KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 21Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 
16-12-16 11:49  Odp: Nieustający konkurs CXX
Edekyogi 

 

Startował / lądował tak:


Post zmieniony (16-12-16 11:49)

 
16-12-16 11:59  Odp: Nieustający konkurs CXX
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No tak, jak mogłem nie zwrócić uwagi na wieżę triangulacyjną na samolocie...

 
17-12-16 10:17  Odp: Nieustający konkurs CXX
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

...a wszystko przez to, że kiedyś czytałem trochę czytałem o tych podniebnych lotniskowcach, stąd skojarzyłem temat :)
Warto czytać :)

Otóż, który mundrala zarządził tłumaczenie doskonale nam znanego terminu "squadron" na nie mniej znany "dywizjon"?

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
18-12-16 07:32  Odp: Nieustający konkurs CXX
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Mam wrażenie, że zaczęło się od równie znanej książki równie znanego podróżnika.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
18-12-16 08:21  Odp: Nieustający konkurs CXX
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pytanie było kto zarządził,
według internetu decyzje o zmianie składronu na swojski dywizjon podjęto w październiku 1939,
Decyzje / rozkazy pewno podpisywał Wódz Naczelny, ale co za " mundrol" mu to podszepnął ?
Fiedler puścił w świat w 1942.
Ale dlaczego " mundrol" ?

Post zmieniony (18-12-16 09:53)

 
18-12-16 08:28  Odp: Nieustający konkurs CXX
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

"Mundrol" pewnie dlatego, że 'squadron' bardziej odpowiadał organizacyjnie naszej eskadrze, ale etat samolotów lepiej pasowałby naszemu przedwojennemu dywizjonowi, który z kolei organizacyjnie przypominał brytyjskie 'wing'.
Niemniej, nie znam autora pomysłu.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
18-12-16 23:21  Odp: Nieustający konkurs CXX
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Wg. L.dz./452/tj.39/Lotn., IPiMS, LOT A.IV.1/13f to miało miejsce 9 grudnia roku pamiętnego.
I ważna szycha go pisała, ten ony papier.
Jakkolwiek Fiedler Arkady zasłużonym dla chwały Amazonii autorem jest, to o tak daleko idące ingerencje w literaturę faktu by go nie posądzał :P
Acz dość długo przypisywano mu taką niecną działalność i sam w to uwierzyłem, do tego stopnia, że przykładem zbuntowanych podchorążych w tłumaczeniu do gry "RAF 1940" wstawiałem sobie namiętnie eskadra zamiast squadron.
Aż ktoś się przeszedł do archiwum...
Ten pan jest raczej dość znany w naszym gronie :D (ten co pisał, bo ten co się przeszedł, a raczej ci, to nie wiem, ale zasługują, bo dobre książki pisują)

edicion: Brystol dobrze kombinuje, wszak to wojsko było ;)
--

Post zmieniony (18-12-16 23:23)

 
19-12-16 05:26  Odp: Nieustający konkurs CXX
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to abo Wladyslaw Raczkiewicz jako prezydent rządu na uchodźtwie,
Abo, ktőryś z generałów, Sosnkowski, Haller, Zając abo sam Wódz, gen.Sikorski.
Ino dalej abo czemu mundrol / no bo chyba to nikomu wtedy nie przeszkadzało, nawet tamtejszym tubylcom- chrząkojadom.

Post zmieniony (19-12-16 06:08)

 
19-12-16 16:43  Odp: Nieustający konkurs CXX
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Mundrala (mundrol, to jakaś inna forma nie mojego autorstwa :P), bo jeszcze przed wybuchem wojny był autorem takiego pier..nika w swoim "resorcie", że do dziś historycy mają poważny problem analizując ocalałe dokumenty. Aż dziwne, że wrócił na swój "stołek".
To duża podpowiedź.
Ostatni wpis nie jest zły, wystarczy analiza, który z wymienionych panów miał najwięcej do powiedzenia w tak w sumie technicznych kwestiach.

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
19-12-16 17:23  Odp: Nieustający konkurs CXX
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Najpewniej Zając...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 21Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024