KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
10-01-17 19:34  VASA - kolekcja DeAgostini
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cześć,

ciekaw jestem Waszych uwag na temat nowej kolekcji DeAgostini, czyli okrętu Vasa w skali 1:65.

Znam poprzednie modele wydawane w podobnych seriach i zawsze pojawia się to samo pytanie: czy warto?

Wiadomo, wychodzi drogo, ale całość jest rozłożona w czasie i płacimy tak jakby w ratach. Na raz trzeba by wydać na podobny model około 2 tys. zł. Mnie na to nie stać. A w ratach aż tak nie boli.

Co o tym myślicie?

http://www.deagostini.com/minisites/pl/kolekcja/vasa/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_content=Google_Search&utm_campaign=2017_1_Vasa

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
10-01-17 23:31  Odp: VASA - kolekcja DeAgostini
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Biorąc pod uwagę koszt zakupu wszystkich numerów w tej serii i sam czas jej edycji, wolałbym poszukać i kupić archiwalny model kartonowy Vasy z Fly Modelu. Koszt waloryzacji tego modelu na pewno nie będzie wyższy od 500 zł, a i sam czas budowy modelu krótszy zdecydowanie. No i do tego też trzeba mieć plany Vasy - PM nr 46 , to kilkadziesiąt zł.

No i jeszcze jedna sprawa : to nie jest model kartonowy....

 
10-01-17 23:45  Odp: VASA - kolekcja DeAgostini
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jest tylko jedna rzecz która sprawiała że sam się zastanawiałem nad tego typu modelami.
Ornamenty, rzeźby, zdobienia. Jak bym nie zwaloryzował kartonu, drewna itp,. to nie zrobię rzeźb. Nie umiem. Poważnie zastanawiałem się nad Sovereign of the Seas. Naprawde zawsze mi się podobał ten okręt. Ale budowałem się, i te pare tysi to było naprawde sporo dla mnie w tym czasie.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
11-01-17 17:27  Odp: VASA - kolekcja DeAgostini
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Karton jeszcze trzeba umieć waloryzowac do takiej jakości. :) Ja pomysl mam taki, aby zebrac całość i dopiero kleić. Łosiu, z rzeźbami super pomysł. Można kupic konkretny numer i wykorzystać do celów kartonowych. Tylko skala musi sie względnie zgadzać. Tu jest do bani.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
11-01-17 19:19  Odp: VASA - kolekcja DeAgostini
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Zawsze w tak tasiemcowej historii w odcinkach pozostaje pomijany przez niektórych fakt pewności zakupu WSZYSTKICH kolejnych numerów... Wystarczy strata jednego numeru i... nie będzie modelu... W tej sytuacji pozostaje wykupienie prenumeraty ( z dostawą do domu) , a to finansowo już zupełnie co innego.
Nie deprecjonuję takich wydawnictw, bo rzeczywiście wielu z nas nie mogłoby wykonać zadowalająco wszystkich detali. Jest to zatem moim zdaniem potrzebne, jednak przeznaczone dla wbrew pozorom bardzo wąskiej grupy zainteresowanych.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-01-17 21:05  Odp: VASA - kolekcja DeAgostini
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Raziel - o ile się nie mylę, nie można kupić tylko wybranych numerów. Początkowe są dostępne bez problemu, ale kolejne już tylko dla PRENUMERATORÓW!

 
11-01-17 22:32  Odp: VASA - kolekcja DeAgostini
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Prenumerata to super opcja. Każdy numer jest tańszy o 5 zl a dostawa jest darmowa. Przy wcześniejszych kolekcjach bylo tak, ze każdy numer byl dostępny w Empikach. Problemem byla jakość tych egzemplarzy. Zdarzalo sie ze części byly uszkodzone.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
12-01-17 00:43  Odp: VASA - kolekcja DeAgostini
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ja nigdy nie mam pewności co do ukazania się wszystkich numerów. To raz. Dwa, różnie może być z ich ilością. Skąd pewność, że w pod koniec zbierania nie okaże się, że numerów nie będzie X a X+Y. Trzy, co do jakości owych, modelarze z for typowo szkutniczych nie wypowiadają się zbyt pochlebnie...

--
54323031

 
12-01-17 08:25  Odp: VASA - kolekcja DeAgostini
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Raziel - każdy numer nie jest tańszy o 5 złotych, tylko mniej drogi o 5 złotych, a to duża różnica :-) A dostawa nie jest darmowa, ponieważ jej koszt jest wliczony w cenę zeszytu.

 
12-01-17 10:10  Odp: VASA - kolekcja DeAgostini
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jeszcze jedna uwaga:
Z obserwacji dotychczasowych tego rodzaju wydawnictw widzę,że elementy pojawiające się w kolejnych numerach są przypadkowe. Znaczy to,że nie pojawiają się w kolejności budowy,lecz w kolejności losowej...
Znaczy to nic innego, jak wymuszenie rozpoczęcia budowy modelu po zakupieniu wszystkich numerów...
A to już trochę chwyt poniżej pasa...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024