KARTON CAFE   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 41Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
11-02-17 01:37  Śpicie? XXXII
wasia 

Na Forum:
Galerie - 9

No tak, śpimy...

Odpowiedz na tę wiadomość 

11-02-17 15:04  Odp: Śpicie? XXXII
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

No, tak. Aby cóś nie pękło w czymś tam gdzieś tam, piszemy w nowo otwartym rozdziale.
Bariery na "Olimpii", pomimo oporu ciągu dalszego pomalowałem. Nie wyszło tak jakbym chciał, farba jest albowiem już mocno przeterminowana; innej, niestety nie mam: - jak się nie ma, co się lubi, to się ma, co się nie lubi otóż.
Oczki dokuczają, i, pomimo weny, która jak na złość z wojażu do San Escobar powróciła, papierków na razie sklejać nie mogę.
Proszę sobie wyobrazić: muszę LEŻEĆ w biały dzień! I - z jakimiś goownami na oczach!
To się w pale nie mieści, jak mawiał znajomy milicjant...

14-02-17 00:30  Odp: Śpicie? XXXII
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 24

Prace nad suszką trwają. Jest tylko mały problem, brak pełnej numeracji części. Właśnie kolejny raz przeglądam to co mam i próbuję dobrać na czuja to wszystko do kupy.

14-02-17 03:17  Odp: Śpicie? XXXII
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

No, kadłub "Junaka" gotowy. Aliści zgryz to nie lada. Jeśli oryginał był tak "dokładnie" rozrysowany, to nie dziwię się, dlaczego tak ciężko było ulepić go sześćdziesiąt lat temu. Biorąc jeszcze pod uwagę moje ówczesne "doświadczenie" i brak porządnych klejów...
Myślę, iż skanowanie nie powinno odkształcić tej wycinanki do stopnia wprost niesłychanego! Poza tym - druk, niestety CYFROWY, co jest dodatkowym "udogodnieniem".
Jednakowoż darowanemu koniowi pod ogon, czy gdzie tam, się nie zagląda!
Szkoda, Marku, iż nie wydrukowałeś tego "Junaka" na cieńszym kartonie, i, na zwykłej "plujce". Byłoby łatwiej robić i ładniej wyglądałyby krawędzie elementów giętych.
Niemniej jednak DZIĘKUJĘ jeszcze raz: przypomniałem sobie czasy dzieciństwa!
A jak się nie ma, co się lubi, to się ma, co się nie lubi otóż.

14-02-17 22:49  Odp: Śpicie? XXXII
Winek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9

- 10

No i kolejne knucie wychodzi na światło dzienne.
Nie myślałem Zbyszku, że jesteś aż taki tajemniczy.
Ledwo się chwali Olimpią, cichaczem skleił Messera, a tu już Junaka obrabia.
No brawo OP!
Idem spaćku.
Wszystkim spokojnych snów (lub owocnego knucia).

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

15-02-17 00:17  Odp: Śpicie? XXXII
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

ŚPICIE?
Na dzisiejszy wieczór wystarczy: osłony cylindrów, wlot powietrza do gaźnika, stateczniki poziome, zamontowanie szwanckufy, wyrysowanie dźwigara z odpowiednimi wzniosami, przygotowanie tego dźwigara do montażu przez nasycenie go CA, wycięcie i przygotowanie do montażu centropłata i płatów - zajęło mi to cały wieczór.
Uprzejmie proszę: - knujcie! Azja w step uszedł i z wiernymi Lipkami łotrostwo jakieś musi szykuje...
Kochane śpiochy! Wy niczym się nie przejmujcie. Sen to najlepsze lekarstwo otóż.
Na wszystko.

15-02-17 00:59  Odp: Śpicie? XXXII
Wojciech Cięciwa   

Idziemy spać .....

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

15-02-17 22:49  Odp: Śpicie? XXXII
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

Śpicie?
Dzisiaj będzie senność kartonowa. Przymusowa. Pani, która zaglądała mi głęboko w oczy zaleciła, coby nieco wypocząć. Nasz ulubiony ciąg dalszy wypoczywa więc sobie wygodnie i wielce sobie chwali to zajęcie.
Aliści knuć nie przestanę. I, co gorsza, nocnych Marków o to knucie usilnie upraszam: - Azję na pal!
A śpiochom zazdrościć jedynie można ich beztroski.

17-02-17 00:59  Odp: Śpicie? XXXII
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

Śpicie?
Nasz ulubiony ciąg dalszy nastąpił. "Junakowi" brakuje tylko podwozia i oszklenia kabiny. Resztę załatwił już po znajomości... - no.kto? - Wiadomo: nasz ciąg dalszy!
Nocnym Markom zatem knucia owocnego życzę, a śpiochom... - cóż im życzyć wypada, skoro śpią? Lepiej nie budzić.

18-02-17 01:00  Odp: Śpicie? XXXII
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

Mogę spokojnie iść spać: - "Junak" ukończony. Ciąg dalszy odsapnął i również na spoczynek się udał. Z kolei nastąpiło - jeszcze bardziej od ciągu dalszego ulubione - zakończenie.
Zobaczymy, co postanowi po odpoczynku nieustający ciąg dalszy!
O knuciu wspominał już nawet nie będę; wiadomo - Azja Tuhaj Beja syn, niecne zamiary względem Baśki powziął i koniecznie na konia swego chciałby ją posadzić...
Śpiochom dobrego wypoczynku życzę i jeszcze lepszego obudzenia się!

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 41Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018