KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
28-04-17 07:55  Odp: Zbieranie stempli oraz frankatur - czyli hobby nie kartonowe
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

„...PISAŁEM o statkach "pod polską banderą" (ich nie ma) a NIE O POCHODZENIU NARODOWOŚCIOWYM ZAŁÓG”.

No to zacytujmy fragment Twojej poprzedniej wypowiedzi:
„Na statkach pod "obcą banderą" (ZAŁOGI WIELONARODOWOŚCIOWE, na kontraktach)”

Ale co do „meritumu” to oczywiście w pełni się ze sobą zgadzamy :-)

 
28-04-17 09:11  Odp: Zbieranie stempli oraz frankatur - czyli hobby nie kartonowe
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Ryszard: Owszem, Błyskawica oraz Dar Pomorza mają swoje stemple, te mam :) Ale podejrzewam, że to właśnie dlatego, że są udostępnione do zwiedzania.

Do wszystkich innych armatorów zarządzających polskimi statkami napisałam, ale póki co cisza. Wydaje mi się jednak, że praktyka pisania listów tak jak wspomniałeś poszła w tak dalekie zapomnienie, że raczej nie ma na to szans. Pozostają zatem wydania archiwalne.

Wspomniane przez Ciebie białe kruki można podejrzeć np. tutaj:
http://www.seemotive.de/html/dgbla.htm
Są wspaniałe. A ich unikatowość (znaczki i stemple robione głównie ręcznie, prymitywnymi metodami) sprawia, że jeszcze dodatkowo zyskują na wartości. Niestety nie mam, ale wszystko przede mną.

A za list pięknie dziękuję, jak tylko dojdzie nie omieszkam poinformować, że jest w moich rękach.


Akra: No właśnie. Ludzie nie piszą listów z wielu przyczyn. Nieterminowość dostaw przez pocztę, zaginięcia przesyłek, drogie znaczki. A przede wszystkim czas. Każdy chce mieć wszystko już teraz, natychmiast. Jednak bywają okazje, kiedy wysłanie listu czy kartki może być choćby zwykłą pamiątką. Ja gdy jestem na jakimś wyjeździe, wakacjach, delegacji to zawsze wysyłam kartki z pozdrowieniami do najbliższych, aby i oni mieli z niego jakąś frajdę.
Ja osobiście listy uwielbiam. Pisać, czytać, wysyłać, otwierać. Gdy listonosz przynosi mi jakąkolwiek przesyłkę to zawsze czuję się jak małe dziecko otwierające prezent bożonarodzeniowy pod choinką. Uwielbiam :)

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
28-04-17 10:00  Odp: Zbieranie stempli oraz frankatur - czyli hobby nie kartonowe
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ramzesie, ludzie nie piszą "zwykłych" listów bo z chwilą rozwoju telefonii komórkowej - oraz e-maili - ich pisane i wysyłanie zwykłą pocztą straciło sens. Ja np. czasem rozmawiam na Skype z kolegą z Australii - nie dość że normalnie rozmawiamy, to jeszcze się widzimy. Cóż lepszego może zaoferować zwykły list?

Pomyślę czy nie zrobić Ci prezentu z dwóch oryginalnych odbitek stempli zrobionych z linoleum przez kolegów z którymi byłem internowany w Wierzchowie Pomorskim. Są one oczywiście bardzo "okolicznościowe". Dziś lub jutro pokażę je tutaj, a potem pomyślę :-)

Aha, a ja nie lubię wyjmować kopert ze skrzynki bo wiem, że to jakiś kolejny rachunek :-)

Post zmieniony (28-04-17 10:09)

 
28-04-17 11:36  Odp: Zbieranie stempli oraz frankatur - czyli hobby nie kartonowe
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Akra: No internowanie może nie jest "okolicznością" jaką zwykle ma się na myśli mówiąc "okolicznościowe". Niemniej zapewne to ciekawe i oryginalne pamiątki.

Pomyśl zatem. Będę wdzięczna :)

A niezależnie od decyzji chętnie popatrzę.

Sama nie posiadam, ale w sieci można natrafić na sporo przykładów wydań poczt solidarnościowych i internowania:
http://pocztapodziemna.salon24.pl/453242,poczta-z-obozow-internowania-1982
http://andrzej.piesiak.pl/?p=1135
http://www.wszechnica.solidarnosc.org.pl/?page_id=2537
i coś z Wierzchowa:
http://4.bp.blogspot.com/-VsnZHkdAw0Q/VmcYjo7WKLI/AAAAAAAAIrw/PJv-X64_5X0/s1600/wierzchowo.jpg
http://www.polskieradio.pl/files/e7dd7be4-9834-491e-86b4-0c77b6b9b2f0.file?format=217x119
Zadziwia dokładność i staranność ich wykonania.

Odbiegając od tematu Solidarności i obozów internowania, właśnie na statkach bardzo często funkcjonowały tego typu stemple. Podobnie zresztą było również w wojsku, czego dowodem są chociażby listy z misji zagranicznych naszych rodaków. Mam kilka przykładów m.in. z Iraku i Afganistanu.

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
28-04-17 19:58  Odp: Zbieranie stempli oraz frankatur - czyli hobby nie kartonowe
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Oto odbitka (oryginał!) stempla wykonanego przez kolegę z Wierzchowa Pomorskiego w trakcie internowania. Odbitka ma wymiary 6,5 x 10 cm



--

 
28-04-17 20:27  Odp: Zbieranie stempli oraz frankatur - czyli hobby nie kartonowe
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Listów już od dawna nie piszę natomiast wysyłam okolicznościowe pocztówki z życzeniami do bliskich.
Wyszukuję w antykwariatach "starocie" i szmiry jak np. malowane różyczki upiększone złotym proszkiem (?), gołąbki z gałązkami i wstęgami " z okazji imienin", całujące się aniołki itp. Wiem, że nikt ich nie wyrzuca i są zbierane.

 
29-04-17 03:33  Odp: Zbieranie stempli oraz frankatur - czyli hobby nie kartonowe
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Akra: wspaniały stempel. Aż miło popatrzeć :)

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
29-04-17 13:04  Odp: Zbieranie stempli oraz frankatur - czyli hobby nie kartonowe
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jeśli na mojego mejla (dasz radę do niego dojść?) podasz mi adres, to... a niech tam! Sobie zostawię kserokopię :-)

 
29-04-17 16:38  Odp: Zbieranie stempli oraz frankatur - czyli hobby nie kartonowe
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Ramzes, jeśli interesują Cie stemple ze statków to mogę coś zorganizować i podesłać.

--
pozdrawiam
Piotr


 
02-05-17 07:01  Odp: Zbieranie stempli oraz frankatur - czyli hobby nie kartonowe
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Akra: poszło na mejla.

Piotr D.: oczywiście, że jak najbardziej interesują. Jeżeli masz możliwość coś zorganizować to będę bardzo wdzięczna :)

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024