale nie jest nim zachwycona...

No niech mi ktoś tu napisze, że to nie jest DOM WARIATÓW!

Post zmieniony (26-06-17 20:49)

 
26-06-17 21:26  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nasza wymiana informacji i poglądów jest coraz bardziej interesująca !!! A zasadniczym tematem jest przyszłość PŻM... Jak patrzę na działania " Dobrej Zmiany " , to czarno to widzę !! A co do promu ( promów ? ), to jestem gotów o zakład , że czeka nas powtórka z historii, czyli budowa korwety " Gawron". Kosztować nas będzie ( nas - podatników ! ) ten prom krocie !!! Proszę sięgnijcie pamięcią do budowy poprzedniej serii promów dla PŻB w stoczni w Szczecinie. Seria miała liczyć 6 promów, PŻB odebrało dwa, a trzeci sprzedano bodajże Turkom. I wyszła lipa !!! Jak się czyta, co ta nasza " Dobra Zmiana " robi , to nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać. Wszystko to jest postawione na głowie i tyle !

Akra posłuchałeś Rowlf'a ?.

 
26-06-17 23:34  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Trzymajmy wiec kciuki - nie tylko za PŻB i promy ale również za tysiące dronów i śmiertelne długopisy i za tysiące samochodów elektrycznych, że nie wspomnę o zegarkach z wodotryskiem...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 19Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024