KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
09-02-17 18:53  Odp: sami popatrzcie, ręce opadają....
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

W moim środowisku ( i pokoleniu) za nazwanie kogoś konfidentem najbardziej pokojowa osoba dała by bez zastanowienia w pysk tak mówiącemu.

Jeżeli nie rozróżniasz donosicielstwa, konfidencji od zgłoszenia kradzieży, oszustwa to jesteś albo smarkaczem o nikłym pojęciu o świecie, albo sam jesteś zwolennikiem kradzieży.

Nie wiem ile masz lat, nie wiem kim jesteś, dla mnie jesteś typowym przedstawicielem znacznej grupy, dla której jak Kali ukraść to dobrze, jak Kalemu to przestępstwo.

Żal tyłek ściska na taka postawę.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
09-02-17 19:10  Odp: sami popatrzcie, ręce opadają....
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Jezu, toż to ta zaraza umysłowa spod linku dotarła na to forum. Ciekawiło mnie kiedy to nastąpi. Niestety,

Co to biedne forum zawiniło?


Z obserwacji jednak Rajkubowi mogą powiedzieć, że wyznający tą śmieszną ideologię są zazwyczaj w wieku do 18 ( starsi niż 18 lat to już niestety przypadki kliniczne, którym naprawdę głęboko współczuję. młodsi siłą rzeczy bardziej naiwni łapią chwytliwe hasełka ) - owszem pełni najlepszych chęci budowy świata według jakiejś śmiesznej, strasznej i komicznej wizji, która ulęgła się jakimś amerykańskim pseudointelektualistom - chociaż nawet włączenie wyrazu intelektualistów do ich określenia jest moim zdaniem stanowczym nadużyciem.
Siłą rzeczy słuchający tylko swojego śmiesznego guru, czytający swoje jeszcze śmieszniejsze książeczki które mówią im jak mają widzieć świat. Oczywiście przy tym wszystkim wmawiający, że tylko oni myślą samodzielnie, że wszyscy inni są źli, że tylko oni mają uniwersalną receptę na świat i jego problemy i tym podobne wyświechtane, śmieszne i straszne frazesy; oraz odsyłający do jakichś śmiesznych stron i takie tam... Skąd my to znamy? No właśnie... Na szczęście ta chora wizja świata nie istnieje nigdzie na świecie - i całe szczęście.


Takie kolejne prawie niegroźne coś. Na szczęście; bo póki takie coś nie przekracza progu wyborczego to niech sobie istnieje i sieje ferment po internetach, bo raczej nigdzie indziej nie istnieje. I to jest najpiękniejsze!

Na szczęście większość ludzi, zakażonych tym pseudo-wirusem ( zauważone z obserwacji ) z tego śmiesznego czegoś ( piszę czegoś, bo chorobą bym tego jednak nie nazwał, bardziej zwykłą naiwnością ) wychodzi. I całe szczęście!

Generalnie to pośmiać się można z tego co głoszą i to nieźle. Bo śmiech to zdrowie! Na zdrowie!


--

Post zmieniony (09-02-17 19:38)

 
09-02-17 20:11  Odp: sami popatrzcie, ręce opadają....
Kolniak 

 - 3

Felipe, myślisz, że źle zaparkowany samochód to tylko okazja do ściągania mandatów, a nikt na tym nie traci? No to jesteś w błędzie. Samochód stoi dokładnie na skrzyżowaniu, zasłaniając widoczność. Nikt nie interweniuje, albo interweniuje głupio (typu założenie blokady na koło) jadę rowerem i nie widzę nadjeżdżającego z lewej samochodu, bo widoczność zasłania to coś zaparkowane. Ale co mi tam, przecież nawet jak coś tam jedzie, to ja będę po jego prawej a więc mam pierwszeństwo! A tam jedzie se kierowca, który mnie nie widzi, bo ktoś se wygodnie zaparkował i nikt nie ma zamiaru na coś takiego donosić. Kiedy mnie zobaczy, jest za późno - mimo hamowania przewalam mu się przez maskę... Zadaj sobie pytanie, kto spowodował ten wypadek. Zgodnie z rozumowaniem wyłożonym w Twoich wpisach, to kierowca, który nie wyhamował. Ale w mojej ocenie winny jest ten koleś, który ze swej wygody nie myśli o innych i parkuje gdzie mu wygodnie. I wszyscy ci, którzy nic nie zrobili, by takiego gnoja zholować.
Piractwo też mi przeszkadza - tyle jest dostępnych bezpłatnie treści, programów, muzyki, że kradzież powinna zostać zarezerwowana dla chorych psychicznie kleptomanów. A tych ostatnich, choć są chorzy, i tak się potępia.

