KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-02-17 17:14  Odp: Biały kruk ?
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dla Akry. Gdybym nie miał tego modelu, to bym się nie zastanawiał i kupił. Zresztą za swój dałem kilkanaście lat temu około 300 $ co było kwota bardzo wysoką jak na tamte czasy.

--
gienek

 
05-02-17 17:16  Odp: Biały kruk ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Rozumiem pasję kolekcjonerską i, że cena nie gra roli jak się ma pieniądze i koniecznie chcemy kupić jakiś okaz by uzupełnić zbiór.
Ale nawet mając pieniądze przeznaczone na kolekcjonerskie zakupy ceny winny być realne tzn. tyle ile rzeczywiście dany okaz jest wart czyli winny być fachowo wycenione a nie na zasadzie paskarstwa.
Ostatnio pomogłem choremu koledze spieniężyć trzy oryginalne listy pisane i podpisane przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego (nadania patentów oficerskich gwardii królewskiej) z pięknymi suchymi pieczęciami w b.dobrym stanie zachowania itp.
Rzeczoznawca wycenił je na 2500, 3000 i 3500. Była dobra,właściwa cena bez oszukaństwa (temat zbadałem dokładnie w kilku domach aukcyjnych w Polsce).
Owszem ten egz. M/M jest cenny i poszukiwany ale gościu niech szuka głupszych od siebie.

 
05-02-17 18:43  Odp: Biały kruk ?
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No tak, czyli 1,76 mln dolarów, czyli marne 5,4 mln złotych za tuńczyka to jest to co można nazwać normalnością, biorąc pod uwagę, że takich wyśmienitych tuńczyków może pływać w ocenie, czy tam morzu jeszcze trochę : )))))))
Tu być może mamy do czynienia z jednym z kilku, a może jedynym zachowanym w tak dobrym stanie egzemplarzem.
W sumie to są jacyś rzeczoznawcy, którzy potrafią wycenić ile taki "Mały Modelarz" jest wart ?

Post zmieniony (05-02-17 18:44)

 
05-02-17 18:51  Odp: Biały kruk ?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Towar jest wart tyle ile ktoś chce za niego dać. Dla jednych absurd, dla innych okazja.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
05-02-17 18:58  Odp: Biały kruk ?
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ciekawy jestem ile ten po lewo kosztuje http://dinoanimals.pl/wp-content/uploads/2013/10/Bialy_kruk.jpg ? : ))))))))))))))

 
05-02-17 19:46  Odp: Biały kruk ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Towar jest wart tyle ile ktoś chce za niego dać."
Czyli jest nie wart 3500,-PL bo nikt go nie kupił i zapewne nie kupi za taką cenę.
Rzeczoznawca od wyceny M/M ? To tak jakby szukać rzeczoznawcy od wyceny starych biletów tramwajowych.:-)
A tak w ogóle czym jest M/M - to dobro kultury, cenny zabytek ??

 
05-02-17 19:59  Odp: Biały kruk ?
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ryszardzie Wspomagający Niedomagających !

A skądże ta niechęć do archiwalnych MM-ów ?
Nawet jak się znajdzie jakiś ktoś, kto zapłaci te trzy i pół czy więcej,
to przecież nie z Twoich pieniędzy.

:))
A może Ty znasz tego co wstawił to ogłoszenie i ten wątek to reklama , a zysk fifty fifty.

Chłe chłe

Post zmieniony (05-02-17 20:09)

 
05-02-17 20:12  Odp: Biały kruk ?
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

To się Ryszardzie grubo mylisz, bo zobacz jakie imprezy są organizowane http://www.infotram.pl/xv-ogolnopolski-zjazd-kolekcjonerow-biletow_more_82965.html i na pewno są tam ludzie, no może w pełnym tego znaczeniu słowa nie są etatowymi rzeczoznawcami, ale są w stanie ocenić wartość starych biletów.
Teraz ten MM nie został kupiony, ale wszystko przed nami.
Nie zapomnę jak wielokrotnie byłem na MWB i dziwiłem się jak ludzie z wypiekami na twarzy grzebią w poszukiwaniu oryginalnych części, w czymś co dla mnie było kupą zardzewiałego żelastwa : )))))))))))

Post zmieniony (05-02-17 20:13)

 
05-02-17 20:33  Odp: Biały kruk ?
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

mM to powszechne czasopismo mające tylko wartość sentymentalną dla wąskiej grupy społecznej. Gdyby ktoś chciał oddać takową np.: do zbiorów Biblioteki im. Ossolińskich stał by się wrzodem na kształtnej cześć ciał, która u imć Maryny z pleców w nogi przechodzi. Czasopismo to nie ma żadnej wartości historycznej, a czasopisma hobbystyczne, choćby i bardzo stare, instytucje takie jak wyżej wymieniona, interesują średnio. Niby powinny przyjąć i magazynować, ale to tylko kłopot i zbędne zapełnianie miejsca na cenne starodruki. Jedyne miejsce które znam, i było by ewentualnie taką kolekcją zainteresowane, to Muzea Papírových Modelů Police nad Metují. Można się kontaktować w tej sprawie, i na pewno z takiej kolekcji by się ucieszyli. Żeby nie być gołosłownym, powyższe sprawdziłem empirycznie.

Co do cen archiwaliów: gatunek ludzki potrafi kolekcjonować wszystko. Cena to pojecie względne. Dla mnie te kilka kartek spiętych zszywką, a czasem nawet nie, to po prostu papier pokryty farba drukarską, który mogę z formy płaskiej przerobić na bryłę przestrzenną, co niewtajemniczonych może wprowadzić w osłupienie lub i nie. Równie dobrze mogę to zrobić z arkuszy niezadrukowanych, lub z nadrukiem zupełnie przypadkowym. Jest więc pewna granica absurdu, której nie przekroczę, żeby takowy zbiór arkuszy nabyć. W ogóle kolekcjonerstwo to forma abstrakcyjna, trudna do zdefiniowania. Dla jednego będzie to zbiór śmieci, innego dzieła sztuki, a ktoś w ten sposób zachowuje dobre wspomnienia. Jako ciekawostkę dodam, że jest hindus, który kolekcjonuje obcięte paznokcie u stóp. Podobno dobrze płaci za nabywane eksponaty...

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
05-02-17 20:52  Odp: Biały kruk ?
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tu chociaż wiadomo, że jest to ostatni egzemplarz https://www.pb.pl/sprzedano-najdrozszy-znaczek-swiata-759261

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024