KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-03-17 10:07  Powrót do kartonu i pytanie o pisma modelarstwa kartonowego
Left Eye   

Witam po latach

Wróciłem po prawie 10 latach do kartonu. I mam pytanie. Otóż modelarze plastikowi mają swoje pismo Super Model o modelach plastikowych. Mam pytanie czy istnieją jeszcze jakieś pisma konkretnie o modelarstwie kartonowym? Bo wiem że kiedyś na początku milenium było ale nie pamiętam nazwy...

--

 
01-03-17 10:35  Odp: Powrót do kartonu i pytanie o pisma modelarstwa kartonowego
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kartonówka, Kartonowy FAN, ale chyba już się nie ukazują. Raczej stricte kartonowego czasopisma już nie ma.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
01-03-17 11:02  Odp: Powrót do kartonu i pytanie o pisma modelarstwa kartonowego
Left Eye   

Kartonowy Fan. Dokładnie o tym myślałem. Ale chyba się jeszcze wydaje, bo ostatni numer to 2007/coś tam. MM też ma takie oznaczenie. Więc chyba jeszcze jest wydawane.

--

 
01-03-17 11:40  Odp: Powrót do kartonu i pytanie o pisma modelarstwa kartonowego
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Opóźnienie numeracji MM jest legendarne... Pisma jako takiego faktycznie nie ma.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
01-03-17 16:46  Odp: Powrót do kartonu i pytanie o pisma modelarstwa kartonowego
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A mamy, dzięki bogu i partii 2017 :-D Ostatni wydany numer Kartonowego FANa to 1-2/2007 i to była chyba jego data naturalnej śmierci. Później ukazywały się chyba, dość krótko, tylko same wycinanki jako seria Modele Kartonowego FANA.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
01-03-17 16:50  Odp: Powrót do kartonu i pytanie o pisma modelarstwa kartonowego
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kartonowego Fana i Kartonówki nie ma już ładnych parę lat, więcej niż 10. O wydawanych na bieżąco modelach okrętów i statków - czyli wszystkiego, co pływa,możesz poczytać w numerach Modelarstwa Okrętowego. Od kilku numerów mamy też doskonały cykl artykułów
Grześka Nowaka (McGregor ) o poszczególnych seriach okrętów, tam też jest sporo o modelach kartonowych. W MO znajdziesz mnóstwo fotek wspaniale wykonanych modeli z kartonu, i nie tylko. :-))))))

 
02-03-17 09:50  Odp: Powrót do kartonu i pytanie o pisma modelarstwa kartonowego
Left Eye   

Szkoda... Pamiętam ten jeden numer KF i bardzo mi się podobał. To niesprawiedliwe że plastikowcy mają a my nie...

--

 
02-03-17 11:59  Odp: Powrót do kartonu i pytanie o pisma modelarstwa kartonowego
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Papierowe czy plastikowe puzzle co za różnica. Ktoś złośliwy z drugiej strony mógłby powiedzieć że kartoniarze to też nie modelarze. Ot, misiowe wycinanki tylko troszkę bardziej skomplikowane.
Miłośnicy standardu faktycznie nie mają w czym wybierać ale "zaprzańcy" kartonowi którzy malują swoje modele z powodzeniem korzystają z poradników przeznaczonych dla plastikowców.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
02-03-17 12:42  Odp: Powrót do kartonu i pytanie o pisma modelarstwa kartonowego
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Jeśli ktoś twierdzi, że klejenie modeli plastikowych to "składanie plastykowych puzli", to proponuję, żeby spróbował takie puzle ładnie złożyć, przygotować do malowania i pomalować. Zaręczam, że nie jest to taka prosta sprawa.

--
pozdrawiam
Piotr


 
02-03-17 18:05  Odp: Powrót do kartonu i pytanie o pisma modelarstwa kartonowego
Left Eye   

Zgadzam się. Złożyć w całość. Potem jeszcze pomalować. I do tego dochodzi jeszcze weathering. To wszystko wydaje się proste a takie nie jest.

Pisze stary plastikowiec.

Jeszcze dodam że przy plastiku trzeba być arystą natomiast przy kartonie dobrym technikiem. Jedno nie ma się do drugiego. Dwa różne światy.

--

Post zmieniony (02-03-17 18:34)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024