KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-11-16 23:29  Odp: Suplement do rozmowy n.t. Halogena rozpoczętej temacie P-47.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Halogenie, na wszystko ci odpowiem na mejla, jak Boga kocham.



Ps. Możesz być pewny, że na Papermodels nie zostałem zbanowany jak ty. Niestety... ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
03-11-16 08:03  Odp: Suplement do rozmowy n.t. Halogena rozpoczętej temacie P-47.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No, i zrobiło się tu jak w komentarzach na Onecie... pora się zbierać z tego foruma...

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
03-11-16 09:55  Odp: Suplement do rozmowy n.t. Halogena rozpoczętej temacie P-47.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

ZbiG-u – być może, ale efekty tego zagadnienia zniesmaczają mnie do imentu i wpisują się w ogólną tendencję "homo homini lupus" i obrzucania się obornikiem w mediach elektronicznych internetem zwanych. Jestem zdania, ze każdą różnicę zdań można rozwiązać w sposób mniej napastliwy i wulgarny. Możecie mnie nazwać głupcem i naiwniakiem, ale ja właśnie spokojnego i kulturalnego sobie życzę forum, gdyż to forum jest nie o sprawach najważniejszych w życiu, a o hobby jedynie.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
03-11-16 10:14  Odp: Suplement do rozmowy n.t. Halogena rozpoczętej temacie P-47.
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Na swoje nieszczęście mam dość dobrą pamięć. Pamiętam nieszczęsne "żółte" forum, pamiętam też Passera, który chętnie się tam udzielał. Jego udział to w dużej mierze komentowanie kloacznym językiem tego co działo się na innych forach i użytkowników tychże for (głównie forum konradus). Takiego poziomu bezinteresownej zawiści i złości w modelarskim internecie nie oglądało się często. Dlatego dziwię się, że ten człowiek został tu w ogóle wpuszczony. A jeszcze bardziej dziwię się, że moderatorzy go tak bronią. Chyba, że to jakaś nowa zasada na forum "wklej kilka linków a wszystko będzie Ci wybaczone".

Być może kilka osób reaguje na Passera/Halogena zbyt alergicznie, ale nie jest to bezpodstawne. Passer pracował na to bardzo długo i intensywnie.

--
pozdrawiam
Piotr


 
03-11-16 10:20  Odp: Suplement do rozmowy n.t. Halogena rozpoczętej temacie P-47.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Vikingu_BB
Z ust mi wyjąłeś.
Jestem tego samego zdania.
Może też z tego powodu kiepsko nadaję się na moderatora, bo ten powinien być bardziej stanowczy i twardy, a nie przepraszać,że żyje... ;-)
Może to efekt codziennie oglądanego w pracy ludzkiego, rzeczywistego i namacalnego nieszczęścia, że nie mam ochoty na wdawanie się w niekończące dyskusje...?
Szanuję prawo do wypowiedzi, ale też domagam się rewanżu w odniesieniu do własnej osoby.
Bez konkretnych wskazań - tak ogólnie.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-11-16 11:04  Odp: Suplement do rozmowy n.t. Halogena rozpoczętej temacie P-47.
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Podsumować, raz jeszcze powtórzę, że przykro, że główny zainteresowany szuka problemu wokół siebie a nie w samym sobie. A wystarczy uzmysłowić sobie, że to wynikiem własnych działań są działania innych. Sam się już o tym kiedyś boleśnie przekonałem i naukę z tego wyciągnąłem. Tak więc szczerze polecam.

Post zmieniony (03-11-16 12:36)

 
03-11-16 12:05  Odp: Suplement do rozmowy n.t. Halogena rozpoczętej temacie P-47.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Panowie,

Nie wszystko jest czarno-białe, każdy ma swoje racje. Nie zawsze można jednoznacznie wskazać, kto jest winny i czy w ogóle jest winny. Emocje czasami biorą górę - zdarza się.
Ale co Wam to daje? Chcecie komuś personalnie dokopać? Nie tutaj.

