KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
21-03-17 22:54  Odp: Skrzydlata Polska i Żołnierz Polski....
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Widzisz Andy, tutaj wyszło na jaw podejście - kleję stare MM - ja miałem roczniki i Skrzydlatej Polski i ŻP i Morza też. SP kupowałem regularnie od 1972 roku. Do mniej więcej 1990 jak dobrze pamiętam. POCIĄŁEM je , nie miałem miejsca już na takie stosy , pociąłem też ŻP - z lat 80-tych. Zostawiłem sobie wszystkie materiały cykliczne , serie z kamuflażami, planami samolotów, co lepsze fotki. Wszystko mam zachomikowane w szafkach w piwnicy, na zasadzie "przyda się"..... SP od kiedy stała się miesięcznikiem nie kupuję. Oglądam bieżące numery w empiku, są lepsze i ciekawsze wydawnictwa dotyczące lotnictwa.
Mam takie szczere chęci uporządkować te materiały, jeśli będziesz je w stanie zagospodarować, mogą kiedyś trafić do Ciebie. Trafiły by w dobre ręce.... :-))))

 
22-03-17 14:45  Odp: Skrzydlata Polska i Żołnierz Polski....
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Jak widzę poruszane są tematy mi bliskie. Na strychu mam kilkadziesiąt roczników Żołnierza Polskiego. Z niektórych z nich wyciąłem rysunki sprzętu wojskowego. Ale w większości są nienaruszone. Podobnie ze Skrzydlatą Polską, Letectwi i Kosmonautika, Zrób Sam. O Modelarzu i Małym Modelarzu nie wspominając.
Młodsi modelarze nawet nie wiedzą, że z tych gazet wyczytywało się wiele o sprzęcie wojskowym polskim i zagranicznym. Dziś to w zasadzie makulatura.

--
gienek

 
22-03-17 14:51  Odp: Skrzydlata Polska i Żołnierz Polski....
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Tjaaa... Jest co wspominać. Swój zeszyt też jeszcze gdzieś mam. :)

Biegało się do kiosku po nowe numery.
Skrzydlatą samodzielnie kupuję od 78 roku do dziś.
Trochę się tego uzbierało choć bardzo bezładnie i czasem z jakąś dziurą. Do tego jeszcze LAI, Raport WTO,Model Fan.
Chętnie oddam komuś zainteresowanemu bo wyrzucić to jednak nie mam serca...

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
22-03-17 20:17  Odp: Skrzydlata Polska i Żołnierz Polski....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

piotter - ja chętnie przyjmę wszelkie czasopisma, jestem jak antykwariusz, lubię do nich zaglądać. Wiele razy mówiłem żonie, że chętnie bym otworzył taki antykwariat i skupował czasopisma, ciekawe książki o modelarstwie i lotnictwie w szczególności. Inni marzą o zamorskich podróżach, nowych samochodach a mnie wystarczy mój stryszek i moje skarby minionych dekad w postaci gazet, roczników i innych druków. Mam już w domu wiele kompletnych roczników Poznaj Swój Kraj, Świat i innych czasopism czasów PRL-u.
Lubię je przeglądać, mają wiele ciekawych zdjęć. Ostatnio także stałem się posiadaczem skanów tygodnika młodzieży lotniczej Skrzydła i Motor. Fajna sprawa, coś o lotnictwie i modelarstwie. Dodać muszę iż oprócz modelarstwa kartonowego zaczytany jestem lekturą miesięcznika Poznaj Swój Kraj. Niesamowite artykuły o Polsce, kulturze, zabytkach i ciekawych miejscach, polecam gorąco. Chciałoby się tam być wszędzie póki żywota wystarczy, Polska ma malownicze miejsca i ciekawe zabytki. Jest czasopismo ale i jest/ był taki program telewizyjny pt Dookoła Wojtek Polska. Genialny po prostu i w dwóch słowach,
mam prawie wszystkie odcinki. Cóż mogę dodać, jestem zwykłym człowiekiem z dziwaczną pasją.
Pozdrawiam Was wszystkich,
Marek, mól gazetowy.....

 
26-04-17 16:07  Odp: Skrzydlata Polska i Żołnierz Polski....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Jaroslav - napisz mi Twój nr telefonu to zadzwonię do Ciebie,

marek.kowak@vp.pl

 
26-04-17 21:32  Odp: Skrzydlata Polska i Żołnierz Polski....
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tutaj należy jeszcze wspomnieć, że istniał jeszcze tygodnik WL i WOPK pod nazwą ,, Wiraże ,,

 
26-04-17 23:17  Odp: Skrzydlata Polska i Żołnierz Polski....
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Było, było i to całkiem ciekawe pisemko :) miałem kiedyś kilka numerów.
Marku, pamiętam o Tobie, więcej info masz na poczcie ;)

--
GG 6801515

 
03-05-17 20:31  Odp: Skrzydlata Polska i Żołnierz Polski....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Witam wszystkich czytających mój wpis w tym temacie, znalazłem mój stary zeszycik z wklejonymi tematami z Żołnierza Polskiego. Dawno to było, frajdę sprawiło.
Takie były moje początki kiedy zaczynałem interesować się modelarstwem tak na poważnie, zbierałem różne wycinki i rysunki z samolotami głównie. Ot takie wspomnienie młodości....


--

 
03-05-17 21:54  Odp: Skrzydlata Polska i Żołnierz Polski....
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wspomniane tut kolorowe, kwadratowe obrazki z ostatniej strony Żołnierza Polskiego zbierałem również.
Zaczęły sie ukazywać pod koniec lat sześćdziesiątych, były specjalnie przeznaczone do zbierania i wycięcia.
Pierwszym obrazkiem był chyba samochód pancerny wz.34 ?, a ŻP był formatu A3 albo ździebełko nawet większy.
Ide se pochlipać do kącika z żałości. :))

 
09-05-17 17:17  Odp: Skrzydlata Polska i Żołnierz Polski....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Dzisiaj byłem na czytelni w bibliotece w Zielonej Górze gdzie przeglądałem rocznik 1969 Żołnierza Polskiego. Faktycznie były takie karteczki do wycinania i kolekcjonowania na ostatniej kartce czasopisma. Nazywało to się - Oręż Żołnierza Polskiego, pięć serii. Początek w roku 1967 z numerem pierwszym T-34. Poniżej karteczka poglądowa z tej serii przedstawiająca ORP Błyskawica.


--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024