KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 22Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
14-02-18 17:31  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To nie zaśnij!
Mnie niestety nie stać na gabloty (opisałem moją sytuację w osobnym wątku, gdzieś tu w tym dziale jest poniżej). Mam Titanic, jakieś 135 cm, Hiei też długi, Ticonderoga (krążownik rakietowy) też kawałek kajaka, do tego kilka niszczycieli, musiałbym w totka wygrać, żeby to wszystko zaszklić. Na razie maziam mokrymi pędzelkami i wmawiam se, że takie spędzanie czasu z modelami sprawia mi podobną frajdę jak ich budowanie.

Post zmieniony (14-02-18 17:36)

 
14-02-18 19:04  Odp: Śpicie? XXXII
Waldemar   

Myślę,że wygięte z drutu prostokąty czy tam jakieś inne kwadraty ,na to naciągnięty worek foliowy odpowiednich rozmiarów zawiązywany od otwartej strony załatwi sprawę. Użycie worka na śmieci może zaowocować wyniesieniem owego wraz z zawartością do śmietnika. Trzeba uważać :-)

 
14-02-18 19:37  Odp: Śpicie? XXXII
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Gablota ale nie szklana tylko z tektury poklejonej taśmą.
Parę lat tak przechowywałem model podczas budowy i kurzu nie było. Jedyna wada to nieprzezroczystość ale nie piszemy tu o estetyce tylko o ochronie przed kurzem i kosztach.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
14-02-18 20:46  Odp: Śpicie? XXXII
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

[/URL]
kawałki mdf sklejone wikolem w kątownik i po połączeniu obłożone folią strecz.

--

Post zmieniony (15-02-18 07:49)

 
15-02-18 00:08  Odp: Śpicie? XXXII
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

A ja nie śpię i spać nie będę. Kolejna nocka w pracy, więc co mogę to sobie przyniosłem do dziergania. Niestety, Daru Młodzieży nie mogę przynieść do pracy, wobec czego wyblinek nie skończę tak szybko, a szkoda bo miał bym już olinowanie stałe zrobione. Natomiast mogłem wziąć mniejsze elementy i dzisiaj powstanie artyleria 152 mm do Romy, a przynajmniej wieże... bez luf...
No to pozdrowienia dla wszystkich "nocarzy".

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
15-02-18 00:45  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

IJN Łukaszu- można poprosić działającą fotkę? Ta sie nijak nie chce mi otworzyć.

--

 
15-02-18 02:50  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ZbiG-u- statka jakiegoś kleisz? Oj, goń wnuczkę zacną do fot wklejania w komputra!!

--

 
17-02-18 00:23  Odp: Śpicie? XXXII
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

A ja nie śpię-tylko kleję. Na węglarkę mnie naszło-wąskotorową. Z Answera. Niby prosta,bez hamulców ale drobnicy przy wózkach trochę jest. No i malować niestety trzeba będzie. Oznaczenia taborowe zostały żle wydrukowane. A w drugim wagoniku ,krytym jest prawidłowo. Jak się zmęczę, to pójdę spać. Pieca pilnować na szczęście nie muszę.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
17-02-18 01:42  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja nie śpię ze stresu. Coraz gorzej ze zdrowiem, sytuacja z pracą może być tragiczna, kończy mi się 01.04 okres maksymalny L4, lekarz neurolog termin wyznaczył na 27.02, wcześniej się nie da. Do pracy nie wrócę, nie potrafię chodzić, czekam na wyznaczenie operacji. A to po rezonansie, po 10.04. Mogę iść na świadczenie rehabilitacyjne, ale temin składania wniosku min 6 tyg przed końcem L4. To się doktor kropnął w wyliczaniu, bo ten termin składania mija jutro. Nie wiem, co będzie. Dziękuję za wsparcie, polatałem po rehabilitantach, kręgarzach. Nie pomogło. Nie wiem, cud ma się jakiś wydarzyć, żebym żył normalnie? Nie wiem, co będzie, boję się, że pęknę, pęknie całe moje życie. Nic nie wiem, stres mnie zżera.

--

 
17-02-18 14:21  Odp: Śpicie? XXXII
GrzechuO   

"Sześciotygodniowy termin na złożenie wniosku [o świadczenie rehabilitacyjne - dop. mój], jak już wcześniej wspomniano, nie wynika wprost z przepisów. Niedotrzymanie go nie spowoduje zatem żadnych ustawowych konsekwencji. Nie ma też mowy o tym, by organ rentowy odrzucił bez rozpoznania spóźniony wniosek pracownika."

Więcej m.in. tutaj:
http://www.zasilki.pl/artykul,1652,4857,termin-na-zlozenie-wniosku-o-swiadczenie-rehabilitacyjne.html

Im szybciej złożysz wniosek, tym krótsza będzie ewentualna przerwa pomiędzy wypłacaniem świadczenia chorobowego i rehabilitacyjnego.
Zakładam oczywiście, że przy posiadanej dokumentacji medycznej przyznanie świadczenia jest przesądzone.

--
Pozdrówka

GrzechuO

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 22Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024