KARTON CAFE   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 41 z 49Strony:  <=  <-  39  40  41  42  43  ->  => 
11-12-16 14:28  Odp: Językowy miszmasz
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5

Grupa: WLKP

Zwłaszcza porównanie obu. Swoją drogą, miała być jeszcze wersja polsko-niemiecka.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Odpowiedz na tę wiadomość 

11-02-17 19:23  Odp: Językowy miszmasz
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 19
Galerie - 19

- 9

Dzisiaj usłyszałem w TV, że poszkodowani wypadku (pani premier i BOR-cy) zostali "zaopiekowani" (!!! ) w szpitalu.

11-02-17 20:09  Odp: Językowy miszmasz
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 23

- 4

Która to telewizja taka profesjonalna?

--
pozdrawiam
Piotr

11-02-17 22:13  Odp: Językowy miszmasz
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 19
Galerie - 19

- 9

TV2 - "Panorama" godz. 18.00

12-02-17 09:42  Odp: Językowy miszmasz
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 23

- 4

Ryszard, Ty to jesteś desperat, że jeszcze w ogóle to oglądasz ;-) Ja przestałem już nawet słuchać mojej ukochanej radiowej "Trójki"...

--
pozdrawiam
Piotr

12-02-17 11:26  Odp: Językowy miszmasz
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 19
Galerie - 19

- 9

"Panoramy" generalnie nie oglądam.
Oglądam "Fakty" TVN a potem przerzucam na "Wiadomości" TVP i mam "newsy" anty- i prorządowe.

12-02-17 11:55  Odp: Językowy miszmasz
Halogen   

Zabawne też jest używanie określenia - NA POKŁADZIE limuzyny rządowej - no może dlatego takie określenie, bo mamy do czynienia z FLOTĄ rządowych samochodów.

To jest coś w tym stylu jak stwierdzenie, że sklejam model ze stajni AH : )))))))

A cóż się takiego strasznego stało z ukochaną radiową Trójką, że nie da się jej słuchać ?
No cóż odeszło kilku dziennikarzy, zmieniła się troszkę ramówka pojawił się red. Lisiecki i dobrze, bo Beaty Michniewicz z jej "obiektywizmem" już nie dawało się słuchać, no nie ma Nogasia, ale jest teraz w GW co mnie nie dziwi.
Zmieniono czas nadawania części audycji... dalej jest Niedzwiecki, Mann, Baron, Kaczkowski itd.
Słucham Trójki nieprzerwanie od początku lat 70-tych ubiegłego wieku - przez ten czas mnóstwo rzeczy się zmieniło w Trójce, naczelni, redaktorzy prowadzący, audycje tak rozrywkowe, muzyczne, publicystyczne, polityczne i słucham jej dalej.
Odnoszę wrażenie, że część słuchaczy Trójki wyolbrzymia zmiany w tym programie, bo taki teraz trynd : )))))))

12-02-17 12:04  Odp: Językowy miszmasz
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

Czegóż to, kochani, wymagacie od niedouczonych matołów, którzy za kadzenie dostali się na wizję i na fonię? Tak nie można. Oni wykonują swój "zawód" najlepiej, jak tylko potrafią! A - że niewiele potrafią, więc jest, jak jest. Zbyt wcześnie, jeszcze nie do końca douczeni dopchali się do kamery i mikrofonu, to i nie dziwota, że nie zawsze wychodzi im tak, jak powinno. Proszę również zwrócić uwagę na te wstawki: "eeeeeeeeeeee","yyyyyyy',"yyyyyyeeeeeaaaammmm" i przedłużanie ostatnich sylab, czy samogłosek na końcu wyrazu. I, jakkolwiek osoby te kwalifikują się do logopedy, to przecie raczą nas na codzień, aż do obrzydzenia, w środkach masowego rażenia tą tzw "polszczyzną" na okrągło, nie zdając zapewne nawet sobie sprawy z tego, jak ohydnie brzmi ich gadanina. Co tu zresztą dużo gadać: niedawno jeden z Panów Ministrantów, tfu! Ministrów, który dobry przykład mowy polskiej dać powinien - przy mównicy dukał nieudolnie odczytując przygotowany zapewne przez jakiegoś przydupasa tekst. Jeden z naszych byłych "prezydętów" z kolei zasłynął piękną "nowomową"!
No, aliści to już inna historia, jak mawiał nieoceniony pan R. Kipling...
Przykład idzie z góry, niestety...

Post zmieniony (12-02-17 13:54)

12-02-17 14:56  Odp: Językowy miszmasz
yak   

Proszę Pana pewna kwoka ......

16-02-17 14:14  Odp: Językowy miszmasz
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 11

Eee.. tam. Ja w jednym z programów historycznych na ,, kablówce,, dowiedziałem się, że Japończycy zaatakowali Pearl-Harbor w dniu 7 listopada 1941r, a w dalszej części tego programu wyrażnie powiedziano i w lewym dolnym rogu ekranu napisano, że ,,D-Day,, rozpoczęło się 6 lipca 1944r.

Post zmieniony (16-02-17 14:17)

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 41 z 49Strony:  <=  <-  39  40  41  42  43  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2016