Pozdrawia starszy kolega w nieco innej gałęzi anarchizmu - syndykalista.

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
09-02-17 20:25  Odp: sami popatrzcie, ręce opadają....
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Nigdy nie zgłaszam niczego anonimowo. Nawet na allegro musiałem się zalogować, żeby zgłosić te aukcje. A zgłaszanie, czy jak to nazywasz "donoszenie" na kierowców np. źle parkujących z całego serca popieram. Sam ostatnio też skończyłem z blokadą na kole. Ktoś "doniósł", SM przyjechała i zrobiła swoje. Nie mam pretensji ani do tego kto mnie podpierdzielił ani do Straży Miejskiej, jedynie do siebie, że nie zauważyłem zakazu.

--
pozdrawiam
Piotr


 
09-02-17 21:36  Odp: sami popatrzcie, ręce opadają....
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

http://kristinn.pl/kserowanie-ksiazek-a-prawo.html
http://prawaautorskie-dwm.blogspot.com/2010/09/prawa-autorskie-definicja.html

Post zmieniony (09-02-17 21:38)

 
09-02-17 22:01  Odp: sami popatrzcie, ręce opadają....
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to dlaczego istnieją takie strony jak ten milusi gryzoń i nne , z których można to wszystko wyssać ?
Widocznie organy zaliczają to do dópereli, niewartych zainteresowania.

 
09-02-17 22:36  Odp: sami popatrzcie, ręce opadają....
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Czy ważne są organy, czy nasze choćby poszarzałe poczucie uczciwości ?

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
10-02-17 09:16  Odp: sami popatrzcie, ręce opadają....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Felipe, wyobraź sobie że wielkim nakładem pracy opracowałeś jakiś model, potem wyłożyłeś sporą forsę na jego druk. Wyszłoby Ci - np. - że aby praca/nakłady zwróciły z niewielkim choćby zyskiem, powinieneś sprzedawać modele po 60 złotych.

A po kilku dniach na allegro, ktoś sprzedawałby na płytce rysunki Twojego modelu po 15 złotych. Cwaniak sprzedawałby płytkę za płytką, a Ty dziwiłbyś się, dlaczego tak mało jest chętnych na Twój kosztujący 60 złotych model...

Inny ktoś powiadomiłby Ciebie o tym, że jakiś cwaniak nielegalnie zarabia pieniądze, bezprawnie wykorzystując owoc Twojej ciężkiej pracy - a Ty z tego nie masz ani grosza. NAZWAŁBYŚ TEGO INFORMATORA KONFIDENTEM WTRĄCAJĄCYM SIĘ W NIE SWOJE SPRAWY?

Naprawdę powiedziałbyś że ponosisz tylko „rzekome straty”? NAPRAWDĘ NIE UWAŻAŁBYŚ TEGO ZA BEZCZELNE OKRADANIE CIEBIE, FELIPE?

 
10-02-17 17:13  Odp: sami popatrzcie, ręce opadają....
TheSnake 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Felipe. Tak zawsze używałem oryginalnego systemu operacyjnego. Tak zawsze kupuję licencję na programy komputerowe, korzystam też z oprogramowania darmowego, muzykę, kupuję na płytach, lub nabywam w wersji digital. Doceniam pracę i wkład autora w produkt, który nabywam drogą kupna, nie kradnę, więc kolego Felipe nie mierz wszystkich swoją miarką....

--
Wojtek/Kołobrzeg
W budowie: Tygrys w Panzer Grau

 
11-02-17 21:40  Odp: sami popatrzcie, ręce opadają....
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Tak sobie pomyślałem na marginesie: wspomniane tu wcześniej państwo, a może nawet Państwo - to my.
My i nikt inny.
Może dlatego w naszym kraju jest jak jest.
W temacie szanowania ( ! ) prawa też.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024