KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-02-17 21:31  Odp: Biały kruk ?
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Widzę,że rozpętała się bardzo interesująca wymiana poglądów............ Tylko,że w naszym gronie tylko Gienek, no i moja skromna osoba może się autorytatywnie wypowiadać, bo mamy w swoich zbiorach ten numer MM - numer 2 w kolejności wydawania, a oznaczany w rocznikach 1/58. Mam też i Flotę Desantową i pozostałe MM też. Sprawdziłem wczoraj jakie były nakłady tych pierwszych dwóch MM - dokładnie 20050 egzemplarzy. Od trzeciego numeru nakład zwiększono do 25000. Cena oryginalna 4,50 zł, utrzymywana do numeru 6/79.
Mnie zdobycie tego numeru 2 MM kosztowało pewnie z kilkadziesiąt zł i było to ok.1987 roku.
Najwięcej czasu zajęło mi zdobycie MM - 3/59 - Star 21.Właściwie to dalej szukam egzemplarza w dobrym stanie, bo mój ma uszkodzony jeden arkusz.
To, co widzę, to jest zastanawiające,że najwięcej negatywnych opinii płynie ze strony osób, które nigdy nie zamierzały kompletować MM. Halogen ma rację co do niezmierzonych tematów kolekcjonerów. Sam widziałem zbiory biletów komunikacji miejskiej z miast Polski, bilety kolejowe PKP. Cena z aukcji pewnie kiedyś trafi na chętnego - może właściciel coś opuści,
a może nie... Ryszardzie , w przypadku takich archiwalnych MM decyzja leży po stronie kupującego. Mam pieniądze, chcę mieć coś takiego w zbiorach, cena mi odpowiada - kupuję. A już określenie - paskarskie ceny w ogóle nie pasuje do tego rodzaju sprzedaży. Jeśli się nie mylę, to określenie było używane w epoce PRL na ceny deficytowych produktów sprzedawanych na tzw. wolnym rynku - bazarach, komisach itp. Może i Ty masz w swoich zbiorach coś, co jest warte 3500 zł, a Ty o tym nie wiesz... Znajdzie się chętny na kupno, a Ty będziesz szukał rzeczoznawcy ? Po prostu ocenisz, czy to Ci się opłaca, czy też nie.
:-))))))

 
05-02-17 21:40  Odp: Biały kruk ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Brystol - jaka niechęć ja się uprzejmie pytam ! (przez grzeczność nie skomentuję tytułu, którym w swojej łaskawości raczyłeś - o Wielki - mnie skromnego człeka obdarzyć)
Już pisałem, że owe stare M/M i wykonane z nich modele to przyczynek do historii modelarstwa w Polsce.
Niechęć a może inaczej - kontrowersje wzbudza we mnie cena , powtórzę paskarska, nijak mająca się do realnej "wartości" owych wydań.
Co i jak doskonale wyjaśnił Chopin. - nic dodać nic ująć.
Zbierać można wszystko.
Mój sąsiad zbierał przedmioty użytkowe (żelazka, lampki nocne, puszki, opakowania różne) współczesne no, może kilka lub kilkanaście lat temu wyprodukowane ale... uszkodzone, wyrzucone, wyeksploatowane i nieprzydatne Był filozofem na UG to można sobie wyobrazić jakie opowieści od niego słyszałem np. o pustej, pogiętej puszce od herbaty.
Ale to masło maślane - jak ktoś ma kasę to kupi jak zbiera i bardzo, ale to bardzo chce coś mieć czego jeszcze nie ma.

 
05-02-17 21:55  Odp: Biały kruk ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

THEO - "najwięcej negatywnych opinii płynie ze strony osób, które nigdy nie zamierzały kompletować MM"
Nie zamierzałem i nie zamierzam ich zbierać ale napisałem, że nie mam nic przeciwko ich przez innych kolekcjonowaniu i nie odnoszę się negatywnie do zbieraczy lecz co do ceny, która jest zawyżona (nie tylko ja tak uważam).
Paskarstwo było, jest i będzie.

 
05-02-17 22:03  Odp: Biały kruk ?
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

;)
Ryszardzie Skromny i Konkretny!

Nie irytuj się tytułami, którę to Ci tu "nadaję",
nie ma w nich ironii ani innych podtekstów.
Jeśli zaś je tak odbierasz, to bardzo Cie przepraszam,
a świadkami niech będą wszyscy czytający.

Za nadany mi zaś tytuł, O, Wielki !
bardzo Tobie dziękuje.

