KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-06-17 01:07  Hinomaru Hobby Kits => Modele Fine Molds w Polsce
OorbaN 

 

Cześć jako że na polu dystrybucji modeli stawiam pierwsze kroki to postanowiłem się przywitać. Nazywam się Jacek i na początku 2017 roku postanowiłem otworzyć własny sklep modelarski https://www.hhkits.com (wszyscy u nas wydawnictwa własne robią to ja inaczej). Od 20 lat pasjonuje się modelarstwem a po lekturze książek Hary, Morissona i Fuschidy zafascynowałem się wydarzeniami które miały miejsce na Pacyfiku w czasie II Wojny Światowej. Jako że mistrzem aerografu nigdy nie byłem a córka niema litości dla moich miniatur to 'lepie' okazjonalnie a więcej czasu poświęcam książkom. W 2014 roku, bogatszy o wiele doświadczeń, postanowiłem wrócić do modelarstwa i skleić A6M2 V-103 należące do Saburo Sakai'ego. Kiedy zacząłem szperać i okazało się że za wiernie odwzorowanego ReiSen'a będę musiał zapłacić niemałe pieniądze to postanowiłem że mój wolny czas lepiej spożytkuje udowadniając że modele z Japonii mogą być tańsze niż sklejając jedno A6M2- Typ 21. Kierowany tą motywacją nawiązałem kontakt z firmą Fine Molds i rozpocząłem dystrybucję ich modeli w europie. Przylatują do mnie bezpośrednio z Japonii i wszystkie są w moim magazynie. Jeśli na stronie którykolwiek zestaw jest opisany jako dostępny, to tak naprawdę jest, jego cena jest aktualna i wyślę go w przeciągu 24 godzin.

Także jeśli interesują was modele Fine Molds w prawdopodobnie najlepszych cenach na świecie to zapraszam was do mojego skromnego sklepu.

Jeśli byłaś/byłeś na tyle wytrwała/y żeby doczytać tą wiadomość do tego miejsca to z chęcią podzielę się z tobą 5% kodem rabatowym na pierwsze zamówienie w moim sklepie=> konradus

Pozdrawiam,
Jacek
https://www.hhkits.com

 
06-06-17 17:08  Odp: Hinomaru Hobby Kits => Modele Fine Molds w Polsce
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

To co prawda forum "kartonowe", ale widzę coś co mogłoby zainteresować niektórych kolegów, mianowicie figurki pilotów w prawie "kartonowej" skali 1:32.

W kwestii technicznej - skalę poszczególnych modeli przydałoby się bardziej wyeksponować, bo trochę się jej naszukałem.
A tutaj wyświetlają się zdjęcia nie tego modelu, którego dotyczy opis.

--
pozdrawiam
Piotr


 
07-06-17 09:06  Odp: Hinomaru Hobby Kits => Modele Fine Molds w Polsce
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Oorbanie - wszedłem na podaną stronę i stwierdziłem że przy niektórych modelach (w tym przy wszystkich pięciu okrętach) nie wiadomo, w jakiej są skali. Przeoczyłem coś, czy po prostu oferta jest niechlujnie zredagowana? W ciemno pewnie nikt nie wyda paruset złotych nie wiedząc czy nie dostanie za to czegoś w skali 1:1000 ;-)

 
07-06-17 10:25  Odp: Hinomaru Hobby Kits => Modele Fine Molds w Polsce
OorbaN 

 

Cześć Piotr,

Dziękuje bardzo za zgłoszenie błędu; już poprawiony. W ramach podziękowania za pomoc (w prywatnej wiadomości) prześlę Ci kod uprawniający do darmowej wysyłki zamówienia z mojego sklepu.

Piotr, Akra,

Macie racje, skala nie jest mocno wyeksponowana, będę musiał to poprawić. Na tą chwilę skalę można znaleźć w:
Ścieżce kategorii (zaraz pod górnym paskiem menu)
Pod przyciskiem zakupu (w grupie: Kategorie)
W dodatkowych informacjach pod obrazkami (po kliknięciu na zakładkę Dodatkowe informacje, pierwszy wyświetla się 'opis')

Pozdrawiam,
Jacek
hhkits.com

Post zmieniony (07-06-17 13:39)

 
08-06-17 13:01  Odp: Hinomaru Hobby Kits => Modele Fine Molds w Polsce
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zgadzam się z przedmówcami co do wyeksponowania skali. Chciałem zobaczyć czy są dostępne jakieś akcesoria w skali 1:32 (pasują do kartonowych samolotów 1:33), ale po prostu się nie da bo wszystkie skale są wymieszane razem.

Wielkie brawa za figurki z filmów Miyazakiego! Gdyby nie to że absolutnie nie znam się na plastiku to bym jakąś kupił ;-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
08-06-17 22:13  Odp: Hinomaru Hobby Kits => Modele Fine Molds w Polsce
OorbaN 

 

Cześć Killy,

Dziękuje za wyjaśnienie problemu ze skalą, teraz was rozumiem chłopaki! Budując drzewko po lewej stronie w sklepie kierowałem się założeniem że kupujący szuka wedle schematu Typ oręża => epoka => siły zbrojne i dlatego ułożyłem je skalą na końcu. Ale macie racje że modelarz który ma na półce wiele modeli chce sprawdzić czy do któregokolwiek z nich znajdzie się coś ciekawego. Po lewej stronie dołożę filtr który pozwoli bez wybierania kategorii określić interesującą skalę.

Co do detali w 1:32 to niestety muszę rozczarować bo jest tego bardzo mało. Wyszły pasy fotela identyczne z tymi w 1:48 i lufy działek 20mm do Me109 i FW190. No i to by było na tyle. Gdyby coś was interesowało dajcie znać to dołożę je do następnej wysyłki.

Pozdrawiam,
Jacek
hhkits.com

ps. Najbardziej jestem dumny z Porco Rosso, są odwzorowane naprawdę bardzo wiernie :)

--

Post zmieniony (08-06-17 22:15)

 
09-06-17 21:43  Odp: Hinomaru Hobby Kits => Modele Fine Molds w Polsce
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> kierowałem się założeniem że kupujący szuka wedle schematu Typ oręża => epoka => siły zbrojne

Raczej nie. Większość sklepów ma "typ oręża => skala" albo "typ oręża" i potem możliwość aplikowania filtrów takich jak skala albo producent. Spójrz np. tutaj: https://www.mojehobby.pl/catalog/Modele-kartonowe.html.

> ps. Najbardziej jestem dumny z Porco Rosso, są odwzorowane naprawdę bardzo wiernie :)

Są gdzieś jakieś dokładniejsze zdjęcia w sieci do obejrzenia?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
12-06-17 10:34  Odp: Hinomaru Hobby Kits => Modele Fine Molds w Polsce
OorbaN 

 

No to wczorajszą noc spędziłem na wywracaniu do góry nogami mojej hierarchii produktowej. Detale + Pojazdy Wojskowe gotowe . Dzisiaj w nocy reszta :) Dziękuje za pomoc chłopaki!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024