Zaakceptowaliście regulamin, w którym jasno jest napisane :

"zabrania się używania wulgaryzmów, prowokowania kłótni i używania obraźliwych określeń wobec innych uczestników"

oraz

"W sprawach interpretacji niniejszego regulaminu ostateczny głos należy do Moderatorów i Administratora i ich decyzje są niepodważalne."


Jeśli rozumiecie słowo pisane, to powinno dać Wam to do myślenia.

Nie miejcie pretensji do moderatorów. Nie jest łatwo działać przeciwko (w ich ocenie) kolegom, mając na względzie dobro ogółu. Rafael nikogo nie broni - chce tylko sprawiedliwie ocenić sytuację.
Gdybyśmy na naszym miejscu "posadzili"moderatorów z zewnątrz i dali im regulamin do ręki, gwarantuję Wam, że z niektórymi byśmy się szybko pożegnali.
Jesteśmy zbyt liberalni? Nie, tylko próbujemy wykorzystać najpierw wszystkie okazje do rozwiązania konfliktu polubownie. Ale jeśli się miarka przebiera - lejemy.
Doceńcie to i zacznijcie rozmawiać ze sobą jak ludzie kulturalni - można się spierać, ale trzeba zachować szacunek do człowieka - czego wszystkim życzę:-)

Dotyczy to wszystkich, żeby komuś nie przyszło na myśl, że trzymam kogoś stronę.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
03-11-16 12:24  Odp: Suplement do rozmowy n.t. Halogena rozpoczętej temacie P-47.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Widzisz Stug, to "prowokowanie kłótni" (poza wulgaryzmami i określeniami obraźliwymi, co jest sprawą oczywistą "na żywcu publicznym") jest wypadkową różnego odbierania i reagowania przez różnych ludzi intencji innych jako bezpośredni atak personalny. Jest to niejako cienka czerwona linia, której granice nie zawsze łatwo określić i być może stąd dochodzi do nieporozumień poprzez niezrozumienie intencji. Zapewne nie jest łatwo być sędzią w tej materii, ale przecież to nie mecz hokejowy ani nie rugby. Myślę, że niepotrzebnie czasami modelarstwo przechodzi własnie w takie mecze, trzeba sobie odpuścić i to dotyczy każdą ze stron.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
03-11-16 20:07  Odp: Suplement do rozmowy n.t. Halogena rozpoczętej temacie P-47.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

StuG tu ze Sven muszę się zgodzić, że w niektórych przypadkach istnieje cienka czerwona albo bardzo płynna granica. Nie potrzeba od razu rzucać inwektyw, żeby kogoś urazić lub obrzucać błotem.

W drugą stronę, jeżeli wyczerpie się środki od prośby do groźby w normalnym tonie, to w pewnym momencie szlak trafia i używa się dział ciężkiego kalibru. Tu faktycznie nerwy poszczają i górę biorą emocje.

Halogen, ja na forum wchodzę żeby (kolejność przypadkowa):

a) spotkać się z kumplami i pogadać o wspólnych zainteresowaniach, bo w innej formie jest to bardzo mocno utrudnione,
b) rzadko bywam na wystawach i konkursach i dlatego zaglądam na forum żeby popatrzeć co zmajstrowali,
c) dla przyjemności i krotochwili,
d) podszkolić się, dowiedzieć ciekawych rzeczy, wymienić poglądami, spostrzeżeniami,
e) czasem powygłupiać, w granicach rozsądku, modelarsko oczywiście,
f) pochwalić swoimi wypocinami,
g) i z kilku innych powodów których nie sposób tu wymienić...

...z założeniem, że inni robią to z podobnych pobudek....

...bo Sjesta jest od wyluzowania, a forum do upuszczenia agresji? Ciekawa koncepcja.

Forum jest pełne różnych modeli wśród użytkowników. Mniej lub bardziej kontrowersyjnych. Dziwnym trafem twoje pojawienie się w kolejnych wątkach jest wielokrotnie tym głównym ogniskiem zapalnym. Może to jest też powód dla którego aktualnie bardzo rzadko zaglądam na forum, a jak już to Nieustającego konkursu. Na główne sporadycznie lub tylko przelecę najciekawsze galerie.

