KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
01-06-17 15:51  Odp: 40 okrętów w Szczecinie
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

W Danii jest wiele małych portów, które obsługują właśnie małe statki, ale tam nie trzeba robić przekopów i pogłębiać dna, wystarczy wybudować nabrzeże w zatoce i już jest port.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
01-06-17 21:58  Odp: 40 okrętów w Szczecinie
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Najger - duńskie kabotażowce to są w praktyce tylko promy pasażersko-samochodowe łączące kontynentalną Danię z wyspami. Ładunki na wyspy są przewożone lorami, które korzystają z promów.
Zero porównania do Elbląga.

 
01-06-17 22:00  Odp: 40 okrętów w Szczecinie
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

cyt. Akra: „ Stoczni nie rozwaliło SLD ani żadna inna partia, stocznia rozwaliła się sama - przez brak modernizacji i inwestycji. (...) Konkurować z Koreą czy Niemcami ta stocznia mogła tak samo, jak firma składająca samochody w garażu może konkurować z Volkswagenem."

Lepiej bym tego nie ujął. Ta stocznia to był jedyny zakład, z którego sam się zwolniłem - właśnie ze względu na różnice w podejściu do pracy. W 2006 roku próbowałem tam wdrożyć rozwijanie elementów przy użyciu komputera, zamiast metodami geometrii wykreślnej, za co dostałem "oficjalną naganę od kierownika"...

cyt. Akra: "Najnowsze informacje o promie z Gryfii: Na pochylnię dawnej Stoczni Szczecińskiej zwieziono trochę blachy, krząta się przy nich grupka spawaczy, mająca wykonać stępkę. Jest jednakże mały problem: powstaje stępka, pomimo że rysowanie planów promu jest wciąż w toku, niezakończone.:

Tą metodą budowany był niedawno katamaran dla Uniwersytetu Gdańskiego. Tu także projektem sterowali urzędnicy z Warszawy, a kasa z budżetu pozwalała na pewną, nazwijmy to, ekstrawagancję. W stoczni składali sekcje, a ja w tym czasie wysyłałem do CTO kolejne wersje kształtu kadłuba do badań modelowych... Ba... Kiedy kadłuby były już w stoczni w zaawansowanym stadium budowy, ktoś nawet próbował przeforsować pomysł, żeby zwiększyć w projekcie odstęp wręgowy, bo otwory przełazowe w dnie podwójnym wydawały mu się za małe... Na szczęście zdrowy rozsądek wygrał i ktoś stwierdził, że pewnych granic nie wypada przekraczać. Podobnych historii o tym projekcie można przytoczyć sporo. Prawda jest taka, że urzędnicy nie mogą zajmować się takimi rzeczami, bo stają się one kompletnie nieekonomiczne. I tyle. A, niestety, ten model tzw. centralnego sterowania, wraca wielkimi krokami.

A już tak na podsumowanie. Niestety, branża stoczniowa zawsze w dużym stopniu była upolityczniona. Taka już jej specyfika. Po przejęciu wszystkich terenów stoczniowych w Szczecinie przez MON, odpuściłem. W tym roku zmieniłem branżę. Możecie wypisywać tu tezy o "odbudowie przemysłu" itp. Ja tą "odbudowę" odczułem na własnej skórze. Dużo by tu pisać o tym, co kilka miesięcy temu zobaczyłem i usłyszałem szukając pracy w Gryfii. Konsekwencja - zmiana zawodu po 10 latach nauki i 15 latach pracy w zawodzie. Poznałem specyfikę pracy w biurach projektowych we Francji, Norwegii, Niemczech i Finlandii. Do skansenu nie wrócę. Ot co... :)

PS. "Schleswig - Holstein" jakiś czas temu był na remoncie w Trójmieście. Gdzieś w zasobach dyskowych chyba mam foto zrobione, jak przepływa obok Westerplatte :)

--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

 
01-06-17 22:36  Odp: 40 okrętów w Szczecinie
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

yanis, czas pokaże co z tego wszystkiego wyjdzie, dobrze że cokolwiek się próbuje, a nie robi nic: ocenimy to wszystko nie po miesiącach, gdy wszystko powstaje w bólach, prowizorce, partyzantce, itp. ale po latach.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
01-06-17 23:19  Odp: 40 okrętów w Szczecinie
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Obym dożył - czego i Wam wszystkim życzę.
Jest takie chińskie przysłowie - "Obyś żył w ciekawych czasach" i nie będę go komentował :-)

 
02-06-17 00:18  Odp: 40 okrętów w Szczecinie
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Ja o owych "ciekawych czasach" wolałbym czytać w pożółkłej gazecie w rubryce S-F, czego i Wam życzę...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
02-06-17 07:32  Odp: 40 okrętów w Szczecinie
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ciekawe teraz czasy choćby pod względem takich 2 wskaźników: bezrobocie najniższe od 26 lat, oraz wiecej Polaków wraca zza granicy niż wyjeżdża. U mnie w globalnej korporacji, gdzie pracuję 18 lat tendencja taka: ciężko znaleźć nie tylko specjalistów, inżynierów, ale też ludzi na produkcję. Nawet nam Bosha konkurującego za miedzą otworzyli na gruzach zaoranego Wrozametu. Zaiste ciekawe czasy, ale to się dzieje na prawdę.

Wracając do okrętów w Szczecinie, Akra, coś zacumowało jeszcze, jak tam sytuacja?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
02-06-17 08:12  Odp: 40 okrętów w Szczecinie
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wczoraj musiałem odstawić auto do warsztatu więc nie pojechałem nad Odrę. Auto powinno być gotowe dziś przed 15:00.
Gdy je odbiorę, jadę natychmiast do portu (mam przepustkę na samochód), bo na terenie portu - co widać doskonale z wysokości tarasów Wałów Chrobrego - stoją co najmniej dwa okręty najnowszej generacji - takie z wysoką nadbudówką o kanciastych kształtach bez żadnych okienek i ozdóbek ;-)

No i zrobię im zdjęcia, które tu zamieszczę.

 
02-06-17 09:25  Odp: 40 okrętów w Szczecinie
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ryszardzie: chińskie OBYŚ ŻYŁ W CIEKAWYCH CZASACH to nie przysłowie, ale PRZEKLEŃSTWO, życzenie danej osobie wszystkiego najgorszego.

 
02-06-17 16:19  Odp: 40 okrętów w Szczecinie
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Zanim Akra wrzuci tu swoje zdjęcia to ja wkleję jedno na zaostrzenie apetytu:



Reszta zdjęć z mojej wyprawy w linku poniżej:

https://drive.google.com/drive/folders/0B0zlBIM3SUDGQ2hXY05ZMDROZDQ?usp=sharing

Te największe i najciekawsze jednostki niestety cumują na terenie portu, do którego jako zwykły śmiertelnik nie miałem wstępu, więc liczę na Ciebie Akra ;-)

"Impreza" mało rozreklamowana w mieście, więc ludzi nie było tyle co na zlotach żaglowców, więc można było porobić spokojnie zdjęcia.

Swoją drogą miasto powinno zagospodarować całą wyspę Grodzką, to wtedy te duże jednostki mogły by cumować po drugiej stronie Odry na przeciwko Wałów Chrobrego.

--

Post zmieniony (02-06-17 18:44)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024