KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 41 z 107Strony:  <=  <-  39  40  41  42  43  ->  => 
11-04-17 20:08  Odp: Językowy miszmasz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

ZbiG - lokalna prasa to "Dziennik Bałtycki" zapewne znany Tobie chociażby z tytułu.
A czytać taką prasę jak również inną "miastową/osiedlową" jest jak najbardziej wskazane by wiedzieć co się dzieje na "własnym podwórku".

 
11-04-17 20:53  Odp: Językowy miszmasz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dziwne, że nie znasz tego słowa Ryszardzie http://obcyjezykpolski.pl/absmak/

 
11-04-17 21:35  Odp: Językowy miszmasz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Bardzo dobrze, wręcz wspaniale, że do tej pory nie znałem tak jak innych w rodzaju tajming, iwent i podobnych bzdur, ale na nieszczęście poznałem. :-(

 
11-04-17 21:49  Odp: Językowy miszmasz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Co ma piernik do wiatraka ?
Nie godzę się na nowomowę niezależnie od tego gdzie jest ona używana.
Ot, przykład z ostatniej chwili z portalu info:
"Jesteś gotowa na bikini czelendż?[!!!] Czy twoje ciało zasługuje na to, by je pokazać publicznie? "
Porąbało tych dziennikarzy czy co ?

Post zmieniony (11-04-17 21:50)

 
11-04-17 22:10  Odp: Językowy miszmasz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Spokojnie Ryszard akurat słowo absmak zupełnie nie pasuje do zestawu jaki zaprezentowałeś, biorąc pod uwagę ile masz lat to słowo powinno być ci znane stąd moja uwaga.

Tak przy okazji to Zbig długo będziesz jeszcze te polityczne brednie wstawiał na forum, jest to kolejny temat, gdzie to robisz ?

 
13-04-17 20:42  Odp: Językowy miszmasz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Znów natrafiłem na portalu internetowym na "nowość":
" Nie posiadam żadnej insajderskiej [!] wiedzy na ten temat, oprócz tego, co było..."
Tylko czekać a przeczytamy też o wiedzy "outsajderskiej".

 
13-04-17 21:58  Odp: Językowy miszmasz
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jest takie coś jak Rada Językowa, czy coś tak jakoś,
grono znawców zbierające się co jakiś czas i ustalające jakieś tam coś tam cośtam o języku polskim.
Natknąłem się na to grono, podczas sprawdzania czy potworek "psycholożka" to forma prawidłowa, czy wymysł dzisiejszych medyjów.

Okazało się, że jestem nieukiem i cepem, bo Rada ta uznaje potworki "psycholożka, ministra, premiera, profesora " za prawidłowe.

Niech se tam będzie, ale mię się ta psycholożka kojarzy z lochą, nie wiem dlaczego.

 
16-04-17 08:46  Odp: Językowy miszmasz
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ryszard: W naszym języku nie ma jednego słowa znaczącego to samo, co OUTSIDER.
Niewykluczone że się w końcu spolszczy na AUTSAJDER. Wygląda fatalnie, ale np. ZEWNĘTRZNY zupełnie nie oddaje znacznie słowa OUTSIDER. Najkrótszy równoważny polski zwrot to KTOŚ Z ZEWNĄTRZ - brrr...

Sportowego terminu OUT (z najbliższej rodziny OUTSIDERA!) też nie dało się zgrabnie spolszczyć i dlatego od wielu lat mamy AUT, który nikogo nie boli. Pewnie tak samo będzie z AUTSAJDEREM.


Brystol: No i koniecznie musi być BLACHARA, PILOTKA, SZOFERKA (KIEROWCZYNI?), MECHANICZKA. Patrząc z drugiej strony trzeba wprowadzić męską formę słowa GEODETA (które jest identycznie żeńskie jak MINISTRA, PREMIERA, PROFESORA!). Mężczyzna zatem to GEODET!

Halogen: Absmak istnieje w słowniku, ale jego używanie wydaje mi się być snobizmem.

Post zmieniony (16-04-17 13:58)

 
16-04-17 09:29  Odp: Językowy miszmasz
yak   

Dochodzi się w ten sposób do absurdu, że używanie słów ze słownika musi być poparte certyfikatem "niesnobiczności" i akceptacji starych zgredów oraz dodatkowo uwzględniać polityczne sympatie mniejszości pokonanej w wyborach? Super.

 
16-04-17 10:54  Odp: Językowy miszmasz
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

yaku: to co napisałeś, ma swoje określenie: REDUCTIO AD ABSURDUM.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 41 z 107Strony:  <=  <-  39  40  41  42  43  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024