KARTON CAFE   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
30-11-16 08:15  Odp: [Humor] Nietypowe aukcje internetowe
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1

- 2

A propos śniegu. Znacie? Znamy! No to poczytajcie!

Pamiętnik z Bieszczadów

12 sierpnia
Przeprowadziliśmy się do naszego nowego domu, Boże jak tu pięknie. Drzewa wokół wyglądają tak majestatycznie. Wprost nie mogę się doczekać, kiedy pokryją się śniegiem.

14 października
Bieszczady są najpiękniejszym miejscem na ziemi! Wszystkie liście zmieniły kolory - tonacje pomarańczowe i czerwone. Pojechałem na przejażdżkę po okolicy i zobaczyłem kilka jeleni. Jakie wspaniałe! Jestem pewien, ze to najpiękniejsze zwierzęta na ziemi. Tutaj jest jak w raju. Boże, jak mi się tu podoba.

11 listopada
Wkrótce zaczyna się sezon polowań. Nie mogę sobie wyobrazić, jak ktoś może chcieć zabić coś tak wspaniałego, jak jeleń. Mam nadzieję, że wreszcie zacznie padać śnieg.

2 grudnia
Ostatniej nocy wreszcie spadł śnieg. Obudziłem się i wszystko było przykryte białą kołdrą. Widok jak z pocztówki bożonarodzeniowej. Wyszliśmy na zewnątrz, odgarnęliśmy śnieg ze schodów i odśnieżyliśmy drogę dojazdową. Zrobiliśmy sobie świetną bitwę śnieżną (wygrałem) a potem przyjechał pług śnieżny i znowu musieliśmy odśnieżyć drogę dojazdowa. Kocham Bieszczady.

12 grudnia
Zeszłej nocy znowu spadł śnieg. Pług śnieżny znowu powtórzył dowcip z drogą dojazdową. Po prostu kocham to miejsce.

19 grudnia
Kolejny śnieg spadł zeszłej nocy. Ze względu na nieprzejezdną drogę dojazdową nie dojechałem do pracy. Jestem kompletnie wykończony odśnieżaniem. Pieprz.ny pług śnieżny.

22 grudnia
Zeszłej nocy napadało jeszcze więcej tych białych gów.en. Całe dłonie mam w pęcherzach od łopaty. Jestem przekonany, że pług śnieżny czeka tuż za rogiem, dopóki nie odśnieżę drogi dojazdowej. Sukin.yn!

25 grudnia
Wesołych? Świąt! Jeszcze więcej ****.anego śniegu. Jak kiedyś wpadnie mi w ręce ten sukin.yn od pługu śnieżnego… przysięgam - zabiję. Nie rozumiem, dlaczego nie posypią drogi solą, żeby rozpuściła to cholerstwo.

27 grudnia
Znowu to białe gów.o napadało w nocy. Przez trzy dni nie wytknąłem nosa, z wyjątkiem odśnieżania drogi dojazdowej za każdym razem, kiedy przejechał pług. Nigdzie nie mogę dojechać. Samochód jest pogrzebany pod góra białego gów.a. Meteorolog znowu zapowiadał dwadzieścia pięć centymetrów tej nocy. Możecie sobie wyobrazić, ile to oznacza łopat pełnych śniegu?

28 grudnia
Meteorolog się mylił! Tym razem napadało osiemdziesiąt pięć centymetrów tego białego cholerstwa. Teraz to nie odtaje nawet do lata. Pług śnieżny ugrzązł w zaspie a ten łajdak przyszedł pożyczyć ode mnie łopatę! Powiedziałem mu, że sześć już połamałem kiedy odgarniałem to gów.o z mojej drogi dojazdowej, a potem ostatnią rozwaliłem o jego zakuty łeb.

4 stycznia
Wreszcie wydostałem się z domu. Pojechałem do sklepu kupić coś do jedzenia i kiedy wracałem, pod samochód wpadł mi cholerny jeleń i całkiem go rozwalił. Narobił szkód na trzy tysiące. Powinni powystrzelać te pieprz.ne zwierzaki. Że też myśliwi nie rozwalili wszystkich w sezonie!

3 maja
Zawiozłem samochód do warsztatu w mieście. Nie uwierzycie jak zardzewiał od tej pieprz.nej soli, którą posypują drogi.