Wracając do tematu,
gdybym dysponował tymi 3500 złocziszami, to bym ten model kupił, bez wahania :))

 
05-02-17 22:30  Odp: Biały kruk ?
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Niestety używanie tutaj określenia paskarska cena jest nieuprawnione, ponieważ taka jest definicja tego określenia http://www.gutenberg.czyz.org/word,57061
Przecież wiadomo, że nikt z tym Małym Modelarzem tak nie postępował jak jest w definicji. Chyba nie jest czymś dziwnym, że taki nakład już w okresie kilku lat od wydania mógł zostać w przeważającej części pocięty przez modelarzy, a od momentu wydania minęło 59 lat, więc śmiało można uznać, że do dzisiejszych czasów w rękach prywatnych przetrwało bardzo mało egzemplarzy i stąd taka, a nie inna cena - cena bez dwóch zdań tylko dla kolekcjonerów tematu.

A teraz z innej bajki - od pewnego czasu coś mi się zrobiło, że współczuję współczesnym palaczom papierosów, ponieważ wydaje mi się, ze wszystkie one mają taki sam zapach, dla mnie smród.
Oczywiście sam paliłem w czasach PRL-u nałogowo papierochy, ale tylko Radomskie, Caro,
Wiarusy, Stołeczne i Marlboro, sporadycznie Carmeny, Extra Mocne w momentach braku papierosów Piasty, Zefiry i to totalne badziewie - albańskie papierosy AB, i DS, ale były tanie i długie i z filtrem, ale miały niepowtarzalny zapach, tak niepowtarzalny zapach, że jak chodziliśmy na przerwach w szkole do WC na faje to nie chciano mnie tam wpuszczać takie dobre te albany były ; )))))))) Ale były jeszcze gorsze faje ... otóż wietnamskie niestety nie pamiętam już nazwy - śmierdziały jak palony materac zrobiony z trzciny ryżowej : ))))))
Otóż naszło mnie takie coś,nie wiem czy to mądry pomysł : )))))), ale ostatnio zapaliłem kubańskie cygaro, nie umiem palić cygar, bo ślinię końcówkę, jakkolwiek to brzmi : ))))))), ale zapaliłbym sobie jeszcze raz prawdziwego papierosa Caro lub prawdziwego amerykana- Pall Malla, Marlboro, no coś z tych rzeczy, ale skąd takie unikalne dobro pozyskać tu i teraz... a stąd http://allegro.pl/pamiatki-prl-u-47936?id=47936&order=m&string=papierosy&bmatch=base-relevance-floki-5-col-1-5-1012, ale te paskarskie ceny : )))))))))

Post zmieniony (05-02-17 22:36)

 
05-02-17 23:05  Odp: Biały kruk ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jest i taka http://sjp.pwn.pl/slowniki/paskarstwo.html jak najbardziej aktualna.

 
06-02-17 10:40  Odp: Biały kruk ?
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ryszardzie - i tutaj wpadłeś we własne sidła, niestety. Bo ten stareńki MM nie jest towarem.
Po prostu jest egzemplarzem kolekcjonerskim i bez posiadania takowego możemy spokojnie żyć. Paskarze handlowali żywnością, ciuchami, wszelkimi dobrami, których koszmarny
system gospodarczy PRL nie był w stanie wytworzyć w wystarczających ilościach i dobrej
jakości. Tutaj mamy do czynienia z ceną 3500 zł , a jak oceniasz cenę na znaczki pocztowe, na etykiety zapałczane, na karty do gry itp. - tam też ceny idą w tysiące.
Jak na razie to wiem o istnieniu TRZECH egzemplarzy MM - NR2 . Ten z licytacji, będący w zbiorach Gienka no i mój. Pozdrawiam Cię serdecznie ! THEO

 
06-02-17 10:49  Odp: Biały kruk ?
yak   

Mnie z kolei gryzą wyrzuty sumienia bo kupiłem ten egzemplarz za 20 zł. Czy cena nie była skandalicznie niska? Może kogoś naciągałem? Kupiłem w sklepie, modelarskim i żeby było bardziej skandalicznie wydałem nieco ponad 2 tyś. zł. Za roczniki 1958-1969. Chyba jestem oszustem.

 
06-02-17 11:08  Odp: Biały kruk ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

yaku, wychodzi na to, że nim jesteś :-)

 
06-02-17 11:19  Odp: Biały kruk ?
yak   

yak-oś z tym żyję :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024