KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 35 z 46Strony:  <=  <-  33  34  35  36  37  ->  => 
27-07-17 12:10  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

W Gdańsku jest ulica Jaśkowa Dolina. Lata temu, w Szpikach (kto pamięta?) była fotka tabliczki z nazwą. Ponieważ tabliczka była za krótka, napis na niej brzmiał J. DOLINA.

Szpilki zaproponowały że skoro ma już być skrót, to lepiej brzmiałoby JAŚKOWA D.

 
27-07-17 19:28  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W południe, w krainie krakowskich centusiów, niebiesa zaczęły grozic paluchem i nasyłać dziwne chmury, więc czym prędzej zrobiliśmy ściepę i rydwanem zaprzęgniętym w dwanaście siwych kuni, czym predzej, wysłalismy ów datek ku niebiesom i..... od popołudnia mamy słoneczną pogodę z dodatkiem wietrzanej bryzy.

 
27-07-17 20:43  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Takich "przemyślanych" efektów jest więcej.



"W 2010 roku przy najsłynniejszym w Polsce pomoście wybudowano przystań jachtową z ostrogą oraz nowymi falochronami.
Marina składa się z trzech basenów. Jednorazowo może pomieścić 103 jednostki - 40 większych łodzi (do 14 metrów długości) oraz 63 łodzie o długości do 10 m. Na sopockim molo powstał również bosmanat, zaplecze sanitarne, punkt gastronomiczny. Inwestycja kosztowała prawie 72 mln zł.

W lipcu 2011 roku marinę uroczyście otworzył prezydent RP Bronisław Komorowski. Marina jest otwarta dla turystów, którzy przy wyremontowanej ostrodze zyskali dodatkowe miejsce do spacerów i znajdujący się na piętrze punkt widokowy.

Pracownicy Instytutu Oceanografii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie, specjaliści od prądów i dynamiki mas wodnych, ostrzegali, że skutkiem wybudowania betonowej mariny będzie piaskowa wyspa. Ostrzeżenie przed tombolo znalazło się również w ocenie oddziaływania na środowisko, jaką sporządzono przy przygotowaniach do budowy sopockiej mariny.

- Tombolo występuje wtedy, kiedy na drodze fal powierzchniowych, które zbliżają się do brzegu, ustawimy przegrodę równoległą do brzegu - mówi prof. Stanisław Messel z Instytutu Oceanografii PAN. - Niekoniecznie musi to być marina, jak w przypadku Sopotu. Może to być np. odcinek falochronu, który widać na powierzchni lub nie. Fale, które zbliżają się do brzegu, napotykając na taką przeszkodę, muszą ją ominąć. Dochodzi wówczas do tzw. refrakcji. Energia fal za przeszkodą jest mniejsza niż przed nią. Jeśli fale podtrzymują piasek w zawieszeniu w toni wodnej, gdy tracą energię, ta zawiesina opada na dno, tworząc jęzor, który idzie od brzegu w kierunku morza - dodaje.

Przyrastanie piasku powoduje też przyrost glonów [!], które wpływają na jakość sanitarną piasku na kąpielisku.

Post zmieniony (27-07-17 20:44)

 
04-08-17 13:54  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Co roku bywam na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku i mimo, że zawsze obiecuję sobie, że nie będę komentował co niektórych wystawianych na sprzedaż "okazów" nie mogę się powstrzymać a kończy to się na tym, że mnie przeganiają.
W tym roku jest wysyp "pamiątek" po tzw. "Żołnierzach Wyklętych" - głównie orzełków.
Mamy więc przeróżne wykonane z łyżek aluminiowych i blachy z puszek po konserwach - wg sprzedawców oryginalne wyroby "chłopców z lasu".
Przegoniono mnie gdy określiłem je jako "wyrób łomżyński".
Właśnie tam od dobrych kilku lat produkuje się różne orły i odznaki w tym takie hity jak orzełki duszpasterstwa wojskowego (rzym.-kat., protestanckie i prawosławne) z przeróżnymi literami i symbolami na tarczy amazonek.
Ludzie kupują i biznes się kręci !
Jak jarmark to trzeba się mocno targować i dokupiłem brakujące trzy pocztówki do mojej kolekcji reprodukcji obrazów Adama Werki.
Tym samym mam wszystkie z serii PLO i PŻB a do pełnego szczęścia brakuje mi tylko jednej z m/s "Batorym".

Wyszukałem też leżącą wśród rupieci w olbrzymim pudle lalkę - marionetkę Wayang Golek zwaną Gatotkaca - złe, oj bardzo złe bóstwo o czym świadczy niebieska facjata.

Pozostałe "Jawajki" z radością ale i obawą powitały ją w domu.

 
04-08-17 14:05  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Szkoda że na mojej imprezie (Zlot Żaglowców - właśnie się zaczyna!) nie ma takich stoisk, ale za to te widoki na piękne statki... A jeszcze jutro koncert Bocellego...

 
04-08-17 14:23  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Chętnie przytuliłbym jakieś niechciane już modele, bo miejsca na nie mam od groma :-)
A czasami bywam autem w Gdańsku.

 
04-08-17 15:17  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Gdzie mieszczę ? Ano jak na razie tam gdzie się da :-)
Marionetki prędzej, czy później trafią w ręce córki lub wnuczki.
Pocztówki oprawię w antyramy i wtedy poszukam wolnej jeszcze ściany by je powiesić.
Przyjaciele i znajomi gdy wpadają do mnie na "szklaneczkę" to mówią, że w takiej "graciarni" bardzo dobrze się czują. Ja też !

 
05-08-17 10:55  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dzięki, ZbiGu - zadzwonię jutro, bo właśnie wybieram się z żoną na żaglowce i wrócimy późno, już po koncernie Bocellego (20:00 - 22:00) a potem będzie jeszcze pokaz ogni sztucznych :-)

 
07-08-17 08:52  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Żaglowce zaczną odpływać dopiero jutro. A już w ten piątek i sobotę Szczecin zaprasza na coroczny dwudniowy FANTASTYCZNY konkurs pokazów fajerwerków (w rytm muzyki).
Zobaczcie tutaj: http://www.pyromagic.pl/

--

Mój syn wypłynął wczoraj kajakiem wczesnym rankiem na Odrę i zrobił 27 super fotek żaglowców od strony wody http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/51,34939,22201171.html?i=26

Post zmieniony (07-08-17 10:46)

 
07-08-17 20:37  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetne zdjęcia. Szczególnie podobają mi się te ,,zbiorówki" z lasem masztów.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 35 z 46Strony:  <=  <-  33  34  35  36  37  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024