Co do twojego ustosunkowania się do moich wcześniejszych wpisów, pozwól, że ja się nie ustosunkuje. Przeczytaj jeszcze raz to co wcześniej napisałem, przekalkuluj i analizuj na chłodno. Uważam, że łapanie się za półsłówka i rozstrzyganie pewnych spraw w ten sposób mija się z celem. Nie oczekuję komentarza ani odpowiedzi.

Podsumowując: z mojej strony, dostałeś wszystkie możliwe szanse, żeby cię polubić. Ty, patrząc z mojej perspektywy, zrobiłeś wszystko, żeby stało się przeciwnie... Jak cie bawi taka spirala...? OK. Twoja sprawa.

Powtarzam po raz trzeci: nie lubisz mnie? Ustalmy proste zasady. Ty unikasz moich wpisów, wątków, postów i ich nie komentujesz, a ja vice versa. Bez żalu z mojej strony. Pasuje ci taki układ? Tylko krótko proszę, bez wchodzenia w polemikę: TAK lub NIE. Uwierz mi na słowo, że forum na takim układzie dużo zyska, a nic nie straci.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
03-11-16 20:49  Odp: Suplement do rozmowy n.t. Halogena rozpoczętej temacie P-47.
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Zastanawiam się czy jest sens pisać cokolwiek w tej sprawie.
Problem, wraca jak bumerang, ale co chwile ktoś wywołuje do odpowiedzi moderatorów, to i ja , jako mający zaszczyt być jednym z nich może też zamieszczę kilka moich refleksji.

Postaram się nie nakręcać i nie używać określeń, którymi coraz częściej wielu z was tak szczodrze tutaj szafuje, a za które jeszcze parę lat temu wyleciałoby z Forum z trzaskiem.

Do Halogena mam żal, że kolejny raz udowadnia, że nie potrafi zapanować nad formą swoich wypowiedzi i o ile w kontaktach osobistych jest osobą bardzo komunikatywną, inteligentną, z którą z przyjemnością się rozmawia, to w internecie porusza się jak słoń w składzie z porcelaną i czy to świadomie, czy nie prowokuje innych.

Do ekipy nadwrażliwych tropicieli złego zachowania powyższego. Często zachowujecie się jak rozkojarzone ratlerki. Tylko węszycie gdzie pojawią się jego wpisy i czekacie na moment, kiedy można mu się rzucić do łydki i pokąsać.
W efekcie razem z nim nakręcacie się wzajemnie i zadyma aż miło.

Ludzie jesteście dorośli, ale jak widzę sprawdza się stare porzekadło : mężczyzna dorasta do 10 lat , a potem już tylko rośnie

Lekarstwo - traktować się nawzajem jak zadżumionych - gdzie on coś pisze, tam nas nie ma, tam gdzie my piszemy tam jemu wara.I wystarczy.

Teksty typu niech Konrad się tłumaczy dlaczego ktoś został przywrócony traktuję jako kompletne nieporozumienie ( dalej staram się panować nad słowami).
On to Forum założył. On łoży SWOJE pieniądze na jego utrzymanie, On decyduje co ma być ,a czego nie ma być i nikt nie ma prawa żądać tłumaczenia się z jego strony. Podziwiam tylko wręcz ocean jego cierpliwości.
Jeżeli komuś to się nie podoba, sprawa banalnie prosta, nikt nie jest skazany jakimś wyrokiem na bycie w naszej mini społeczności. Jest tyle for w necie, tyle możliwości założenia swojego, doskonałego forum, że po co tutaj się męczyć.

Padają postulaty, że moderatorzy za mało interweniują Możemy interweniować więcej i ostrzej, ale niech niektórzy się mocno zastanowią, czy to oni nie staną się obiektem rygorystycznego przestrzegania zasad regulaminu.

Na zakończenie pytanie retoryczne, co zrobimy gdy pewnego poranka, wieczora włączymy komputer, wrzucimy pewien adres, a tam pojawi sie komunikat : error. page does not exist....................

To daje Wam pod rozwagę.
Nie oczekuję na odpowiedzi.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024