18 maja
Przeprowadziłem się z powrotem nad morze. Nie mogę sobie wyobrazić, jak ktoś, kto ma odrobinę zdrowego rozsądku, może mieszkać na jakimś zadu.iu w Bieszczadach.

--

Post zmieniony (01-12-16 09:05)

Odpowiedz na tę wiadomość 

30-11-16 11:13  Odp: [Humor] Nietypowe aukcje internetowe
Edekyogi 

Świetne!
A nad morzem:
Pier...lone muchy i komary je...ne

30-11-16 20:39  Odp: [Humor] Nietypowe aukcje internetowe
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 48

- 21

... - z tym śniegiem - to najczystsza prawda! Wiem o tym z autopsji - dokładnie, jak w rzeczonem pamiętniku: odśnieżam drogę dojazdową do domu, a pługi śnieżne dokładnie tę drogę co i rusz ciężkiemi muldami korkują. Jelenie, co prawda w najbliższej okolicy się nie pokazują, aliści saren i dzików ci u nas dostatek. Mniejszy gabarytowo zwierz dla samochodu groźny nie jest, więc o nim nie wspominam. Soli już "służby" nie sypią: - leją solankę! Która, znaczy ta solanka, skuteczną jest nadzwyczaj na podwozia naszych autek. Na nawierzchnię jezdni również: dziury tworzą się we w tej jezdni w imponującym tempie.
Otóż.
I - równie imponujących rozmiarów! Takie "odśnieżanie" powinno być karalne.
Gdzie te czasy, gdy, po odśnieżeniu ulicy posypywano tę ulicę piaskiem!? Ja czasy te jeszcze pamiętam...

01-12-16 09:11  Odp: [Humor] Nietypowe aukcje internetowe
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1

- 2

Zima zima zima...

Zima. Alpy. Stok narciarski.
Facet rusza z góry, odbija się kijkami i jedzie na bombę.
Nagle podskakuje na muldzie, obraca go, leci, koziołkuje, w tumanie śniegu wali w drzewo...
Kijki w jedną, narty w drugą, gość rozwalony, zęby wybite, krew z nosa, nogi poskręcane w dziwny sposób.
Otwiera nieprzytomne oczy, wciąga górskie powietrze i mówi:
- A co tam, i tak lepiej niż w pracy!

Ale po zimie zawsze przychodzi wiosna...

Rudy kocur z trudem przebija się przez zaspy, z wysiłkiem odrywając swoją zmrożoną męskość od lodu krzyczy na całe gardło:
- No i k..wa gdzie?! Pytam was ? gdzie ! jest ta pie..lona wiosna do k...y nędzy?
Co za poj...ny kraj?! Gdzie dziewczyny, przebiśniegi, świergolenie skowronków?!
Choćby ćwierkanie wróbli, choćby krakanie wron - gdzie to k...a wszystko jest?!
A odwilż kiedy wreszcie przyjdzie? Śnieg z nieba napie...la jakby ich tam w górze poje...o...
Niby ponoć wiosna już jest, k...a - łgarstwo i oszustwo na każdym kroku, k...a ...
TV kłamie, prasa kłamie, radio k...a też prawdy nie powie ... i jeszcze to, k...a , pogoda ... łże jak pies ... k...a ....

A ludzie słysząc kocie krzyki uśmiechają się do siebie i mówią łagodnie:
- Słyszysz jak się drze? Wiosna idzie... Kotów nie oszukasz...

--

Post zmieniony (01-12-16 09:12)

03-12-16 18:05  Odp: [Humor] Nietypowe aukcje internetowe
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1

- 2

Witam. Dobre, dobre :) A co do aukcji http://www.wolkawisniewska.cba.pl/aktualnoci/53-mieszne-ogoszenie-w-allegro.html

--

Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska

W budowie: Sherman M4A3

Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

11-12-16 12:59  Odp: [Humor] Nietypowe aukcje internetowe
Kolniak 

- 3

A wracając do pierwszego wpisu - gość nie sprzedał ani sztuki swych "dzieł". Komentarze ma za wykonane samodzielnie zakupy i sprzedaż ładowarki...

Zatem rynek jest w stanie zweryfikować wartość nawet takich modeli.

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2016