KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
20-11-16 17:54  Odp: kolejny szczwany Pirat , ten to idzie po bandzie ....
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Na OLX znów odchodzi handel reprintami wiekowych M/M. Tak jak poprzednio z Zabrza tylko teraz jest to "Gosia".

 
28-11-16 21:42  Odp: kolejny szczwany Pirat , ten to idzie po bandzie ....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Ryszard - już wysłałem zawiadomienie do portalu OLX , zobaczymy co mi odpiszą .
treść listu poniżej , myślę , że napisałem sensownie , sami oceńcie ....
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Witam serdecznie , pojawiły się ogłoszenia dotyczące sprzedaży Mały Modelarz / reprinty . 75 % z nich to wyroby pirackie . Sprzedający - Gosia . Wydawnictwo LOK Mały Modelarz nigdy nie wydało wielu z nich . Wydawnictwo już zostało poinformowane o kradzieży praw autorskich . Wedle Kodeksu Karnego , paserstwo i pośrednictwo w obrocie / sprzedaży , podlega odpowiedzialności karnej .
Znaczy to tyle , że również OLX portal może zostać oskarżony o paserstwo wystawiając takie ogłoszenia . Doradzam zweryfikować ogłoszenie tego sprzedającego , by uniknąć problemów prawnych . Z poważaniem , Marek .
p.s . link do oficjalnej strony LOK-u z reprintami , można porównać .
http://www.mazowszelok.pl/may-modelarz-reprinty
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
koleżka Gosia , cwana bestia , powklejał także fotki oficjalnych LOK-owskich reprintów by mieć linię obrony , że niby wszystko wedle prawa itd .
pozdrawiam .....

 
28-11-16 22:36  Odp: kolejny szczwany Pirat , ten to idzie po bandzie ....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

BRAWO andy!!!!!!!!!!!! Zwalczam piractwo od zawsze, ale zwłaszcza od czasu gdy białostocki Gomix sprzedawał bezczelnie mojego TONE. Wysłałem pismo do tamtejszego sądu i... okazało się, że nieprzypadkowo białostocki prokurator uznał swastykę za znak staroindyjski, a z kolei białostocka sędzina uznała, iż powiedzenie "czeczeńskie ścierwo" nie jest wyzwiskiem (oba przypadki omawiała prasa).

Białostocki sąd uznał, ze Gomix może bezkarnie zarabiać na sprzedaży mojego modelu, mimo że NIGDY NIE MIAŁ MOJEGO UPOWAŻNIENIA, ANI TEŻ NIGDY NIE KUPIŁ ODE MNIE PRAW AUTORSKICH. Sąd usankcjonował kradzież mojego dzieła.

Właściciel Gomixu zebrał forsę za sprzedaż mojego modelu, a białostocki sąd przyznał mu prawo do zysku z kradzieży rysunków opracowanego przeze mnie modelu. Niewiarygodne...

Post zmieniony (28-11-16 22:59)

 
02-12-16 09:09  Odp: kolejny szczwany Pirat , ten to idzie po bandzie ....
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ja zgłosiłem eBayowi kilka aukcji wystawionych przez tego kolesia podanego przez WAK. Sprawdziłem właśnie i aktualnie facet nic nie sprzedaje - ciekawe czy mu się eBay dobrał do skóry.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
02-12-16 09:26  Odp: kolejny szczwany Pirat , ten to idzie po bandzie ....
Edekyogi 

 

do Akra
Andrzeju - tak wyszło, bo nie wziąłeś do sądu granata - jak Pawlak. Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie...

 
02-12-16 09:30  Odp: kolejny szczwany Pirat , ten to idzie po bandzie ....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Zwłaszcza białostocki sąd...

 
02-12-16 11:54  Odp: kolejny szczwany Pirat , ten to idzie po bandzie ....
yak   

A w czymże białostocki sąd jest gorszy od innych? Bo jest na Białostocczyźnie?

 
02-12-16 22:28  Odp: kolejny szczwany Pirat , ten to idzie po bandzie ....
yak   

Ostatnio pewien sąd uznał, ze kierowca po zabiciu dwóch ludzi na przystanku nie uciekł z miejsca wypadku tylko się oddalił. A za oddalenie się z miejsca wypadku wyroku nie zaostrzył. Kierowcę zatrzymano 1,5 godziny po wypadku z promilami. Sąd uznał, za prowadził trzeźwy. Sąd i kierowca byli z tego samego miasta. Taka karma. I pewnie dobry prawnik.

 
03-12-16 11:29  Odp: kolejny szczwany Pirat , ten to idzie po bandzie ....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

yaku:
Cytuję samego siebie:
Wysłałem pismo do tamtejszego sądu i ...okazało się, że nieprzypadkowo białostocki prokurator uznał swastykę za znak staroindyjski, a z kolei białostocka sędzina uznała, iż powiedzenie "czeczeńskie ścierwo" nie jest wyzwiskiem (oba przypadki omawiała prasa).

Dodajmy do tego mój przypadek (wyrokiem białostockiego sądu Gomix miał prawo bezkarnie zarabiać na moich rysunkach nie płacąc mi ani grosza (!) co uważam za zwykłą... wiadomo co, a łacno dojść do wniosku że w Białymstoku chyba jednak trudniej o sprawiedliwość niż gdzie indziej

Do Białegostoku daleko, a sprawa wydawała mi się prosta więc nie pojechałem na rozprawę: odwołując się od niekorzystnego wyroku domagałem się, aby Gomix przedłożył jakiekolwiek moje pismo upoważniającego do drukowania i sprzedawania moich modeli (z początku sprzedawali także Saratogę). Oczywiście pozwany nie miał niczego takiego, ale sąd postąpił jak postąpił. Gdybym był bardziej podejrzliwy, mogłaby mi przyjść do głowy myśl, że mając siedzibę w Białymstoku Gomix zna tego czy owego tu czy ówdzie. Ale na szczęście aż tak podejrzliwy nie jestem :-)

 
03-12-16 13:30  Odp: kolejny szczwany Pirat , ten to idzie po bandzie ....
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Czyli w krótkich żołnierskich słowach:
Okradli cię a sąd powiedział, że nie prawda.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024