KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
20-03-17 22:56  Skrzydlata Polska i Żołnierz Polski....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Koledzy modelarze i osoby zaglądające na to forum, tak jak napisałem w nagłówku, poszukuję skanów tych dwóch czasopism/ roczników do roku 1989 włącznie.
Były i są to moje ulubione gazety które mogłem w latach młodzieńczych oglądać w szkolnej świetlicy i bibliotece miejskiej. Byłem nimi zafascynowany, tak jest do dzisiaj z tą różnicą, że chciałbym je posiadać w swoim archiwum w formie pdf lub jpg.
Było by miło wrócić wspomnieniami przeglądając kartki tych czasopism. W internecie jest kilka zeskanowanych roczników, szkoda że tylko kilka....Jeśli takowe posiadacie, napiszcie do mnie.
Zapytuję i pozdrawiam,
Marek.


--

 
20-03-17 23:17  Odp: Skrzydlata Polska i Żołnierz Polski....
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Marku, SP z lat 80-tych miałem sporo zachomikowanych w rodzinnym domu. Czy są tam nadal to będę w stanie Ci odpowiedzieć dopiero na wielkanoc. Jeżeli są to Ci wyślę bo mi to już zupełnie do niczego nie potrzebne. Do tego parę numerów WPTiL z przełomu '89-'90 a ŻP to miałem jedynie po 1992r.

--
GG 6801515

 
20-03-17 23:49  Odp: Skrzydlata Polska i Żołnierz Polski....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Jaroslav - dziękuję za czasopisma, trafią w dobre ręce jeśli jeszcze tam są. Koszt przesyłki biorę na siebie, bezwarunkowo.
Dziękuję Tobie za odpowiedz, zawsze warto pytać gdy czegoś sami nie wiemy ......
Marek.

 
21-03-17 07:25  Odp: Skrzydlata Polska i Żołnierz Polski....
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W Żołnierzu najbardziej lubiłem dziewczyny ;):):)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
21-03-17 07:52  Odp: Skrzydlata Polska i Żołnierz Polski....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Namiętnie kolekcjonowałem z ŻP kolorowe rysunki z serii ORĘŻ ŻOŁNIERZA POLSKIEGO. Umieszczano je na dole ostatniej strony.

 
21-03-17 08:26  Odp: Skrzydlata Polska i Żołnierz Polski....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Ja także wycinałem z Żołnierza Polskiego, z ostatniej strony rysunki z samolotami i wklejałem je do zeszytu. Mam ten zeszyt do dzisiaj w Polsce, jak tam będę za niedługo to zrobię fotkę i Wam pokażę. Było jeszcze jedno czasopismo - Skrzydła i Motor, też bardzo ciekawe którego także poszukuję.

 
21-03-17 10:12  Odp: Skrzydlata Polska i Żołnierz Polski....
yak   

Ło mój Boże!!! Namiętnie kupowałem SP i ŻP do czasu, gdy na dyktandzie napisałem "rzołnierz". Ojciec nie wytrzymał i wytłumaczył mi, że nie po to finansuje zakup "ŻP", abym w dyktandzie robił "RzP". Obraziłem się na tytuł i kupowałem już tylko SP. A Starsi niech wytłumaczą młodszym, lub młodsi wyobrażą sobie, yak się kiedyś takie sprawy związane z dyktandem tłumaczyło..... :-) Zostawała niebieska linia na d....

 
21-03-17 11:17  Odp: Skrzydlata Polska i Żołnierz Polski....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wtedy trzeba było się nauczyć ortografii i koniec.Teraz mówisz że masz dysgrafię i możesz pisać z błędami.

 
21-03-17 12:45  Odp: Skrzydlata Polska i Żołnierz Polski....
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ha!
Żołnierz Polski.... W nim znalazłem ogłoszenia o możliwości kupna pierwszych wycinanek GPM- jak jeszcze tak się nie nazywał....
I wtedy mnie wciągnęło i trzyma nadal ;-)
A pamiętam jeszcze przedwojenną wersję ŻP - u dziadka całe, pięknie oprawione w twardą oprawę roczniki... Zaginęły gdzieś po śmierci dziadków...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
21-03-17 16:16  Odp: Skrzydlata Polska i Żołnierz Polski....
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

:-) Gęba się śmieje do wspomnień. Też szukałem swego czasu w/w czasopism. SP można wyszperać na chomiku , gorzej z ŻP.
Jakiś czas temu robiłem porządki w szpargałach i znalazłem kilka wycinków z ŻP. Dzisiaj w dobie netu i dużego wyboru publikacji z całego świata wydaje się to dziwne.

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024