KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
02-03-17 20:01  Odp: Powrót do kartonu i pytanie o pisma modelarstwa kartonowego
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

A to ciekawe... czyli w kartonie nie trzeba być artystą, żeby pomalować i poweatherować model??? Ani technikiem w plastiku? Zapraszam do modelarni, gdzie ja spędzam czas, tam drogie kolegi szybciutko zweryfikują swoje separatystyczne poglądy :D

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
02-03-17 20:50  Odp: Powrót do kartonu i pytanie o pisma modelarstwa kartonowego
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Zacytuję Pana Stanisława " kartoniaż sklei każdy plastyk, nie każdy plastykowiec sklei karton" i tyle w temacie.

 
02-03-17 22:25  Odp: Powrót do kartonu i pytanie o pisma modelarstwa kartonowego
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

A ja uważam że to rozmowa na temat wyższości świąt Wielkanocnych nad Bożym Narodzeniem i na odwrót...

--
54323031

 
03-03-17 11:20  Odp: Powrót do kartonu i pytanie o pisma modelarstwa kartonowego
Left Eye   

No tak ale ja pisząc to zakładam że model jest już pomalowany tzn. w drukarni wydrukowany. Oto mi chodzi. Bo po co mam jeszcze malować już wydrukowany?
I nie seperatystyczne poglądy tylko siedziałem z 10 lat w plastiku i złożenie modelu plastikowego to aż takie trudne nie jest, ale pomalowanie i weathering już tak. Nieraz gryzłem paznokcie jak malowanie mi nie wyszło. Natomiast karton, no cóż... Malować nie trzeba umieć ale ładnie złożyć to już tak.

I właśnie o to mi chodziło pisząc artysta i technik. Choć może jest to troche niefortunne sformułowanie.

--

Post zmieniony (03-03-17 11:21)

 
03-03-17 12:41  Odp: Powrót do kartonu i pytanie o pisma modelarstwa kartonowego
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dążenie do wykazania wyższości modelarstwa kartonowego nad plastikowym lub odwrotnie mają taką samą wartość jak wykazywanie wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia ;-)
Proponuję odnosić się z wzajemnym szacunkiem i podziwem.
Nie bądźmy tacy jak nasz grajdoł polityczny...

A swoją drogą to szkoda,że nie ma pisma modelarzy kartonowych. Chociaż w internecie można odnaleźć i tak tyle stosownych fotek i treści,że może zabraknąć czasu na sklejanie ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-03-17 12:52  Odp: Powrót do kartonu i pytanie o pisma modelarstwa kartonowego
Left Eye   

Ale o co chodzi???? Przecież ja nie wywyższam ani plastiku nad kartonem ani odwrotnie... Nic nie miałem takiego na myśli. Absolutnie. I zgadzam się że powinien być szacunek wzajemny między plastikowcami a kartonowcami.

Ja za bardzo nie rozumiem o co panu moderatorowi chodzi? Powtarzam jeszcze raz, nic mi takiego nie przyszło nawet do głowy.

--

 
03-03-17 13:40  Odp: Powrót do kartonu i pytanie o pisma modelarstwa kartonowego
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Luuuz!
Ja tylko dołączam swoje 3 grosze do dyskusji...
Nikogo nie pokazuję palcem ;-)
Przedstawiam problem tak jak ja go widzę.
Każde ,inne zdanie szanuję i nie będę się spinał, by kogoś przeciągać na swoją stronę.
Jak powiedziałem - szacunek i uznanie.
I spokój ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-03-17 16:50  Odp: Powrót do kartonu i pytanie o pisma modelarstwa kartonowego
Left Eye   

OK w porządku. Wprawdzie ludzie mają różne zdanie ale ja też nie jestem kłótliwy i też nie staram się nic na siłe. Spoko.

--

 
03-03-17 21:16  Odp: Powrót do kartonu i pytanie o pisma modelarstwa kartonowego
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

A mnie chodziło o to, że kartonówki też można malować i weatherować. Mam też kolegów, którzy dodają do modeli plastikowych papier, karton, polistyren czy kształtki styrodurowe... i tu już sklejanie plastiku przestaje być takie proste. Ale pozostawmy to, bo szkoda pianę bić.

Niestety pisma "kartoniarskiego" niet, jednak Super-Model mnie – "kartoniarzowi paprokowi" – bardzo się przydaje, choć dotyczy tylko paparania kartonu, a nie budowy jako takiej. :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024